Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu

poruka: 89
|
čitano: 18.759
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu".
12 godina
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
Pliz proslijedi upute. Mozes i na pm :)
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
Festus kaže...

Nikad nisam razumio ljude koji su se kleli u W10 kao da je nekakav sveti gral operativnih sustava. Trebalo mi je više dana da onemogućim, pobrišem i podesim šta je više toga moguće, a sve u svrhu toga kako bi me vražja stvar prestala gnjavit. Toliko sam ga očerupa da je to sad praktički W7, i znate šta? Isplatilo se, funkcionira bez greške, moglo bi se reć savršeno. Dali bih ikad koristio W10 na tvorničkim postavkama ili s minimalnim podešavanjima? Nema šanse. Tijekom svog tog rada sam cijeli postupak zapisa, korak po korak, te spremio za buduću upotrebu u slučaju da ću se morat ponovo time bavit za sebe ili za nekoga. Itekako se isplati tih nekoliko dana gnjavaže u zamjenu za savršenu funkciju duži niz godina.

 

Ajde mi molim te objasni sta je to tako iritantno na desetki? Koristim home, pro i pro for workstation verzije. Nigdje nisam nista micao, nigdje mi nista ne smeta. Instaliram programe koji mi trebaju za posao i zjebanciju i to je to. Imam na disku fajlove koji mi trebaju i eventualno podesim VPN za posao. Ne mozes raditi na windowsima dok ih ne "ocerupas" ili ne mozes igrati ili sta? Evo, molim te da mi objasnis sto si to tocno morao micati/gasiti a da se zbog toga nikako nije moglo raditi na stroju?

Freak Show Inc.
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
Ajar kaže...

 ne samo da mi je dovoljna (čak i pretekne), nego će i zakon donijeti da nema penzije (starosne) do 67. ako ja moram raditi do 67, bogami će i windows 7. 

 ne laži.. 

ni tebe ni mene ne zafata zakon raditi do 67 godina. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
Ovaj Friday je automehanicar, samo koristi komp za Facebook pa ne vidi problem. Prva stvar koju vidis na "pro" verziji u start meniju je candy crush.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 14:55 (dva_ujutro).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
dva_ujutro kaže...
Ovaj Friday je automehanicar, samo koristi komp za Facebook pa ne vidi problem. Prva stvar koju vidis na "pro" verziji u start meniju je candy crush.

 

Pa sta? Mi mehanicari nemamo pravo na misljenje?

Freak Show Inc.
15 godina
online
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
dva_ujutro kaže...
Ovaj Friday je automehanicar, samo koristi komp za Facebook pa ne vidi problem. Prva stvar koju vidis na "pro" verziji u start meniju je candy crush.

 -pusti ga, nema pojma.. i btw koristi worksattion verziju, pa nije ni usporediv s ostatakom juzera (domestikus-vulgaris..). + to treba primomenuti za sve, noramlni juzeri su home-pro, normalne verzije, sve ostalo kao ent-ltsb.. nisu, tj druga pravila, ..

 

-npr cortana, tko želi može ali inaće smeće, sto takvih sitnica, tj ako je nešto potrebno, ako se korsiti, tad ok, ako se ne koristi, tad je smeće-višak (i samo troši resurse, usporava jer je to fizika na djelu itd.). .. i naravno friday ne vidi problem s lockanjem na 333fps jer ne ganja 333fpsa, a da mu je to cilj i da ima taj problem tad bi kao ostali hvalio w7 jer ima 333fps.. tj to sve nema veze s win nego onim što korisnik koristi, kao razlog zašto ima računalo, os, aplikacije i sav hardware kao i cijena istog.. kao na lotu, netko može kupiti novi pc, upaliti i sve radi ok, lik do njega može imati problem.. ne postoji pravilo da se isto mora desiti svima, jer tad nebi ni bilo npr lota-igre i sve se kvari, .. pa za npr kvar napajanja netko okrivi win ili miša.. jer mu je do jučer radilo na starom itd. -jer ljudi su takvi i zaključe često pogrešno nešto što zapravo nema veze ni sa čime (kao ni ovaj post..) :)))

 

ad.. ili edit: ne, nemaš.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 15:07 (ihush).
16 godina
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
ludizao kaže...
Friday kaže...
Upises "control" u start meniju i Control Panel je prva stvar koja ti se pojavi. Nije bas zakopano

 

Nije baš ni intuitivno (u odnosu na ranije verzije).Poanta je da se mora tražiti, kao i hrpa drugih stvari. Liku koji loše vidi sam morao promijeniti rezoluciju na monitoru, veličinu fonta, boje podloge, prozora te koješta drugo i to je bilo toliko blesavije riješeno u odnosu na sedmicu da nije za vjerovat. Naravno da se može naći i riješiti, ali nije svejedno koliko lako, brzo i koliko živaca košta.

Ukratko, Windows 10 je šminkersko smeče koje normalnog korisnika hebe u mozak.Ajmo gurnut glavu u pijesak, pa još na kraju Hrvatsku nazvat pravnom državom fučkaj ga sad.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/5-dolara-mjeseno-firefox-bez-oglasa/269453.aspx?page=1&jumpto=5943583&sort=asc&view=flat

 

 

https://www.sordum.org/9470/windows-update-blocker-v1-3/

EricCartman kaže...

Ne mre se baš porediti prelazak sa WinXP na 7, i onaj sa prelaska sa win 7 na 10.

WinXP je imao mizerne zahtjeve, mogao je radit na 512MB RAMa pa i manje, pa neka XP računala jednostavno nisu mogla preć na 7-cu.

Dok je za win 7, sa svim tim pokrpavanjima, potrebno imat brat bratu 8GB RAMa, isto kolko i 10-tki.

 

I nešto mi nije jasno, kad sam kupio netbook 2011., 7-ca 32 bit na njemu je radila i sa 1GB RAM-a, a sada ista štuca i sa 4GB, što su mu napravili ako nije bilo novih featurea?

To je neusporedivo, ili tko tvrdi drukčije ne zna di Krava piša ili piše gluposti.

 

Tvoj problem, na Windowsu imaš raznog smeča 1000%+to je Netbook koji je i kao novi imao znatno preslab procesor.2011 godine i danas 2019, nije to isto Internet je danas znatno zahtjevniji za progutat na takvom Netbukiču sa slabim procom.Netbukič ne štuca zbog rama, ima tu dosta toga zbog čega on štuca.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 15:49 (rambox).
15 godina
offline
Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
Nemam ništa protiv windows 10,osim toga što skuplja podatke i šalje "Microsoftu",i ko zna kome dalje.A vi draga gosodo,koji mislite da ste "poštelali" windowse..niste ih poštelali i nikad nebudete.Sa svakim apdejtom oni se vračaju na stare postavke,zbog toga je to govno od os-a sranje.Druga stvar,ako koristiš windowse 10,znači da si prihvatil uvjete korištenja,stoga..štelaj ih ti kolko očeš,on bu i dalje slal tvoje "podatke" Microsoftu.
Zamisli,"frajer" šalje "typing data" to Microsoft,sve kaj tipkaš na tipkovnicu..daj me nemoj hebat..hebote windows 10.
Čekaj samo da ih netko hakira i pokupi sve te informacije,da vidiš sranja...
 
0 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
Friday kaže...

Stizu komentari "najbolji OS ikad"

 

Vista je najbolji OS ikad - za svim zakrpama - to je W7 bez gluparija,

sa lijepsim suceljem, savrsenim Icon Packom, bez telemetrije.


Jedini nedostatak Viste je, sto je izasla u doba slabog hardwarea,

nije bilo jos drivera, a za danasnje koristenje joj fali samo TRIM - dobije se sa 3rd party softwareom.

 

Koristim ju u par virtualki, jer eto, mazohist sam - software koji mi fino radi na XP-u mi radi i na Visti,

ali ipak Vista podrzava virtualiziranje i drivere mnogih modernih printera, dok na XP-u je to skakljivo.

A licenca za Viste se dijele skoro dzabe, dok W7 je ipak mnogo mnogo skuplja. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
Čitatelj kaže...
Friday kaže...

Stizu komentari "najbolji OS ikad"

 

Vista je najbolji OS ikad - za svim zakrpama - to je W7 bez gluparija,

sa lijepsim suceljem, savrsenim Icon Packom, bez telemetrije.


Jedini nedostatak Viste je, sto je izasla u doba slabog hardwarea,

nije bilo jos drivera, a za danasnje koristenje joj fali samo TRIM - dobije se sa 3rd party softwareom.

 

Koristim ju u par virtualki, jer eto, mazohist sam - software koji mi fino radi na XP-u mi radi i na Visti,

ali ipak Vista podrzava virtualiziranje i drivere mnogih modernih printera, dok na XP-u je to skakljivo.

A licenca za Viste se dijele skoro dzabe, dok W7 je ipak mnogo mnogo skuplja. 

 

 

Ja sam Vistu koristio jako jako dugo i nevoljko sam presao na win 7. Daleko najmanje problema od svih windowsa koje sam koristio (koristio sam ju na u to doba najjacem dekstop procesoru i 8 giga rama).

Freak Show Inc.
8 godina
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
rambox kaže...
EricCartman kaže...

Ne mre se baš porediti prelazak sa WinXP na 7, i onaj sa prelaska sa win 7 na 10.

WinXP je imao mizerne zahtjeve, mogao je radit na 512MB RAMa pa i manje, pa neka XP računala jednostavno nisu mogla preć na 7-cu.

Dok je za win 7, sa svim tim pokrpavanjima, potrebno imat brat bratu 8GB RAMa, isto kolko i 10-tki.

 

I nešto mi nije jasno, kad sam kupio netbook 2011., 7-ca 32 bit na njemu je radila i sa 1GB RAM-a, a sada ista štuca i sa 4GB, što su mu napravili ako nije bilo novih featurea?

To je neusporedivo, ili tko tvrdi drukčije ne zna di Krava piša ili piše gluposti.

 

Tvoj problem, na Windowsu imaš raznog smeča 1000%+to je Netbook koji je i kao novi imao znatno preslab procesor.2011 godine i danas 2019, nije to isto Internet je danas znatno zahtjevniji za progutat na takvom Netbukiču sa slabim procom.Netbukič ne štuca zbog rama, ima tu dosta toga zbog čega on štuca.

 Ahh, dobro je građen laptop, sa Linuxom Mint xfce i dodanim Addblockom na Chromeu, koji zbloka većinu reklamnog Javascripta, još se da nekako surfat, uz nešto strpljenja, btw procesor je AMD Brazos :)

samo što nisam uspio nać ni instalirat driver za zvučnu, pa zvučnici krče, jbg

7 godina
protjeran
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
Friday kaže...

 

 

Ja sam Vistu koristio jako jako dugo i nevoljko sam presao na win 7. Daleko najmanje problema od svih windowsa koje sam koristio (koristio sam ju na u to doba najjacem dekstop procesoru i 8 giga rama).

 

Ista stvar. I W8.0 bi je bio super - a onda su krenuli sa onim sranjima sa forceanjem updatea,

pa da to moras i kroz Marketplace odradit (uzas), ali realno gledajuci - sto se tice optimizacije,

W8 je i dalje po mom misljenju najmanje HW zahtjevan od svih OS-ova u,

ako se gleda od Viste do danas. 

 

Isto tako je i sa serverima - vecinom su mi upregnuti WS 2012 R2, imam par sa WS 2016.

Vjerujem da WS 2019 nije puno drugaciji od 2016., tako da nema potrebe za promjenom.

 

Takodjer imam par masina sa W10E 2016 LTSB, i ne planiram migraciju na W10E 2019 LTSC,

jer nema nista novog, sto bi povecalo produktivnost servera.

 

I kad pogledas, Microsoft sam odredi da zastari OS - Visti nije dodao TRIM, W8.x je odredjeno da se driveri

vise ne razvijaju - tako da sad imas nova racunala, primjerice od HP-a, koja mozes kupiti sa W10 Pro, downgrade na W7,

i dobijes oba seta drivera, dok sluzbene drivere na W8.x - nemas. A drivere od W7/10 mozes nagurati, s puno srece ce i raditi OK,

ali dosta stvari zna kenjat - mreza, zvucna, SD citac itd. 

 

Mora se prodavati novi OS, nema smisla podrzavati stari - u tome nema love.

 

Al eto, kod serverskog OS-a bar kupujemo dodatnu opciju, da mozemo downgradeati na 2 verzije nize + 1 verziju vise,

u slucaju da nesto ne odradjuje sa novom verzijom - u startu malo skuplje, ali se isplati, ako se radi migracija na noviju verziju.

 

A Office radimo leasing - tako da je lako preci na noviji - trenutno na OFF 2016., u 2017. smo presli na nju sa OFF 2013. - kad su rijesili sve bugove

koji su nama radili probleme. I onda kad nam bude odgovarala novija - vratimo licence i leasamo novi OFF. Microsoft nikad ne gubi. 

16 godina
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
EricCartman kaže...

 Ahh, dobro je građen laptop, sa Linuxom Mint xfce i dodanim Addblockom na Chromeu, koji zbloka većinu reklamnog Javascripta, još se da nekako surfat, uz nešto strpljenja, btw procesor je AMD Brazos :)

samo što nisam uspio nać ni instalirat driver za zvučnu, pa zvučnici krče, jbg

 Ok, sad je sve jasno zakaj štuca kao stari magarac sa tri noge.To je prvi AMD-ov Bobcat APU,i to vjerojatno Dual Core verzija=danas gadno preslab proc ili na Windowsima praktički neupotrebljiv.Malo šire, čak je i proc u PS4 osjetno jači(viši IPC) od tog tvojeg mališana.Dakle tvoj Windows je oslobođen krivnje, i realno nema nikakve pomoči za tvoj slabašni Netbukič.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-kabini-temash-apu/176292.aspx?page=0&jumpto=3495281&sort=asc&view=flat

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
8 godina
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
rambox kaže...
EricCartman kaže...

 Ahh, dobro je građen laptop, sa Linuxom Mint xfce i dodanim Addblockom na Chromeu, koji zbloka većinu reklamnog Javascripta, još se da nekako surfat, uz nešto strpljenja, btw procesor je AMD Brazos :)

samo što nisam uspio nać ni instalirat driver za zvučnu, pa zvučnici krče, jbg

 Ok, sad je sve jasno zakaj štuca kao stari magarac sa tri noge.To je prvi AMD-ov Bobcat APU,i to vjerojatno Dual Core verzija=danas gadno preslab proc ili na Windowsima praktički neupotrebljiv.Malo šire, čak je i proc u PS4 osjetno jači(viši IPC) od tog tvojeg mališana.Dakle tvoj Windows je oslobođen krivnje, i realno nema nikakve pomoči za tvoj slabašni Netbukič.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-kabini-temash-apu/176292.aspx?page=0&jumpto=3495281&sort=asc&view=flat

 

 A ak ti kažem da mu je osim low power&performance arhitekture još i takt 1.0GHz? (turbo 1.33, da, dual core je)

15 godina
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
Anđeo bez falinge kaže...

 ne laži.. 

ni tebe ni mene ne zafata zakon raditi do 67 godina. 

 a od čega onda živjeti/umrijeti? penzija ne bu dosta ni za poroke, a nekmoli za namjernice. poslije neke dobi više ne možeš ni boce skupljat a u prostituciji više nema mjesta. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 17:27 (Ajar).
10 godina
offline
Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu

Update-i OS-a služe da bi što prije kupili novi hardware. TOČKA

 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu

Da li postoji mogucnost da sa windows 7 OEM kljucem aktiviram windows 8.1.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
Friday kaže...

 

Ajde mi molim te objasni sta je to tako iritantno na desetki? Koristim home, pro i pro for workstation verzije. Nigdje nisam nista micao, nigdje mi nista ne smeta. Instaliram programe koji mi trebaju za posao i zjebanciju i to je to. Imam na disku fajlove koji mi trebaju i eventualno podesim VPN za posao. Ne mozes raditi na windowsima dok ih ne "ocerupas" ili ne mozes igrati ili sta? Evo, molim te da mi objasnis sto si to tocno morao micati/gasiti a da se zbog toga nikako nije moglo raditi na stroju?

Lakše je nabrojiti ono što nije iritantno na 10-ki, ali prihvaćam pa ću nabrojiti glavne iritantne gluposti koje postoje:

- hrpa bloatwarea koji se instalirava kako sam želi - ako trebam koristiti računalo za posao ne želim svaki put deinstaliravati desetke glupih igrica i programa koji mi ne trebaju i samo opterećuju računalo

- start menu je meni osobno katastrofalno dizajniran i najgori mi je ikada - puno mi je draži start sceen na 8-ici

- sve postavke su zakopane negdje i umjesto 2 klika na 7-ici potrebno je naklikavati i searchati gdje se nalazi

- sučelje je konfuzno, ne znaš da li je neka opcija na novom dijelu ili na starom, to je totalni križanac novog nepoželjnog sučelja koje treba koristiti da dođeš do opcija koje tražiš kroz staro sučelje

- updatei se instaliravaju kako god požele, pospondao sam ih, ali VM hypervisor me konstanto upozorava da je update in progress, iako ne bi trebao biti

- možda velikom dijelu ljudi nije bitan diskovni prostor, ali kad radiš za povećim bazama SSD od 512 GB i nije baš prevelik (a ne želim plaćati terabajtne) smeta me kad Windows uzima diskovni prostor kako si on želi

- telemetrija je užasna, ne možeš prdnuti da ne pošalje izvješće MS-u

- povremeno se javlja čudan lag, nema povećane aktivnosti ni na procesoru, RAM-u, disku... - to mi se nikad nije javljalo na 7-ici ili 8-ici

- metro odnosno kako se već sad zovu aplikacije su katastrofa - imaju 100 i više MB za aplikaciju koja zbraja 2 broja

- ... mogao bih tako još do sutra

 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu

Kad sve zbrojim, najbolji Windows je 8.1 Industry Pro, brz je da leti, nema bloatwarea, nema nepotrebnih stvari za nas koji koristimo Windows za posao, a ne igranje. Šteta je samo da i njegov support uskoro istječe

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
southy kaže...

Lakše je nabrojiti ono što nije iritantno na 10-ki, ali prihvaćam pa ću nabrojiti glavne iritantne gluposti koje postoje:

- hrpa bloatwarea koji se instalirava kako sam želi - ako trebam koristiti računalo za posao ne želim svaki put deinstaliravati desetke glupih igrica i programa koji mi ne trebaju i samo opterećuju računalo

- start menu je meni osobno katastrofalno dizajniran i najgori mi je ikada - puno mi je draži start sceen na 8-ici

- sve postavke su zakopane negdje i umjesto 2 klika na 7-ici potrebno je naklikavati i searchati gdje se nalazi

- sučelje je konfuzno, ne znaš da li je neka opcija na novom dijelu ili na starom, to je totalni križanac novog nepoželjnog sučelja koje treba koristiti da dođeš do opcija koje tražiš kroz staro sučelje

- updatei se instaliravaju kako god požele, pospondao sam ih, ali VM hypervisor me konstanto upozorava da je update in progress, iako ne bi trebao biti

- možda velikom dijelu ljudi nije bitan diskovni prostor, ali kad radiš za povećim bazama SSD od 512 GB i nije baš prevelik (a ne želim plaćati terabajtne) smeta me kad Windows uzima diskovni prostor kako si on želi

- telemetrija je užasna, ne možeš prdnuti da ne pošalje izvješće MS-u

- povremeno se javlja čudan lag, nema povećane aktivnosti ni na procesoru, RAM-u, disku... - to mi se nikad nije javljalo na 7-ici ili 8-ici

- metro odnosno kako se već sad zovu aplikacije su katastrofa - imaju 100 i više MB za aplikaciju koja zbraja 2 broja

- ... mogao bih tako još do sutra

 

 

Kako to molim te ti neki procesi opterecuju racunalo osim eventualno nesto sitno prostora na disku?

Start meni katastrofalno dizajniran? Imas opcije na desni klik a na lijevi klik imas popis instaliranih programa abecedno. Sta ne valja s time? Pinas si alate koje trebas u start meni ili na taskbar.

Koje to postavke su zakopane? Evo ja koristim svoja racunala za posao pa nisam imao problema bas sa nekim zakopanim postavkama.

Koje opcije su na novom/starom mjestu? Sta je konfuzno? Imas control panel dostupan vrlo lako, isto kao i System, Device Manager... Sta je to u sedmici bilo toliko drasticno lakse dostupno nego u desetki?

Nemam nikakvih problema sa update-om. Samo mi javi da ce se instalirati nesto i da ce se komp resetirati po noci. To nikako nije problem

Ja radim sa povecim bazama koje ne stanu na takve diskove kakve spominjes (eventualno poneka particija). Objasni mi molim te koliko su ti to windowsi "ukrali" prostora? Evo kod mene zauzimaju 23.6 giga. Jel to puno, ili?

Telemetrija je uzasna? Ti mislis da svako tvoje slovo koje natipkas sustav salje MS-u? Ti tocno znas sta se sve salje?

Cudan lag? U cemu? U CS-u?

100 i vise MB za aplikaciju koja zbraja 2 broja? Evo bas sam pogledao kalkulator aplikaciju u windowsima. 27 KB zauzima. I moze zbrojiti 2 broja bez puno buke.

 

Je, mogao bi jos do sutra ali to je sve nedoreceno - "neki procesi", "neke opcije", "neke aplikacije".

 

Kakvi procesi, kakve aplikacije covjece? U cemu ti radis? Kakve to opcije unutar OS-a ti ne mozes naci da je to tebi toliko iritantno? Evo, objasni meni kao kolegi koji vjerojatno radi manje-vise isti posao kao ti. Instaliras si alate za razvoj i radis. Kakve "sakrivene opcije" tebe muce?? To mi sve zvuci kao od onog lika koji se zalio i zalio da bi na kraju rekao kako su ikone uzasne jer nije nista drugo konkretno imao za reci. Kolega ihush je to spomenuo vec milijun puta i jos milijun puta se treba izgleda reci - OS je samo ljuska/platforma. Posao se obavlja sa za to predvidjenim alatima. Instaliras si svoje alate i radis. Osim ako si sys admin - onda moras znati gdje su sve opcije i/ili nauciti kako to sve napraviti u power shellu.

Freak Show Inc.
15 godina
online
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
Friday kaže...
..Instaliras si svoje alate i radis. Osim ako si ..

-lako mehaničarima.. :))

-ljudi su inače čudne biljke, oni koji njurgaju nešto bi čačkali nekim appsima jedino što ne znaju kako, dok oni koji znaju, rade i ostatak vremena maltretiraju ove prve na forumu .. :)))

-da, ikone su katatrofa.. i još bi se dalo naći mana, al se sad ne mogu sjetiti.

mada se slažem s njurganjem post iznad, jer stvarno su neke stvari silovanje i trebale bi biti više juzerfriendly ili opcije, no eto njemu se više sviđa stari metro start i to je ok, tj njegova preferencija pa se salžem mada imam sasvim drugačije mišljenje o star meniju i metro-modenr UIju generalno, osim što je UI namjenjen mobitelu, ne PCju-desktopu za rad.. a koliko o tome pišemo, ispada kao da je nešto bitnog. -nije. Tj koliko me smetaju ikone i sl opet obavim što želim, jer ikone ili meni nisu os, tj mogućnosti koje ima su 'zvjer'.. samo treba znati. Zato jednima radi, drugi njurgaju.. a treći se ne slažu s prva dva jer to je tako.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
odjavljen
offline
Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu

Ja za neke opcije ne znam gdje su - ali nisam znao ni u win XP/7/whatever. Proguglas, pronadjes, promjenis sta trebas i kraj. Evo, zadnja stvar - nisam znao podesiti autologin na novom NUC-u. 10 sekundi guglanja i stvar rijesena. Za 2 godine kad uzmem novi NUC opet necu znati pa cu proguglati.

Imam na taskbaru zakacene shortcute na sve programe koji mi trebaju za posao, imam na D disku par foldera sa projektima/bazama/igrama i to je to. Sta meni ima smetati faking candy crush (kojeg smatram bezvezarijom, iskreno) ili neka druga out of the box igra ili aplikacija koju ne koristim? To je kao da se samci koji kupe limuzinu zale sto na straznjem sjedalu postoje pojasevi. A njima nikako ne trebaju i eto samo auto vise trosi zbog tih par kg opreme...

Freak Show Inc.
 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu

Vjerujem da će se mnogi ovdje složiti da nam je desetka donijela puno glavobolje sa nedovoljno testiranim update-ovima, živila sedmica.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
Shockwave kaže...

Vjerujem da će se mnogi ovdje složiti da nam je desetka donijela puno glavobolje sa nedovoljno testiranim update-ovima

 

To se slazu svi bez iznimke. Iako, sva sreca - nisam imao bitnijih problema zbog toga. Na novom NUC-u sam morao windowse instalirati iznova (tjedan dana nakon prve instalacije) jer se update proces zaglavio - svaki restart bi zapeo na "configuring windows" i onda cold reboot pa eventualno jos jedan i tako. Nije bilo lijeka pa sam formatirao disk, cista instalacija i sad vuce update bez greske. Ali da - to je pain in the ass definitivno...

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
EricCartman kaže...

Ne mre se baš porediti prelazak sa WinXP na 7, i onaj sa prelaska sa win 7 na 10.

WinXP je imao mizerne zahtjeve, mogao je radit na 512MB RAMa pa i manje, pa neka XP računala jednostavno nisu mogla preć na 7-cu.

Dok je za win 7, sa svim tim pokrpavanjima, potrebno imat brat bratu 8GB RAMa, isto kolko i 10-tki.

 

I nešto mi nije jasno, kad sam kupio netbook 2011., 7-ca 32 bit na njemu je radila i sa 1GB RAM-a, a sada ista štuca i sa 4GB, što su mu napravili ako nije bilo novih featurea?

Windoes 98SE je imao mizerne zahtjeve u odnosu na XP kojeg su par godina krpali da bi došao do upotrebljivog stanja. Večina je po izlasku XP i dalje vozila windows 98SE, a praktički su svi preskočili windose 2000 milenium koji je izaša prije XP-a.

Uvijek se govorilo, svaki drugi windowsi su dobri windowsi. Inače prije sedmice izašla je Vista, i to je tek bio dernek.

 

Tak da desetka je mila majka u odnosu na prethodnike.

 

15 godina
online
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
Shockwave kaže...

Vjerujem da će se mnogi ovdje složiti da nam je desetka donijela puno glavobolje sa nedovoljno testiranim update-ovima, živila sedmica.

 -ali, update nije stvar osa, tj da je internet stariji (dostupnost-brzine..) tad bi to već osjetio u doba w7 ili xp.. ali tad tog nije bilo na taj način, nego SP .. to nije stvar OSa, nego MSa i traljavosti, forsiranja besmislica kao ciklus-datum. Evo, zamislimo na tren, da je svijet idealan i da su svi updateovi-upgradeovi (velika razlika), savršeni, testirani-stabilni i da se ti problemi tad nisu desili, .. što bi to tad značilo, da je win10 bolji? Ne, nego samo to da tim koji to radi zna što radi i pazi, kontrolira.. a prvu stvar koju su ubili širenjem je insider program koji je time postao besmislica suprotna onoj svrsi koju je prije imao. U to 'staro dobro vrijeme' dobio si nešto novo, testirao i ako radi može, ako ne radi, ne ide na računala.. sad kao da testiranja nema, kao da sve rade poluretardi (specijalci promo udarne trupe ili PRovci..).

-katastrofalna greška kao path za dokumnete koje hardlink ne tesira nego uzme default bez provjere.. je stvar amaterizma, ne profesionalaca, nije bug, nego propust.. i nije stvar OSa, ali pogodi korisnika w10, ne korisnika XPa pa to tad ispadne da je os loš.. korisnik koji krivi OS je kao onaj lik (šaljivi video..) koji šamara monitor jer nešto ne radi i na kraju sve razbije bijesno.. nije monotor kriv, nije to OS, to je MS  atad se prisjetimo, xp-w7-w10 .. sve je to MSov OS, koliko hvalite-pljujete jedan toliko i drugi-isti tj MS. Razlika je samo evolucijska + skeendeep dok su razlike u desetljeću (fičeri koje je dobio os) nešto što se može nabrojati na prste jedne ruke radnika u pilani.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
odjavljen
offline
Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu

Windowsi ME su bili najgori drlog na ovom svijetu. Imao sam frenda koji je popravljao svima racunala i svima je instalirao ME. Pitam ja "pa zasto to radis, jesi normalan?". Kaze on "pa tako znam da ce mi opet doci za mjesec dana da im uzmem novce"

Freak Show Inc.
 
11 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu

Fora mi je gledati današnje"klince" kak kukaju jer u windowsima ima nepotrebnih stvari...trebali su probati windowse 95 i kasnije, nekaj deinstaliraš i to povuče neki drek i odu cijeli windowsi u p.m. 

 

Da ne pričam ak si pokupio neko sranje sa neta i nema šanse da to očistiš...ajde flopi disketa, kucaj naredbu i ide instalacija na novo. Onda došao HDD od 20 gb i stisneš defragmentiranje i radi to do jutra...gledaš na ekranu one "kockice".

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 22:51 (XXX).
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu
XXX kaže...

Fora mi je gledati današnje"klince" kak kukaju jer u windowsima ima nepotrebnih stvari...trebali su probati windowse 95 i kasnije, nekaj deinstaliraš i to povuče neki drek i odu cijeli windowsi u p.m. 

 

Da ne pričam ak si pokupio neko sranje sa neta i nema šanse da to očistiš...ajde flopi disketa, kucaj naredbu i ide instalacija na novo. Onda došao HDD od 20 gb i stisneš defragmentiranje i radi to do jutra...gledaš na ekranu one "kockice".

 A windowsi XP, koji su sj... defragmentiranje, ak si imo 40GB disk i 38GB popunjeno, nisi ga nikako mogo defragmentirat - imo takvog na poslu, jedva sam našo neki defragmenter iz nečije kućne radinosti...

 

Ovi što kukaju za starim prečacima, pathovima, stilovima, brzinom, su zapravo previše inertni. I ja sam tak kukao za 98-com kad je došao XP, ak kad sam ga koristio na poslu malo po malo mi je prirastao srcu, a da ne spominjem sheme da su stariji windowsi prije rikavali i da se češće morao raditi reinstall. Na ovom kompu vučem 10-tku još od upgradea 8-ice instalirane 2013. Imala je jedan čudan glitch rješen googlanjem, ostalo sve prošlo bez reinstalacije i intervencija

6 godina
offline
Windows 7 kroz šest mjeseci odlazi u mirovinu

Naučite par kratica i onda ćete vidjeti kako se lakše barata sa win10, win+r,s,a,v,x (i relativno nova opcija win+g, sviđa mi se kada igram nešto)... uvijek ista priča... sve se svodi na učenje, tehnologija napreduje iz dana u dan, prije 10 godina smo imali mobitele na tipke, sada je tač, treba učiti, linux juzeri će znati koliko vrijede vi(m) i tmux, terminal kratice 

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice