Revolut ima već pedeset tisuća korisnika u Hrvatsk

poruka: 44
|
čitano: 15.486
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Revolut ima već pedeset tisuća korisnika u Hrvatsk".
7 godina
neaktivan
offline
Re: Revolut ima već pedeset tisuća korisnika u Hrv
maxym kaže...

Kod kakvog 'povezivanja na Revolut' si upisao broj Visa kartice?!

 

Top-up (dodavanje sredstava na karticu) radiš iz aplikacije, i tamo možeš korisiti već upisanu karticu, ili odabirom 'Change' opcije promjeniti u nešto drugo.

Broj svog tekućeg računa ne možeš upisati u Revolut, jer on njima ne znači ništa.

Možeš upisati samo broj kartice, a dodavanje sredstava se tretira (sa strane tvoje Banke) kao transakcija na POS-u.

Najbolje je upisati broj kartice tekućeg računa, sa kojeg onda po potrebi dodavaš novce na Revolut račun. Nema konverzije, i nema naknade za uplatu.

Možda jest najjednostavnije, ali svakako nije najbolje sa sigurnosnog aspekta.

Preporuka je da se nikad i nikome ne daju podaci o tekućem (debitnom) računu, pogotovo ako na njemu držite znatna sredstva i ako vam je odobren minus. A upisivanjem podataka tekućeg vi ste napravili upravo to, otkrili svoje podatke.

Kome? Revolutu? Tko je Revolut? Koje su njegove sigurnosne politike? Kako možete biti sigurni da sutra nakon neke krađe podataka o kojima često čitamo, vaš tekući račun neće prestati biti samo vaš?

Mislim da je najbolje koristiti web prepaid karticu na koju ćete prvo prebaciti novac sa svog tekućeg računa, a onda s njom uplatiti novac na Revolut. Ako nemate web prepaid karticu (nemam ni ja) i ako vaša banka ne nudi tu mogućnost (ne nudi ni moja) uvijek se možete snaći (ja sam se snašao).

 

P.S. koristim Revolut i uživam u prednostima

13 godina
offline
Revolut ima već pedeset tisuća korisnika u Hrvatsk

Putujem puno okolo, i zao mi je sto prije nisam otvorio account. Do sada sve sto sam radio s Revolutom je bilo skoro pa po srednjem tecaju i svaka transakcija, sa racuna iz HR prema vani i natrag je prosla bez ikakvih provizija. Pa samo na dizanju gotovine po svijetu cu sada ustediti dovoljno da se isplati. Bio nedavno u japanu 25 dana. Da sam imao Revolut na karticnim placanjima bi ustedio cca 250 eura.

Upravo kupujem NZL dolare za na put dolje. gubim manje od 1kn na 100 dolara. Zbogom HR mjenjacnice i bankomatske provizije.... A nase banke mogu zaboraviti na ono sto su do sada uzimale. 

Sad za nekog tko samo placa u HR i ne vidim nekakvu veliku pogodnost. Osim sto je besplatno vodjenje racuna.

 
3 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Revolut ima već pedeset tisuća korisnika u Hrv

x

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2019 20:02 (sailor1111).
13 godina
offline
Re: Revolut ima već pedeset tisuća korisnika u Hrv
Kokobil50 kaže...
Prevara, šišanje ovaca, prodavanje magle, ili stručnije - ponzijeva piramidalna shema. Kao i Uber i sve što dolazi "lijepo i krasno, jednostavno, preko aplikacije". Te "tvrtke" nemaju ni svoj customer service, nemaju live telefone, nemate doslovno nikog odgovornog kog biste mogli uhvatiti za vrat ako vam lova nestane.

 

Da, Uber je velika prevara prema korisnicima. To sto sam istu uslugu nekad placao 100 kuna, a danas 20, se ne racuna...

 

12 godina
offline
Re: Revolut ima već pedeset tisuća korisnika u Hrv
Dan1234567890 kaže...
R36 kaže...
Dead kaže...
R36 kaže...

Jedina prednost Revoluta je promjena valute (6000 eura).. sve isto ili slično imam na HPB - Visa pripade...

 

Tako da to uzdizanje Revoluta mi je totalno nejasno.

 

 

 Kolega, ako imaš primanja u devizama onda je ta kartica dobra zbog tečaja.  

To sam i rekao. Jedina prednost je taj tečaj., sve ostalo ništa posebno naspram kartica velikih banaka ili kartičnih kuća.

 

Čak što je najsmiješnije - nitko te neće dirat u HR bankama s transkacijom/am do 105.000kn a na Revolutu ljude zajebavaju za 2500-3000 funti. Traže očitovanje od kud lova. Katastrofa.

 

50000 Hrvata ima Revolut samo jer su znali da će dobili tih 50kn.

 nije to jedina prednost revoluta ispred običnih banka; naobrojati cu samo neke, one koje su meni bitne:

 

  • 1. mogu podići gotovinu na bankomatima bilo koje banke i ne trebam se šetati i tražiti "svoj" bankomat - bez naknada zbog dizanja na "krivom" bankomatu
  • 2. sa revolut karticom mogu koristiti Google pay, apple pay, garimn pay - sve platežne servise koji NFC-om glume contactless karticu (trenutno samo sa PBZ maestrom je to moguće, od domaćih banaka) - osobno ne trebam nositi novčanik, nego na satu imam garmin pay i mogu na plažu bez novaca i novčanika, a mogu u dućanu kupiti što mi treba - npr. :)
  • 3. puno bolji tečaj od kupovine valute u bilo kojoj drugoj banci u RH - korisno kod internet trgovine ili trošenja novaca u inozemstvu (euri)
  • 4. aplikacija je puno bolja od bilo koje aplikacije za mobilno bankarstvo domaćih banaka - ima puno više feature-a - pogovoto za upravljenje karticom i postavljanje limita, PINa i sl.
  • 5. prebacivanje novaca u inozemstvo bez naknade - u svakoj domaćoj banci to je minimalno cca 100kn

 

eto, to je samo nešto što mi je na prvu palo na pamet ;)

 

 

 1. Možeš, do 1700kn. Ako imaš plaću gledano u kunama 10000kn - 20000kn možeš okacit to dizanjem mačku o rep., jer ti je iznad 1700kn, 2% po trabskaciji.

U OTP banci za 80kn mjesečno dižeš lovu na bilo kojem bankomatu u HR bez obzira na iznos. Jednokratno 80kn mjesečno pa diži koliko hoćeš. 

Ako pogledamo ostale banke - većina banaka tj većih banaka (Zaba, PBZ, HPB, Erste, OTP ima bankomat na svakom kutu...

 

2. Ja mogu s HPB mbanking aplikacijom dići lovu na HPB bankomatu bez kartice. Samo najavim putem moba (aplikacije) dizanje iznosa na tom i tom bankatu. Volim plaćanje kesom jer me ne mogu pratit tj pratit stanje računa tj sta/gdje/kad kupujem. Volim privatnost.

 

3. Jedina prednost... 

 

4.Bullshit - oces odličnu mbanking aplikaciju od Erste banke, HPB banke(osobno meni najbolja), Zabe..., PBZ također. Npr Diners ima odličnu aplikaciju.

 

5. Prebačeno mi 800 eura iz EU...uzeli mi 1.01 euro naknade (HPB) . Osobi koja mi je prebacila lovu nisu ni lipe uzeli.

 

Glavni račun mi je u HPB...

 

Kažem...postujem točku 3.

 

Takoder imam dogovor s jednom bankom da prodajem ili kupujem valute po srednjem tečaju HNB do 4000 eura. Meni dosta. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2019 23:02 (R36).
12 godina
offline
Revolut ima već pedeset tisuća korisnika u Hrvatsk

Vidim da povezujete svoje tekuće račune s Revolutom...eeeee, ja osobno ne bi nikad., a najmanje što bi im slao svoje podatke...

 

A nema bolje kartice od Visa pripade kartice od HPB-a. 

1.Nije vezana za tekući račun. Može je otvorit bilo tko a da nema nikakav proizvod u HPB-u (tekući i sl) 

2. Odlična za paypal

3. Nema minusa. Koliko uplatis, toliko imaš.

4. Bez članarine i mjesečne naknade. 

5. Stavljanje limita koliko tko smije potroši - ako je das djeci i sl...

 

Osobno nju koristim za paypal i sl... 

 

Uvijek nam je susjedova trava zelenija, ali slobodno mogu reći da i HR banke imaju dobre kartice, mbanking aplikacije i sl...,samo treba naći idealnu banku koja zadovoljava većinu potreba.

 

 

 

 
1 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Revolut ima već pedeset tisuća korisnika u Hrv
sailor1111 kaže...
Kokobil50 kaže...
Prevara, šišanje ovaca, prodavanje magle, ili stručnije - ponzijeva piramidalna shema. Kao i Uber i sve što dolazi "lijepo i krasno, jednostavno, preko aplikacije". Te "tvrtke" nemaju ni svoj customer service, nemaju live telefone, nemate doslovno nikog odgovornog kog biste mogli uhvatiti za vrat ako vam lova nestane.

 

Da, Uber je velika prevara prema korisnicima. To sto sam istu uslugu nekad placao 100 kuna, a danas 20, se ne racuna...

 

 I ti što je taj model poslovanja dugoročni neodrziv...

 

Slobodno ti mogu reći da njihovu upravu u SAD- u nitko ne kuzi.

 

Uber je samo "dispecer" između putnika i vozača s svojom aplikacijom. I u stanju su biti svaki kvartal u gubitku...i to ogromnom gubitku.

 

Taxi prijevoz nije i ne može nikad glumi klasičan javnu prijevoz., i taxi nije potreba nego luksuz.,koliko to zvučalo smiješno.

 

Kažem - znam dosta o poslovanju Ubera u HR...bez 12h vožnje svaki dan si u problemima. Zamisli vozit svaki dan po 12h...i da te takvi vozači voze. 

13 godina
offline
Re: Revolut ima već pedeset tisuća korisnika u Hrv
Pomamila se raja... Sve je super dok stvar šljaka, ček do prvog problema, proklinjat ćete revoult,

Domaće banke će vam biti mila majka naspram customer servisa revoulta
monetary revolution
Moj PC  
4 1 hvala 0
12 godina
offline
Revolut ima već pedeset tisuća korisnika u Hrvatsk

Također sljedeće godine će većina banaka uz PBZ uveti uslugu Apple i Gogole pay...tako da...

 

Zanimljivo je ova prodaja i kupovina valute...a ziher i tu postoji caka. 

Kad čitam da ljudima blokiraju veće iznose na Revolutu i ne vraćaju im jer kao "provjeravaju" porijeklo novca...onda mi je jasno na koji način se financiraju.

 

Kada ti banka u HR blokirao račun ili transkaciju...blokirati na zahtjev suda - na duži period, ili kratko (na par dana) ako je sumnjiva transakcija

 

Kada ti Revolut blokira iznost - ljudi po 3mj ne znaju razlog - na čiji zahtjev i sl je blokirana račun. A dobit njihovu korisnicku službu i konkretan dogovor je nemoguća misija.

Bez obzira što si im poslao dokaz da je lova čista...njih to ne jebe jer nešto oni kao provjeravaju. 

 

Kazem...vi koji radite s kikiriki lovom - ok. Malo veći iznosi - budite pametni i držite se provjerenih banaka. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.9.2019 11:46 (R36).
 
4 3 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Revolut ima već pedeset tisuća korisnika u Hrv

Sailor111@ Ne govorim o korisnicima Ubera već o vozačima. Sin mi je bio njihov vozač. Čista prevara i lopovluk na n-tu. Tipična piramidalna shema. Uništavaš svoj NOVI auto, svoje gorivo trošiš, svoj mobitel i još daješ 25% svoje zarade NEPOZNATOJ gubi preko interneta, uz 20-30% koje ti uzima firma posrednik. Pa ti na kraju ostaje goli prick. A ako slučajno ti lova za koju se ubijaš mjesec dana po suncu ne dođe, kao što se događalo i opet ove godine, možeš se žaliti sv.petru@ Ista je stvar sa Revolutom, pročitajte malo iskrene komentare ljudi po svijetu kojima je nestao novac, nekima koji tjedan a neki ga vuše nikada nusu vidjeli Kome ćeš se žaliti? Botu sa nekog servera u Dominikanskoj Republici?

13 godina
offline
Re: Revolut ima već pedeset tisuća korisnika u Hrv

Ma jasno je meni da vozaci nista ne zarađuju jer racunica nikako ne stoji. Ali nitko ih ne tjera da voze. Sami su to odabrali. Zato uglavnom i ostavim kakav tip u gotovini jer inace rade za nista. 

Novac se ne bojim da ce mi nestati jer je kolicina koju stavljam mala. Uplate na racun sjednu odmah, a isto tako i konverzija. Tako da preko parstotinjak eura i ne moram imati na njoj. A da cu dobro ustediti na iducim putovanjima van EU, hocu.

Meni smisla ima, za druge ne znam.

 

 

 

14 godina
offline
Revolut ima već pedeset tisuća korisnika u Hrvatsk

Kada sam prvih par puta radio Top up na Revolutu sa tekuceg racuna u PBZ-u. Morao sam autorizirati transakciju sa #withkey kodom iz PBZ app-a.

Nakon toga je prestao pitao pitati za #withkey i samo napravi top up klikom na Add money.

 

O cemu to ovisi?

Za sve druge transakcije me pita za kod.

 

Gale
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.9.2019 14:38 (Legasus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Revolut ima već pedeset tisuća korisnika u Hrvatsk

Vezano za prijavljene probleme na Trust Pilotu, meni ono zapravo izgleda izvanredno dobro. Ovo je grafikon za Revolut:

 

 

 

A ovo je za Paypal u koji se svi kunemo (naravno, sve propraćeno iskustvima korisnika kako ih je Paypal zeznuo):

 

 

 

I nije da je samo Paypal iz nekog razloga loš, ako se pogleda gotovo bilo koja velika usluga ili kompanija (Uber, Apple...), ista stvar. Tako da je Revolut tamo fenomenalno ocenjen.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Revolut ima već pedeset tisuća korisnika u Hrv
Ivan(4) kaže...

Vezano za prijavljene probleme na Trust Pilotu, meni ono zapravo izgleda izvanredno dobro. Ovo je grafikon za Revolut:

 

 

 

A ovo je za Paypal u koji se svi kunemo (naravno, sve propraćeno iskustvima korisnika kako ih je Paypal zeznuo):

 

 

 

I nije da je samo Paypal iz nekog razloga loš, ako se pogleda gotovo bilo koja velika usluga ili kompanija (Uber, Apple...), ista stvar. Tako da je Revolut tamo fenomenalno ocenjen.

 nije da je baš dobro tih 10% loših review-a za revolut, no svakako treba uzeti u obzir da od 10 nezadovoljnih, 9-8 će ih pričati o tome drugima, a od 10 zadovoljnih, 1-2 će pripčati drugima...to je statistika.

evo da ga usporedimo sa njegovom direktom konkurencijom, N26, i isto ispadaju dosta dobri...

https://www.trustpilot.com/review/n26.com

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice