Ultrazvučni punjač baterija za pacemakere i defibr

poruka: 17
|
čitano: 2.953
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ultrazvučni punjač baterija za pacemakere i defibr".
8 godina
offline
Ultrazvučni punjač baterija za pacemakere i defibr

Vađenje implatanata zbog promjene baterije je i ujedno stavljanje novog implatanta s kojim se smanjuje rizik od kvara.

No koliko implatant moze trajati ako bi imao izvor energije koji puno duže traje. Vjerojatno bi se implatant svejedno vadio s vremeno, recimo svakih 15 godina.

 

Sad se postavlja pitanje, što ako se pokvari ovaj ?  zasto nebi usput stavili jos jedan koji preuzima ulogu ako glavni krepa? To bi bilo nešto poput Backupa kao kad imate HDD ili SSD i dalo bi vremena doktorima da stave novi, bez pritiska i bez utjecaja na pacijentovo zdravlje.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultrazvučni punjač baterija za pacemakere i defibr

kaj nije jednostavnije u pupaque ugraditi kontakte (rosfraj, žice do mrdalice) pa si ljudi dođu u bolnicu napuniti, malo popričati sa sestrama, isplakati se liječniku na ramenu ...?

 

dođe noćni leptir pedijatru.

- dobra večer <> dobra večer.

- što vas muči?

= a život mi je za q. žena me ostavila, sin gregor tvrdi da je bolje s dvije noge, kći pije, meni se već smučilo od svega, imam stalne glavobolje, besciljno letim okolo i najradije bih ...

- čekajte malo. ja sam pedijatar. vama treba psihijatar. zašto ste došli k meni?

= u vas je bilo upaljeno svjetlo.

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 12:21 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Ultrazvučni punjač baterija za pacemakere i defibr

Dok čitam ovo na pamet mi padaju automatski ručni satovi koji se napajaju pokretima ruke korisnika... Je li to previše kompleksno/skupo/neefikasno rješenje ovog problema?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ultrazvučni punjač baterija za pacemakere i defibr

Zar nisu mogli dio sa baterijom staviti izvan tijela ili makar pod kozu kod pacemakera/defibratora, pa bi zamjena bila puno laksa (manje bolna,...)?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ultrazvučni punjač baterija za pacemakere i de

"Automatski" ručni satovi su mehaničke naprave, nema u njima struje. Oni se ne napajaju, nego navijaju: pokreti ruke aktiviraju inercijski mehanizam koji zateže spiralnu oprugu u satu. Elasticitet opruge potom uzrokuje njeno "opuštanje" i prenošenje kinetičke energije za sustav zupčanika koji pokreće kazaljke.
S druge strane, u reanimaciji je ponekada zaista moguće pokrenuti "umrlo" srce kinetičkom energijom - snažnim udarcem u prsnu kost, umjesto električnim udarom defibrilatora. No, ne vjerujem da bi itko pristao da mu se u prsa ugradi gigantski čekić čija kinetična energija bi se "punila" zatezanjem opruge pomoću pokreta samog pacijenta

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
14 godina
offline
Re: Ultrazvučni punjač baterija za pacemakere i de
Serious NERD kaže...

Dok čitam ovo na pamet mi padaju automatski ručni satovi koji se napajaju pokretima ruke korisnika... Je li to previše kompleksno/skupo/neefikasno rješenje ovog problema?

 ma za nas muške je još lakše, oko ćune omotaš bakrenu žicu,  pravi fi magnet i šlajfaš...

 

eto elefutrike!

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Ultrazvučni punjač baterija za pacemakere i de
Doc Berecki kaže...

"Automatski" ručni satovi su mehaničke naprave, nema u njima struje. Oni se ne napajaju, nego navijaju: pokreti ruke aktiviraju inercijski mehanizam koji zateže spiralnu oprugu u satu. Elasticitet opruge potom uzrokuje njeno "opuštanje" i prenošenje kinetičke energije za sustav zupčanika koji pokreće kazaljke.
S druge strane, u reanimaciji je ponekada zaista moguće pokrenuti "umrlo" srce kinetičkom energijom - snažnim udarcem u prsnu kost, umjesto električnim udarom defibrilatora. No, ne vjerujem da bi itko pristao da mu se u prsa ugradi gigantski čekić čija kinetična energija bi se "punila" zatezanjem opruge pomoću pokreta samog pacijenta

 obđekšn - Kinetic od Seika - indukcijsko generiranje strujice...

 

https://iknowwatches.com/seiko-automatic-vs-kinetic-watches/

Ju je je? Je ju je!
6 godina
offline
Re: Ultrazvučni punjač baterija za pacemakere i de

Na linku kojega si priložio lijepo piše koja je razlika između automatskog i kinetičkog sata.
Pitanje je bilo - i na njega sam odgvorio - o automatskim satovima.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 11:11 (Doc Berecki).
15 godina
offline
Re: Ultrazvučni punjač baterija za pacemakere i de

Naletih na ovaj članak iz 2015-te, čini se kao da je neko kompetentniji imao razrađeniju ideju... da iskoristi pokrete samog srca generisanje struje:

https://www.forbes.com/sites/arieladams/2015/01/20/interview-on-making-the-batteryless-cardiac-pacemaker-powered-by-an-automatic-watch-movement/#3ebf608556d7

I jedan iz 2017-te:

https://futurism.com/researchers-use-a-watch-to-make-pacemakers-battery-free

16 godina
offline
Re: Ultrazvučni punjač baterija za pacemakere i de
Wireless charging dušu dao za ovo :)
www.petvolta.com
14 godina
offline
Re: Ultrazvučni punjač baterija za pacemakere i de
Doc Berecki kaže...

Na linku kojega si priložio lijepo piše koja je razlika između automatskog i kinetičkog sata.
Pitanje je bilo - i na njega sam odgvorio - o automatskim satovima.

 a ne dotture moj, pisao si o "automatskim" satovima, dakle onima koji samo rade bez dediciranog unosa energije izvana, bilo navijanjem, bilo (novom) baterijom..

 

tu bi još mogli doći i solarci...

Ju je je? Je ju je!
5 godina
offline
Re: Ultrazvučni punjač baterija za pacemakere i de
Izvor je trljanje...veseljko....trenje....trljanje....jednim udarcem....više muva....punjenje baterija....mentalno zdravlje... demografija
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 13:18 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ultrazvučni punjač baterija za pacemakere i defibr

Ova tablica je skroz istinita - svaki put kad bi malo protrljao nečiju micu, došlo bi do pozitivnog naboja s njene strane! 

Gledam te!
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Ultrazvučni punjač baterija za pacemakere i defibr
Ovo s dobijanjem elektriciteta trljanjem je prastaro. Prvi su izvori električne struje ("elektrizirajući strojevi"), u 18. stoljeću, radili na tom principu, sve dok se nisu na prijelazu 18. u 19. st. pojavile električne baterije (galvanski članci), a potom generatori temeljeni na elektromagnetskoj indukciji. Ti prvi strojevi za proizvodnju električne struje nisu korišteni samo za pokuse i demonstracije nego i za paljenje vatre, u prvim upaljačima.
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Ultrazvučni punjač baterija za pacemakere i defibr

da prisnažim:

 

u grčkom je jantar - elektron tj. prva pojava elektriciteta je zamijećena trljanjem jantara vunenim krpama pri laštenju...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2019 11:59 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Ultrazvučni punjač baterija za pacemakere i defibr
Zanimljivost grčkog jezika je da elektron znači i jantar i azem, egipatsko ime za slitinu zlata i srebra. Imaju isto ime jer imaju istu boju, pa se ne zna je li jantar dobio ime po leguri, ili legura po jantaru. Grčko ime Elektra zapravo je Jantarka. Jantar nastaje i danas, a taj se "mladi jantar" zove kopal.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultrazvučni punjač baterija za pacemakere i de

ovo za "kopal" nisam znao - zvuči slavenski - jel se kopa...

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice