Corsair Link; što i kako?

poruka: 9
|
čitano: 5.650
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Corsair Link; što i kako?

Pozdrav!
Imam RM750 napajanje i C-Link konektor i htio bih ga iskoristiti da nadgledam rad napajanja i njegov ventilator i temperaturu.
Sad, nemam pojma što mi za to treba.

Na Corsair shopu sam našao Corsair Link "cable kit", ali ne znam jel to dovoljno. Ne znam čemu koji kabel služi, a nigdje nisam našao kako se spaja s matičnom.

Ako netko zna, jel to dosta i hoću li moći imati uvid u rad napajanja ako ovo kupim?

 

Hvala :)

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Corsair Link; što i kako?

Nisam siguran ali mislim da trebas nešto ovakvo da bi mogao iskoristiti Corsair link

http://www.corsair.com/en/corsair-commander-mini

Gale
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Corsair Link; što i kako?

Pitanjce, u linku ne mogu kontrolirati brzinu fana sa vodenog hladjenja, stavim kvajet il performans, isto je, cak i na max kad mora biti max brzina on vrti isto.... ima neko slican problem?

 

edit: cak i temp dvilja, premasila je u par navrata 45, vidim po led osvjetljenju da se crveni pa se vrati u normalu, jer sam namjestio bijelu za stalno i kad predje 45 da se pali crvena pa sam uocio. Sto bi moglo biti?

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2017 17:19 (Dudu).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Corsair Link; što i kako?
Dudu kaže...

Otiđi na odjeljak Configure, pronađi ventilatore koji se nalaze na radijatoru,

klikni na njih i mode si podesi na custom te si fino podesi krivulje kako ti najbolje odgovara s obzirom na temperature

i samu buku.

Ako imaš mogućnosti, svakako si zamjeni te stock ventilatore za Noiseblocker Eloop B12-PS, možeš ih nabaviti preko

UziShopa, mislim da je 168 kn komad, puno budeš dobio na tišini, dobra alternativa je i BeQuiet Silent Wings 3, PWM

model koji ide do max. 1450 okretaja, ima ih isto u UziShopu.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2017 20:09 (Valentin17).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair Link; što i kako?
Valentin17 kaže...
Dudu kaže...

Otiđi na odjeljak Configure, pronađi ventilatore koji se nalaze na radijatoru,

klikni na njih i mode si podesi na custom te si fino podesi krivulje kako ti najbolje odgovara s obzirom na temperature

i samu buku.

Ako imaš mogućnosti, svakako si zamjeni te stock ventilatore za Noiseblocker Eloop B12-PS, možeš ih nabaviti preko

UziShopa, mislim da je 168 kn komad, puno budeš dobio na tišini, dobra alternativa je i BeQuiet Silent Wings 3, PWM

model koji ide do max. 1450 okretaja, ima ih isto u UziShopu.

 Hvala za odg ali ja ne mogu opce podesavati, o tome se radi... nikako ne zeli da se smanji rpm, vrti stalno na 1500, ma da pise 1500 ali nije 1500 jer na 1500 se jace cuju, sad je nekih 800 ako sam zapamtio po buci. 

Stock ventove sam zamjenio, koristim noctu-u ;)

Ali jbg ne znam do cega je..

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
13 godina
offline
Re: Corsair Link; što i kako?
Dudu kaže...

Jesi povezao Corsair link kabel?

Uvijek možeš ventilatore spojiti na matičnu ploču i preko nje kontrolirati okretaje.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2017 21:42 (Valentin17).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair Link; što i kako?
Valentin17 kaže...
Dudu kaže...

Jesi povezao Corsair link kabel?

Uvijek možeš ventilatore spojiti na matičnu ploču i preko nje kontrolirati okretaje.

 Ma brate ovo mi se desilo odjednom da ne radi, sve je spojeno kako treba vise od pola godine kako imam komp. Radilo je prije sve kako treba, sad nesto jebe.. mozda je do apdejta koji je bio neki dan da se tu nesto sje.....

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
13 godina
offline
Re: Corsair Link; što i kako?
Dudu kaže...

 Ma brate ovo mi se desilo odjednom da ne radi

A tako, savjetovao bih ti da probaš napraviti reinstall Corsair link programa ili vratiti prijašnju verziju. 

Žao mi je što imaš problema sa meni uvijek sjajnim hladnjakom.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2017 22:24 (Valentin17).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair Link; što i kako?
Valentin17 kaže...
Dudu kaže...

 Ma brate ovo mi se desilo odjednom da ne radi

A tako, savjetovao bih ti da probaš napraviti reinstall Corsair link programa ili vratiti prijašnju verziju. 

Žao mi je što imaš problema sa meni uvijek sjajnim hladnjakom.

 Eo bas idem probati sad reinstall...

Je, zbilja do sad nisam nikada imao problema, hladi super + noctua gore za necujan zvuk. Ma da sam planirao preci na nzxt, budemo vidjeo kako i sta sa ovim.

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice