Kada napajanje postaje "staro"?

poruka: 36
|
čitano: 9.351
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Kada napajanje postaje "staro"?
Necemo cijepidlaciti, svi su shvatili da nemora mijenjati napajanje!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: Kada napajanje postaje "staro"?

9 godina je već poprilično dugo vremena čak i za takvo napajanje s kvalitetnom Seasonic platformom, tako da ga je zbog sigurnosti novih komponenti poželjno zamijeniti. Ako ga ipak odlučiš ostaviti, olakotna okolnost je ta što ga stare komponente vjerojatno nisu opteretile s više od 300 W, a i nove će trošiti nešto manje od starih. S tim da je onda preporuka da ga zamijeniš uz kupnju nove grafičke kartice ukoliko ju planiraš mijenjati.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kada napajanje postaje "staro"?
kiwi_91 kaže...

9 godina je već poprilično dugo vremena čak i za takvo napajanje s kvalitetnom Seasonic platformom, tako da ga je zbog sigurnosti novih komponenti poželjno zamijeniti. Ako ga ipak odlučiš ostaviti, olakotna okolnost je ta što ga stare komponente vjerojatno nisu opteretile s više od 300 W, a i nove će trošiti nešto manje od starih. S tim da je onda preporuka da ga zamijeniš uz kupnju nove grafičke kartice ukoliko ju planiraš mijenjati.

 Bolje neka kupi jače komponente,TX650 če to držati jer ako kaže da valja onda neka još vozi do bolje prilike za novo napajanje. Imam i ja svoga LC iz potpisa več 5+ godina i ljepo radi ali večinom vremena radi pod ne opterečenjom pa je to razlog što sam još uvijek zadovoljan njime i nemam problema sa njime.

8 godina
offline
Re: Kada napajanje postaje "staro"?
Fake_Alert kaže...

Corsair CX400 nemoze  to ti ko golf 2

 ja prodao CX600  prije 2-3 godine  staro isto tako oko 4god tad ..znaci sad ima oko 7...nije me nikad covjek nazvao ili nesto rekao da ne radi nakon kupnje...prodao sam ga zato jer eto jbg trenutne komponente su zahtjevale ipak malo stabilniju komponentu i jačinu..Ak me ovaj AX bude sluzio kao prijasnji CX ja sretan 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
14 godina
offline
Re: Kada napajanje postaje "staro"?
sseennoonn kaže...
Fake_Alert kaže...

Corsair CX400 nemoze  to ti ko golf 2

 ja prodao CX600  prije 2-3 godine  staro isto tako oko 4god tad ..znaci sad ima oko 7...nije me nikad covjek nazvao ili nesto rekao da ne radi nakon kupnje...prodao sam ga zato jer eto jbg trenutne komponente su zahtjevale ipak malo stabilniju komponentu i jačinu..Ak me ovaj AX bude sluzio kao prijasnji CX ja sretan 

 Cudi me kako cx600 nemoze gurati tu konfu.

Jedan sa foruma je davno imao neki proc ludi i 2x 5850 ili tako neku grafu..u cf na cx400 i sibao je kao lud...bas frend i ja pricali o tome...bas je bila scena  a forumu da mu nitko ne vjeruje i covjek stavio video kako sve radi i bas me zacudilo koliko je napajanje dobro zapravo.

Evo moje sljaka sad 9 godina i imam konfu koju vidis. Nikad problema.

965be

Ma770ud3

5xhdd

R9 270

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2017 14:29 (Fake_Alert).
11 godina
offline
Re: Kada napajanje postaje "staro"?

3n3m1

 

Evo ja nisam siguran da li bih stavio +2000 kuna vrijedne komponente na napajanje staro 9 godina. To mi zvuči puno i za nova napajanja s visokom učinkovitosti, a kamoli za napajanje koje ima vršnu učinkovitost do 84% i time veće oslobađanje topline. K tome i potencijalno nakupljena prašina također doprinosi većoj degradaciji komponenti.

 

Kod mene je isto bio slučaja da je MS napajanje trajalo skoro pa punih 7 god. Bilo je nekoliko napuhanih i procurenih kondenzatora, ali i dalje radi, tj. radilo je dok se to računalo koristilo. S tim da napajanje nije pogonilo nešto posebno jake komponente pa je vjerojatno i zato toliko guralo. Nadam se da će i kolegi Corsair dugo gurati nove komponente ako ga odluči ostaviti, ali osobno bih vrlo dobro razmislio o tome. Možda ga staviti na oglas uz nešto veću cifru pa ga zadržati sve dok ne dobije zadovoljavajuću ponudu...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice