Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli

poruka: 68
|
čitano: 14.998
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli".
10 godina
offline
Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli

Ja nerjetko koristim Ebay i do sada nisam imao negativnih iskustava, jedino mi ide na živce što zna trajat i mjesec dana da roba dođe iz Kine a s pošiljateljima iz EU u pravilu nisam imao problema. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli

Na Aliexpressu imam odlična iskustva s kupovinom dok moj radni kolega ima užasna. Razlog? Ja znam što kupujem a on kupuje tako da ono što traži sortira po cijeni.

 
21 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
BlueMax kaže...

Na Aliexpressu imam odlična iskustva s kupovinom dok moj radni kolega ima užasna. Razlog? Ja znam što kupujem a on kupuje tako da ono što traži sortira po cijeni.

 A ti po broju narudzbi ;)

12 godina
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
Posmatrač kaže...
BlueMax kaže...

Na Aliexpressu imam odlična iskustva s kupovinom dok moj radni kolega ima užasna. Razlog? Ja znam što kupujem a on kupuje tako da ono što traži sortira po cijeni.

 A ti po broju narudzbi ;)

 Nisi me shvatio. On recimo traži "wireless charger" i kupi ovakvo nešto: LINK

Ja tražim "rock wireles charger" i onda ga kupim s Official Rock store:LINK

Njegov dođe pokvaren i onda se mjesec dana nateže s njima jer oni kažu kako će ga zamijeniti ako im ga pošalje, a moj evo radi 2 godine, brže puni i manje se grije od Samsungova. U slučaju reklamacije takvi dućani odmah vraćaju novac.

Ja kupim Anker powerbank, on kupi 马, ja kupim FX audio DAC, on kupi Wiistar, ja kupim Kastking mašinicu za ribolov, on kupi Mounchain... ja uvijek zadovoljan on stalno nešto gunđa.

10 godina
offline
Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli

Mislim da svatko treba za sebe odluciti, ja kupim nesto na ebayu za 2$ a kod nas to kosta oko 50kn, pa mi se isplati cak i ako taj prvi nije ispravan pa narucim drugi. Naravno tu je faktor i vrijeme cekanja (cca. 30 dana). Naravno da se i ovi proizvodi koje kupis kod nas proizvode u Kini, tako da vise ne moze reci "ono kinesko smece" jer sve je odande :-D

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli

86daigou.com

 

posrednik za taobao

 

paketi stignu za 10tak dana

 

meni vrh

 
1 1 hvala 6
8 godina
offline
Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli
Vidim da se nebo mrači, pa priđoh prvom uličnom štandu s kišobranima. Kišobran stoji nevjerojatnih 10 kn.
- Nemojte to kupiti - meni će prodavač.
- A zašto? - pitam.
- Zato što ako ga uspijete otvoriti, nećete ga moći zatvoriti.
- Hvala na savjetu, ali morat ću ga svejedno kupiti - ili pokisnuti.
Tako je i bilo. Kišobran sam otvorio, ali ga nisam zatvorio. Završio je još istog podopneva u prvoj kanti za smeće.
 
25 0 hvala 0
14 godina
offline
Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli

te stvari za par dolara ljudi uglavnom kupuju više iz znatiželje, nešto što im ionako baš ne treba (jer kad ti nešto treba kupit ćeš ono što znaš da će ti koristit, a i ne čeka ti se 3+ tjedna za dostavu). Zgodne stvarčice koje se kupuju uz stav ako radi - dobro, a ako ne svejedno. Također ima stvari kod kojih ne možeš puno fulat. Recimo kupiš majicu za $1, pa ako valja dobro dobro si prošao - za nosit po doma i tijekom čišćenja garaže, a ako ne njome ćeš očistit tragove ulja na motoru kosilice. win-win :-)
Otprilike 50% toga je neupotrebljivo ali ima i iznenađujuće dobrih stvari koje realno (kvalitetom i uporabnom vrijednošću) vrijede desetorostruko više nego koštaju.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli

Kad kupujem iz Kine, kupujem isti proizvod koji bi kupio i kod nas, samo po jeftinijoj cijeni.

Pazim da nije klon.

Do sada nisam imao problema sa kvalitetom.

Gale
Moj PC  
15 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli

Ne znam gdje vi kupujete, ali sam do sada kupio par stotina stvari sa Aliexpresa, Bangooda i ostalih i sve je bilo u redu i barem 3 puta jeftinije nego kod nas u trgovini. Ako nešto nije bilo kako je navedeno na stranici uvijek su mi vratili pola novaca i mogao sam zadržati robu, a ako je nešto bilo npr. manja veličina od one koju sam naručio, zadržao sam robu i vratili 100% iznosa koji je za to plaćen, zato ne pišite gluposti. Pošteniji su trgovci od ovih naših domaćih koji prodaju tu istu robu za tri puta veću cijenu.

 

A kvaliteta je ista kao i kod nas u trgovini, a često puta i bolja.

 

Skuplju tehničku robu (TV, HIFI ) ne kupujem kod naših trgovaca jer mi je jeftinije to kupiti uz dostavu iz Njemačke, Italije, GB jer prođem najmanje 30% jeftinije iako platim dostavu, a često puta bude razlika i veća od 50%. Mogu samo reći da sam kupio kožni dvosjed iz Poljske koji je kod nas koštao preko 6000 kn, a ovaj me s dostavom koštao 2500 kn. Po masivni kuhinjski stol sam otišao do Cazina jer je cijena bila 1100 kuna, a kod nas taj isti košta 4500 kuna. Da ne pričam o trgovini iz Rijeke koja je imala luster po 4500 kn, a na sniženju po 2400 kn, a ja ga dobio iz njemačke za 60EUR + 30 EUR dostava.

 

Srećom da postoje tražilice.

 

A za kraj biser do neba. Bio na prezentaciji jednog proizvoda, exluziva po riječi trgovca koja košta 16000 kn, ali evo promo cijena za 6500 kn. Ono što me začudilo da je mlađa ženska osoba to kupila po toj cijeni. Ja kada sam došao kući prosurfao po netu i naručio isti proizvod iz Italije koji me došao zajedno s dostavom točno 103 EUR.

 

Evo sada mogu ovdje izlistati brdo robe koja kod nas košta npr. 25 do 40 kuna, a na Aliexpresu košta manje od 1 EUR uz besplatnu dostavu.

 

Ne znam samo koja je svrha ovog članka, jer autor očito nezna kupovati.

 

A što se tiče brzine dostave neke stvari su  mi iz Kine došle za 7 dana, dosta njih u roku od 10 dana, većina u 15 do 25 dana. Kada naručiš 20 ili 30 stvari odjednom onda to stiže svaki dan, pa ti čekanje nije problem. Koliko puta se kod nas dogodi da traže uplatu unaprijed, a onda kažu isporuka u roku 10 dana i to npr. za tehničku robu (naravno dok ju naruče od veletrgovca iz EU), tako da ja to znam i sam i prođem duplo jeftinije.

 

Evo primjer. Tvrtka kod nas prodaje printer Brother koji košta 2200 kuna, uplata je na račun, rok isporuke 10 dana. Sjednem, prosurfam i naručim u ponedjeljak iz Njemačke po cijeni od 950 kn s dostavom a u srijedu ujutro je već bio na mojem stolu. Dakle em je bilo više nego duplo jeftinije, em je bilo u roku od 2 dana na mom stolu.

 

Tko voli nek izvoli i dalje kupovati kod ovih naših švercera.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 12:18 (dinkomat).
 
32 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
danen kaže...
Vidim da se nebo mrači, pa priđoh prvom uličnom štandu s kišobranima. Kišobran stoji nevjerojatnih 10 kn.
- Nemojte to kupiti - meni će prodavač.
- A zašto? - pitam.
- Zato što ako ga uspijete otvoriti, nećete ga moći zatvoriti.
- Hvala na savjetu, ali morat ću ga svejedno kupiti - ili pokisnuti.
Tako je i bilo. Kišobran sam otvorio, ali ga nisam zatvorio. Završio je još istog podopneva u prvoj kanti za smeće.

 10 kn je ok cijena za takav kišobran. Ja sam dao 60 za nešto slično. Kladio bi se d je koštao 20-30 dok nije počelo padati.

6 godina
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih

Nije ni sortiranje po cijeni loše ako se zna što se traži i idu se reviewi čitati. Aliexpress je super jer imaš recenzije proizvoda ok napravljene pa možeš bar vidjeti da li nešto valja ili ne koliko toliko za razliku od ebaya.  Ima dosta tih brandova koji su ok za te stvari ,sad ovako napamet ugreen , orico  i sl. ,a mrvicu skuplji od no-name kineskih stvari.  

5 godina
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
BlueMax kaže...
....

 Nisi me shvatio. On recimo traži "wireless charger" i kupi ovakvo nešto: LINK

Ja tražim "rock wireles charger" i onda ga kupim s Official Rock store:LINK

Njegov dođe pokvaren i onda se mjesec dana nateže s njima jer oni kažu kako će ga zamijeniti ako im ga pošalje, a moj evo radi 2 godine, brže puni i manje se grije od Samsungova. U slučaju reklamacije takvi dućani odmah vraćaju novac.

Ja kupim Anker powerbank, on kupi 马, ja kupim FX audio DAC, on kupi Wiistar, ja kupim Kastking mašinicu za ribolov, on kupi Mounchain... ja uvijek zadovoljan on stalno nešto gunđa.

 Shvatio sam ja tebe ne brini. Imam vise stotina narudzbi sa alija a on line vise hiljada do sada ;) SAmo kazem da na aliju trebas znati sta gledati.....

protest431 kaže...

Nije ni sortiranje po cijeni loše ako se zna što se traži i idu se reviewi čitati. Aliexpress je super jer imaš recenzije proizvoda ok napravljene pa možeš bar vidjeti da li nešto valja ili ne koliko toliko za razliku od ebaya.  Ima dosta tih brandova koji su ok za te stvari ,sad ovako napamet ugreen , orico  i sl. ,a mrvicu skuplji od no-name kineskih stvari.  

 Naravno da nije ako znas sta i kako traziti.... Rekoh po broju narudzbi jer onda dobijes proizvode na vrhu sa vise recenzija......

15 godina
neaktivan
offline
Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli

Problem je u tome što većina kupaca koja kupuje ne zna kupovati niti ispravno pretraživati trgvine na webu, a na kraju ne gleda se taj proizvod koji se kupuje samo na aliju, već i na e-bayu, amazonu i drugim trgovinama na webu, pročitaju se recenzije, usporede slike i cijene jer često puta bude isti naziv, ali mala razlika u slikama i onda se kupi loša kopija dobrog originala. No za tako nešto treba proći školu i skupiti iskustvo kao što se ovdje govori.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli

gumeni frizbi za cucka. ista marka i dimenzija. u nas ("redovni uvozni kanali") 100 novaca/kom. (kad se uopće nađe), na aliexpressu usd 4,50/kom. (5 kom. odjednom: još 5% dolje), ebay: 3 za usd 15 + dostava, amazon: eur 6/kom., 60 novaca/kom. iz češke, eur 11 kom. iz slovenije.  hm ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 0
12 godina
offline
Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli

Ja tako te gluposti kupujem preko Wish-a i imam samo pozitivna iskustva.

Najskuplju "glupost" koju sam kupio to je auto radio multimedia sa kamerom odostraga,koja savršeno radi vec 3 godine.

Jedino sam se malo razocarao u pojilice za kuniće,koje iako su obavljale svoju dužnost,nisu bile ono što sam očekivao,jer su tu i tamo prokapale...no,moja negativna kritika+ još ostalih 50-tak negativnih,jos uvjek stoje na Wish-u!

Sa ostalih stranica nisam nikada nista kupio.

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli

Ako se pazi, više se stvarno isplati kupovati preko Aliexpressa ili Ebaya nego li kod nas jer je to u stvari jedna te ista roba.

 

Gledam neki dan u trgovini zgodan kaiš sa oznakom USMC, tvornički zapakiran u celofan. Na deklaraciji piše "zemlja porijekla Njemačka, detaljniji podaci na unutrašnjoj deklaraciji". Malo pokidam najlon a kad tamo na onom malom dijelu koji je ušiven u kaiš piše "zemlja proizvodnje Kina".

Ali je cijena zato x5 

 

Dakle, kao što je napisao BlueMax, trebaš samo paziti od koga kupuješ i može se poprilično uštedjeti.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
BlueMax kaže...

Na Aliexpressu imam odlična iskustva s kupovinom dok moj radni kolega ima užasna. Razlog? Ja znam što kupujem a on kupuje tako da ono što traži sortira po cijeni.

 Mark Ryden ruksak i torba za laptop.

 

Cijena na web stranici i na EU shopovima je oko 60-70EUR/Funti (ovisi je li EU ili UK glavni seller) po komadu + dostava.

Na AliExpressu sam uzeo oba za 61.99$ sa postarinom.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
4 godine
protjeran
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
Šarafova??
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
wyks kaže...
BlueMax kaže...

Na Aliexpressu imam odlična iskustva s kupovinom dok moj radni kolega ima užasna. Razlog? Ja znam što kupujem a on kupuje tako da ono što traži sortira po cijeni.

 Mark Ryden ruksak i torba za laptop.

 

Cijena na web stranici i na EU shopovima je oko 60-70EUR/Funti (ovisi je li EU ili UK glavni seller) po komadu + dostava.

Na AliExpressu sam uzeo oba za 61.99$ sa postarinom.

 ovdje?. https://www.aliexpress.com/store/2718012

12 godina
odjavljen
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
Kupujem s eBaya i njega preferiram. Sve do sada što sam uzimao (a bilo je dosta elektronike) radi. Nosači za zvučnike i dan danas drže. Držač mobitela za bajk i danas u komadu radi posao.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
A laptope? Recimo Asus zenbook. Ima li neko konkretan savjet, iskustvo
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih

Da, stavi da ti salju notifikaciju jer je bila akcija kad je jedan ruksak bio na snizenju oko 45-50$, da bi tjedan dana kasnije bio veci sale i bio je oko 30$.

Kupuj iz aplikacije jer imaju i kupone nekad, a i cijena zna biti par dolara niza.

 

To je bilo u prvom mjesecu.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
a gdje najjeftinije kupiti hp omen 17 inch sa 1070 gtx ??
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
ajfon123456 kaže...
a gdje najjeftinije kupiti hp omen 17 inch sa 1070 gtx ??

 tamo gdje ne paze i nema kamera. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
dinkomat kaže...

Problem je u tome što većina kupaca koja kupuje ne zna kupovati niti ispravno pretraživati trgvine na webu, a na kraju ne gleda se taj proizvod koji se kupuje samo na aliju, već i na e-bayu, amazonu i drugim trgovinama na webu, pročitaju se recenzije, usporede slike i cijene jer često puta bude isti naziv, ali mala razlika u slikama i onda se kupi loša kopija dobrog originala. No za tako nešto treba proći školu i skupiti iskustvo kao što se ovdje govori.

 Ovo je ispravno, potrebno je samo strpljenje i samokontrola, tako da kupuješ samo kad si potpuno siguran/na u proizvod ili ponudu. Ako se premišljaš i važeš oko ponude jer ti dijelom odgovara, a dijelom ne (bila riječ o cijeni, par lošijih recenzija ili nekakvoj sitnici), tada je najbolje zaobić i tražit dalje, odnosno kupovat bezkompromisno. Za svaki proizvod treba kako kažeš pretražit više trgovina, te u svakoj od njih pročitat barem 20 iskustava korisnika, s naglaskom na lošija i pomiješana iskustva. Eto, vodeći se time još se nisam opeka u nekih stotinjak kupovina. 

15 godina
offline
Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli

Dobar je AliExpress,

 

Naručiš "original" brzi punjač za Sony mobitel, za nekih 4 dolara. Ubaciš onaj random bon od 2 dolara za popust. Žališ se da nisi dobio brzi punjač (naravno, isto i dokažeš). Ponudiš da ti prodavač ne mora vratiti cijeli iznos nego samo 50%, uz to da ti zadržiš punjač.

 

Da, trebao mi je rezervni, običan punjač za mobitel. :|

K
Moj PC  
0 16 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
Super je to kokošarenje za 2 dolara. Onda se poslije kolektivno čudimo kad se Hrvatska nađe na listi zemalja u koje ne šalju.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
20 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
mudro zboriš kolega 🙂 nego može malo detaljnije gdje bi se nalazilo tavo mjesto 🤔
15 godina
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
Visak kaže...
Super je to kokošarenje za 2 dolara. Onda se poslije kolektivno čudimo kad se Hrvatska nađe na listi zemalja u koje ne šalju.

Šmrc

 

Da, baš je zbog toga. Uostalom, zašto bi to bilo "kokošarenje" i što je to uopće?

 

Jel' lik prodavao nešto lažno oglašavajući? Je.

K
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice