Zagreb uvodi "pauka" i kazne za nepropisno parkira

poruka: 46
|
čitano: 11.011
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zagreb uvodi "pauka" i kazne za nepropisno parkira".
6 godina
offline
Zagreb uvodi "pauka" i kazne za nepropisno parkira

Doći će do dopun zakona,jer u holdingu čitaju bug.hr pa su se zamislili na pitanje kolege kako će znati tko je vlasnik.

Stoga će biti uvedena obveza registracije osobnog prometala.Uvode se registracijske tablice a izgleda i tehnički pregled.

Cijena registracije i tehničkog če biti simboličkih 500 Kn i vrijedi 36 mjeseci.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Zagreb uvodi "pauka" i kazne za nepropisno par
Izvora za musti lovu je sve manje, pa dolaze ovakvi zakoni na red.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zagreb uvodi "pauka" i kazne za nepropisno parkira

Možda je Zagreb postao prevelik pa je i to način da se smanji gužva i rastjeraju siromasi i škrtice sa svojim biciklima i napravi prostor Mercedesima i sl. Ako prevelika gužva stvara potrebu za takvim zakonima, onda se Zagreb počeo gušiti zbog prekrcanosti. Onda će ljudi početi napuštati grad ili zbog gužve ili zakona. Ako se pita vladajuću klasu, oni neće napustiti grad nego će prilagoditi sebi biotop i potjerati dio građana.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Zagreb uvodi "pauka" i kazne za nepropisno parkira

Ajde više nek ga osude, ili nek se raspadne od kokaina. Više se ni ne trudi biti pristojan ili slušati građane, nego se baš seljački inati.
Inače, glede komunalaca: ove svoje kamenjarce koji su imali kakvu školu ili bar znali maznuti diplomu, uhljebio je u stotinama po holdingu i satelitima.
A ove koji nisu bili ni za ovce čuvati, e za njih je udeseterostručio komunalno redarstvo: tu ih je bar par stotina uhljebio. Još cvile jer im ne daju službeno oružje kad idu u harač.

Jbt, ako pustiš psa bez lajne negdje na livadi ili šumici gdje nema 500m ukrug nikoga, odrapit će ti 500kn, sl put 1000 iirc; dok Miki svoje pseto uredno fura po kvartu bez lajne.
Parking za dostavu na plac ljudi plaćaju na crno tim kretenima, dok npr Filip Borac, Banditov kum retardinjo (naravno ercegovno), kojeg je postavio za direktora ZG tržnica, sl. vozilom od tržnica ide na skijanje u Francusku   i nije mu jasno zašto ga zaustavljaju na granici... On i ostali Banditovi kumovi ne plaćaju ni komunalne kazne ni režije - takvih primjera bi do sutra mogao nabrajati.

Frendu ukrali bicikl na Trgu, na stubištu ga ispred posla vezao. Prijavio na murju, ima papire, ser. broj i sve (skupi bicikl), pita za kamere - ovi umrli od smijeha; vele da pola tih kamera ne radi, niti ih briga, nek piše Bandiću koji ih je kupio Kaliniću, nek mu bajk potraži tenkom kad mu ga kupi ... etc

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2019 2:41 (Zechina).
 
4 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Zagreb uvodi "pauka" i kazne za nepropisno par
Zechina to ti je ono kad te uce cijeli zivot da si slobodan covjek. A u praksi ne smijes ovo, ne smijes ono. Zabrana ova, zabrana ona. Kazna za svaki kurac itd. Sloboda 0 bodova
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zagreb uvodi "pauka" i kazne za nepropisno parkira

Zagreb, to prosto prosireno selo je idealan za prometanje biciklom, pogotovo kad ljudi zele nekakvu prakticnu alternativu prometnoj guzvi.

gdje god sam zivio po evropi inzistirao sam na biciklu i odbijao sluzbene aute - cak i u gradovima gdje je javni prijevoz skoro pa savrsen. iz principa.

u nizozemskoj su ceste u mjestima i gradovima namijenjene biciklima i automobili su uljezi koji se moraju prilagodjavati biciklistima i pjesacima, jer de facto voze po biciklistickim stazama.

 

no s kriminalcem na celu glavnog sela kojem je u interesu devastirati isti jer ga *odistinski* mrzi, natrpati ga i zacepiti mu aorte prvenstveno cudno osmisljenim prometom i prekrojenim GUP-om kojem je odavno izbijen zub iz imena - *prostorno planiranje* -sve se svodi na harac i izmastavanjem novih nacina strize ovaca - tu su jedinstveni! kapa do poda!

naravno da ce na frekventiranim mjestima, poput kina, kazalista isl. - pogotovo kad je sezona festivala - bicikli biti vezani za svaki znak, banderu, ogradu isl. iz jednostavnog razloga, jer nema dovoljno mjesta. no u civilizaciji nitko normalan nece pisati kazne ili slicne gluposti, bas sto kao sto nitko normalan nece vezati bic tako da ometa pjesake ili bilo koga drugoga. 

 

inace, malo upozorenje vlasnicima bicova - ako se i vezete super-tuper lokotima i lancima za ona sranja od "parkirnih stangi", imajte na umu da je majstorima dovoljno samo da laganini zavrte nozic pipe-cuttera kako bi prerezali tu nesigurnu *cijev* na dva mjesta pa lijepo mogu spakirati bic u kombi zajedno sa abusima, kryptonima i inim... 

 

a sam zagreb? svaki put kad dodjem, iznova se osupnem kako su ga uspjeli jos vise okljastriti. samo pomislim na kulusic, saloon, ili recimo kino balkan-palace, pardon europa- tako mi liepo potamanjenih Müllera- isto se vec negdje uvelike "renovira", kaj ne? lol

zanima da li se itko iz BUG-a pobunio posto su i oni dobili vritnjak sa iste lokacije? makar oni od visih vrsta - mislim na kicmenjake ;-)

 

sve ove nuspojave bi se mogle rijesiti tako jednostavno - podzemnom zeljeznicom. dovljne bi bile 2-3 stanice samo u centru za pocetak - gdje nikakvi osobni automobili uopce ne bi morali voziti,

a kamo li da se sve natrpava u one zacepljene garaze npr. na gornjem gradu...

zamislite carstvo pjesaka i bicikala ali bez doshashnih standova, seoskih sajmova, kirbaja i pripadajucih reketa vladajuceg razbojnika!

 

al nis od toga. gospon institucija, bahati kriminalac ce vam se opet smijati u lice i najebat vam se majki - da ostanem u korpusu termina pomenutog - oh kako samo on to umije lijepo srociti - jer ste kmetovi koji su nadresirani da budete kusch.

 

Küss die Hand, mein Buckel - a ti Mile samo deri po tabli - za drugo unizna stoka sitnog zuba i ne zna :-)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2019 4:29 (nikola).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Zagreb uvodi "pauka" i kazne za nepropisno parkira

Meni se cini da je vezanje za rasvjetne stupove zapravo pozeljno i za grad i za bicikliste, a i pobrine se za sigurnost pjesaka. Nije da se stupovi sele i hodaju po gradu, a kad vec stoje na mjestu i nemaju nikakvu drugu funkciju vezanje bicikla za stup je zapravo usteda gradu jer ne treba posebna parkiralista za bicikle, a bicikli bi cinili barijeru izmedju ceste i pjesaka samoubojica(nece 70+ preko bicikla skocit na cestu). Jedina iznimka je vezanje bicikla na stup uz parkirno mjesto, pjesacke prolaze, zebre i slicno, ostalo je navali. Svi profitiraju.

Linux, Arch Linux.
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zagreb uvodi "pauka" i kazne za nepropisno par
ihush kaže...

 -zašto svaki pokušaj uređenja 'napasti' s bezbrojnim drugim problemima.. npr krađa? .. Tko guši time da ne ostaviš bic bilo gdje? Psa&mačku možeš? Auto? Dijete? Što možeš tako ostaviti na javnim gradsdkim površnimama, gdje?

 Zato što uvode sankcije bez da su osigurali mjesto gdje bi trebao mogao ostaviti bicikl bez sankcija?

Zanimalo bi me gdje je tih 1800 parking mjesta za bicikle. Npr. kod pošte na Remizi u ZG nema "parkinga" za bicikle. Ima nešto niže kod Konzuma i Müllera, ali to su oni postavili, na javni nogostup, pa je pitanje da li je i to legalno. Uostalom kao i većina parkinga za bicikle koje vidim. Ove "službene" ne znam da sam igdje primjetio. A da ne govorim da je većina tih stalaka za bicikle napravljena po modelu od prije 30ak godina i predviđena za ponije...

Možda ne bi bilo napadanja da su prvo po gradu uredili parking zone za bicikle pa onda uveli sankcije za nekorištenje istih, a ne prvo ćemo odrati, pa onda ako će se žaliti da nema parkinga ćemo ih ignorirati. Kako je sa svim tih "mjerama".

 

Ako biciklom idem tamo gdje ima "parking" sparkiram ga na isti, koliko god bio nepraktičan zato što moderni bicikli baš i ne pašu na njih i treba mi par minuta da ga uglavim i stavim u-lock. Ako nema onda ga svežem za nešto, znak, neka ograda (ne od privatnih kuća) ili slično. A ako će se ovi naći u tih 5-6 puta godišnje koliko se parkiram na takva mjesta, jer bicikl 90% koristim za od doma do posla i obrnuto gdje imam osiguran parking za bicikle, neka im je sa srećom da precvikaju u-lock jer ga klještima bome neće uspjeti.

9 godina
neaktivan
offline
Zagreb uvodi "pauka" i kazne za nepropisno parkira

Kakva fakin glupost.

Ovdje u DE kaj Sam vidio cak i ducancici u zabiti imaju parking za bicikle dok u Zagrebu se useres da pronades gdje ces vezati bicikl. Pricam kao vozac bicikla koji je jedni vrijeme vozio Samo bicikl kao prijevozno sredstvo. 

Tko kaze drugacije laze ili se promijenilo sve u ovih par mjeseci od kako nisam tamo. Yea right.

Ne da nemas parkirna mjesta za bicikl nego nemas ni za aute dovoljno. Bez brige. Samo jako. 

 
1 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Zagreb uvodi "pauka" i kazne za nepropisno parkira

Strasno, kad vise ne znaju di da naplate pokradene milijune i milijune.

Ne mogu oni nama vise nista naplatiti sto mi necemo platiti i ne pobuniti se.

Zalosno

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zagreb uvodi "pauka" i kazne za nepropisno par
KIKI3ooo kaže...
Brk kaže...
Sad citam sve postove ovog isusa, fakat si retard.

 Godinama gledam tvoje ponašanje na forumu...

Znaš li ti šta bi ja tebi napravia u stvarnosti? =)

 Zadovoljio bi ga svojim toplim nježnim rukama?

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2019 10:00 (Ezio).
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Zagreb uvodi "pauka" i kazne za nepropisno parkira

Što se mene tiče okej... ako prvo osiguraju dovoljno mjesta za parkiranje bicikla i romobila. A to će se dogoditi ne. Možda na par većih mjesta po centru i po trgovima, i to je to. Hide yo wives, hide yo kids, hide yo bicycles 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zagreb uvodi "pauka" i kazne za nepropisno parkira

Onda će rezati lokote i odvoziti bajkove? Kul kul.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Zagreb uvodi "pauka" i kazne za nepropisno par
HCMAA kaže...

Doći će do dopun zakona,jer u holdingu čitaju bug.hr pa su se zamislili na pitanje kolege kako će znati tko je vlasnik.

Stoga će biti uvedena obveza registracije osobnog prometala.Uvode se registracijske tablice a izgleda i tehnički pregled.

Cijena registracije i tehničkog če biti simboličkih 500 Kn i vrijedi 36 mjeseci.

plus obavezno čišćenje čađe genijatorom jednom godišnje.

16 godina
offline
Re: Zagreb uvodi "pauka" i kazne za nepropisno par
bruno1026 kaže...
HCMAA kaže...

Doći će do dopun zakona,jer u holdingu čitaju bug.hr pa su se zamislili na pitanje kolege kako će znati tko je vlasnik.

Stoga će biti uvedena obveza registracije osobnog prometala.Uvode se registracijske tablice a izgleda i tehnički pregled.

Cijena registracije i tehničkog če biti simboličkih 500 Kn i vrijedi 36 mjeseci.

plus obavezno čišćenje čađe genijatorom jednom godišnje.

 o Devla, Devla...

Genijator - vala dobro si se dosjetio. hvala na podsjecanju i hvala dakako - Dragu na tradicionalno sjajnom i "smijesnom" clanku od kojeg bi na kraju od muke proplakao i armirani beton.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Zagreb uvodi "pauka" i kazne za nepropisno parkira

1800 mjesta? jel tu broje one retardirane spirale koje koštaju koda su od dragulja jer su od rođe?? Gdje staviš jedan kotač pa ostaneš bez cijelog bicikla ili sj... disk? ili klamerice koje su zašarafili u beton sa tiplama pa neko kad sjedne na nju se izvadi iz poda, a kamoli neko ko hoče maznut bicikl ju strga i mazne? Ne bi možda cak rekao ništa da imamo javnih garaža za bicikl. Ne ovih 10 klamerica kaj se hvale da imaju u javnim garažama nego onak da stane ih 500 bar unutra, npr. negdje u centru grada i još par na frekventnim mjestima! Pogledajte samo ono na trgu tamo di je bio javni wc kaj su ga zatrpali i sad gore veže ekipa bicikl za ogradu, a oni stavili natpis da se ne veže... Umjesto natpisa i borbe sa biciklistima mogla se bar umjesto tog wc-a napraviti garaža za bicikle kao u svakom normalmnom gradu pa ajde ak neko zaveze za ogradu da da kaznu!? ... aha, al rođo nema još firmu za to pa nebu da?!  jednostavno fuj. Sve je uništio šta valja u Zagrebu, od zelenih površina, kina, birceva, klubova, grad je pun otpada, promet u kolapsu, sljeme porušeno, mostovi se urušavaju ali se zato osvjetljuju itd.. no to valjda nije dosta pa su sad na redu i bicilkli jer od njih nema zarade nikakve.. Valjda ima u cilju što ide više prema starosti i kraju mora što više uništiti pa i tog još malo kaj valja u gradu...

 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice