Previše vremena uz ekranske medije uzrokuje slabij

poruka: 38
|
čitano: 10.436
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Previše vremena uz ekranske medije uzrokuje slabij".
10 godina
offline
Re: Previše vremena uz ekranske medije uzrokuje sl
Ja svojima dam red tv-a, red igre, red tv-a i igre te ucenja s nama. Pogotovo im dam red samostalnosti,snadji se druze, zabavi se sam kako nebi ovisijo o drugima.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Previše vremena uz ekranske medije uzrokuje sl
srića meni što sam te kritične godine života proveo u mraku...tamnici naroda..jedino svjetlo je bio prvo CB tv...a onda malo kasnije u boji od ei niš... TVZ dva programa...s tim drugi slaba slika....ostalo mi je u sjećanju da su filmovi trajali točno onoliko koliko im je trajanje....sad je puno bolje...sad film od 2h traje 4h(RTL) jer imamo reklame za razne vrste jogurta...prije je bio samo jedan jogurta pa nije ni bilo potrebe za reklamiranjem.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
6 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Previše vremena uz ekranske medije uzrokuje sl
Dovoljno je da pogledate kolike su gužve kod logopeda.

Nitko s djecom doma ne razgovara.

Prestraviš se kad čuješ nepovezane izlomljene rečenice petogodišnjaka.

Onda se čude na upisu u prvi razred zašto ih šalju na vježbe.

S djecom se mora razgovarati svaki dan par sati,a ne buljit u svoj ekran, dok ono bulji u svoj..po mogućnosti da se subscrajba na nekog YT bosanca koji ima zabavne klipiće..pa dijete na prijemu u prvi razred spominje šerpe i džinovska kinder jaja.

Source: Stanje na Terenu
expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Previše vremena uz ekranske medije uzrokuje sl
Hm, mnogima bi ovdje valjalo manje vremena provoditi uz ekran(e), a više uz knjigu (ili je već kasno?!). Naime, toliku nepismenost dugo nisam vidio - pa ni na "glupljim" forumima (sleš) portalima.
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Previše vremena uz ekranske medije uzrokuje slabij

Evo jedna zanimljiva cinjenica - prva rijec mi je bila "to", pa tek onda "mama",

a prva igracka mi je bila daljinski od VHS-a. Sa 2 godine sam si pustao crtice,

sa 5 godina sam si snimao i pustao crtice na VHS-u.

 

Imali smo Setron TV sa 16 kanala, koji je tada imao ispred same katodne cijevi, dodatno ravno staklo,

pa je slika izgledala za to vrijeme "ravno".

 

VHS je bio Philips sa sulfatnim segmentnim pokazivacima, koji su bili citljivi usred noci sa 10m udaljenosti.

 

No, sto je bitno - bez obzira na sve to, sto sam kao klinac, jako puno piljio u "kistru", ali u isto vrijeme sam

lutao sumama, livadama, i nista mi nije falilo. Bez obzira na sve to sam rjecit i komunikativan.

 

Tako da ova istrazivanja su "relativna", to je samo statistika. A statistika je zbroj tocnih podataka koje daju netocnu informaciju.

 

Bitno je kako roditelji (ne)komuniciraju sa mladim covjekom, te komunikacija u samoj okolini.

Ako imas roditelje koji rade 24/7, i kad su doma, samo sute od djeteta, i to isto djete

ce psihicki imati averziju prema komunikaciji, jer za bolje ne zna.

 

To ce uzrokovati povucenost u vrticu, skoli, drustvu itd. I na kraju dobijes osobu koja nije u stanu sloziti prosirenu recenicu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Previše vremena uz ekranske medije uzrokuje sl
Drugim riječima: djeca oglupljuju masovno. A to i vidimo po današnjim generacijama koje iz dragosti zovemo "nezainteresiranim, izgubljenim". Američke studije donose podatak da se kvocijent smanjuje i do 30% kod dugogodišnjih "buljača" u ekrane. A što je najbolje od svega, većina ljudi su prosječne i ispodprosječne inteligencije pa nikad neće skužiti, niti će im smetati što su postali još gluplji :))
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Previše vremena uz ekranske medije uzrokuje sl
Kokobil50 kaže...
 :))

 i tvoj kirurg i pilot tvog aviona bit će 30% gluplji. I teta koja ti reže salamu i pravi macchiato

 

Jel ti još smiješno?

Ah da, roboti će biti posvuda. Samo ćeš ti ostati "pravi".

4 godine
protjeran
offline
Re: Previše vremena uz ekranske medije uzrokuje sl
Kako di. Ima još nas koji smo ipak rođeni ponešto inteligentniji od vas debilćića i ostali smo imuni na mobilmaniju :))

A šta'š, tako ti pala karta...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice