Linux – dečko koji obećava zaključana tema

poruka: 647
|
čitano: 82.038
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Linux – dečko koji obećava".
10 godina
neaktivan
offline
Linux – dečko koji obećava

Odličan tekst, kvalitetno novinarsko podjebavanje u sasvim ispravnoj, osobnoj formi, što se vidi i po broju komentara - pun pogodak. Idem sad kupit novi Bug radi Draga {#}

 

Koristim različite Linux distribucije preko 10 godina, Windowse preko 20, osobno mi je smiješan fah idiotizam i religijski pristup nečemu što doživljavam kao alate za odraditi posao, no svaki put me iznenadi količina ljudi koji ih tako doživljavaju, valjda zato što puno vremena provode buljeći u ekran pa se vežu za svoj Mint ili Seven kao za susjedovu kćerku {#}

 
14 0 hvala 8
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
IvicaG kaže...

Odličan tekst, kvalitetno novinarsko podjebavanje u sasvim ispravnoj, osobnoj formi, što se vidi i po broju komentara - pun pogodak. Idem sad kupit novi Bug radi Draga {#}

 

Koristim različite Linux distribucije preko 10 godina, Windowse preko 20, osobno mi je smiješan fah idiotizam i religijski pristup nečemu što doživljavam kao alate za odraditi posao, no svaki put me iznenadi količina ljudi koji ih tako doživljavaju, valjda zato što puno vremena provode buljeći u ekran pa se vežu za svoj Mint ili Seven kao za susjedovu kćerku {#}

Da.

 

A gle, ti si se samo radi ovog posta registrirao na forum .To je par klikova više za Dragu i bug.hr. Ne možeš reći da nije ništa postigao.

 

*vidim da ti je i Drago kliknio hvala. Dakle, koristiš Linux preko 10 godina, a on je odustao nakon dva dana. A ipak s tipkom "hvala" misli da si u pravu. Time je on kontradiktoran i potkopava svoje stavove od korištenja Linuxa duže od dva dana.

iPhone:You're holding it wrong. Always!
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2013 12:22 (hrvooje).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
hrvooje kaže...

Da.

 

A gle, ti si se samo radi ovog posta registrirao na forum .To je par klikova više za Dragu i bug.hr. Ne možeš reći da nije ništa postigao.

 

Nisam baš radi ovog posta nego radi coolera za grafičku, na ovo sam prvo naletio.

15 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
kizo2703 kaže...
r3bl kaže...
A ono protiv čega se apsolutno bunim, u potpunosti, je ponašanje prema Microsoftovim proizvodima u obrazovanju. Kao da ništa drugo ne postoji. Za 4 godine informatike u osnovnoj sam čuo jednom učitelja da spomene riječ Linux, a za 4 godine srednje nijednom (iako sam završio smjer računarski tehničar). Na visokoj školi slična situacija: Dreamspark, Microsoft Visio... I po meni najgluplji dio do sada: profesor mi je prihvatio da pišem seminarski na temu značaj slobodnog softvera, a isti moram da pišem koristeći MS Word i PowerPoint za prezentaciju. I to ne samo da moram, nego će se i ocjenjivati moje snalaženje u istom. Evo slika zahtjeva kao dokaz. U svakom slučaju ova tema će da mi fino predstavi uvod u psihu korisnika "Linuxa" protiv korisnika Windowsa.

Tu si u pravu ,i to je apsolutno neprihvatljivo ,sve odreda spomenuto: a ti mu možeš reći - ako mora biti BAŠ MS Office ,neka ti da licencu za njega.

Eh, ako je student onda ima pristup do MSDN licenci za sve što mu treba tako da taj dio nije problem ;)

 

Sa druge strane, kako bi to izgledalo da student profesoru donese svoj rad rađen u nekom opskurnom formatu pa sad nek profesor pronalazi u čemu će i kako otvoriti dokument. Kao da rad napišeš na kineskom pismu. Ako nemaš MS Office uvijek možeš svoj rad napisat u drugom programu pa samo kod nekog učitat i Word 2010 i snimit u njegovom formatu i eto profesore, rađeno u Wordu 2010... Sad, jel ima neki drugi program koji je kompatibilan sa PowerPointom neznam, ali postoje i obilazni putevi da se to odradi. Nadalje, eto ja hoću vozit  engleski auto i ne želim polagat vozački kod nas jer eto ne želim imati nikakve veze sa autom sa volanom sa lijeve strane...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Gnjavator kaže...
Eh, ako je student onda ima pristup do MSDN licenci za sve što mu treba tako da taj dio nije problem ;)

 

Sa druge strane, kako bi to izgledalo da student profesoru donese svoj rad rađen u nekom opskurnom formatu pa sad nek profesor pronalazi u čemu će i kako otvoriti dokument. Kao da rad napišeš na kineskom pismu. Ako nemaš MS Office uvijek možeš svoj rad napisat u drugom programu pa samo kod nekog učitat i Word 2010 i snimit u njegovom formatu i eto profesore, rađeno u Wordu 2010... Sad, jel ima neki drugi program koji je kompatibilan sa PowerPointom neznam, ali postoje i obilazni putevi da se to odradi.

Pročitati malo više postova ,pa i one forumaša kojem ja odgovaram: naime ,on nije iz Hrvatske ,i nema tu mogućnost dobivanja MS-ovih programa for free na svom fakultetu.

 

Opskurni formati? {#}Zar su Officeovi formati (prije Officea 2007 i uvođenja novih X formata) - doc ,xls ,ppt ,opskurni?! {#}

 

A zašto bi koristio zaobilazne puteve i time podržavao  očitu diskriminaciju?

BlueMax kaže...
Njemu je Word 2003 savrseno dobar za slijedecih 1000 godina i ako ga vec ima nema nikakvu potrebu kupiti novi. Za razliku od auta, aplikacija se cak ni ne trosi i propada vremenom i prijedjenim kilometrima. Posto je word doveden do nivoa na kojem su mogucnosti napretka minimalne, kako ga prodati? Bezobrazluk sa formatima, eventualno umjetno izazvati nekompatibilnost s novim OS-om ili iznajmljivanje.

 

Otvaranje MS Office dokumenata. Obicni dokumenti kakve average joe rabi otvaraju se bez ikakvih gresaka. Aplikacija ima prostora za napredak i ima MS Word kao uzor jer u informatici je puno veci problem "sto napraviti" nego "kako napraviti".

Samo što će ,kao i u slučaju XP-a ,od travnja 2014. ostati bez podrške i updatea.

 

Nažalost ,MS Office (i njegovi formati) je danas standard ,i pomirite se s tim.

A uvijek se ,od Officea 2007 SP2 ,svaki dokument može spremiti i u ODF i otvoriti u bilo kojem Office paketu (naravno ,ako ga on podržava) ,na bilo kojem OS-u.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2013 13:14 (kizo2703).
12 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Gnjavator kaže...

Eh, ako je student onda ima pristup do MSDN licenci za sve što mu treba tako da taj dio nije problem ;)

 

Sa druge strane, kako bi to izgledalo da student profesoru donese svoj rad rađen u nekom opskurnom formatu pa sad nek profesor pronalazi u čemu će i kako otvoriti dokument. Kao da rad napišeš na kineskom pismu. Ako nemaš MS Office uvijek možeš svoj rad napisat u drugom programu pa samo kod nekog učitat i Word 2010 i snimit u njegovom formatu i eto profesore, rađeno u Wordu 2010... Sad, jel ima neki drugi program koji je kompatibilan sa PowerPointom neznam, ali postoje i obilazni putevi da se to odradi. Nadalje, eto ja hoću vozit  engleski auto i ne želim polagat vozački kod nas jer eto ne želim imati nikakve veze sa autom sa volanom sa lijeve strane...

 Pa sta sto ima pristup MSDN licenci ko student? Problem je sto ti ne shvacas koji auto u ovom slucaju ima volan sa lijeve a koji s desne strane. Opskurni format o kojem govoris je .odf format koji je standardni ISO (international organization of standards) format (ne brati sa .iso).

 

Upravo taj MSDN treba sasjeci i u skole i drzavne organizacije uvesti free i open source software pa ce standard mozda i zazivjeti kao standard. Microsoft se ponasa kao diler droge koji te besplatno navuce (i to dila po skolama) pa kad si zakacen nema natrag. Koliko iz ove jadne i sirote drzave samo Microsoft izvuce novca koji se nepotrebno daje? Zasto baba u drzavnom uredu koja je do jucer tipkala na mehanickoj masini mora imati placeni MS Office od kojeg koristi samo Word i eventualno Excel i to na nivou da je Libre Office za nju svemirski brod. Zasto klinac iz srednje konobarske ili drvopreradjivacke skole mora maturalni rad pisati u Wordu? Jer je drzava toliko glupa pa ne shvaca da ono sto masno placa moze imati besplatno. Ko da pijes flasiranu Janu ili Studenu pored besplatne i tri puta zdravije vode iz vodovoda.

 

12 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
kizo2703 kaže...

Samo što će ,kao i u slučaju XP-a ,od travnja 2014. ostati bez podrške i updatea.

 

Nažalost ,MS Office (i njegovi formati) je danas standard ,i pomirite se s tim.

A uvijek se ,od Officea 2007 SP2 ,svaki dokument može spremiti i u ODF i otvoriti u bilo kojem Office paketu (naravno ,ako ga on podržava) ,na bilo kojem OS-u.

A sta ce mu podrska i updejti?

 

Sto se formata tice ovi Libre i Open office otvaraju i nove MS formate pa prebacivanje u .odf radi vise stete nego koristi.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
BlueMax kaže...

Opskurni format o kojem govoris je .odf format koji je standardni ISO (international organization of standards) format (ne brati sa .iso).

 

Upravo taj MSDN treba sasjeci i u skole i drzavne organizacije uvesti free i open source software pa ce standard mozda i zazivjeti kao standard.

 

Microsoft se ponasa kao diler droge koji te besplatno navuce (i to dila po skolama) pa kad si zakacen nema natrag. Koliko iz ove jadne i sirote drzave samo Microsoft izvuce novca koji se nepotrebno daje?

 

Zasto baba u drzavnom uredu koja je do jucer tipkala na mehanickoj masini mora imati placeni MS Office od kojeg koristi samo Word i eventualno Excel i to na nivou da je Libre Office za nju svemirski brod. Zasto klinac iz srednje konobarske ili drvopreradjivacke skole mora maturalni rad pisati u Wordu?

 

.odf jeste standard na papiru ,ali ,daj mi molim te reci ,tko ga uopće upotrebljava u RL ,bilo gdje?

 

A neki vele da ponovno treba provesti nacionalizaciju u Hrvatskoj i ukinuti višestranačje.

 

Izvuče puno manje nego misliš.

Na mehaničkim mašinama se ne tipka 20 godina ,tak da si dobrano zakasnio.

 

Ne mora,ali to prvenstveno ,kao u primjeru ovisi o nastavniku!

BlueMax kaže...

A sta ce mu podrska i updejti?

 

Sto se formata tice ovi Libre i Open office otvaraju i nove MS formate pa prebacivanje u .odf radi vise stete nego koristi.

Za nove formate ,nove funkcije .....

 

Sami Linux korisnici su napisali da OO/LO ima problema sa .yyyX MSO formatima ,ako ih uopće otvori ,i savjetovali instalaciju MS Officea u Wineu. {#}

 

I opet: upao si ko padobranac ,i sad nam tu propovjedaš.

To smo apsolvirali odavno.

 

Samo se malo vrati i pročitaj koji post prije svojih!!

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2013 14:29 (kizo2703).
16 godina
odjavljen
offline
Linux – dečko koji obećava

Predlažem da se podjele kartoni linuksašima, ovo je uzelo previše maha! {#}

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 3
16 godina
moderator
offline
Linux – dečko koji obećava

Molio bih diskutante da pogledaju prethodno napisane poruke (znam da ih ima puno i nije se lako probiti, ali inače rasprava nema smisla) prije nego stalno iznova postaju stalno iste komentare pa se čitava diskusija vrti u krug.

 

 
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Drago kaže...

Molio bih diskutante da pogledaju prethodno napisane poruke (znam da ih ima puno i nije se lako probiti, ali inače rasprava nema smisla) prije nego stalno iznova postaju stalno iste komentare pa se čitava diskusija vrti u krug.

 

Drago, zar nebi bilo vrijeme zaključiti ovu temu. Ionako smo protresli sve što se protresti da. Koliko je tko uzmaknuo od početnog položaja teško je razaznati. Ne vidim što bi se to moglo novo pojaviti u temi.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
moderator
offline
Linux – dečko koji obećava

Na zahtjev općinstva kratko zaključavanje teme...

This space for rent!
 
7 1 hvala 6
15 godina
offline
Linux – dečko koji obećava

- nije petak, u onoj temi se prave englezi, ovdje zatišje... pred buru ili nirvana? (ili akteri ne vide uklonjen lokot)

.. neće dugo.

Zlatna ribica, Mujo na pustom otoku, ''sad mi je dosadno, vrati ti meni njih nazad''.

 

edit: je rek'o.

-ništa idem probudit' MadBlueMaxa i hrvooja.. možda je pronašao stabilnu forkanu distru, koja otvara opskurni formatić notepada by MS kao prelomljeni txt.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2013 13:56 (ihush).
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Linux – dečko koji obećava
ihush kaže...

- nije petak, u onoj temi se prave englezi, ovdje zatišje... pred buru ili nirvana? (ili akteri ne vide uklonjen lokot)

.. neće dugo.

Zlatna ribica, Mujo na pustom otoku, ''sad mi je dosadno, vrati ti meni njih nazad''.

Jel' rek'o Drago da zaključava? Rek'o. {#}

14 godina
offline
Linux – dečko koji obećava

'Ko doda sljedeći post - magarac!

 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
ihush kaže...

-ništa idem probudit' MadBlueMaxa i hrvooja.. možda je pronašao stabilnu forkanu distru, koja otvara opskurni formatić notepada by MS kao prelomljeni txt.

Ajde ,ajde. Inače neće bit interesantno.

Punti kaže...

'Ko doda sljedeći post - magarac!

 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2013 15:20 (kizo2703).
16 godina
moderator
offline
Linux – dečko koji obećava

Opet lock. Because.

 

 
10 2 hvala 5
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice