Video savjeti - kako koristiti multimetre za USB u

poruka: 30
|
čitano: 6.278
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Video savjeti - kako koristiti multimetre za USB u".
16 godina
odjavljen
offline
Video savjeti - kako koristiti multimetre za USB u

A jbt, sad i to moram kupiti...

Freak Show Inc.
 
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Video savjeti - kako koristiti multimetre za USB u

istina no olakšavajuća okolnost je u tome što ipak nije "pametan". otežavajuće je to što moram to imati potajice, da susjedi ne navale k'o prasci na napoj. 

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 5:16 (Ajar).
Moj PC  
7 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Video savjeti - kako koristiti multimetre za USB u

Bilo bi super da autor članka zalijepi koji link gdje da se kupi za 20ak dollara ovaj top model s BT. Gledam upravo na DE stranicama i nema ga ispod 33e.

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Video savjeti - kako koristiti multimetre za U
zole990 kaže...

Bilo bi super da autor članka zalijepi koji link gdje da se kupi za 20ak dollara ovaj top model s BT. Gledam upravo na DE stranicama i nema ga ispod 33e.

 20 dolara je na aliexpressu. Bar sam ja tamo našao verziju za USB 3.0...

8 godina
offline
Video savjeti - kako koristiti multimetre za USB u

meni je za sada oke aplikacija Ampere koji stavim na smartphone i provjeravam kako puni i sa kojim punjačem i sa kojim kablom. Za sad mi je to jeftinije rješenje ali ako imate stalno potrebu za avakvim alatom onda nije loše ali kod drugih bude često bila u ladici nego u upotrebi.

 

 
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Video savjeti - kako koristiti multimetre za U
Evo s tracking dostavom za 10-14 dana, manje od 18$. I još ako pričekate s narudžbom do sutra, popust.

US $11.35 24%OFF | RD UM34 UM34C USB 3.0 LCD Display Tester Voltage Current Meter Amp Type-C tester
https://s.click.aliexpress.com/e/MXYyo1U4
 
2 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: Video savjeti - kako koristiti multimetre za U
Sorry, ovaj trgovac nema rasprodaju na taj artikl.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Video savjeti - kako koristiti multimetre za U
Ima dosta aplikacija koje kazu kojom brzino se telefon puni
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Video savjeti - kako koristiti multimetre za U
.jpg kaže...
Ima dosta aplikacija koje kazu kojom brzino se telefon puni

O čipsetu i driverima ili OS-u ovisi hoće li telefon moći mjeriti jakost punjenja. Recimo na mom mobitelu to ne radi ispravno (Xiaomi Redmi Note 4 MTK).

 

Oni na čijim mobitelima radi ispravno, mogu to koristiti kao neko alternativno rješenje, no fizički USB multimetar nudi daleko veće mogućnosti. Pa svatko može odabrati.

 

Unatoč tim (besplatnim? aplikacijama za mjerenje, smatram da dati 15-ak kuna za rudimentiarni USB multimetar koji će raditi sa svim mobitelima i USB uređajima u koje se spoji i koji se na njega spoje - nije bačen novac.  Štoviše, smatram to odličnom investicijom, pogotovo danas, kad broj uređaja koji se pune preko USB-a raste iz dana u dan.

5 godina
offline
Re: Video savjeti - kako koristiti multimetre za U
Koji je problem to provjeriti običnim digitalnim multimetrom
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Video savjeti - kako koristiti multimetre za U

Presjeć kabel i onda mjeriti ili?

16 godina
moderator
online
Re: Video savjeti - kako koristiti multimetre za U
Dex.pwn kaže...

Presjeć kabel i onda mjeriti ili?

A ni tada nema mjerenja kapaciteta, za one kojima to treba.

16 godina
moderator
online
Video savjeti - kako koristiti multimetre za USB u

S obzirom da ima upita za linkove, evo linkova za modele u "vlakiću" na kraju videa:

  1. https://www.aliexpress.com/item/32922333751.html (USB 2.0)
  2. https://www.aliexpress.com/item/32686482158.html (USB 2.0, sporije osvježavanje ekrana i slabiji kut vidljivosti ekrana, može biti iritirajuće)
  3. RD UM25C: https://www.aliexpress.com/item/32873621460.html (USB 2.0 s BT; postoji i jeftinija verzija UM25 bez Bluetootha)
  4. https://www.aliexpress.com/item/32323887785.html (USB 3.0, OLED ekran)
  5. RD UM34C: https://www.aliexpress.com/item/32893748376.html (USB 3.0 s BT, kolega prije već dao link; postoji i jeftinija verzija UM34, bez Bluetootha)
 
8 0 hvala 8
8 godina
offline
Video savjeti - kako koristiti multimetre za USB u

Kupio sam za <2$ na Aliju vrlo bazičnu verziju ovoga - običan usb kabel ali koji ima mali sexy lcd i (točno!) mjeri samo izlazni napon. Zapanjio sam se koliko često stariji punjači, port-dijeljeni itd ne potežu 5.5v (provjerio kasnije sa unimerom, točno radi). S druge strane, neki cheapo "strujna utičnica + 2 usb" šalje 5,8v. Oscilira (prema normali), doduše, ako su oba porta uključena. Uglavnom, izlazni napon je 5-5.8v iirc.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2019 16:20 (Zechina).
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Video savjeti - kako koristiti multimetre za U

Čudi me da nemaju PayPal za način plaćanja

16 godina
moderator
online
Re: Video savjeti - kako koristiti multimetre za U
Dex.pwn kaže...

Čudi me da nemaju PayPal za način plaćanja

Nemaju za Hrvatsku i prodavač to mora imati omogućeno (barem tako stoji u njihovim uputama - nisam probao: https://helppage.aliexpress.com/buyercenter/questionList.htm?spm=2114.best.14.4.23a1VPSKVPSK80&searchKey=&viewKey=1&page=1&categoryIds=9205389&banner=0 - pogledaš How can I pay through Paypal?), ali to te ne bi trebalo mučiti. Naime, imaš valjda neku maesto ili VISA (Electron) karticu, ne? Čak i ako s njom ne bi uspio kupiti, lijepo si napraviš virtualnu Mastercard karticu pomoću Revoluta pa onda kupuješ preko Revoluta.  Danas barem postoji pregršt načina na koje možeš nešto kupit.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2019 16:51 (mbaksa).
6 godina
offline
Re: Video savjeti - kako koristiti multimetre za U
Imaju zato Alipay. Svaka kartica koja ide u Paypal ide i u Alipay. Minuta posla, uzme 0.01$ i kasnije ga vrati.
A Revolut ćeš teško napraviti bez neke Mastercard ili Visa kartice bez tokena. 3d-secure.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2019 16:55 (najdix).
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Video savjeti - kako koristiti multimetre za U
najdix kaže...
A Revolut ćeš teško napraviti bez neke Mastercard ili Visa kartice bez tokena. 3d-secure.

Ja sam si ga napravio preko Maestroa Zagrebačke banke. Sad se više ne sjećam jel me prvi put tražio autentifikaciju tokenom, za kupovine ne traži.

6 godina
offline
Re: Video savjeti - kako koristiti multimetre za U
Zaba Maestro ne prolazi bez mtokena. Zaba Mastercard prolazi s mtokenom.
Hpb Visa prepaid ne prolazi bez mtokena.
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Video savjeti - kako koristiti multimetre za U
najdix kaže...
Zaba Maestro ne prolazi bez mtokena.

Ako govoriš za kreiranje Revolut Mastercard kartice (i uplatu na taj račun) - da, vjerojatno je bilo tako, ne sjećam se. No, token nije nešto što je danas rijetko među populacijom. 

 

Što se tiče plaćanja Revolut Mastercard karticom preko AliExpressa - tu se token ne koristi. Baš sam probao pred minutu.

6 godina
offline
Re: Video savjeti - kako koristiti multimetre za U
Da, govorio sam o uplati inicijalnih 90 kn na Revolut.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Video savjeti - kako koristiti multimetre za USB u

Naručio danas UM34C u nadi da ću približno točno moći testirati kapacitete baterije u servisu. Posebno iphone zamjenske batke

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Video savjeti - kako koristiti multimetre za USB u

Ja imam ovaj najjeftiniji:

https://www.aliexpress.com/item/32571512709.html?pid=808_0000_0101&spm=a2g0n.search-amp.list.32571512709&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=9367amp-aV-c3iGat-HM0JRRkvWTrw1566824441500

 

I čist je ok, i kad sam uspoređivao s multimetrom (koji sam uspoređivao s par malo skupljih da napravim neku tablicu preciznosti, i na svim područjima su tu negdje, ali ne mogu reći da je baždaren), ispadne da taj jeftikaner je točno na granici 1% od vrijednosti na multimetru (tak da je sasvim iskoristiv) kaj se tiče napona, a točnost mjerenja struje nisam provjerio jer mi tad 10A range na muktimetru nije radio (a 200 mA sam isto skurio davnih dana ), ali budem baš danas bacio usporedbu, baš ste me zaintrigirali....

 

 

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Video savjeti - kako koristiti multimetre za U
Ja kupujem na aliju odavno. Od zabe sam besplatno dobio visa electron prepaid deviznu karticu (€). Prek nje sve mogu platiti kaj hocu.. mogu ju peglat u inozemstvu i podizat cash. nemrem ic u minus nego koliko prebacim sa kunskog racuna, toliko mogu potrositi..
Jel ok ovaj najjeftiniji mjerac, jer nikad nisam koristio to..
Poco F1
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Video savjeti - kako koristiti multimetre za U
ivanm75 kaže...
Jel ok ovaj najjeftiniji mjerac, jer nikad nisam koristio to..

Dobar je, sasvim dovoljan za osnovna mjerenja, isplati ga se kupiti ako zbog ničeg drugog, da vidiš kako to sve funkcionira pa ako poslije poželiš nešto bolje, nisi na ovog potrošio mnogo novca.

 

A ako poželiš nešto bolje, onda bi možda AT34 bio bolja opcija. Tog nemam, taj je noviji - ima prva dva ekrana slična UM25/34 i podržava USB 3.0, ali je, naravno, mnogo skuplji od ovog najjeftinijeg. A naravno, ako hoćeš baš moćnog, UM34C je ono što želiš, ali je zato i duplo skuplji od AT34.

10 godina
offline
Re: Video savjeti - kako koristiti multimetre za U
ivanm75 kaže...
Ja kupujem na aliju odavno. Od zabe sam besplatno dobio visa electron prepaid deviznu karticu (€). Prek nje sve mogu platiti kaj hocu.. mogu ju peglat u inozemstvu i podizat cash. nemrem ic u minus nego koliko prebacim sa kunskog racuna, toliko mogu potrositi..
Jel ok ovaj najjeftiniji mjerac, jer nikad nisam koristio to..

 po kojem tečaju ti prebacije sa tekućeg na devizni?

16 godina
moderator
online
Video savjeti - kako koristiti multimetre za USB u

Moguće najjeftiniji USB 3.0 multimetar? Nešto manje od 5 dolara... Na AliExpressuBanggoodu (preorder).

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Video savjeti - kako koristiti multimetre za USB u

Stigao um34c. Kupljen na Aliju, stigao u ruke za točno 10 dana.  

Još nisam obavio ni jedan cijeli ciklus punjenja, ali mobilna aplikacija je fora za bilježenje tjekom punjenja. Spakira exelicu sa osnovnim vrijednostima.

 

 

EDIT: Uočio da uređaj sam za sebe troši dovoljno da ne radi adaptive fast charge na note 8 ako ga spojim direkt u adapter. Čak mi mob javlja da je problem u punjenju. Npr. ako želim da je na izlazu napon 5V, napajanje moram stavit na 5.35V 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 15:01 (dax-lax).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Video savjeti - kako koristiti multimetre za USB u

Vidim da se koristi TS80 usb lemilica.

Planiram kupiti lemilicu za sitne lemove. Mi može ko preporuciti koju ili da uzmem TS80?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Video savjeti - kako koristiti multimetre za U
JupiPupi kaže...

Vidim da se koristi TS80 usb lemilica.

Planiram kupiti lemilicu za sitne lemove. Mi može ko preporuciti koju ili da uzmem TS80?

Ako ti odgovara neki od dostupnih vrhova (samo tri postoje) - super lemilica. Ako ne, onda je možda bolje da odabereš TS100. Ili nešto treće. Možeš to pitati u ovoj temi.

 

Edit: vidim da imamo i specijaliziranu temu za lemilice, mada ne znam baš koliko je sad posjećena. Ali ima u njoj preporuka...

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2019 22:49 (mbaksa).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice