Cooler Master V850 coil whine (garancija)

poruka: 16
|
čitano: 2.270
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Cooler Master V850 coil whine (garancija)

Ovako,

Imam ovo napajanje godinu dana, i nisam primjećiva do nekidan, coil whine. Sad je stalno prisutan, ne toliko intenzivan, ali više nego dovoljno da iritira, znači samo se mijenja boja tona ovisno šta radim, čuje se čak i kad mičem miš po desktopu, u igrama samo mijenja tonalitet...

Inače se ne obazirem puno na te stvari, nit me smeta buka, al ovo je stvarno iritantno. Isplati li se tražit novo na garanciju?

I sve sam presluša, od matične grafe, svega. I nakraju stvarno napajanje, izvadia ga van kućišta da budem siguran, i to je to.

Evo ovde možete čut o čemu se radi. Snimia sam audio, i malo se slabije čuje tu radi ventova, ali.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 23:35 (LogicusMPS).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Cooler Master V850 coil whine (garancija)
LogicusMPS kaže...

Ovako,

Imam ovo napajanje godinu dana, i nisam primjećiva do nekidan, coil whine. Sad je stalno prisutan, ne toliko intenzivan, ali više nego dovoljno da iritira, znači samo se mijenja boja tona ovisno šta radim, čuje se čak i kad mičem miš po desktopu, u igrama samo mijenja tonalitet...

Inače se ne obazirem puno na te stvari, nit me smeta buka, al ovo je stvarno iritantno. Isplati li se tražit novo na garanciju?

I sve sam presluša, od matične grafe, svega. I nakraju stvarno napajanje, izvadia ga van kućišta da budem siguran, i to je to.

Evo ovde možete čut o čemu se radi. Snimia sam audio, i malo se slabije čuje tu radi ventova, ali.

 Ja se osobno ne bi zamarao sa tim jer ne mogu biti bez napajanja. Ako ti bas toliko ide na zivce, i ako mozes biti bez napajanja dok oni cackaju sto je s njim, imas garanciju i preporucio bih u tom slucaju da odneses njima da pogledaju.

 

U ovom slucaju vrijedi bolje sprijeciti nego lijeciti,ipak napajanje je jako bitna komponenta, rikne li vjerojatno ponese sa sobom par drugih djelova pa ne bih riskirao bas...

Precision beats power and timing beats speed
14 godina
offline
Re: Cooler Master V850 coil whine (garancija)
Arnel16 kaže...
LogicusMPS kaže...

Ovako,

Imam ovo napajanje godinu dana, i nisam primjećiva do nekidan, coil whine. Sad je stalno prisutan, ne toliko intenzivan, ali više nego dovoljno da iritira, znači samo se mijenja boja tona ovisno šta radim, čuje se čak i kad mičem miš po desktopu, u igrama samo mijenja tonalitet...

Inače se ne obazirem puno na te stvari, nit me smeta buka, al ovo je stvarno iritantno. Isplati li se tražit novo na garanciju?

I sve sam presluša, od matične grafe, svega. I nakraju stvarno napajanje, izvadia ga van kućišta da budem siguran, i to je to.

Evo ovde možete čut o čemu se radi. Snimia sam audio, i malo se slabije čuje tu radi ventova, ali.

 Ja se osobno ne bi zamarao sa tim jer ne mogu biti bez napajanja. Ako ti bas toliko ide na zivce, i ako mozes biti bez napajanja dok oni cackaju sto je s njim, imas garanciju i preporucio bih u tom slucaju da odneses njima da pogledaju.

 

U ovom slucaju vrijedi bolje sprijeciti nego lijeciti,ipak napajanje je jako bitna komponenta, rikne li vjerojatno ponese sa sobom par drugih djelova pa ne bih riskirao bas...

 Ma neznam, mislim da ću otić u Linksa i raspitat se prvo koliko triba čekat i šta. Al slušat ovo sljedećih par godina je previše, stvarno je. Ili možda sačekat, možda 'ode'. Probat ću odvritit koji OCCT...

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2016 0:12 (LogicusMPS).
14 godina
offline
Re: Cooler Master V850 coil whine (garancija)

Danas vraćeno napajanje na reklamaciju, u original pakovanju sa svakom vidom i kesicom. Pa ćemo vidit kad će doć, i oće li doć novo :)

14 godina
offline
Re: Cooler Master V850 coil whine (garancija)

Znači, frajeri vratili napajanje nakon 10 dana, da je sve ok, testirano s i7 980X i R9 270.

Napisali sljedeće u opisu rada:

Napajanje testirano bez opterećenja i pod opterećenjem.

Testna konfiguracija sadrži i7 980X i grafičku karticu R9 270.

Stabilnost rada pod opterećenjem testirana programima y-cruncher i FurMark istovremeno u trajanju od 16h.

Tokom testiranja nije bilo problema u radu napajanja.

Zujanje je normalna pojava i jedva se čuje te nije pokrivena jamstvom.

 

______________
A ja sa zatvorenim kompom nemogu tu na forumu bez odvrćene muzike sidit, bez da slušan to mrtvo zujanje u napajanju, znači u samim Windowsima, bez ikakvog loada, u CS GO na 300 fps ubija. Maže.

I sad gledam na forumu od CoolerMastera da daju novo na garanciju, zašto ovi nisu dali?? Jesu li likovi normalni?

 

kiwi_91 i Caesar et Brutus 


nicky.sl reka sam ti kakve sam sriće.

Evo da vas pitam, jel ovo po vama normalno?? Uploada sam opet zvuk na neku stranicu da čujete - Prvi (dignuti windowsi, nikakav program upaljen, potpuni Idle, bez micanja miša). Drugi (CS GO, 300 fps lock, bitno je prvih par sekundi, kasnije san odmaka mobitel pa se nije dobro čulo).

Šta bi vi dalje, da kontaktiram CM u vezi reklamacije pošto vidim po forumu da su rekli ljudima da prolazi ili?

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2016 23:58 (LogicusMPS).
10 godina
offline
Re: Cooler Master V850 coil whine (garancija)

Neugodno sam iznenađen i šta ću reć nego da pokušaš kontaktirat CM direktno.

neda mi se
13 godina
offline
Cooler Master V850 coil whine (garancija)

Meni su za coil whine prominili napajanje.

 

Istina je da je kupljeno u Computeruniversa, ali na V850 reklamacija pokriva i coil whine.

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Cooler Master V850 coil whine (garancija)
LogicusMPS kaže...

 Po mom mišljenju to nikako nije normalan zvuk, a vjerujem i da će se svi ostali složiti sa mnom. Po mom mišljenju neprirodno kao i svaki drugi coil whine i tome slično (ne može se smatrati normalnim samo zato što se ponekad pojavi), koliko čujem u tvom slučaju izuzetno annoying tako da, obavezno reklamiraj izravno CM-u i svakako ćeš dobiti novo. Pošalješ im upit s opisom problema, svojom adresom i to je otprilike to.

 Ne znam postoje li kakve sankcije za nedovoljna testiranja u servisu, naime, želio bih ukazati kako nam nitko kao krajnjim korisnicima ne može 100% garantirati da su to oni zaista i istestirali upravo onako kako su i trebali. Tko to zna. Kužim da R9 270 troši otprilike kao i GTX 1070, ali trebalo ga je testirati s nekom zahtjevnijom karticom po mom mišljenju. Po meni ovo vjerojatno nije odrađen posao testiranja kako spada, drugo, zanima me što po njima znači ovo ''jedva se čuje''? Taj se rečenični izraz može protumačiti od pojedinca do pojedinca drukčije, tj. nekome je to jedva čujno dok je drugome vrlo iritantno, zavisi od ukusa, preferencija u korištenju te na kraju krajeva, osjetljivosti samog slušnog organa.

 Inače, nedavno sam se malo raspitivao u vezi baš coil whinea i rečeno mi je da cviljenje zavojnica u načelu te većini slučajeva neće biti priznato kao razlog za reklamaciju, u većini slučajeva znači iznimke su moguće. Problem je što je jako malo takvih iznimki, kronično premalo.

 Direkt proizvođaču i mirna BiH.

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
12 godina
protjeran
offline
Cooler Master V850 coil whine (garancija)

to s coil whineom je postalo malo komplicirano, uglavnom nema pravila kad se javlja, pod opterecenjem, u idleu, odredenim igrama na odredenim framerateu, ljeti, zimi itd i td, stvarno ima cudesa za procitati, osobno sam cuo dosta toga i neke stvari produ same od sebe za nepovjerovati...a taj piskutavi zvuk je cak moguce rijesiti pomicanjem kucista za valjda 1cm jer se doticni zna tocno odbijati pod odredenim kutem prema vasem uhu/polozaju i doslovno ga tih 1cm moze potpuno utisati!

jednom sam cak rijesio cvrcanje/pistanje tako da sam preopterecivao napajanje dok nije prestalo, valjda je odradilo svoje sto je trebalo!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2016 1:23 (Stjepanj).
Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
offline
Cooler Master V850 coil whine (garancija)

Momci, prvo svima veliko hvala na odgovorima.

Mene stvarno inače buka ne smeta, ventovi, nisam osjetljiv puno na te stvari.

Ali ovo napajanje koje je sad u linksa mislim 200 eura, stvarno ne bi trebalo da toliko cvili. Znači evo sad dok čitam tekst, označim neki post mišem i 'obuhvaćam' tekst, čuje se pritom napajanje, tonalitet, paralelno s micanjem miša.

 

Nema šta, kontaktira sam servis u ZG (Links), sutra ću CM direktno i to je to. Pa šta Bog da.

Al ovo je stvarno previše, nemoš normalno sidit uz komp, preiritantno je

Za ne falit, dok je napajanje bilo na reklamaciji, stavia sam staro CoolerMaster 450W Real Power, napajanje s 264W realne snage, koje je držalo i7micu na 4.6, GTX 660 s modanim BIOS-om, zna Stjepanj kakva je i ostatak konfiguracije bez problema, je da se grijalo al od zujanja ni Z. Sve je radilo ekstra.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Cooler Master V850 coil whine (garancija)

jel ti kuciste na stolu pored tebe ili na podu? ak je na stolu uvjek ces neki k. cuti iz kompa!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2016 1:48 (Stjepanj).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Cooler Master V850 coil whine (garancija)
Stjepanj kaže...

jel ti kuciste na stolu pored tebe ili na podu? ak je na stolu uvjek ces neki k. cuti iz kompa!lp

 Na stolu, al čuje se i ispod stola isti k. Čuje se u ciloj sobi...

Al isto na stolu sa 450W ovim napajanjem nije se čulo ništa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2016 2:17 (LogicusMPS).
11 godina
online
Re: Cooler Master V850 coil whine (garancija)
Stjepanj kaže...

jel ti kuciste na stolu pored tebe ili na podu? ak je na stolu uvjek ces neki k. cuti iz kompa!lp

 ne uvijek, kad središ komponente s tišinom kao primarnim ciljem, onda se ne čuje

najglasnija stvar kod mene, bilo dok surfam ili igram witchera, je jebeni hdd i kad njega izbacim, ima da se ne čuje ništa

 

LogicusMPS

obavezno napomeni cm-u da si probao reklamirati kod trgovca i da te muljaju s reklamacijom

14 godina
offline
Re: Cooler Master V850 coil whine (garancija)
Zajeb kaže...

Meni su za coil whine prominili napajanje.

 

Istina je da je kupljeno u Computeruniversa, ali na V850 reklamacija pokriva i coil whine.

 Kako znaš da pokriva? Mislim, jesi to negdi vidia ili?

13 godina
offline
Re: Cooler Master V850 coil whine (garancija)
LogicusMPS kaže...
Zajeb kaže...

Meni su za coil whine prominili napajanje.

 

Istina je da je kupljeno u Computeruniversa, ali na V850 reklamacija pokriva i coil whine.

 Kako znaš da pokriva? Mislim, jesi to negdi vidia ili?

 Pita san. cek da nadem mail.

 

evo direktno od CM lika.

 

Michiel (Cooler Master)

Feb 11 06:26 PM

Dear Dario,

Thank you for your inquiry, apologies for the late reply.
Yes coil whine or other electrical noise from the PSU is covered by warranty. The V850 PSU is normally really silent.
We recommend you to contact the store for a replacement. The store should replaced the PSU with a new one.
When the store cannot help you, you can contact us again.
Have a nice day!

Kind regards,

Michiel Bos

14 godina
offline
Re: Cooler Master V850 coil whine (garancija)
Zajeb kaže...
LogicusMPS kaže...
Zajeb kaže...

Meni su za coil whine prominili napajanje.

 

Istina je da je kupljeno u Computeruniversa, ali na V850 reklamacija pokriva i coil whine.

 Kako znaš da pokriva? Mislim, jesi to negdi vidia ili?

 Pita san. cek da nadem mail.

 

evo direktno od CM lika.

 

Michiel (Cooler Master)

Feb 11 06:26 PM

Dear Dario,

Thank you for your inquiry, apologies for the late reply.
Yes coil whine or other electrical noise from the PSU is covered by warranty. The V850 PSU is normally really silent.
We recommend you to contact the store for a replacement. The store should replaced the PSU with a new one.
When the store cannot help you, you can contact us again.
Have a nice day!

Kind regards,

Michiel Bos

 Hvala ti, volim te.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice