Vodafone u Njemačkoj pokrenuo 5G mrežu kao odgovor

poruka: 12
|
čitano: 3.494
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vodafone u Njemačkoj pokrenuo 5G mrežu kao odgovor".
15 godina
offline
Vodafone u Njemačkoj pokrenuo 5G mrežu kao odgovor

flat 5G 80 eura... 600 kuna... pa šta se dobije uz to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Vodafone u Njemačkoj pokrenuo 5G mrežu kao odg
tumor
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodafone u Njemačkoj pokrenuo 5G mrežu kao odg
Flat na 5g.. da ne živiš u Zagrebu, i da ti operateri nude 3- 5Mbita i da preživljavaš na smrdljivom tele2 pokućnom (i da imas njemacku placu) vikao bi "shut up and take my money"
11 godina
offline
Re: Vodafone u Njemačkoj pokrenuo 5G mrežu kao odg
ranko091 kaže...

flat 5G 80 eura... 600 kuna... pa šta se dobije uz to?

 Skidas 10 gb u 2 sec, ping 0-1

Crypto nova poljoprivreda
15 godina
offline
Re: Vodafone u Njemačkoj pokrenuo 5G mrežu kao odg
NeroX kaže...
ranko091 kaže...

flat 5G 80 eura... 600 kuna... pa šta se dobije uz to?

 Skidas 10 gb u 2 sec, ping 0-1

 u teoriji da. praksa je totalno druge stvar. a da ne govorim o nizu nizova stvari koje utječu na vezu.

14 godina
offline
Vodafone u Njemačkoj pokrenuo 5G mrežu kao odgovor

Ma da je i za 50% sporija nego na papiru, to je svejedno brzina svjetlosti prema sadašnjem stanju kod nas!

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodafone u Njemačkoj pokrenuo 5G mrežu kao odg
lukander99 kaže...
Flat na 5g.. da ne živiš u Zagrebu, i da ti operateri nude 3- 5Mbita i da preživljavaš na smrdljivom tele2 pokućnom (i da imas njemacku placu) vikao bi "shut up and take my money"

 Ne znam za Njemacku ali zivio sam u Irskoj i sada engleskoj i mogu reci da je u obje drzave signal puno gori nego sto se misli za tele2 u Hrvatskoj.

U irskoj sam 4G flat placao 20€ a u engleskoj 35£ preko operatera Three (3)

14 godina
offline
Re: Vodafone u Njemačkoj pokrenuo 5G mrežu kao odg
marsovac zemaljski kaže...
lukander99 kaže...
Flat na 5g.. da ne živiš u Zagrebu, i da ti operateri nude 3- 5Mbita i da preživljavaš na smrdljivom tele2 pokućnom (i da imas njemacku placu) vikao bi "shut up and take my money"

 Ne znam za Njemacku ali zivio sam u Irskoj i sada engleskoj i mogu reci da je u obje drzave signal puno gori nego sto se misli za tele2 u Hrvatskoj.

U irskoj sam 4G flat placao 20€ a u engleskoj 35£ preko operatera Three (3)

gotovo svugdje je signal/mreža gora nego u RH, a i cijene su u pravilu debelo više.
80€ za 5G je u Njemačkoj niska cijena jer je toliko do sad koštao 4G flat. Da, 600kn za razliku od naših "preskupojesulioninormalni" operatera koji isto nude za 250kn.

Prema dosad viđenom u praksi na 5G se postižu brzine 300-600Mbps uz ping oko 20-25ms. Teoretski ping jest 1-2, ali to je sami prijenos, a kroz mrežnu opremu se dosta izgubi. Također, telefoni se brzo zagriju na punoj 5G brzini i onda brzina pada. Možda sa idućom generacijom bude bolje.

P.S. glavna prednost 5G mreže jest povećanje kapaciteta, to bi operaterima moglo smanjiti troškove što će se valjda odraziti na boljoj pokrivenosti, a korisnici bi trebali manje osjetiti pad brzine kod velikog opterećenja mreže. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2019 11:10 (jozef).
11 godina
offline
Re: Vodafone u Njemačkoj pokrenuo 5G mrežu kao odg
ranko091 kaže...
NeroX kaže...
ranko091 kaže...

flat 5G 80 eura... 600 kuna... pa šta se dobije uz to?

 Skidas 10 gb u 2 sec, ping 0-1

 u teoriji da. praksa je totalno druge stvar. a da ne govorim o nizu nizova stvari koje utječu na vezu.

 U teoriji i praksi. Jedan popularni youtuber je nedavno objavio video kako igra Fortnite s 0-1 pingom. Ako se zelis sam uvjeriti zove se Muselk. 

Crypto nova poljoprivreda
7 godina
online
Re: Vodafone u Njemačkoj pokrenuo 5G mrežu kao odg

Da, dok je jedini na toj baznoj stanici.

Kad se hrpa ljudi prikopča pada sve u vodu...

 

 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Vodafone u Njemačkoj pokrenuo 5G mrežu kao odg
jozef kaže...


P.S. glavna prednost 5G mreže jest povećanje kapaciteta, to bi operaterima moglo smanjiti troškove što će se valjda odraziti na boljoj pokrivenosti, a korisnici bi trebali manje osjetiti pad brzine kod velikog opterećenja mreže. 

 ta glavna prednost je ok, ako svi imaju 5g mobitele i rutere. ali ti i dalje moraš opsluživati 4g mrežu. i tu nastaje problem, te ti zagušenje i dalje ostaje.

 

a 5g još koristi 3500mhz kanal, znači moraš kupit još 2 antene na 3500mhz, plus ove prve od 800-2600, 4 antene zahtjeva 5g za svu svoju raskoš. ugl nije 5g jeftin.

 

za sad vidim 5g samo kao spoj između tornjeva, a dalje korisnicima nudit 4g kao glavni način spajanja, ali naravno sad bez ikakvog zagušenja ili bar minimalnog, jer mislim da bi jedan 5g link mogao bez problema 5-6 sektorskih odašiljača pokrit sa svojom propusnošću. e tu vidim njegovu pravu namjenu. bar neko vrijeme dok se ne poveća udio 5g uređaja.

14 godina
offline
Re: Vodafone u Njemačkoj pokrenuo 5G mrežu kao odg
Ne vjeruj svemu što vidiš na YouTube. I na lokalnoj mreži nekad bude 3ms.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice