Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 890.722
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
pucina kaže...

 Kada smo već kod strpljenja od par dana, zanima me vaše viđenje 10. i 18. prosinca kada  u igru ulaze veliki igrači. Imam osjećaj de bi tu moglo biti svašta. JP Morgan mi nije poznat ni po čemu dobrome i oni su jedan od najvećih protivnika kriptovaluta. A sada odjednom ulaze na velika vrata. Meni se čini da bi oni mogli dobro zeznuti stvar koja se lijepo razvija već godinama. Ovo zadnje pumpanje cijena je nastalo upravo zbog njih, a danas opet pad. 

 Ma da, točno to, al sta se zapravo događa je upravo to znaci velike korporacije i veliki solo igraci pumpaju cijenu zajedno s malim ljudima koji vide da to samo raste pa pomahnitalo bez razmisljanja ulaze.. I onda za par dana ce se desit to da će svi veliki igraci sve samo prodat u par navrata i spustit cijenu, napravit korekciju, pokupit tonu profita i onda opet lagano kupovat i ulazit unutra do nekog sljeeeceg takvo velikog dogadaja.

nitro66 kaže...

Pozdrav ,

 

čitao sam prijašnje postove i informirao sam se dosta po internetu oko kriptovaluta. 

Planirao sam se registrirati na stranici Coinbase kao i većina početnika iz razloga što si mi dijelovali jako jednostavno,

aplikacija mi se sviđa jer je napravljena baš onako kako mi se dopada, kupiš , čekaš i prodaš.

S obzirom da svi pišete kako imaju velike provizije, limite, probleme sa supportom itd. odlučio sam se ipak na neki drugi odabir.

Ja bih zamolio nekoga ko se razumije u ovo sve da mi pomogne i da infromacije koje me zanimaju(isprike ako će biti pitanja koja su se ponavljala).........

 

 

 

Eto u kratko par pitanja, nadam se pomoći. 

 

Lp

 Editam odogovor na ovo pitanje cim uspijem doc do laptopa kroz sat dva.

1. Bitfinex , napravis, kupis btc i posaljes na wallet of bitfinex-a. Najpametnije ti je ujedno napravit i verifikaciju koja je veoma opsezna i dugotrajna al isplati se (iako mozes ti sve radit bez verifikacije)

2.Kupis bitcoin preko npr bitcoin mjenjacnice, solidna hrvatska stranica, prihvatljiva provizija. Taj btc si posaljes kao sto sam gore rekao na bitfinex wallet za bitcoin i onda dalje mos sta os, kupovat druge valkute, prodavat btc za dolar i slicno. Kad verificiras bitfinex racun onda mozes dolar direktno dignit na svoj bankovni racun, a ako ne verificiras onda jednostavno btc prodas opet na mjenjacnici za kune.

ivanoile kaže...

 Mislim da 18. bude malo veca promjena cijene, ako je suditi po usporedbi futuresa CBOE i CME. Ali treba se pazit i brzog pumpa (kao sto je bilo do prekjucer) i onda jako naglog pada cijena s kojim bi u panici jos vise prodalo se i potonulo.

 Ma upravo zato zbog neizvjesnosti dogadaja koji slijede najbolje je svim ulagacima na dugorocno sacekat smirenje i razrješenje situacije. Pustit da veliki igraci odrade svoje i dovedi sve na normalu... Onaj jucer dip se odbio tocno na jednoj od support granica tako da je to bilo uzimanje profita na kratkom trgovanju..

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 20:04 (MarioVk).
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
pucina kaže...

Ja sam počeo i još sam uvijek na Coinbase. I ne znam koji mi je k. i što još radim tamo. I mene su privukle male provizije i mogućnost instant kupovine i prodaje.  Ali je budali trebalo dugo da shvati da je taj mali Fee samo navlakuša. Tamo je problem prodajna cijena. Ovih dana kada je bilo ludilo, njihova prodajna cijena je bila skoro 2.000 € veća od tržišne cijene !!! I tako na kupnji npr. 0,1 btc oni zaračunaju pišljivih nekoliko eura fee, a onda te oderu dodatno za 200 € na razlici cijene. Zato sam ko budala gubio novac na kupnji/prodaji dok nisam skužio da se tamo uopće ne isplati trgovat. Osim toga, kada je najbolja prilika da se nešto zaradi, njima padne sustav i ti samo blijedo gledaš kako BTC raste/pada, a oni šalju mailove s obavijestima kako daju sve od sebe sa sustav osposobe. I ne trebaš uopće razmišljati kada će sustav proraditi - onda kada bude potpuno kasno i nevažno.

 Probaj ovo za izbjegavanje velikog Fee-a na Coinbaseu. LINK

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 19:08 (Switch).
16 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

#Bitcoin futures launched 15 min ago. @CBOE site is down. @coinbase is down. Lots of exchange are down. Guess they do not know how to scale. #Bitcoin network is up and has not experienced any downtime. Go figure. Go $BTC.

 

Čekaj da dođu mačići :)

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Switch kaže...
pucina kaže...

Ja sam počeo i još sam uvijek na Coinbase. I ne znam koji mi je k. i što još radim tamo. I mene su privukle male provizije i mogućnost instant kupovine i prodaje.  Ali je budali trebalo dugo da shvati da je taj mali Fee samo navlakuša. Tamo je problem prodajna cijena. Ovih dana kada je bilo ludilo, njihova prodajna cijena je bila skoro 2.000 € veća od tržišne cijene !!! I tako na kupnji npr. 0,1 btc oni zaračunaju pišljivih nekoliko eura fee, a onda te oderu dodatno za 200 € na razlici cijene. Zato sam ko budala gubio novac na kupnji/prodaji dok nisam skužio da se tamo uopće ne isplati trgovat. Osim toga, kada je najbolja prilika da se nešto zaradi, njima padne sustav i ti samo blijedo gledaš kako BTC raste/pada, a oni šalju mailove s obavijestima kako daju sve od sebe sa sustav osposobe. I ne trebaš uopće razmišljati kada će sustav proraditi - onda kada bude potpuno kasno i nevažno.

 Probaj ovo za izbjegavanje velikog Fee-a na Coinbaseu. LINK

 Trebam pomoc, kako potvrditi racun na GDAXu imam samo osobnu,a traze dva dokumenta...jel netko imao slican problem.

10 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
medoplavi kaže...
Switch kaže...
pucina kaže...

Ja sam počeo i još sam uvijek na Coinbase. I ne znam koji mi je k. i što još radim tamo. I mene su privukle male provizije i mogućnost instant kupovine i prodaje.  Ali je budali trebalo dugo da shvati da je taj mali Fee samo navlakuša. Tamo je problem prodajna cijena. Ovih dana kada je bilo ludilo, njihova prodajna cijena je bila skoro 2.000 € veća od tržišne cijene !!! I tako na kupnji npr. 0,1 btc oni zaračunaju pišljivih nekoliko eura fee, a onda te oderu dodatno za 200 € na razlici cijene. Zato sam ko budala gubio novac na kupnji/prodaji dok nisam skužio da se tamo uopće ne isplati trgovat. Osim toga, kada je najbolja prilika da se nešto zaradi, njima padne sustav i ti samo blijedo gledaš kako BTC raste/pada, a oni šalju mailove s obavijestima kako daju sve od sebe sa sustav osposobe. I ne trebaš uopće razmišljati kada će sustav proraditi - onda kada bude potpuno kasno i nevažno.

 Probaj ovo za izbjegavanje velikog Fee-a na Coinbaseu. LINK

 Trebam pomoc, kako potvrditi racun na GDAXu imam samo osobnu,a traze dva dokumenta...jel netko imao slican problem.

 ista stvar i kod mene

 

al bar mogu probat sa isteknutom putovnicom i slikom iz 5. razreda osnovne 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2017 10:42 (Del_Boy97).
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
medoplavi kaže...

 Trebam pomoc, kako potvrditi racun na GDAXu imam samo osobnu,a traze dva dokumenta...jel netko imao slican problem.

 Nisam otvarao račun tamo tako da ne znam. Al ugalvnom sve te mjenjačnice traže dva dokumenta. Neki s dokument sa slikom i neki gdje je vaše prebivalište. Za ovo drugo možete skenirati neki račun ako imate ili neku potvrdu iz banke kad ste otvarali račun ili potvrdu o prebivalištu ako imate (ko ima e-građani aktivirano ovo se izvati za 2 min).

 

Tko ima već otvoren account na Coinbaseu može se s istim podacima logirati na Gdax.

11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Switch kaže...
medoplavi kaže...

 Trebam pomoc, kako potvrditi racun na GDAXu imam samo osobnu,a traze dva dokumenta...jel netko imao slican problem.

 Nisam otvarao račun tamo tako da ne znam. Al ugalvnom sve te mjenjačnice traže dva dokumenta. Neki s dokument sa slikom i neki gdje je vaše prebivalište. Za ovo drugo možete skenirati neki račun ako imate ili neku potvrdu iz banke kad ste otvarali račun ili potvrdu o prebivalištu ako imate (ko ima e-građani aktivirano ovo se izvati za 2 min).

 

Tko ima već otvoren account na Coinbaseu može se s istim podacima logirati na Gdax.

 Ja se jesam registrirala ali traze me potvrdu racuna i na moju zalost osim osobne traze potvrdu ili vozackom ili putovnicom a nemam niti jedno, nemaju mogucnost potvrde racunom ili slicnim dokumentom

 

10 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

ne kuzim kakvog to smisla ima, da dvije stranice istog podrijetla ne traze isti broj dokumenata

 

plus na osobnoj mi pise sve sto treba

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Switch kaže...
pucina kaže...

Ja sam počeo i još sam uvijek na Coinbase. I ne znam koji mi je k. i što još radim tamo. I mene su privukle male provizije i mogućnost instant kupovine i prodaje.  Ali je budali trebalo dugo da shvati da je taj mali Fee samo navlakuša. Tamo je problem prodajna cijena. Ovih dana kada je bilo ludilo, njihova prodajna cijena je bila skoro 2.000 € veća od tržišne cijene !!! I tako na kupnji npr. 0,1 btc oni zaračunaju pišljivih nekoliko eura fee, a onda te oderu dodatno za 200 € na razlici cijene. Zato sam ko budala gubio novac na kupnji/prodaji dok nisam skužio da se tamo uopće ne isplati trgovat. Osim toga, kada je najbolja prilika da se nešto zaradi, njima padne sustav i ti samo blijedo gledaš kako BTC raste/pada, a oni šalju mailove s obavijestima kako daju sve od sebe sa sustav osposobe. I ne trebaš uopće razmišljati kada će sustav proraditi - onda kada bude potpuno kasno i nevažno.

 Probaj ovo za izbjegavanje velikog Fee-a na Coinbaseu. LINK

 Hvala ti za informaciju. Pogledat ću. Međutim, osnovni problem na Coinbaseu nije fee. On je 1,49% i oni ga korektno zaračunaju. Ubitačne su cijene, odnosnoi trenutni kurs, da se poslužim izrazom iz mjenjačnica.  Na tih 1,49 % (navlakuša) treba dodati još 8-15 % tečajne rezlike u odnosu na burzu !!!  I to ubija posao na Coinbaseu. Ako prodam po 14.000€ / BTC, da bih dobio isti novac natrag i da ništa ne zaradim, trebam nakon toga kupiti po 12.000 €.  A to je jaaaako prevelika razlika.  Na burzama je razlika po 200-300 €. I jaoš dodatno, ako i želim kupiti u trenutku kada je povoljno, velika je šansa da će sustav pasti i da neću moći napraviti ništa sve dok cijena opet ne skoči. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
MarioVk kaže...
pucina kaže...

 Kada smo već kod strpljenja od par dana, zanima me vaše viđenje 10. i 18. prosinca kada  u igru ulaze veliki igrači. Imam osjećaj de bi tu moglo biti svašta. JP Morgan mi nije poznat ni po čemu dobrome i oni su jedan od najvećih protivnika kriptovaluta. A sada odjednom ulaze na velika vrata. Meni se čini da bi oni mogli dobro zeznuti stvar koja se lijepo razvija već godinama. Ovo zadnje pumpanje cijena je nastalo upravo zbog njih, a danas opet pad. 

 Ma da, točno to, al sta se zapravo događa je upravo to znaci velike korporacije i veliki solo igraci pumpaju cijenu zajedno s malim ljudima koji vide da to samo raste pa pomahnitalo bez razmisljanja ulaze.. I onda za par dana ce se desit to da će svi veliki igraci sve samo prodat u par navrata i spustit cijenu, napravit korekciju, pokupit tonu profita i onda opet lagano kupovat i ulazit unutra do nekog sljeeeceg takvo velikog dogadaja.

Ovo je moje totalno laičko viđenje stvari:  Bitcoin je prijetnja poslovanju velikih banaka, odnosno, on urušava sustav na kojem su banke oduvijek zgrtale ziijune dolara. Od kada su se pojavile kriptovalute, pojavila se i prilika da još netko zaradi osim banaka, odnosno, da uzme njihov dio kolača. I banke će napraviti sve da tu prijetnju zaustave. A JP Morgan je oličenje beskrupuloznosti. Zato oni ulaze u sustav, a s obzirom na financijsku moć bit će veliki igrač. I bez obzira na "decentraliziranu" narav kriptovalutnog sustava, bit će utjecani i nametat će svoja pravila, a sve pod krinkom potrebe za regulacijom, zaštite od pranja novca (kao da ga one ne peru) i tobožnje zabrinutosti za male ulagače koji su meta napada hakera i žrtve prenapuhanog balona. Svi mi koji smo ušli u kriptovalute svjesni smo svih potencijalnih opasnosti i borimo se više ili manje uspješno. Sustav se popravlja u hodu i ide dalje. Misim da ovi veliki imaju druge namjere.  Možda sam pre pesimističan i ne kužim stvari, ali ja to tako vidim (za sada). 

15 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Da li netko zna da li bitcoin sam po sebi ima veliki fee za transfer ili isto do coinbase-a? Znači slanje bitcoina na drugi wallet (u ovom slučaju na moj) za iznos bitcoina od 0.00095 transakcija dođe 0.00089 što znači da skoro sav iznos ode na transakciju što je retardirano...

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
pucina kaže...

Ovo je moje totalno laičko viđenje stvari:  Bitcoin je prijetnja poslovanju velikih banaka, odnosno, on urušava sustav na kojem su banke oduvijek zgrtale ziijune dolara. Od kada su se pojavile kriptovalute, pojavila se i prilika da još netko zaradi osim banaka, odnosno, da uzme njihov dio kolača. I banke će napraviti sve da tu prijetnju zaustave. A JP Morgan je oličenje beskrupuloznosti. Zato oni ulaze u sustav, a s obzirom na financijsku moć bit će veliki igrač. I bez obzira na "decentraliziranu" narav kriptovalutnog sustava, bit će utjecani i nametat će svoja pravila, a sve pod krinkom potrebe za regulacijom, zaštite od pranja novca (kao da ga one ne peru) i tobožnje zabrinutosti za male ulagače koji su meta napada hakera i žrtve prenapuhanog balona. Svi mi koji smo ušli u kriptovalute svjesni smo svih potencijalnih opasnosti i borimo se više ili manje uspješno. Sustav se popravlja u hodu i ide dalje. Misim da ovi veliki imaju druge namjere.  Možda sam pre pesimističan i ne kužim stvari, ali ja to tako vidim (za sada). 

 Totalna istina, al tako svijet funkcionira i funkcionirat ce, i sve ce to postojat dokle god kitovi mogu uzimat profit za sebe.. Najbolje za svakog malo pojedinca je da drzi i proda tek kad smatra da je zaradio nesto, a pratit trendove za nekog ko nije upucen u tehnicku analizu je cisti promasaj, samo ces izgubit pare. Pa s obzirom na sve receno mali covjek ne treba razmisljat previse sta ce veliki igraci radit i treba gledat svoja posla.. Treba jedino bit u toku sta cijenom dal je skocila ili pala u neko zadnje vrijeme cisto da zna sta moze ocekivat. Logicno da ako je skocilo 50% u par dana da to nije normalno, odnosno uslo je puno novih ljudi i puno velikih igraca, jer povecat cijenu za 50% na ovaj iznos je velika stvar, to su vec milijarde i milijarde dolara ulozenih u samu valutu. Pa time ljudi moraju bit svjesni da svi trejderi kad tad moraju napravit potez kupljenja profita di ce namjerno/nenamjerno rusit cijenu, i ako je neki mali covjek kupio na visokoj cijeni jednostavno treba imat muda  i pricekat da se cijena opet lagnao digne na vrijednost ti je on kupio.

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Stoja kaže...

Da li netko zna da li bitcoin sam po sebi ima veliki fee za transfer ili isto do coinbase-a? Znači slanje bitcoina na drugi wallet (u ovom slučaju na moj) za iznos bitcoina od 0.00095 transakcija dođe 0.00089 što znači da skoro sav iznos ode na transakciju što je retardirano...

 Za svaku transkaciju bitcoinom plaćaš miners fee. On je trenutno od 12-15 dolara. Puno previše da. Zato ako se to ne riješi bitcoin neće nikada biti pogodan za mikrotranskacije nego će služiti samo kao "store of value".

 

Ako imaš mogućnost šaltaj sa mjenjačnica u drugim valutama. Recimo Litecoin je samo  0,2-0,3$, ethereum je nekih 0,4$ itd...

15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Switch kaže...

 Za svaku transkaciju bitcoinom plaćaš miners fee. On je trenutno od 12-15 dolara. Puno previše da. Zato ako se to ne riješi bitcoin neće nikada biti pogodan za mikrotranskacije nego će služiti samo kao "store of value".

 

Ako imaš mogućnost šaltaj sa mjenjačnica u drugim valutama. Recimo Litecoin je samo  0,2-0,3$, ethereum je nekih 0,4$ itd...

 Da da, bio sam baš litecoin i ethereum isto maknuo sa coinbase na svoj novčanik i neki niski i razuman fee je bio, al ovo za bitcoin nema nikakve logike. Upravo cijela poanta kriptovaluta je bila da se mogu za niske cijene slati novci naspram banki, western union i slični koji svi deru provizije za slanje novca...Al hvala na savjetu

Stoja
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Stoja kaže...
Switch kaže...

 Za svaku transkaciju bitcoinom plaćaš miners fee. On je trenutno od 12-15 dolara. Puno previše da. Zato ako se to ne riješi bitcoin neće nikada biti pogodan za mikrotranskacije nego će služiti samo kao "store of value".

 

Ako imaš mogućnost šaltaj sa mjenjačnica u drugim valutama. Recimo Litecoin je samo  0,2-0,3$, ethereum je nekih 0,4$ itd...

 Da da, bio sam baš litecoin i ethereum isto maknuo sa coinbase na svoj novčanik i neki niski i razuman fee je bio, al ovo za bitcoin nema nikakve logike. Upravo cijela poanta kriptovaluta je bila da se mogu za niske cijene slati novci naspram banki, western union i slični koji svi deru provizije za slanje novca...Al hvala na savjetu

 Ima savršene logike. Tehnološki bitcoin je dosta zastario u odnosu na današnje valute. Block size mu je 1 MB i 10min treba da se izmajna 1 blok. Recimo litecoin treba 2.5 min.

Zato je i trebao ići onaj segwit2x tamo negdje u 11mj gdje bi se povećao block size na 2MB.

 

Trenutno ima oko 100000 neautoriziranih transakcija od majnera. Što je veći fee za pojedine transkacije te će majneri prije autorizirati.

 

Lightning network bi trebao riješiti ovaj problem no on se još uvijek testira. Kao što sam spomenuo prije, bit će da će bitcoin koristiti za čuvanje a neka druga valuta će se korisititi za mikrostransakcije. Najvjerojatnije litecoin, no ne mora biti...

6 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
MarioVk kaže...
. . .  Pa s obzirom na sve receno mali covjek ne treba razmisljat previse sta ce veliki igraci radit i treba gledat svoja posla.. Treba jedino bit u toku sta cijenom dal je skocila ili pala u neko zadnje vrijeme cisto da zna sta moze ocekivat. Logicno da ako je skocilo 50% u par dana da to nije normalno, odnosno uslo je puno novih ljudi i puno velikih igraca, jer povecat cijenu za 50% na ovaj iznos je velika stvar, to su vec milijarde i milijarde dolara ulozenih u samu valutu. Pa time ljudi moraju bit svjesni da svi trejderi kad tad moraju napravit potez kupljenja profita di ce namjerno/nenamjerno rusit cijenu, i ako je neki mali covjek kupio na visokoj cijeni jednostavno treba imat muda  i pricekat da se cijena opet lagnao digne na vrijednost ti je on kupio.

 Točno! Upuštati se u velike nanlize nema smisla. Jer u ovom slučaju uglavnom nemaju logike.  Proučavam candelstick charts i nikada po njima nisam mogao predvidjeti što će se događati slijedećih sati. Neki generalni trendovi na razini tjedna se naziru, ali onda dođe nešto kontra svake logike i teorije. Ovo je velika kladionica u kojoj ne znamo gotovo ništa o igračima. Treba ubost kada se čini najmanje loš trenutak i nadat se da će se stvari normalizirat (porast), odnosno imat muda   i dobre živce. Dio izvuć van da se pokrije ulaganje (toliko da se ne plati porez), a na zarađenu razliku zaboravit i eventualno se iznenadit za koju godinu. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2017 20:07 (pucina).
16 godina
moderator
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
LogicusMPS kaže...
romaster kaže...

Bitcoin-mjenjačnica je ok već sam desetak puta kod njih mijenjao bitcoin i nikada nije bilo problema..

 I ja isto.

 Isprobao, sve uredno bilo, ali - provozija je (kn - btc) 6,5 posto.

 

A i s tečajem je slična priča kao i kod drugih - za usporedbu: dok ovo pišem tečaj 1 BTC na Coindesku je 16,553 dolara, na Coinbase 16,670, a u mjenjačnici ga pri kupnji treba platiti - 17,317 dolara.

 

Naravno, dok se obavi proces kupnje i na drugim mjenjačnicima bi lako moguće tečaj mogao biti i veći od ovoga, ali neka ovi koji još nisu kupovali budu svjesni kako će ih svatko oguliti, pa i bitcoin-mjenjačnica.

...
15 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pratim kriptovalute pa sam poželio nešto uložiti da mi kasnije ne bude žao ali čini se dosta komplicirano jer je previše različitih kombinacija i različitih nepoznatih nameta.

Recimo da želim uložiti 1000 kn u kriptovalute, po 100 kn u 10 različitih altcoina.

Bittrex ima altcoine ali samo Coinbase ima plaćanje karticom pa moram prvo tamo.

 

Koja je metoda najpovoljnija i najjednostavnija za prijenos sredstava iz Coinbasea u Bittrex?

 

Kupim BTC na Coinbase pa prebacim na GDAX pa sa GDAXa na Bittrex?

Kupim LTC na Coinbase pa prebacim na GDAX pa sa GDAXa na Bittrex pa ih tamo prodam za BTC?

Kupim ETH na Coinbase pa prebacim na GDAX pa sa GDAXa na Bittrex pa ih tamo prodam za BTC?

Trebam li uopće koristiti GDAX u svakoj kombinaciji?

Neki altcoini se mogu kupovati samo bitcoinom.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
DragonShit kaže...

Koja je metoda najpovoljnija i najjednostavnija za prijenos sredstava iz Coinbasea u Bittrex?

 

 Kupi litecoin pa njega šaltaj na druge mjenjačnice jer ima najmanji transaction fee i najbrže se provede transakcija.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Switch kaže...

 Kupi litecoin pa njega šaltaj na druge mjenjačnice jer ima najmanji transaction fee i najbrže se provede transakcija.

Ok, onda ću koristiti litecoin za sve altcoine koji se mogu njime kupovati.

Ali što ako mi baš treba BTC na Bittrexu? Ima li smisla prvo kupiti LTC na Coinbase, prebaciti ga na Bittrex pa ga tamo prodati da bi opet kupio BTC?

Želim kupiti CloakCoin a može se kupiti samo bittcoinom.

Ako koristim GDAX onda me prebacivanje sa Coinbasea na Bittrex ništa ne košta?

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2017 21:16 (DragonShit).
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
DragonShit kaže...
Switch kaže...

 Kupi litecoin pa njega šaltaj na druge mjenjačnice jer ima najmanji transaction fee i najbrže se provede transakcija.

Ok, onda ću koristiti litecoin za sve altcoine koji se mogu njime kupovati.

Ali što ako mi baš treba BTC na Bittrexu? Ima li smisla prvo kupiti LTC na Coinbase, prebaciti ga na Bittrex pa ga tamo prodati da bi opet kupio BTC?

Želim kupiti CloakCoin a može se kupiti samo bittcoinom.

Ako koristim GDAX onda me prebacivanje sa Coinbasea na Bittrex ništa ne košta?

 Da bi prebacivao bilo koji coin sa jednog walleta na drugi (sa mjenjačnice na mjenjačnicu) moraš platiti transaction fee. Trenutno je on za bitcoin nekih 15$ dok je za litecoin 0,4$. Zato sam ti rekao da koristiš litecoin za prebacivanje na bittrex. Tamo ćeš koristiti bitcoin za kupnju drugih valuta pa ćeš morati prebaciti litecoin u bitcoin (bittrex naplaćuje 0,25% fee za svaku transakciju). I to je to. Sad si moš sam izračunati što ti se više isplati.

 

Prebacivanje s GDAX-a na Bittrex košta onoliko koliki je transaction fee za coin koji prebacuješ.

 

BTW ovdje imaš dobar guide na trejdanje na Bittrexu ako već nisi pročitao. LINK

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2017 21:55 (Switch).
6 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pozdrav ljudi..ne znam da li postoji tema za pocetnike u kriptovalutama pa eto pitam ovdje.

 

Koliko sam skuzio, skinem svoj wallet prijavim se, preko mjenjacnice promjenim kune u bitcoine i uplatim bitcoine na svoj wallet. I sad malo glupo pitanje haha. Sto sad? Bitcoini stoje u walletu i pratimo promjenu vrijednosti?

Vidim da dosta ljudi koristi coinbase ali prvo sto mi je zasmetalo sto traze dosta podataka o bankovnom racunu i zanima me da li je moguce preko paypala uplacivati. Takoder me zanima sto mislite o walletima sa bitcoinove stranice (bitcoin.org) kao sto su bitcoin core, ArcBit...

 

Spreman sam riskirati nesto novca pa bih molio ako tko ima vremena napisati par recenica kako krenuti(koje mjenjacnice i wallete najbolje koristiti itd..) za pocetnike ili me uputiti na neku drugu temu ili clanak neki.

 

Zahvaljujem

 

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Isplati li se uzimati btc? Da, ali ljudi moraju shvatili da se to isplati jer se moze zaraditi 1 kn+

 

Ako je recimo btc 15 000$, a ti uzmes 500kn btca, ti ces kada bitcoin dode na 30 000$ zaraditi duplo tj 1000kn cistog profita, ali dobro ni to nije tocna racunica jer moras odbiti sav fee, ali sam zaokruzio da ljudi znaju, znaci kao sve u zivotu, sto vise riskiras vise imas sanse za zaraditi, namjerno nisam koristio sto vise riskiras vise dobivas.

 

Nije to kao prije sa bitcoinom da si mogao kupiti 1000kn btc i sada imati 300mil+, da bi makar dio toga postigao ljudi moraju kupovat altcoine, ali kao i bitcoin u ono vrijeme, tko je znao, a i onaj tko je znao za njega velika vecina nije se htjela zahebavat jer nije vjerovala da ce cijena rasti, to je isto kao sa novim altcoinima, samo sto je danas odnosno svakim mjesecom sve teze i teze bas naci neki coin gdje ce ljudi imati vjeru da ce rasti jer svakim danom izlazi sve vise coina da je to nemoguce pratiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Kresimir4 kaže...

Isplati li se uzimati btc? Da, ali ljudi moraju shvatili da se to isplati jer se moze zaraditi 1 kn+

 

Ako je recimo btc 15 000$, a ti uzmes 500kn btca, ti ces kada bitcoin dode na 30 000$ zaraditi duplo tj 1000kn cistog profita, ali dobro ni to nije tocna racunica jer moras odbiti sav fee, ali sam zaokruzio da ljudi znaju, znaci kao sve u zivotu, sto vise riskiras vise imas sanse za zaraditi, namjerno nisam koristio sto vise riskiras vise dobivas.

 

Nije to kao prije sa bitcoinom da si mogao kupiti 1000kn btc i sada imati 300mil+, da bi makar dio toga postigao ljudi moraju kupovat altcoine, ali kao i bitcoin u ono vrijeme, tko je znao, a i onaj tko je znao za njega velika vecina nije se htjela zahebavat jer nije vjerovala da ce cijena rasti, to je isto kao sa novim altcoinima, samo sto je danas odnosno svakim mjesecom sve teze i teze bas naci neki coin gdje ce ljudi imati vjeru da ce rasti jer svakim danom izlazi sve vise coina da je to nemoguce pratiti.

 Kakvih 1000 kuna cistog? Ako naraste vrijednost za duplo, raste i tvoj ulog duplo, to je 500 kuna profita.

8 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Da, imas pravo, vracao sam se na post par puta nisam editirao, uglavnom stvar je u tome da se bitcoin isplati onoliko koliko zelis uloziti, kupnjom btca i njegovim cuvanjem ces "zaraditi" nesto malo, nije bitno jesi kupio 1000kn ili 1 000 000 kn bitcoina, jer ako netko moze uloziti 1000kn, sto mu je imati 500kn za tako dugo vrijeme, ili 1 000 000kn imat 500 000kn, ovaj koji ima 1mil kn to mu je kao tebi i meni 10kn.

16 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Potpuno i apsolutno si u krivu... no dobro...

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Imam jos nesto bitcoina na Blockchainovom walletu, ali ne mogu ga prodat iz nekog razloga, dobijem ovu poruku: "Unfortunately, you need at least 48.63 EUR to sell." Eh, sad imam vise od tih potrebnih 50€, u čemu je onda caka? Već više od tjedan dana ta poruka stoji.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Bok. Znima me vaše mišljenje. Da li se isplati ulaganje u IOTA-u? Da li bi mogla narasti?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Evo ga Ethereum na 465€ isplatilo se cekati...

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
callefold kaže...

Imam jos nesto bitcoina na Blockchainovom walletu, ali ne mogu ga prodat iz nekog razloga, dobijem ovu poruku: "Unfortunately, you need at least 48.63 EUR to sell." Eh, sad imam vise od tih potrebnih 50€, u čemu je onda caka? Već više od tjedan dana ta poruka stoji.

 Pogledaj da li ti cifra s feejem prekorači tih 48 eura ili ne. 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice