Vizni režim

poruka: 181
|
čitano: 77.557
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vizni režim".
16 godina
protjeran
offline
Vizni režim

 

"...oni nas usred naše zemlje, vrijeđaju i ponižavaju svakodnevno!"

 

  - po međunarodnom pravu, područje ambasade je njihov teritorij, znači ako nešto rade, to oni izvršavaju na svojoj zemlji!

 

 

-usporedba s katolikom, baš ne prolazi, jer njega ništa ne obavezuje da vidi Papu ili da posjeti Vječni Grad.

 

 

Inače "bunker", je na lošem mjestu postavljen strateški gledano.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 0:35 (Lumen_Štrumpf).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Bit ću vrlo kratak. Dugo nisam pročitao ovako dobar članak (post). Samo jedno veliko BRAVO majstore.


Mario
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

I ja sam se upravo odvratno osjecao nakon svega sto sam prosao u tom veleposlanstvu. Covjek ima osjecaj kao da je u zatvoru. A i pogodi te kako se nasi ljudi ponasaju prema tebi a sve za za Amerikance koji se iza tog stakla uglavnom ponasaju podcjenjivacki. A vjerojatno imam vise godina skole od vecine njih unutra... ma covjek pomalo osjeti kakav je bio nacizam. Imas osjecaj ko da ce ti neko sa strane nalijepit zutu zvijezdu.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Vizni režim

Ja na srecu imam njihovu vizu na 5 godina.. Pa ih necu vidjet dok mi ne istekne :) A onda opet sati cekanja i pokusavanja naci parkinga 2 puta.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 1:39 (dado).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim

Oleg trebao si ti njih lijepo poslati  k vragu, pljunuti u neprobojno staklo i izaći vani. Pri tom na arapskom napomenuti da im je bomba u guzici.

Vjerojatno bi na samu riječ "bomba" nastala opća pucnjava i klanje civila koji čekaju vizu, što bi proglasili "kolateralnom štetom pri traženju nuklearnog naoružanja u vlastitoj guzici".

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 2:33 (naxeem).
16 godina
offline
Vizni režim

Kako dobar clanak, uzasno dobar. Mislim da bi HND ovom clanku trebao dati nagradu. Odlicno !

 

Jos da je clanak na engleskom da ga se moze pokazat Amerima, a i svima drugima koji neznaju hrvatski jezik.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 8:39 (makopos).
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Vizni režim

Jedino sto preostaje nama malim ljudima je da igramo s japancima u witp.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vizni režim

Odličan, ali nažalost i bolno istinit komentar.

OK, meni nisu zagledali donje rublje a bijah tamo dva puta - možda nisam dovoljno atraktivan ;-).

No, iz prve ruke mogu reći da prema gotovo svima postupaju isto. Prvi put kad sam bio u ambasadi sa mnom je bio i ugledni (i poznati) jedne vlokalne podružnice strane korporacije... I pogodite što - jednako je tako čekao, zajedno s članovima obitelji...

Još je i bolja paranoja kad jednom dođeš u taj prokleti SAD: "Ne fotografiraj s mosta, gledaju te i zaustavit će taksi" (komentar taksiste pri prelasku jednog od onih famoznih mostova na Manhattan)... I milion sličnih slučajeva... Doduše, zapadna je obala puno tolerantnija, valjda zato što je tamo sreća i pronaći bijelca (ne mislim to rasistički, dapače, podržavam braću Kineze koji će uskoro potpuno kolonizirati San Francisco :-)), itd, itd.

I, opet, išao sam - i opet ću, ako mi se ukaže prilika, valjda sam mazohist, samtram da treba vidjeti i upoznati svijet, ne samo s lijepe strane, ali da bi se i mi morali nekako postaviti, to je sigurno.

Pa makar samo izražavali "Osobni stav"...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2009 14:33 (Ivor).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Tri puta sam vadio američku vizu (jednu novinarsku, drugu novinarsku, jednu turističku) i sve je uvijek prošlo u najboljem

redu - brzo, efikasno i bez "silovanja". Štoviše, svi se smiješe i ljubazni su, a pitanja su "Kamo idete", "Koliko dugo radite

u vašoj firmi" "Wow, to je lijepa plaća" "U New Yorku obavezno posjetite Jazz Gallery u Hudson Streetu".

 

Vojni podaci: kažeš da hrvatski zakoni zabranjuju iznošenje tih podataka pod prijetnjom zatvora i puste te. Znam bar dvojicu

kojima je to prošlo.

 

Trenutno imam jednu novinarsku i jednu turističko-poslovnu vizu, obje na deset godina. Kad sam vadio ovu zadnju, nisu me

pitali ništa, samo su mi rekli "sretan put" i rekli mi da mi i dalje vrijedi i novinarska viza i da ovisno o razlogu putovanja u

idućih deset godina koristim jednu ili drugu (što sam znao i sam, al lijepo od njih da su spomenuli).

 

Svaki put je postupak trajao iznimno kratko - manje od sat vremena - često se u banci u kojoj imam status "klijenta s

osobnim bankarom" gnjavim duže kad želim promijeniti limit na kartici. Otkad su uveli predbilježavanje i provjeru imaš

li sve papire već u stražarskoj kućici (eliminira debose koji ne dođu sa svim papirima pa se svađaju unutra s činovnicama),

sve ide još brže.

 

Možda je problem u tebi. :P

 

@zjankovic: imam oko 2.000 fotki iz New Yorka, većina s Manhattana, dobar dio iz (gasp!) podzemne željeznice, dobar dio

s JFK-a, hrpu s kojekakvih "bitnih lokacija" uključujući Brooklyn Bridge. U dva tjedna koliko sam tamo bio, nitko me nikad

nije zaustavio i pitao zašto fotkam. Jedine kontakte s policajcima sam imao kad sam ja trebao pitati kako doći do već-negdje.

Uz rizik da se ponavljam: možda je problem u tebi. :P

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 9:45 (toni).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim

Tekst je dobar, u skladu s dosadašnjim radovima, ali moram priznati da me iznenađuje iznenađenje takvim ponašanjem. Nisam nikad bio tamo, nitko mi nije pričao o tome, no na osnovi općeg informiranja očekivao bih i nešto mnogo gore od opisanog. Rektalni pregled ili inspekciju zuba da e negdje ne skriva plastični eksploziv... 

A ljutnju (i možda iznenađenje ili ja slabo detektiram) na "domaće izdajnike" također ne razumijem. Pa ljudi rade ono što svi ljudi uvijek rade: ponašaju se ogavno prema svima prema kojima mogu. A Ameri se, poduprti novcem (na primjer tog microfota ali i brojnih drugih nimalo plemenitjih izvora) mogu ponašati ogavno prema praktički svakome. Pa sad ti reci da je teško razumjeti one koji se opasani eksplozivom bacaju na njihove ambasade. A onda reci da je teško razumjeti zašto su ambasade opasali zidinama. Krug se zatvara...

16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Odgovorili ste me od rute 66 :(

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim

Amerika se mijenja. Na gore. Kada si to vadio prvu i drugu novinarsku vizu? Ne misliš li da je tretman za treću turističku vizu možda bio blaži zbog prethodne dvije novinarske? Na koncu, veća je vjerojatnost da će Ameri manje tlačiti novinare i općenito osobe koje bi mogle pričati o svom iskustvu. Vjerujem da je Olegov tekst vjerodostojan opis. Što se tebe tiče, ići vaditi turističku vizu, a znati da ti još vrijedi novinarska je ... kako to pristojno reći... ne baš inteligentno. Sklon sam vjerovati da je i tvoj post takav.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim

Bravo Oleg, dobar tekst...

Ukoliko je moguce, obavijesti nas da li je bilo ikakvih reakcija na ovaj tekst...bilo bi zanimljivo to cuti. Moze i ovdje na forum...

pozdrav!

P.S. Pravi test "neovisnog novinarstva" bi se sastojao od objavljivanja ovakvog clanka u mainstream dnevnim novinama Namigiva

16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim
Mycroft kaže...

Amerika se mijenja. Na gore. Kada si to vadio prvu i drugu novinarsku vizu? Ne misliš li da je tretman za treću turističku vizu možda bio blaži zbog prethodne dvije novinarske? Na koncu, veća je vjerojatnost da će Ameri manje tlačiti novinare i općenito osobe koje bi mogle pričati o svom iskustvu. Vjerujem da je Olegov tekst vjerodostojan opis. Što se tebe tiče, ići vaditi turističku vizu, a znati da ti još vrijedi novinarska je ... kako to pristojno reći... ne baš inteligentno. Sklon sam vjerovati da je i tvoj post takav.

LOL, lijepo si to složio "ne baš inteligentno". Na žalost, nisi ispao baš inteligentan - ne smiješ (preciznije: ne bi smio) ići s novinarskom vizom u turistički posjet jer postoji mogućnost da te vrate s granice, zato sam vadio turističku. Lijepo ti piše da su mi rekli da ovisno o svrsi putovanja koristim jednu ili drugu.

Provjeriti prije nego što ovako drsko nekog proglasiš glupanom. :P

Sve spomenute vize sam vadio nakon 11. rujna 2001. ako si na to aludirao. Prvu 2004., drugu 2005., treću (turističku) 2006.

Inače, nema to veze s tim jesam li novinar. Sve unutra su tretirali jednako. I gotovo svi su dobili vize (sjećam se dva slučaja odbijanja). Jedino što im zamjeram je nedostatak privatnosti - na šalteru moraš govoriti glasno, svi čuju pitanja i odgovore i svi znaju jesi li dobio vizu ili ne.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 10:24 (toni).
16 godina
offline
Vizni režim

Ludilo tekst!


jesti i spavati
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Svaka čast na ovom članku. Iako imaš dosta dosadnih kolumni, ova spada u tri najbolje prema mome mišljenju, tik uz onu kontroverznu o T-Comu (DLS & Muktaroši) i onu u kojoj si se dotakao Apple-a i njegovih infantilno-priglupih reklama o MS-u.

Ukratko, pogođena bit i vrlo lijepo sročeno.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Vizni režim
toni kaže...

Tri puta sam vadio američku vizu (jednu novinarsku, drugu novinarsku, jednu turističku) i sve je uvijek prošlo u najboljem

redu - brzo, efikasno i bez "silovanja". ....

potpisujem ..
ja jednom vadio .. na kapiji te pretresu ali puno je gore skidanje i pretres kada letis avionom .. uzmu ti sve sto se njima ne svidja da unosis u avion i ne vrate ..
nakon toga dodjes do lika na salteru on te pita 3 bzvze pitanja i dobijes vizu
sletis u USA i prodjes carinu lakse nego kada letis u njemacku ..
a u USA sve pet .. nisam se osjetio promatranim i pracenim .. sve bilo ugodno i ljudi (mozda usiljeno) ljubazni .. od bus sofera to teta u trgovinama ..
usa i visa .. nikakav problem ..
je moras doci u neko vrijeme i moras cekat u redu .. ali woc d big dil?
.ez.
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

He, he sad su nas njihovi apartciki registrirali i nes vidit vize dok si ziv :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vizni režim

Amerika i Engleska bit će zemlja proleterska.

A trenutno - zašto bi se itko brinuo o Amerima? Što se mene tiče, izolirao bih ih potpuno od ostatka svijeta, uveo vize za njihov ulazak u bilo koju drugu zemlju, i te vize masno naplaćivao. Da ne bi, sačuvaj bože, donijeli svoju demokraciju negdje gdje ih za to nitko nije pitao.

A Olegu - a što se čudiš kao pura dreku? Naravno da te mogu tako tretirati kad si onako tamnije puti, neobrijan i sa naočalama, izgledaš kao student iz Irana Cool šalu na stranu, dobro si i prošao. Mogao si u Guantanamu završiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Mislim da je problem vise u autoru texta nego rezimu.

Majstore, pogledaj se u ogledalo i razmisli dobro bi li sebe pustio u svoju zemlju...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Vizni režim
mr.ezrider kaže...
toni kaže...

Tri puta sam vadio američku vizu (jednu novinarsku, drugu novinarsku, jednu turističku) i sve je uvijek prošlo u najboljem

redu - brzo, efikasno i bez "silovanja". ....

potpisujem ..
ja jednom vadio .. na kapiji te pretresu ali puno je gore skidanje i pretres kada letis avionom .. uzmu ti sve sto se njima ne svidja da unosis u avion i ne vrate ..
nakon toga dodjes do lika na salteru on te pita 3 bzvze pitanja i dobijes vizu
Mislim da je oleg ovdje pokazao siru sliku. To sto ste ti i Toni dobili vize bez problema i ugodno se osjecali prilikom postupka, ne znaci da postupak nije ponizavajuci i besmislen.

"U jednom trenutku više jednostavno nisam trpio da me skidaju, razvlače, dižu mi nogavice, pipaju, ponižavaju, ispituju, oduzimaju mi mobitele, olovke, novac, sadržaj džepova s nekim intimnim pojedinostima, foto aparate i tretiraju kao posljednji ljudski otpad i kriminalca. Ja to, jednostavno ni za koga i ni za što neću prolaziti. Moj problem, ili neki širi problem, je što uopće nisam imao najblažeg pojma koliko je cijeli postupak ponižavajući, dugotrajan, mučan, besmislen i jadan"

Sa ovim sto je Oleg napisao u potpunosti se slazem. Covjek treba imati svoje dostojanstvo i ponos.

jesti i spavati
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Inače sam podjeljenog mišljenja o Olegu, što je i normalno, nitko od nas nije definiran do kraja. On je mega-izvrstan u nekim stvarima, a u nekima je totalni idiot (rekoh, tako je sa svima nama, samo je on sad u fokusu).

Ali ono što želim sada poručiti jeste da ovaj članak treba biti na malo "javnijem" mjestu, da mogu slučajno pročitati i hrvatski mediokriteti koji čine glavnu masu naše nacije, ne bi li neka dobra misao o ljudskom dostojanstvu bljesnula i u njihovim glavama usred tame, dok slušaju "Tonsona", piju colu i za životnu lektiru imaju samo pročitati titlove u američkim imbecilnim blockbusterima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Vizni režim
svaki puta kada letis avionom imas gori pregled .. gdje sve poskidas sa sebe u redu s 300 ljudi .. sve stavis u korasicu .. bos prolazis kroz vrata jednom rukom drzeci hlace jer si morao skinuti remen .. ne znam .. nisam trazio vizu 2-3 godine .. mozda je sada bitno gore ..
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Mogu samo izraziti žaljenje zbog takvog postupka.Isto sam prošao 2004-tei volio bih kada bi se Vaš zanimljiv osvrt objavio i na nekim stranicama koje nisu vezane samo za posjetitelje BUG-ove stranice.Nemojte me shvatiti krivo,sa BUG-om sam od početka,ali baš bih volio da ovo pročitaju i neki koji ne posjećuju ove stranice.

P.S.Vojno lice sam u mirovini,pa probajte zamisliti što su mi sve "radili" prije dobivanja vize,a da ne spominjem koliko su gnjavili prijatelja-AMERA.Koliko mi reče posjetio ga FBI i zaprijetio kaznom(nije mi zelio reci kakvom) ukoliko postanem "nedostupan".

Toliko o Demokraciji sa One Strane Bare.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Vizni režim

Kao sto i ime clanka kaze "to je osobni stav".To sto je g.Oleg prozivio je njegovo osobno iskustvo.Ja sam naime prije par mjeseci isao po vizu za USA i sve je proslo ok,ni 5% od ovakvih maltretiranja.Normalno da su predstavnici vlasti juesofej postali ovakvi kad im svakodnevno prijeti napad atomskim,kemijskim ili tkozna kojim napadom.Biti vodeca svjetska sila je upravo ovo.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim
branimir kaže...
Mislim da je oleg ovdje pokazao siru sliku. To sto ste ti i Toni dobili vize bez problema i ugodno se osjecali prilikom postupka, ne znaci da postupak nije ponizavajuci i besmislen.

Puno stvari u životu je ponižavajuće i besmisleno. Postupak dobivanja američke vize puno manje nego neki drugi.

Doduše, to je teško shvatiti ako 15 godina živiš na relaciji "igranje Panzer Atlantica na poslu" - "tramvaj" - "igranje Panzer Pacifica doma" - "večera" - "spavanje" - repetitio ad nauseam. :P I onda kad si prisiljen izaći u stvarni svijet čudom se čudiš kakve su sve "nepravde" u njemu ljudi prisiljeni podnositi.

Ljudi su spominjali preglede na aerodromima, no ne treba ići tako daleko - pregled kod ulaza u zagrebačku gruntovnicu je
jednako ponižavajući. Samo što to Oleg do sad nije imao priliku raditi pa još nismo u prilici čitati kolumnu o tome.

@john22: Nije problem u Olegovom izgledu, nego u stavu. Ja na fotki za vizu izgledam kao manijakalni ubojica (OK, ja i
inače tako izgledam) pa nisam imao problema. I Oleg bi dobio vizu da nije u jednom trenutku zaključio da je ta rutina
"ponižavajuća" i odkantao ih, pretpostavljam u jednom od svojih trademark ispada bijesa. Žao mi je što nisam imao
priliku svjedočiti tom konkretnom ispadu, mora da je bilo zabavno. :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 12:16 (toni).
16 godina
offline
RE: Vizni režim

Možda je problem u tebi. :P

Je, rekoše mi već par puta da izgledam "španjolski", pa "tamnoput", a vjerojatno im izgledam kao prokleti "camel jockey" :-).

Istina je i da sam se "narogušio" čim sam skužio u kakav bunker ulazim i da moramo "pretrčavati" onu livadu između ulaza i glavne zgrade, jedan po jedan... A uokolo visoka trava, gotovo da se čuje zujanje elektroničkih uređaja koji me provjeravaju, skeniraju i rendgenom slikavaju... :-). OK, ja sam paranoik, ali to ne znači da me ne prate ;-).

Zoran
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Pa neka se "sposobna" Hr.vladajuća garnitura Cool malo bolje potrudi pa da nam se ukinu vize.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 12:10 (dedal).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Vizni režim
toni kaže...
branimir kaže...
Mislim da je oleg ovdje pokazao siru sliku. To sto ste ti i Toni dobili vize bez problema i ugodno se osjecali prilikom postupka, ne znaci da postupak nije ponizavajuci i besmislen.

Puno stvari u životu je ponižavajuće i besmisleno. Postupak dobivanja američke vize puno manje nego neki drugi.
Ne slazem se sa argumentom da ne treba govoriti o jednom zlu ako postoji drugo.


jesti i spavati
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice