Xiaomi predstavio svoj prvi e-čitač

poruka: 21
|
čitano: 7.452
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi predstavio svoj prvi e-čitač".
16 godina
offline
Xiaomi predstavio svoj prvi e-čitač

Pa nije bas jeftin. Ocekivao sam neku killer cijenu od Xiamia, a ovako skoro kao i Kindle.

 
4 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi e-čitač
@ knight

Aha, skoro ko Kindle, samo u pola cijene.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 8:28 (Antiseptik).
15 godina
offline
Xiaomi predstavio svoj prvi e-čitač

Pa zapravo uopće nije u pola cijene. Znači na Amazon.de, Kindle Paperwhite je 55 eura! Puna cijena bez black friday akcije je 80 eura. Ovaj Xiaomijev će se prodavati u Kini oko 560 kuna, realno u RH oko 100 eura. Ako se i kupuje preko nekih internetskih stranica bit će oko 70 eura. Znači tu su negdje. Iskreno, ne znam kako bi uopće mogli i napraviti neki funkcionalni Kindle killer. Čak i kao bude vodootporan nije puno povoljniji od Kindla. Ako se Kindle kupuje u RH gdje su mu napucali cijenu, onda ovaj Xiaomi čini znatno povoljniji.

Ja sam svoj kupio prije dvije godine na Amazaonu na kaciji, platio desetak eura mailboxude za dostavu u RH i sve super!

 
6 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi e-čitač
az6rab6 kaže...

Pa zapravo uopće nije u pola cijene. Znači na Amazon.de, Kindle Paperwhite je 55 eura! Puna cijena bez black friday akcije je 80 eura. Ovaj Xiaomijev će se prodavati u Kini oko 560 kuna, realno u RH oko 100 eura. Ako se i kupuje preko nekih internetskih stranica bit će oko 70 eura. Znači tu su negdje. Iskreno, ne znam kako bi uopće mogli i napraviti neki funkcionalni Kindle killer. Čak i kao bude vodootporan nije puno povoljniji od Kindla. Ako se Kindle kupuje u RH gdje su mu napucali cijenu, onda ovaj Xiaomi čini znatno povoljniji.

Ja sam svoj kupio prije dvije godine na Amazaonu na kaciji, platio desetak eura mailboxude za dostavu u RH i sve super!

 Plus kindle paperwhite ima 300 ppi i osvjetljenje koje se ovdje ne spominje..... Ja ga imam i najbolja kupovina ikad.....

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 10:24 (Posmatrač).
12 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi e-čitač
Posmatrač kaže...
az6rab6 kaže...

Pa zapravo uopće nije u pola cijene. Znači na Amazon.de, Kindle Paperwhite je 55 eura! Puna cijena bez black friday akcije je 80 eura. Ovaj Xiaomijev će se prodavati u Kini oko 560 kuna, realno u RH oko 100 eura. Ako se i kupuje preko nekih internetskih stranica bit će oko 70 eura. Znači tu su negdje. Iskreno, ne znam kako bi uopće mogli i napraviti neki funkcionalni Kindle killer. Čak i kao bude vodootporan nije puno povoljniji od Kindla. Ako se Kindle kupuje u RH gdje su mu napucali cijenu, onda ovaj Xiaomi čini znatno povoljniji.

Ja sam svoj kupio prije dvije godine na Amazaonu na kaciji, platio desetak eura mailboxude za dostavu u RH i sve super!

 Plus kindle paperwhite ima 300 ppi i osvjetljenje koje se ovdje ne spominje..... Ja ga imam i najbolja kupovina ikad.....

 Kako ne, spominje se da ima osvjetljenje, 24 razine.

 

Inace sad i osnovni Kindle ima osvjetljenje pa nisam vise siguran za svrhu Paperwhitea.

 

Ja sam jos uvijek na Kindle (2nd gen), evo sad je napunio 7 godina i radi i dalje kao prvog dana :) Jedna od najboljih investicija ikad. I cak mi je drazi taj moj nego ovi noviji sa touch ekranom, zgodnije mi je stiskati tipke za vrtiti stranice nego povlaciti prst po ekranu.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
5 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi e-čitač
Minneyar kaže...
Posmatrač kaže...
az6rab6 kaže...

Pa zapravo uopće nije u pola cijene. Znači na Amazon.de, Kindle Paperwhite je 55 eura! Puna cijena bez black friday akcije je 80 eura. Ovaj Xiaomijev će se prodavati u Kini oko 560 kuna, realno u RH oko 100 eura. Ako se i kupuje preko nekih internetskih stranica bit će oko 70 eura. Znači tu su negdje. Iskreno, ne znam kako bi uopće mogli i napraviti neki funkcionalni Kindle killer. Čak i kao bude vodootporan nije puno povoljniji od Kindla. Ako se Kindle kupuje u RH gdje su mu napucali cijenu, onda ovaj Xiaomi čini znatno povoljniji.

Ja sam svoj kupio prije dvije godine na Amazaonu na kaciji, platio desetak eura mailboxude za dostavu u RH i sve super!

 Plus kindle paperwhite ima 300 ppi i osvjetljenje koje se ovdje ne spominje..... Ja ga imam i najbolja kupovina ikad.....

 Kako ne, spominje se da ima osvjetljenje, 24 razine.

 

Inace sad i osnovni Kindle ima osvjetljenje pa nisam vise siguran za svrhu Paperwhitea.

 

Ja sam jos uvijek na Kindle (2nd gen), evo sad je napunio 7 godina i radi i dalje kao prvog dana :) Jedna od najboljih investicija ikad. I cak mi je drazi taj moj nego ovi noviji sa touch ekranom, zgodnije mi je stiskati tipke za vrtiti stranice nego povlaciti prst po ekranu.

 Jbg ja ga kupio prije 4 godine.... Mislim da sam ga tad platio 79 EUR i jos se rijesio reklama.....

 

Sadasnju ponudu na tom trzistu ne znam jer nemam potrebe za istim ;)

8 godina
offline
Xiaomi predstavio svoj prvi e-čitač

Osnovna razlika je, po meni, da ćeš na Mi Readeru moći čitati .epub formate bez hakiranja uređaja.

Kindle OS je musaka, papazjanija (krenuli ga raditi u Javi, pa odustali i napravili hibrid koječega). Vrlo lako moguće da će ovaj imati bolje performanse (npr bolja optimizacija potrošnje baterije, responzibilnost i sl).

 
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi e-čitač
Zechina kaže...

Osnovna razlika je, po meni, da ćeš na Mi Readeru moći čitati .epub formate bez hakiranja uređaja.

Kindle OS je musaka, papazjanija (krenuli ga raditi u Javi, pa odustali i napravili hibrid koječega). Vrlo lako moguće da će ovaj imati bolje performanse (npr bolja optimizacija potrošnje baterije, responzibilnost i sl).

 Sa calibre pretvoris bilo sta u bilo sta. Potrosnja baterije na e ink citacima je smijesna. Punices ga jednom u 2 mjeseca umjesto jednom mjesecno? big deal.....

S obzirom na cijene i trajnost uredjaj u ovoj kategoriji kupis ono sto ti je jeftinije..... 

8 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi e-čitač

Istina, samo zašto bi čuvao knjige u više formata, odn. zašto bih podržavao proprietary format (koji se, pride, stalno mijenja), umjesto globalnog standarda (koji radi na svim ostalim uređajima)? Soo XX Century.

Ja sam kupio polovni Kindle, moram ga puniti cca 1 tjedno (po učestaloj uporabi). Novi (iz dućana) sigurno neću kupovati (preskupo i nemam više potrebe), a kad ću se - jednom - apdejtati, opet ću uzeti refurbished. Sumljam da ću za uređaj sa osvjetljenjem bateriju puniti rijeđe od 2x mjesečno.

Mi Reader će vjerojatno bolje renderirati web stranice (heh, ne može lošije od Kindlea). Neke knjige su u html i sl. formatu (interaktivne, kao) i, ako već samo to radi, nemam dileme oko izbora. Dodatno, Xiaomi i inače rastura s baterijami. 

16 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi e-čitač
Posmatrač kaže...
az6rab6 kaže...

Pa zapravo uopće nije u pola cijene. Znači na Amazon.de, Kindle Paperwhite je 55 eura! Puna cijena bez black friday akcije je 80 eura. Ovaj Xiaomijev će se prodavati u Kini oko 560 kuna, realno u RH oko 100 eura. Ako se i kupuje preko nekih internetskih stranica bit će oko 70 eura. Znači tu su negdje. Iskreno, ne znam kako bi uopće mogli i napraviti neki funkcionalni Kindle killer. Čak i kao bude vodootporan nije puno povoljniji od Kindla. Ako se Kindle kupuje u RH gdje su mu napucali cijenu, onda ovaj Xiaomi čini znatno povoljniji.

Ja sam svoj kupio prije dvije godine na Amazaonu na kaciji, platio desetak eura mailboxude za dostavu u RH i sve super!

 Plus kindle paperwhite ima 300 ppi i osvjetljenje koje se ovdje ne spominje..... Ja ga imam i najbolja kupovina ikad.....

 Imam Kinde Keyboard ili kako se zove - star 9 godina i upravo sinoc sam dobio update! Da ne pominjem da cijelo vrijeme radi perfektno.

(Da ne bude zabune, Xiaomi rastura cijela porodica mi koristi njihove telefone i fakat su dobri, ali ovdje mi jednostavno cijena nije u njihovom stilu).

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 16:06 (knight).
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi predstavio svoj prvi e-čitač

Inal iko ideju zasto su tako rijetki ecitaci sa vecim zaslobom. Tipa 8inca, da ne govorim o vecim. Nesro mi malo i sitno 6.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi e-čitač
Nije sitno, obicno se koriste za beletristiku i sl. a tekst se ne prikazuje kao pdf cijela stranica, nego kolicina bude prilagodjena ekranu. A imas i prednost prakticnijih dimenzija.
Bio je davno Kindle DX, 10tak incha ako se ne varam, ali ga ne prave vise, vjerovatno nije bio popularna kupovina. Pretpostavljam da citanje tehnickih knjiga i dalje bilo neprakricno.
12 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi e-čitač
.jpg kaže...

Inal iko ideju zasto su tako rijetki ecitaci sa vecim zaslobom. Tipa 8inca, da ne govorim o vecim. Nesro mi malo i sitno 6.

 

 Gledao sam cijene e-ink zaslona.

Povećanjem dimenzija cijena raste eksponencijalno! Izgleda da je problem u tehnologiji izrade.

 

 

Btw, nigdje ne piše brzina osvježavanja. To više nije problem?

Jer sam negdje u prošlosti vidio ekrane koji imaju užasno sporo osvježavanje. Da se promjeni slika trebalo mu je 3-5 sekundi!

 

Ovi su, naravno, daleko bolji, ali bi ipak bilo zanimljivo vidjeti o kojim se vremenima radi.

Pogotovo u usporedbi s Kindleom.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi e-čitač
Kindle cesto bude 80eura na amazonu. Mislim da je sad upravo akcija. Tak ak ovaj xiaomi bude nesto jeftiniji, kindle ce i dalje bit bolja kupovina.

Ja ga kupio oko uskrsa. Prezadovoljan, a samo 600kn
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.11.2019 11:16 (AmonZero).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Xiaomi predstavio svoj prvi e-čitač

Ja sam prije dvije godine curi kupio kindle paperwhite i iskreno bili smo prilično razočarani s njim. Prebacivanje stranica, skrolanje kroz postavke, bilo kakva promjena slike/teksta na ekranu je baš nekako štekava i usporena, ne znam kako drugačije da opišem. Ne znam jel to do slabog procesora ili je to mana e-ink ekrana ali po meni  to pre loše izgleda za uređaj  kojemu je jedina funkcija prikazivanje crnog-bijelog teksta a košta 1k kn. Jasno mi je da su e-ink ekrani skupi ali opet..

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi e-čitač
darkborg kaže...

Ja sam prije dvije godine curi kupio kindle paperwhite i iskreno bili smo prilično razočarani s njim. Prebacivanje stranica, skrolanje kroz postavke, bilo kakva promjena slike/teksta na ekranu je baš nekako štekava i usporena, ne znam kako drugačije da opišem. Ne znam jel to do slabog procesora ili je to mana e-ink ekrana ali po meni  to pre loše izgleda za uređaj  kojemu je jedina funkcija prikazivanje crnog-bijelog teksta a košta 1k kn. Jasno mi je da su e-ink ekrani skupi ali opet..

 Tako funkcionise e ink ekran. Nije za surfanje i sl... Citanje je extra. Iskreno prvi put vidim da se neko zali na to ukljucujuci i mene koji ga imam nekih 4 godine....

Samo prilikom listanja trosi struju. Osim osvjetljenja. Zato mu baterija traje mjesec dana...

15 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi e-čitač
Ovdje nije problem u cijeni (barem meni) jer ta razlika od 20 € je smiješna ako se uređaj uzima sa namjerom i da se koristi kao što ovdje kolege forumaši koriste i preko 5 godina.

Problem oko osvježenja i nije baš "problem", jer se knjiga/roman sigurno ne čitaju u 5-6 sekundi.

Lično meni je problem dijagonala koja je premala. 7" bi bilo idealno za jednu ruku a 8" baš optimalno. Daleko veći problem bi mi bio čitanje tehničke literature.

Pišem upravo sa 8" Lenovo Tabletom/Telefonom koji mi je čak i TV zamijenio (i telefon) jer kako lokalnoj mreži pristupamo preko kućnog Routera gdje su 1080p filmovi teški i po 20-tak GB a HBO GO i EON mi top fluidno prikazuju sve što želim da gledam.

Zato moj sledeće gledanje filmova i serija će biti na 75" OLED-u a ako i ugrabim vremena za čitanje romana morat ću dobro razlučiti da li je tih 6" dovoljno.

Ali to je samo moje mišljenje.
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi e-čitač
AmonZero kaže...
Kindle cesto bude 80eura na amazonu. Mislim da je sad upravo akcija. Tak ak ovaj xiaomi bude nesto jeftiniji, kindle ce i dalje bit bolja kupovina. 

 

Glup zaključak i bez argumenata.

 

Kindle Paperwhite potencijalne prednosti:

1.) Kindle je stari standard. Amazon je globalno napopularniji site za e-knjige.

2.) Kindle Paperwhite je 300ppi (Mi Reader 212ppi) (200ppi je dovoljno imho*)

3.) Vodonepropusan (novi model). (ne bih se kladio u to imho)

 

Gotovo sve ostalo je na strani Mi Readera.

Evo usporedbe, pa zaključite sami:

 

Kindle Paperwhite 4 10th Generation - 2018 release

"Akcijska cijena" 85$ s reklamama (105$ bez reklama); s 32GB i bez reklama 130$ (bez "akcije" 180$)

 

dim: cca 6" (167x116mm) x 8.18 mm (bez kućišta/etuia)
težina: 190g (182-191)

OS: Kindle OS xx (?)
CPU: Freescale 6SLL Cortex-A9 @ 800M/1GHz, single core
RAM: 0,5GB (512MB LPDDR3)
storage: 8GB (32GB skuplji model = +20$); free Amazon Cloud
ekran: 6" 1448 × 1072 > 300ppi*
baterija: 890mAh - 1420mAH (< samo najnoviji modeli, ne "refurbished")
povezivanje: USB2.0, Wi-Fi
5 LEDica
"vodonepropusan" (IPX8)
Bing translate

Kindle standard formati = DRM (zatvoreni) formati: AZW3, PRC, AAX
Kindle (AZW3, AZW), prastari MOBI, PRC (PRC == DRM MOBI), PDF, TXT
(= jedino što čita bez trikova! Nema ni npr MP3, već samo DRM proprietary AAX)

 

Xiaomi Mi Reader
U prednarudžbi 83$, puna cijena 85$

 

dim: cca 6" x 8.3mm
težina: 178g

OS: Android 8.1
CPU: Allwinner Quad-core @ 1.8GHz
RAM: 1GB
storage: 16GB; free Baidu Cloud
ekran: 6" 1024 x 768 > 212ppi*
baterija: 1800mAh
povezivanje: USB-C, Wi-Fi
24 LED > 24 nivoa osvjetljenja ("color temperature system" = duže trajanje baterije?)
Google / Baidu translate ?

Formati: EPUB, PDF, TXT, MOBI ... DOC, PPT, XLS (DOCX, PPTX, XLSX), WPS (dolazi sa "Mi Doc Viewer" = WPS Office Viewer)
+ svi strip (comic, manga) formati itd

 

edit:

* - Do 2018 su Kindle dolazili sa 167ppi (imam takav); to je čisto ok, ali 200ppi bi bilo taman. 300ppi je ok za recimo slike/stripove (sitne detalje).

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2019 20:32 (Zechina).
11 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi e-čitač
.jpg kaže...

Inal iko ideju zasto su tako rijetki ecitaci sa vecim zaslobom. Tipa 8inca, da ne govorim o vecim. Nesro mi malo i sitno 6.

 

Ja inace preferiram Kobo radi bolje podrske za open formate, ne znam koliko je dostupan u HR.
Osobno imam 6" otprije 5-6g, no proslo ljeto sam uzeo staroj Kobo Forma, 8" 300dpi . Odlicna mi je ta velicina, pogotovo za PDF i stripove. Samo sto stara puno vise koristi, ja se jos uvijek neckam da uzmem obzirom da je $250, a u 5g procitao mozda 10 knjiga.

6 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi e-čitač
knight kaže...

Pa nije bas jeftin. Ocekivao sam neku killer cijenu od Xiamia, a ovako skoro kao i Kindle.

Polako prolazi vrijeme gdje je Xiaomi bio jako jeftin. Kako mu se diže tržišni udio, kvaliteta i ponuda tako raste i cijena.

Još par godina i bude u razini Samsunga s cijenom.

15 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi e-čitač
love2ml86 kaže...
* * *

Još par godina i bude u razini Samsunga s cijenom.

Ne preporučujem više od Samsunga ništa više, čak ni kantu za smeće-papir (onu sa mrežicom).

 

Kupio bratu prošle godine 65" 4K serije 6 (neka srednja, ali njemu ne bitno) i neki dan ajmo filmsko veče, donio prenosni HDD, naoružao se Ripovima od 60+ GB svaki, spojim HDD pustim film i pazi ovo: TV ne podržava Dolby Atmos. Damn. 

I mogu ti reći da mi je drago da svi pričaju o nekom Mateu a da se na Bugu pojavljuje ravno 0 komentara kada je riječ o Samsung novim telefonima. Ničija nije do zore sjala.. neće ni Samsungova. U ovom trenutku ne vidim pored Huaweia/Xiaomia kupiti Samsung. Ako su kvalitetom jednaki bolji, pa nek je i cijena bolja. Valjda još uvijek vrijedi ona stara "ako ne znaš šta koliko vrijedi pitaj pošto je"

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice