I5-6600k

poruka: 8
|
čitano: 1.117
|
moderatori: pirat, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
i5 6600k

Pozdrav kolege,

 

Zna li netko koliko otprilike realno vrijedi i5-6600k , bez garancije i coolera, dakle samo procesor?

 

Hvala unaprijed,

J.

 

7 godina
protjeran
offline
Re: i5 6600k
jureško kaže...

Pozdrav kolege,

 

Zna li netko koliko otprilike realno vrijedi i5-6600k , bez garancije i coolera, dakle samo procesor?

 

Hvala unaprijed,

J.

 

 800-900kn

Na njuski ce proci 1000kn bez problema s obzirom da tamosnji elitni prodavaci drze 1300-1600kn a to sto je 8350k nov novcat u ducanu okaci ti macku o rep 

5 godina
neaktivan
offline
Re: i5 6600k

Da to je veliki problem, ne možes nešto nabaviti u koliko-toliko normalnom periodu a da ne preplatiš...čak sam mislio ići tipa do 1100kn ali opet nitko ne želi prodati po toj cijeni...

7 godina
protjeran
offline
Re: i5 6600k
jureško kaže...

Da to je veliki problem, ne možes nešto nabaviti u koliko-toliko normalnom periodu a da ne preplatiš...čak sam mislio ići tipa do 1100kn ali opet nitko ne želi prodati po toj cijeni...

A ne znam jel vec imas neku plocu z170 pa ti je izbor samo sky/kaby proc...

Neki dan naletio na combo 4690k, proc ploca ram i cooler 1200kn to je stvarno fina ponuda samo otislo u sat vremena

Skicni haswelle zna naletiti nesto normalne cijene a razlika u odnosu na 6600k prakticki nepostojeca...

5 godina
neaktivan
offline
Re: i5 6600k
lav1000 kaže...
jureško kaže...

Da to je veliki problem, ne možes nešto nabaviti u koliko-toliko normalnom periodu a da ne preplatiš...čak sam mislio ići tipa do 1100kn ali opet nitko ne želi prodati po toj cijeni...

A ne znam jel vec imas neku plocu z170 pa ti je izbor samo sky/kaby proc...

Neki dan naletio na combo 4690k, proc ploca ram i cooler 1200kn to je stvarno fina ponuda samo otislo u sat vremena

Skicni haswelle zna naletiti nesto normalne cijene a razlika u odnosu na 6600k prakticki nepostojeca...

 Trenutno imam B150 ( ITX ploca ), razmišljao sam i o 7gen ali onda bi trebao flashati bios a ne znam koliko je to sigurna stvar i hoće li mi uopće raditi sve poslje toga, to je rizik a nikad nisam to radio.

 

7 godina
protjeran
offline
Re: i5 6600k
jureško kaže...
lav1000 kaže...
jureško kaže...

Da to je veliki problem, ne možes nešto nabaviti u koliko-toliko normalnom periodu a da ne preplatiš...čak sam mislio ići tipa do 1100kn ali opet nitko ne želi prodati po toj cijeni...

A ne znam jel vec imas neku plocu z170 pa ti je izbor samo sky/kaby proc...

Neki dan naletio na combo 4690k, proc ploca ram i cooler 1200kn to je stvarno fina ponuda samo otislo u sat vremena

Skicni haswelle zna naletiti nesto normalne cijene a razlika u odnosu na 6600k prakticki nepostojeca...

 Trenutno imam B150 ( ITX ploca ), razmišljao sam i o 7gen ali onda bi trebao flashati bios a ne znam koliko je to sigurna stvar i hoće li mi uopće raditi sve poslje toga, to je rizik a nikad nisam to radio.

 

 Ma bios flash ti je pizdarija koja traje doslovno 30-60sec i nema sto poci po zlu osim da ti struje nestane dok to radis...

No svejedno po pitanju kaby rabljenih jos gora situacija nego za sky... a razlika je +200mhz kod K verzija. Buduci da imas tu b150 nema ti nikakvog smisla K proc... prije da ce neki i5 6400 uletiti za 600-700kn nego 6600k za 900-1000

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: i5 6600k

Da, budući da imam b150 ne mogu dizat multiplier ali mogu BCLK.  A budući da mi je to jedina opcija za si maknem bottleneck sa proca koliko toliko moram ići tom rutom.

 

Frend je flashao bios i navodno nes mu je zeznulo za kompatibilnost rama pa me zato malo strah jer nemam jos 600kn za novu maticnu ak stvari krenu nizbrdo...

7 godina
protjeran
offline
Re: i5 6600k
jureško kaže...

Da, budući da imam b150 ne mogu dizat multiplier ali mogu BCLK.  A budući da mi je to jedina opcija za si maknem bottleneck sa proca koliko toliko moram ići tom rutom.

 

Frend je flashao bios i navodno nes mu je zeznulo za kompatibilnost rama pa me zato malo strah jer nemam jos 600kn za novu maticnu ak stvari krenu nizbrdo...

ne boj se flashanja BIOS-a, uglavnom skoro uvijek se može napraviti rollback na stari BIOS...

 

BCLK OC ti sigurno nije moguć sa tim chipsetom, to što vidiš kućicu u koju možeš upisivati BLC ne znači da se može kloknuti, minimalno za to ti treba z170 sa posebnim biosima koji ga dozvoljavaju

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice