Čudno zujanje/cvrčanje iz napajanja

poruka: 68
|
čitano: 41.333
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Čudno zujanje/cvrčanje iz napajanja
Valentin17 kaže...
ale329 kaže...

Zanima me da li je dovoljan Seasonic SS-550HT active pfc f6 za i5 6600k i rx 480.

Cvrčanje ti govori da napajanje nije dovoljno i da je preopterećeno, mijenjaj to npr. za FSP Raider 550W.

 Napajanje je dovoljno bez brige, a cvrci jer je pod loadom! Inace to zna samo od sebe prestati, na nekima je izrazeno vise na nekima manje sve ovisi kako te zapadne, to vrijedi i za vremenski period tog zvucnog  "problema", no nije iskljuceno ni da je rikno neki element, ako je novo i jako izrazeno ja bi to odnio na servis jer to zna biti stvarno iritantno!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
neaktivan
offline
Re: Čudno zujanje/cvrčanje iz napajanja
Stjepanj kaže...
Valentin17 kaže...
ale329 kaže...

Zanima me da li je dovoljan Seasonic SS-550HT active pfc f6 za i5 6600k i rx 480.

Cvrčanje ti govori da napajanje nije dovoljno i da je preopterećeno, mijenjaj to npr. za FSP Raider 550W.

 Napajanje je dovoljno bez brige, a cvrci jer je pod loadom! Inace to zna samo od sebe prestati, na nekima je izrazeno vise na nekima manje sve ovisi kako te zapadne, to vrijedi i za vremenski period tog zvucnog  "problema", no nije iskljuceno ni da je rikno neki element, ako je novo i jako izrazeno ja bi to odnio na servis jer to zna biti stvarno iritantno!lp

Napajanje je staro oko 7 godina. Na staroj konfiguraciji koja je pod moj pc to nisam primjetio, vjerojatno radi bučnog hladnaka od procesora. Sad sa novim hladnjakom se ventilatori ne čuju pa sam primjetio to cvrčanje. Cvrčanje je iritantno bojim se da nešto ne rikne. Na slikama su podaci napajanja. Zanima me kakav 8 pinski konektor imaju danas napajanja. Ovo moje ima sa 6 žica i onda iz 6-pinskog idu još dva pina. Da li nova napajanja imaju sa 8 žica ili to nema veze.

13 godina
offline
Re: Čudno zujanje/cvrčanje iz napajanja
ale329 kaže...

 Ovo moje ima sa 6 žica i onda iz 6-pinskog idu još dva pina. Da li nova napajanja imaju sa 8 žica ili to nema veze.

Nova napajanja imaju isto tako, do toga nije sigurno.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
12 godina
protjeran
offline
Re: Čudno zujanje/cvrčanje iz napajanja
ale329 kaže...
Stjepanj kaže...
Valentin17 kaže...
ale329 kaže...

Zanima me da li je dovoljan Seasonic SS-550HT active pfc f6 za i5 6600k i rx 480.

Cvrčanje ti govori da napajanje nije dovoljno i da je preopterećeno, mijenjaj to npr. za FSP Raider 550W.

 Napajanje je dovoljno bez brige, a cvrci jer je pod loadom! Inace to zna samo od sebe prestati, na nekima je izrazeno vise na nekima manje sve ovisi kako te zapadne, to vrijedi i za vremenski period tog zvucnog  "problema", no nije iskljuceno ni da je rikno neki element, ako je novo i jako izrazeno ja bi to odnio na servis jer to zna biti stvarno iritantno!lp

Napajanje je staro oko 7 godina. Na staroj konfiguraciji koja je pod moj pc to nisam primjetio, vjerojatno radi bučnog hladnaka od procesora. Sad sa novim hladnjakom se ventilatori ne čuju pa sam primjetio to cvrčanje. Cvrčanje je iritantno bojim se da nešto ne rikne. Na slikama su podaci napajanja. Zanima me kakav 8 pinski konektor imaju danas napajanja. Ovo moje ima sa 6 žica i onda iz 6-pinskog idu još dva pina. Da li nova napajanja imaju sa 8 žica ili to nema veze.

 pokreni furmark i recimo cpu-z benchmark u isto vrijeme i s hwinfo64 pod naponiam provjeri dali ti pod 12v pada napon!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
neaktivan
offline
Čudno zujanje/cvrčanje iz napajanja

Stjepanj 

Ako misliš na onaj napon na matičnoj gdje piše +12V maksimalno je 12.024V, a minimalno 11.736V. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Čudno zujanje/cvrčanje iz napajanja
ale329 kaže...

Stjepanj 

Ako misliš na onaj napon na matičnoj gdje piše +12V maksimalno je 12.024V, a minimalno 11.736V. 

U granicama normale, naravno ako je to mjereno pod opterećenjem i to instrumentom.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
16 godina
neaktivan
offline
Re: Čudno zujanje/cvrčanje iz napajanja
Valentin17 kaže...
ale329 kaže...

Stjepanj 

Ako misliš na onaj napon na matičnoj gdje piše +12V maksimalno je 12.024V, a minimalno 11.736V. 

U granicama normale, naravno ako je to mjereno pod opterećenjem i to instrumentom.

 Mjereno je sa hwinfo64.

13 godina
offline
Re: Čudno zujanje/cvrčanje iz napajanja
ale329 kaže...

 Mjereno je sa hwinfo64.

To ne mora biti točno, jedini pravi test je proba sa drugim napajanjem, napajanjem za koje se zna da je ispravno

i da je dovoljno jako da pokrene tvoju konfiguraciju, sve ostali je mlaćenje prazne slame.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice