Mobilna dosada

poruka: 12
|
čitano: 11.307
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mobilna dosada".
16 godina
offline
Mobilna dosada

Telefoni su odtelefonirali svoje. 

Hardver je dovoljno dobar, a inovacije u softveru bas i nema. Digitalni asistanti i ostali pokusaji uglavljivanja AI-a, koji u biti sluze jedino za kreiranje sto bolje profila korisnika za preciznije guranje ciljanih reklama, su svi zajedno samo za popunjavanje vremena prezentacije uredzaja.

 

U ocekivanju nekog novog Steve Jobsa i uredaja kojeg treba revolucionizariati...

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
online
Mobilna dosada

Ako ne izmisle novu paradigmu koju će korisnici shvatiti da trebaju (a to mislim nije turanje smartphoneau pred oči da glumi VR set)
nema im više izlaza sa "bržim procesorom, boljim fotićem i više ppi na ekranu". To se izlizalo jer bojle nikome ne treba.
http://www.vecernji.hr/gadgeti/prvi-put-u-20-godina-pala-prodaja-pametnih-telefona-1079955
Jednostavno je još negdje prije dvije godine tržište postalo takvo da je ljudima postojeći spartphone dovoljno dobar.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Mobilna dosada
hudo kaže...

U ocekivanju nekog novog Steve Jobsa i uredaja kojeg treba revolucionizariati...

 

9 godina
protjeran
offline
Re: Mobilna dosada
Tonči kaže...
hudo kaže...

U ocekivanju nekog novog Steve Jobsa i uredaja kojeg treba revolucionizariati...

 

 Mala napomena OnePlus se pise skupa, ne odvojeno.

Za malo bolju analizu propustio si napraviti usporedbu sa racunalima. Razlike i slicnosti. Procesori,ekrani i ostale komponente dostigli su neki peak pa evolucijiski napredak istih ne znaci nista korisniku koji ne moze vidjeti neku vecu razliku izmedju novih i starih modela. 

Ali za razliku od PC otvoreni OS i pristupacan ARM design nije potpuno ugusio konkurenciju, pa je u igri ostalo vise igraca nego na PC sceni.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Mobilna dosada
Ivo Robić kaže...
Tonči kaže...
hudo kaže...

U ocekivanju nekog novog Steve Jobsa i uredaja kojeg treba revolucionizariati...

 

 Mala napomena OnePlus se pise skupa, ne odvojeno.

Za malo bolju analizu propustio si napraviti usporedbu sa racunalima. Razlike i slicnosti. Procesori,ekrani i ostale komponente dostigli su neki peak pa evolucijiski napredak istih ne znaci nista korisniku koji ne moze vidjeti neku vecu razliku izmedju novih i starih modela. 

Ali za razliku od PC otvoreni OS i pristupacan ARM design nije potpuno ugusio konkurenciju, pa je u igri ostalo vise igraca nego na PC sceni.

Za OnePlus nisam nikad siguran. :P

 

Nego, hmm odakle ti da su PC komponente dostigle peak? Ekrani su se konačno pomakli s mrtve točke: 4K, 5K, 8K+, 120Hz, 144Hz, 165Hz, 240Hz... HDR, gustoće do 1000 PPI, zakrivljeni paneli na desktopima, OLED - ekrani neće stati s napretkom idućih 10 godina. Grafičke kartice imaju pregršt prostora, podatkovni podsustavi: PCIE 4+, NVlink, HBM memorije, XPoint Optane... sve komponente koje itekako vidi svatko u primjeni.

10 godina
offline
Mobilna dosada

Ma sad kad Nokia izbaci svoj novi dizajn mobitela odmah će se sve zakoturat i opet će bit mobiteli popularni. Ljudi jedva čekaju da im mobiteli mogu služiti umjesto hladnog oružja 

 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2016 9:20 (ddarknessfairyy).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Mobilna dosada

a baš, druga je stvar ako netko (kao ja) zapne na 1080p60, nema baš niti financijskih mogućnosti za više, a nema previše niti ambicija jer mu je važniji gameplay u igrama od grafike, profesionalno nema potrebe za ničim jačim od slabije office konfe, pa može mudrovat kako je pc dostigao peak

 

no, entuzijasti itekako imaju razloga za očekivati sve bolje i jače komponente, škicati veće rezolucije i napredak općenito, dapače, sad još više nego prije nezadovoljena je potreba za jačim i naprednijim komponentama, jer niti aktualni procesori niti grafe ne mogu se lako nositi sa zahtjevnošću novih igara na sve većim rezolucijama

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Mobilna dosada

Sa svime se slažem

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilna dosada
Nedavno sam negdje pročitao da LG V20 uopče neće biti u prodaji na tržištima EU. Možda i iz tog razloga nema reklama za isti, a kako navodi autor teksta.

-- Kaj buš ti bum i ja --
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Mobilna dosada

Da, neće ga biti u Europi, barem ne u početku, ali neke trgovine ga planiraju uvesti.

12 godina
offline
Re: Mobilna dosada
Tonči kaže...

Za OnePlus nisam nikad siguran. :P

 

Nego, hmm odakle ti da su PC komponente dostigle peak? Ekrani su se konačno pomakli s mrtve točke: 4K, 5K, 8K+, 120Hz, 144Hz, 165Hz, 240Hz... HDR, gustoće do 1000 PPI, zakrivljeni paneli na desktopima, OLED - ekrani neće stati s napretkom idućih 10 godina. Grafičke kartice imaju pregršt prostora, podatkovni podsustavi: PCIE 4+, NVlink, HBM memorije, XPoint Optane... sve komponente koje itekako vidi svatko u primjeni.

 Slažem se s Robićem. PC - personal computer, prije desetak godina dostigao je vrh na isti način na koji su to smartphoni sad. Čak bi više prostora za napredak još uvijek dao smartphoneu nego personal computeru u doslovnom prijevodu tog termina. PC kao alat je druga priča ali zanimljiva samo puno, puno užem krugu ljudi.

Zašto? Zato što smartphone ima puno više primjena a samim tim i polja na kojima je napredak moguć (sve ovo govorim misleći na 5.5 od 6 milijardi stanovnika). PC-ju ostaje napredak na polju IPC-a, memory bandwidtha...performansi opčenito no kome to treba? Jedan dual core Pentium star 5 godina koji zajedno s adekvatnom pločom košta 500kn je procesorski i grafički overkill za ogromnu većinu korisnika. Tim ljudima daj 1000 puta jači procesor oni to neće ni primjetiti. Gaming je preselio na konzole i mobitele tako da nema više glavnog razloga težnje za jačim računalom. Da ne govorim kako je ogroman broj korisnika odustao od PC-ja jer smartphone zadovoljava sve njihove potrebe a nemjerljivo je praktičniji i uvijek je tu.

Međutim daj im malo bolju kameru na mobitelu i spremni su platiti za to. Daj im nekakav novi feature i eto ih. Daj im VR kakav će biti za desetak godina i svi sretni.

Nama kojima je PC alat razvoj je zanimljiv. Drugima je to apsolutno nebitno. 

 

12 godina
neaktivan
offline
Mobilna dosada

Pa mislim da se ni nema šta više izmisliti.Samo dizari hardveraj i ušminkavati već postojeće i igrati se s optimizacijom.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice