Uskrsnuo The Curse of Monkey Island

poruka: 30
|
čitano: 8.380
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uskrsnuo The Curse of Monkey Island".
15 godina
offline
Uskrsnuo The Curse of Monkey Island

Legendarna igra.

Moj PC  
13 0 hvala 2
7 godina
neaktivan
offline
Uskrsnuo The Curse of Monkey Island

eeeee mladosti moja :)

 
4 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Uskrsnuo The Curse of Monkey Island

how much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

Moj PC  
19 0 hvala 1
12 godina
offline
Uskrsnuo The Curse of Monkey Island

Odlično! Kupuju se svi :D

 

WTF!? 

Prvi dio zauzima 1.3GB?!?!

 

Pa to je u originalu bilo na jednoj disketi od 1.2 MB.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 20:18 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Uskrsnuo The Curse of Monkey Island

ja sam je dobio na 1.44, ali ta 1.2 je istinski floppy...poteklo od komodorca mislim

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Uskrsnuo The Curse of Monkey Island

Jebote kad san ovo igra, prije nego san se i rodija bit će.

Re: Uskrsnuo The Curse of Monkey Island
CyberDemonVZ kaže...

Odlično! Kupuju se svi :D

 

WTF!? 

Prvi dio zauzima 1.3GB?!?!

 

Pa to je u originalu bilo na jednoj disketi od 1.2 MB.

 

Možda se radi o remastered verziji prvog dijela? Remastered dio ima FHD grafiku nanovo rukom crtanu, i moguće je jednostavnim klikom na tipku automatski prebaciti mod iz stare grafike u novu i obrnuto.

 

Naravno (samo po mojem skromnom mišljenju) iako je nova grafika stvarno predivna i očaravajuća, jedini pravi monkey island je onaj u 320x200 x 16 boja grafici.

12 godina
offline
Re: Uskrsnuo The Curse of Monkey Island
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Odlično! Kupuju se svi :D

 

WTF!? 

Prvi dio zauzima 1.3GB?!?!

 

Pa to je u originalu bilo na jednoj disketi od 1.2 MB.

 

Možda se radi o remastered verziji prvog dijela? Remastered dio ima FHD grafiku nanovo rukom crtanu, i moguće je jednostavnim klikom na tipku automatski prebaciti mod iz stare grafike u novu i obrnuto.

Naravno (samo po mojem skromnom mišljenju) iako je nova grafika stvarno predivna i očaravajuća, jedini pravi monkey island je onaj u 320x200 x 16 boja grafici.

 Je, prvi dio. Sad sam vidio zašto toliko zauzima.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
protjeran
offline
Uskrsnuo The Curse of Monkey Island

duja mi je ionako bila zesca, u jedinici su mi od svega tri fore izazvali smijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Uskrsnuo The Curse of Monkey Island

Žao mi je što zaista nemam vremena za odigrati s guštom ovu igru.. nije stvar par eura, nego kad se sjetim da sam kao mali satima bio za monitorom, iako nisam znao jako dobro engleski uzivao sam u igri. Danas bi uzeo igru i stajala bi mi na kompu i samo bi se skupljala sjeta i tuga sto nemam vremena za odigrati je kako spada. To mi se vec dogodilo s jos jednom kultnom igrom koja je pravi klasis, Abe's Oddissey.

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Uskrsnuo The Curse of Monkey Island
Igra je vrh vrhova! Al mi je spalila sive stanice u mozgu sa nekim zagonetkama.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Uskrsnuo The Curse of Monkey Island
CyberDemonVZ kaže...

Odlično! Kupuju se svi :D

 

WTF!? 

Prvi dio zauzima 1.3GB?!?!

 

Pa to je u originalu bilo na jednoj disketi od 1.2 MB.

 kako to misliš prvi dio? Curse je 3. dio Prva dva su samo Monkey island 1 i 2. Znam da samo taj Curse dio ima na 2 CDa i moralo se switchati ako se ne varam. 

Onaj prvi i su dosta manji, ali imaš sad remaster gdje sa F4 možeš unutar igre mjenjati između starog i novog izgleda.

 

Ovaj woodchuck je iz prvog djela, a Curse ima one fore sa regrutiranjem gusara gdje sam umirao na koji način si ih pobjedio da dođu na brodu, a onda još i pjesma na brodu.

 

4. dio ili ti Escape je već nekako pao u kvaliteti i prešao u 3d, a ovaj zadnji Tales je bio malo bolji ali isto daleko do prva 3 djela.

8 godina
offline
Uskrsnuo The Curse of Monkey Island

Najbolja verzija intro muzike prvog Monkey Islanda navodno je s Amige (makar je bilo dosta prepucavanja oko toga).

 

Osobno mi je bolja bila DOS Rolland MT32 verzija (ali tko ju je tad imao...). 


Drugi dio (Le Chuck's Revenge) mi ima bolju muziku, no mišljenja su podijeljena.

Konačno sam to odigrao do kraja prije nekih <10 godina (ScummVM), da "odradim". Kao i King's Quest serijal npr. 

Btw:

Nije bilo ni jedne verzije M. Islanda na 8-bitnicima, samo unofficial demo muzika za Amstrad i C64, kao i demo screen za C64.

Od Lucasfilma sa Scumm engineom (kao i npr orig. Monkey Island) za C64 su izišli samo Maniac Mansion i Zak McKracken and the Alien Mindbenders, iirc.

TKo voli retro avanture, prošle godine je od istog autora Ron Gilberta izašao "spiritulani nasljednik" Timbleweed Park.
Pixel art i bolerni humor kao u originalu, samo na mobu i 64-bitnim mašinama :-)

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 23:58 (Zechina).
 
7 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Uskrsnuo The Curse of Monkey Island

Kad smo kod preporuka navodno je i Jolly Rover dobra igra

http://store.steampowered.com/app/58200/Jolly_Rover/

15 godina
offline
Uskrsnuo The Curse of Monkey Island

"...1990. godine s igrom The Secret of Monkey Island, a treću i četvrtu je do sada bilo nemoguće zaigrati na modernim sustavima."

 

Za cetrvti nastavak neznam, al treci bez problema radi i na PC-iju i na Androidu prekom ScummVM-a (kao i Full Throttle, Flight of the Amazon Queen...)

 

Klinci su odigrali i usput poludjeli jer im nisam htio pomagati.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2018 8:11 (syncmaster245b).
 
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Uskrsnuo The Curse of Monkey Island

Trojka je genijalna. Cetvorka mi je previse "3D", a upravljanje strelicama je uzas...

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Uskrsnuo The Curse of Monkey Island

Ooooo da... Odigrao sam remastered verzije Monkey Island sve da se vratim u mladost prije par godina, onda i Day of the Tentacle isto i baš sam si razmišljao kako Monkey 3 ni ne treba remasterat jer je prekrasna. Uz Full Throttle i Grim Fandango, najbolje igre moje mladosti. Sad znam kaj za vikend delam:

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2018 8:24 (Leryan).
 
3 0 hvala 2
15 godina
offline
Uskrsnuo The Curse of Monkey Island

Odlična igra kao i sve Lucas Arts Point and click avanture...ehhh to doba kad se samo sjetim...!!!!

dolazim iz skole gdje sam cijelo vrijeme mozgao kako rješiti zagonetku. Palim komp jedva čekam da nastavim igrati...noćima sam lomio glavu kako preći dalje nije bilo interneta kao sada da pročitaš rješenje online!!

Monkey Island 1-2-3 ne znaš koji je bolji od kojega svi imaju ono nesto Special

Uz monkey island Day Of The Tentacle mi je najdraža! Dobar je i Full Throttle...No svakako tko nije zaigrao The Dig i Indiana Jones and the Fate of Atlantis ne zna što je propustio!

 

You fight like a Dairy Farmer!

 

Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Uskrsnuo The Curse of Monkey Island

Uh sjecam se tod demo-a sa nekog cd-a od casopisa. Filozofiranje sa wallijem i pucanje iz topa xD

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2018 8:58 (cropunk).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Uskrsnuo The Curse of Monkey Island

O da :)

Bil bi red opet to igrati, ukljucujuci i Broken Sword serijal

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Uskrsnuo The Curse of Monkey Island

Full Throttle, ta mi se urezala u DNA, remastered sam nedavno odradio...koji su to dani bili...

TheVeka
9 godina
neaktivan
offline
Uskrsnuo The Curse of Monkey Island

Zbog takvih igara danas znam engleski bez da sam ga sata ucio u skoli :D

 
11 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Uskrsnuo The Curse of Monkey Island
Jack Sparrow kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Odlično! Kupuju se svi :D

 

WTF!? 

Prvi dio zauzima 1.3GB?!?!

 

Pa to je u originalu bilo na jednoj disketi od 1.2 MB.

 kako to misliš prvi dio? Curse je 3. dio Prva dva su samo Monkey island 1 i 2. Znam da samo taj Curse dio ima na 2 CDa i moralo se switchati ako se ne varam. 

 Pažljivo čitaj :)

Sad kad je izašao treći sam skinuo sva tri. I čudim se kako prvi zauzima 1.3GB.

Ali, da. Vidim da je sve promjenjeno.... Ali mislim da bi to ipak moglo zauzimati manje od toga :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
Re: Uskrsnuo The Curse of Monkey Island
Leryan kaže...

Ooooo da... Odigrao sam remastered verzije Monkey Island sve da se vratim u mladost prije par godina, onda i Day of the Tentacle isto i baš sam si razmišljao kako Monkey 3 ni ne treba remasterat jer je prekrasna. Uz Full Throttle i Grim Fandango, najbolje igre moje mladosti. Sad znam kaj za vikend delam:

 

 Baš sam prije par mjeseci (konačno) odigrao Full Throttle i Grim Fandango do kraja. Remastered for Android, mislim da sam kupio preko Humblea za neku siću. Fenomenalno. Ali morao sam par puta potražiti hintove inače bi se i dalje znojio. Fenomenalno.
Htio bih još jednom odigrati Future Wars, samo ne znam za emulaciju akcijskih dijelova (prebrzi hardware danas). Slično mi se desilo i za Blade Runner, jedan dio se ne može proći.

15 godina
offline
Re: Uskrsnuo The Curse of Monkey Island
CyberDemonVZ kaže...
J

 Pažljivo čitaj :)

Sad kad je izašao treći sam skinuo sva tri. I čudim se kako prvi zauzima 1.3GB.

Ali, da. Vidim da je sve promjenjeno.... Ali mislim da bi to ipak moglo zauzimati manje od toga :)

 Pa zato sam napisao da je izašao remaster jer sam točno mislio da si to skinuo :) Zato sam pitao kao na početku, jel baš prvi ili samo 3.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2018 11:40 (Jack Sparrow).
15 godina
offline
Re: Uskrsnuo The Curse of Monkey Island

Davnih dana radili smo partye u Diskoteci Saloon a većina je bilo tematski odrađeno (razni motivi) kako bi privukli više ekipe u odnosu na konkurenciju.

Ja sam puštao mjuzu (trash, dance i pop 90ih) a kako mi je bilo fora radit u AfterEffectsu često sam radio videe kao najvu za party.

Ovdje sam spojio 3-4 najbolje verzije pjesme u jedan mix i produžio koliko se sjećam da frula duže traje u seamless loop...

 

Ugl, old times..

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2018 14:03 (Popa).
11 godina
offline
Uskrsnuo The Curse of Monkey Island

Odlična igra, igrao sam to kao klinac zajedno sa poslanikom, broken swordom i gabriel knight-om tamo negdje '99... uz engleski rječnik (izuzevši poslanika). Vjerujem da su takve igre naučile moju generaciju engleski više nego razne edukativne igre, šteta što više nema takvih.... Kupuje se definitivno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2018 15:58 (Exilo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Uskrsnuo The Curse of Monkey Island
cropunk kaže...

Uh sjecam se tod demo-a sa nekog cd-a od casopisa. Filozofiranje sa wallijem i pucanje iz topa xD

 

 

 Mislim da je bio WinIni-jev CD s kraja '97. - početka '98., ovako napamet rekao bih veljača '98., sjećam se da je van bilo loše vrijeme, magla danima, naletih na demo verziju ovog čuda od igre, uživancija koju, očito, živopisno pamtim i dan danas. Cijelu igru odigrao sam tek negdje '00. - '01., sjećam se da sam tada imao novu Flatron 17-icu, pa mi je trebalo nešto vremena da se oko navikne na mislim 640×480 rezoluciju. Zatim sam ju još jednom odigrao tamo '05. - '06. za vrijeme faxa. Vrijeme je i za četvrti put, kad se pojavi na nekoj rasprodaji, dovoljno sam pozaboravljao zagonetke. 

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
14 godina
offline
Re: Uskrsnuo The Curse of Monkey Island
Mislim da su u hakeru bili prohodi
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Uskrsnuo The Curse of Monkey Island
Diablo86 kaže...
Mislim da su u hakeru bili prohodi

 Jesu da ja sam ih koristi jer nisam mogao naći buhe na onoj jakni i radi onih bitki gdje se vrijeđate.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice