How to - 2 PSU

poruka: 54
|
čitano: 48.956
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
How to - 2 PSU

hahaha ista stvar kod mene imam od codgena 400w koje napaja trenutnu konfu i sada cu uzeti 4850 pa mislim staviti jedno od 300W samo za grafulju

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
How to - 2 PSU

di ces uzimat i kolko si platio, ja sam uzeo u protisu preko interneta, čini mi se najjeftinije, sutra cu je podignut, platio sam je 814 kn  XFX PCI-E ATI Radeon HD4850 512MB DDR3 625M

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
How to - 2 PSU

jel možemo dobit slike.. ovako ništa nemožemo vidit

http://gtabalkan.com
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
How to - 2 PSU

ima jos jedan nacin spajanja koji je po meni bolji...

 

preko releja.. znaci jedno napajanje normalno spojite na matičnu na jedan 12v izlaz npr flopy ko to vise koristi...hehe .. stavite relej.. na taj relej spojite zelenu i crnu od drugog napajanja... kada upalite glavno cim bude dalo 12v pali se i ovo drugo... zadrsa releja je jako mala i napajanja se pale tako rec iste sekunde...

 

razlika ovakvog spajanje je to sta im odvajate minus to jest svako radi zasebno

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: How to - 2 PSU
Lacko kaže...

ima jos jedan nacin spajanja koji je po meni bolji...

 

preko releja.. znaci jedno napajanje normalno spojite na matičnu na jedan 12v izlaz npr flopy ko to vise koristi...hehe .. stavite relej.. na taj relej spojite zelenu i crnu od drugog napajanja... kada upalite glavno cim bude dalo 12v pali se i ovo drugo... zadrsa releja je jako mala i napajanja se pale tako rec iste sekunde...

 

razlika ovakvog spajanje je to sta im odvajate minus to jest svako radi zasebno

Kako su im minusi permanentno spojeni na šasiju, time postižeš  što?

 

S druge strane, iako u većini slučajeva neće ništa biti, ne preporučuje se ostavljanje zelene žice u zraku, već bi trebala biti u svakom trenutku spojena na +5 ili 0 V.

 

Ako se netko odluči na ovo, obavezno relej napajati preko diode, s drugom diodom u obrnutoj polarizaciji paralelno s relejem kako ne bi samoindukcija uništila prvo napajanje ili neku komponentu.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
13 godina
protjeran
offline
How to - 2 PSU

nove slike molim tnx :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: How to - 2 PSU

Može novi linkovi za slike. Zanima me a nemogu vidjet slike

12 godina
neaktivan
offline
Re: How to - 2 PSU
xigmatek elisium silent kuciste
imas mogucnost 2 ps staviti
Pero
12 godina
neaktivan
offline
How to - 2 PSU

imam 2 napajanja, 300w te 430 w.. a moje komponente traze barem 500w.. e sad, dali je moguce (bez kupovanja y-kabla ili rezanja zica) , da mi 430 w pokrece cpu,mb i ventove, a da 300w stavim van kucista, i da na njega spojim gpu te hdd? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: How to - 2 PSU
Orionn125 kaže...

imam 2 napajanja, 300w te 430 w.. a moje komponente traze barem 500w.. e sad, dali je moguce (bez kupovanja y-kabla ili rezanja zica) , da mi 430 w pokrece cpu,mb i ventove, a da 300w stavim van kucista, i da na njega spojim gpu te hdd? 

Bez tog dvoje je nemoguće.
Kupi pravo napajanje za tu konfu. 

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
11 godina
neaktivan
offline
How to - 2 PSU

Ima i ovakvih riješenja  Klik, Klik2

PRAVOPIS JE ZA SAVRŠENE LJUDE, JA NISAM SAVRŠEN A SVI ME RAZUMIJU...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
How to - 2 PSU

e bok mozda sam pogodio krivu temu, neznam 

pa me zanima kolko bi trebao bit psu mislim na W

 

komponente 

 fx 6300 

patroit viper3 1600mhz 8gb

asrock am3 970 extreame 3

xfx hd 7850 2gb

ostalo nebitno 

lodan
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: How to - 2 PSU

Neko kvalitetno od 400W ti je dovoljno !

Music As A Weapon !!
12 godina
neaktivan
offline
Re: How to - 2 PSU
ludi leo kaže...

e bok mozda sam pogodio krivu temu, neznam 

pa me zanima kolko bi trebao bit psu mislim na W

 

komponente 

 fx 6300 

patroit viper3 1600mhz 8gb

asrock am3 970 extreame 3

xfx hd 7850 2gb

ostalo nebitno 

 

Haf932 kaže...

Neko kvalitetno od 400W ti je dovoljno !

 ovakvo ?  imam xfx pro 550w i odusevljen sam {#}

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2013 20:24 (Damir1908).
11 godina
offline
How to - 2 PSU

Tražim po youtubu i po forumu i ne pronalazim tutorial kako da spojim kablove vidio sam na prvoj stranici slike ali se ne otvaraju

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: How to - 2 PSU
hrčak kaže...

Tražim po youtubu i po forumu i ne pronalazim tutorial kako da spojim kablove vidio sam na prvoj stranici slike ali se ne otvaraju

Na konektor primarnog napajanja (ono koje je spojeno na matičnu) trebaš nalemiti dvije žice, nalemit ih trebaš na zelenu i crnu, zelena ti je zaokružena na slici u prilogu, a crna neka ti bude jedna od ove tri pokraj nje(tako ti je najlakše).
Te dvije žice koje si nalemio samo spojiš na 24pin konektor na sekundarnom napajanju (zelena na zelenu, crna na crnu).

Te žice su ti zapravo signal da treba upaliti napajanje kada ti stisneš tipku za paljenje na kućištu.

Ako se ne želiš igrati sa žicama, tj. ne želiš izgubiti garanciju, onda si kupi OVO

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
11 godina
offline
Re: How to - 2 PSU
dombak1608 kaže...
hrčak kaže...

Tražim po youtubu i po forumu i ne pronalazim tutorial kako da spojim kablove vidio sam na prvoj stranici slike ali se ne otvaraju

Na konektor primarnog napajanja (ono koje je spojeno na matičnu) trebaš nalemiti dvije žice, nalemit ih trebaš na zelenu i crnu, zelena ti je zaokružena na slici u prilogu, a crna neka ti bude jedna od ove tri pokraj nje(tako ti je najlakše).
Te dvije žice koje si nalemio samo spojiš na 24pin konektor na sekundarnom napajanju (zelena na zelenu, crna na crnu).

Te žice su ti zapravo signal da treba upaliti napajanje kada ti stisneš tipku za paljenje na kućištu.

Ako se ne želiš igrati sa žicama, tj. ne želiš izgubiti garanciju, onda si kupi OVO

Ovo sigurno radi jer sam i ja ovo nekad radio samo nisam lemio nego sam ogolio žice zelenu i crnu na jedno pa na drugom PSU i spojio ih međusobno pomoću druge dvije onda iz samo izlirao trakom

11 godina
offline
How to - 2 PSU

Dobro je spojio sam i sve radi uredno

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: How to - 2 PSU
hrčak kaže...

Dobro je spojio sam i sve radi uredno

- Šta će tebi 2 napajanja?{#}

- Nisi mi baš jasan.

- Kupiš si jedno pošteno napajanje i to je sve što ti treba, ovakvo "kemijanje" vodi ka problemima i trajnoj šteti.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2014 10:53 (Valentin17).
11 godina
offline
How to - 2 PSU

Postao sam u krivoj temi nisam na početku znao da je ovo tema za 2 napajanja

 

kupio sam seasonic i sada sve radi uredno

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
How to - 2 PSU

Evo ja dok cekam još enermaxa  ELT400w  da stigne, pokušavam malo osposobit komp da nisam u mraku :)

 

 http://videobam.com/qhCXh 

 

(nemojte se smijat kompu, nemam para)

 

uglavnom, spojio sam 2 đubreta jedan Thermal Master 400w (neka stara krntija) za mobo, proc i hdd

 

a MS Industrial 550w pro novo samo na 2 x 6 pinova za grafu (gtx 260 65nm)

 

spajalicom na 24 pin konektoru sam spojio zelenu i crnu kao na slikama, sve radi sve ok. Battlefild 3 piči na ultra bez frke par sati, al čim pokušam firestorm viewer otvorit zašteka komp i napajanje za grafu se ugasi..  sam nešto krivo napravio?

 

http://www.tokeepmypcup.com/Workshop/October/images/smps-jump-pin.gif

noob al volim učit
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: How to - 2 PSU

vjerojatno je problem MS pow jer je nestabilno, ne pomaze sto je samo vga na njemu ... Ili je mbo kondenzatori u problemu je i PCIex mora imati stabilnih 75w. Dva nestabilna napajanja nisu fix.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
How to - 2 PSU

Da...

 

evo Battlefield 3 na ultra piči bez frke....napajanja oba hladna nakon 2 sata gaminga

 

ali kad pokušam uči u firestorm viewer (puno nezahtjevnije) svaki put prilikom loadanja ugasi se MS napajanje na grafi..jedan screen skroz poplavi, drugi skroz rozi

 

bolje da se ja manim čorava posla, samo desktop i malo interneta dok ne dojde enermax...imam feeling da bi ovo moglo pobit pola komponenti...brrr

 

dosta sam se zaebo sa MS-om, netreba se igrat....će kuća izgori {#}

 

{#}

 

P.S.  rozi ekran se pojavljuje samo kad palim firestorm viewer, niti jedna druga igra ne šteka...

 

da nisu driveri?  makar sumnjam, jer kad mi se desi taj pink screen, ovaj PSU samo za grafu prestane raditi

 

 

noob al volim učit
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.12.2014 13:02 (smak420).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
How to - 2 PSU

nažalost ovaj thermal master 420w ima samo molexe, a MShrot industrial ima vec jedan 6 pin, pa preko molexa ide drugi

 

makar po recenzijama je ovaj tm bolji puno i kažu da je među boljim šroteksima :)

 

uglavnom nek radi još tjedan dana do plaće pa cemo enermaxa turiti

noob al volim učit
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice