Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.389.035
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zanima me jel dovoljno xfx 550w za GTX 970 i ovaj novi proc i7 9560x,naravno i overclock dolazi u obzir.

To je za frenda.

Intel i5 3350p 3.1ghz,12gb ddr3 1600mhz,ssd intel 330 120gb,2x 640gb WD,msi gtx 650 ti boost oc 2gb,asrock b75 pro3,corsair cx 430w
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Radit će ali ako su CPU + GPU klokani taj xfx će bit pod velikim loadom te zbog toga nešto glasniji. Za takav high-end build je ipak preporučljivo bolje napajanje. Ipak je to proc od skoro 1000 eura na napajanju od 50 eura.

 

edit: predpostavljam da misliš na i7 5960x

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.9.2014 0:16 (kenan.M).
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
chingy-os kaže...

Zanima me jel dovoljno xfx 550w za GTX 970 i ovaj novi proc i7 9560x,naravno i overclock dolazi u obzir.

To je za frenda.

dovoljno je... ali ja bi išao na bolje i jače napajanje pogotovo zbog oc-a... znaci neki xfx 650w je idealan

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act + www.bug.hr/cijene/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
chutac kaže...

Eh, meni dobro dođe modularnost jer imam samo dva SATA uređaja, nema molexa i samo je jedna grafička.

 

Moram razmisliti. Manje kablova i manja snaga ili veća snaga i više kablova.

 

Sve to pod pretpostavkom da mi dopuste zamjenu.

 

 

Hvala!

Mogu ti preporućiti ovo moje - CX600.

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav

 

Stavio sam oglas za Corsair AX760, i cijenu od 950 kn.

Činilo mi se fer ponudom s obzirom da novi dođe 300 kn skuplje, ali svi poznanici koje sam pitao da shareaju oglas mi kažu da je prevelika cijena.

 

Mislite da je realna cijena ili da smanjim (napajanje je potpuno novo, neotvoreno i s garancijom 7 godina)

 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Puno trazis, pogledaj si koliko dođe jači seasonic platinum 860W sa 7god. jamstva 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Danyel kaže...
chutac kaže...

Eh, meni dobro dođe modularnost jer imam samo dva SATA uređaja, nema molexa i samo je jedna grafička.

 

Moram razmisliti. Manje kablova i manja snaga ili veća snaga i više kablova.

 

Sve to pod pretpostavkom da mi dopuste zamjenu.

 

 

Hvala!

Mogu ti preporućiti ovo moje - CX600.

Eh vidis, to tvoje, samo modularno, je ono kojeg se zelim rijesiti. Nadoplata za drugo ili njuska.

 

Svakako ga ne vracam nazad u kuciste. Em ja imam lose iskustvo, em ga ima kolega sa foruma, em ga ima dosta ljudi.

Rekao bih, losa serija, ali ne da mi se opet zahebavat tako da idem na bolje.

 

Ipak, hvala!

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
roby27 kaže...

Puno trazis, pogledaj si koliko dođe jači seasonic platinum 860W sa 7god. jamstva 

ok to, al opet gledajuci AX760 je u trgovini 1200kn... kako onda formirati cijenu? gledajuci koliko dođe napajanje drugog proizvođaća?

 

950kn po meni je sasvim korektna cijena za novi, zapakirani...

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act + www.bug.hr/cijene/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
FakeDeath kaže...
roby27 kaže...

Puno trazis, pogledaj si koliko dođe jači seasonic platinum 860W sa 7god. jamstva 

ok to, al opet gledajuci AX760 je u trgovini 1200kn... kako onda formirati cijenu? gledajuci koliko dođe napajanje drugog proizvođaća?

 

950kn po meni je sasvim korektna cijena za novi, zapakirani...

 

Da to je nekako i moje mišljenje. Bit će malo teže za prodati jer ipak nema puno ljudi koji traže toliko snage (čitam da pokreće i5 3570K i 3 GTX-a 670 u SLI-u), ali žao mi je dati ga ispod cijene.

A i veliki plus je što je to ipak Corsair, štagod se desi znaš da si pokriven garancijom, kao što sam ovdje opisao.

11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koja konfiguracija bi bila maksimum za ovo http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=seasonic+bronze+520 napajanje?

 

 

zka
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
McSimon kaže...

 

Da to je nekako i moje mišljenje. Bit će malo teže za prodati jer ipak nema puno ljudi koji traže toliko snage (čitam da pokreće i5 3570K i 3 GTX-a 670 u SLI-u), ali žao mi je dati ga ispod cijene.

A i veliki plus je što je to ipak Corsair, štagod se desi znaš da si pokriven garancijom, kao što sam ovdje opisao.

Ispod 900 nemoj to ni prodavati, ako ne prodaš odmah, strpi se nekome bude trebalo tako jako napajanje.

 

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
zka kaže...

Koja konfiguracija bi bila maksimum za ovo http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=seasonic+bronze+520 napajanje?

 

 

Neki FX 9590 u kombinaciji s 32 GB RAM, Radeon R9 290X, dva diska u raid0 i dva ssd-a od 256GB. Jače od toga ja ne bih stavljao.

Twitter: @191x7
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
191x7 kaže...
zka kaže...

Koja konfiguracija bi bila maksimum za ovo http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=seasonic+bronze+520 napajanje?

 

 

Neki FX 9590 u kombinaciji s 32 GB RAM, Radeon R9 290X, dva diska u raid0 i dva ssd-a od 256GB. Jače od toga ja ne bih stavljao.

Pitanje dal bi izdrzalo prime + furmark..

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
191x7 kaže...
zka kaže...

Koja konfiguracija bi bila maksimum za ovo http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=seasonic+bronze+520 napajanje?

 

 

Neki FX 9590 u kombinaciji s 32 GB RAM, Radeon R9 290X, dva diska u raid0 i dva ssd-a od 256GB. Jače od toga ja ne bih stavljao.

FX 8350 ili i7 k + gtx 780 ili r9 290 (non x)

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act + www.bug.hr/cijene/
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Sapphire R9 280x

Amd fx-6300

HyperX 8GB 

 

Zanima me jel dovoljno Termaltake 630w 

Trky
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
pedjat89 kaže...

Sapphire R9 280x

Amd fx-6300

HyperX 8GB 

 

Zanima me jel dovoljno Termaltake 630w 

Bez problema, samo što TT baš i nema nešto ekstra napajanja.

Twitter: @191x7
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Može li ovo napajanje držati slijedeću konfiguraciju?(XFX je na servisu pa da znam može li grafička unutra)

Napajanje: LC Power X-Type Pro Line 500W(ima sve konektore i điđe)

Konf:

GB Z97 HD3

XFX R9 280X

i5 4690K

Vengance 8GB
1 SSD

1 HDD

 

 

Ništa OC-ano 

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
chutac kaže...

Može li ovo napajanje držati slijedeću konfiguraciju?(XFX je na servisu pa da znam može li grafička unutra)

Napajanje: LC Power X-Type Pro Line 500W(ima sve konektore i điđe)

Konf:

GB Z97 HD3

XFX R9 280X

i5 4690K

Vengance 8GB
1 SSD

1 HDD

 

 

Ništa OC-ano 

bez problema če držati.Pogledaj što drži... http://www.bug.hr/forum/topic/kucista-napajanja/lc-powe-x_type-pro-line-serie-lc7500-v23/114761.aspx

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nisam baš siguran. To napajanje daje 336 W na 12 V, a R9 280X na Furmarku može trošiti i preko 300 W. Tijekom gaminga vjerojatno oko 200-250 W, procesor recimo 90 W i već je na 340 W. Možda bi tijekom nekog lakšeg gaminga i moglo držati, ali će raditi na granicama. Osobno ne bih stavio grafu, ali budući da se ne radi o nekom tamo kineskom napajanju mislim da će se kontrolirano ugasiti ako dođe do preopterećenja.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Nisam baš siguran. To napajanje daje 336 W na 12 V, a R9 280X na Furmarku može trošiti i preko 300 W. Tijekom gaminga vjerojatno oko 200-250 W, procesor recimo 90 W i već je na 340 W. Možda bi tijekom nekog lakšeg gaminga i moglo držati, ali će raditi na granicama. Osobno ne bih stavio grafu, ali budući da se ne radi o nekom tamo kineskom napajanju mislim da će se kontrolirano ugasiti ako dođe do preopterećenja.

 

Kolegi s linka je držalo dvije GTX560Ti i radilo je stabilno.LC Power uvijek skriva pravu snagu na railovima,napajanje ima 8+8pin nastavake za grafičku tako da teoretski može ispratiti 300W+75W PCI staza...pa i LC power GP3 460W@350W 12V ima 6+8pin pa je držao još rastošniju HD4870X2 jednom liku,tako da nevidim problem da upogoni tog LC sa R9 280X ako ništa drugo vrijedi probati pa neka podjeli iskustvo s nama.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.9.2014 20:20 (3n3m1).
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

može on to gurati...ali ne na duge staze

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act + www.bug.hr/cijene/
Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Probat ću pa ću vidjet.

Valjda neće sranje ispast.

 

Planiram imat LC dok se XFX ne vrati sa servisa. 
Sutra ga kupi Overseas pa ću vidjet koliko treba da ga zamijene.

Valjda neće više od tjedan dana. 

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Može bez problema jer ako nisi clockao grafu ko lud s dizanjem napona i procesor tvoj komp troši oko 250W u gamingu (plafon 300W u nekom cirkus scenariju) tako da nemaš ama baš nikakvih problema s tim napajanjem. Ovi što tu neš zbrajaju i izbacuju nebulozne brojke jednostavno nisu dobro upućeni. A za ove koji se igraju igrica u Furmarku nek si kupuju jaka napajanja. Furmark je prilično beskoristan i besmislen program za normalne korisnike.

15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da li bi Seasonic SS-620GM2/SS620GB bilo dovoljno za sledeću konfiguraciju:

AMD A8-6600K

Gigabyte F2A55-DS3
8GB HyperX DDR3
WD6400AAKS

HD7850
R9 270X

 

Otvoren sam i za druge predloge.
Meni su zapeo za oko i Raidmax Cobra RX-700AC-B , Chieftec CTG-650C, Chieftec CTG-750C kao i vec spomenuta dva Seasonica.

 

[URL="www.techliza.com"]Techliza[/URL] - Android vesti, glasine, recenzije aplikacija i razne druge zanimljivosti
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

cek ti imas 7850 i 270x i apu? tri grafe?  :-D 

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act + www.bug.hr/cijene/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da, integrisana mi je za desktop a ove dve koristim za mining.

[URL="www.techliza.com"]Techliza[/URL] - Android vesti, glasine, recenzije aplikacija i razne druge zanimljivosti
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala svima na odgovorima, no ja ću ipak izvaditi grafičku.

Mogu se i na integriranoj sasvim dobro igrati, a neću riskirati problem. 

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
itomic009 kaže...

  Može bez problema jer ako nisi clockao grafu ko lud s dizanjem napona i procesor tvoj komp troši oko 250W u gamingu (plafon 300W u nekom cirkus scenariju) tako da nemaš ama baš nikakvih problema s tim napajanjem. Ovi što tu neš zbrajaju i izbacuju nebulozne brojke jednostavno nisu dobro upućeni. A za ove koji se igraju igrica u Furmarku nek si kupuju jaka napajanja. Furmark je prilično beskoristan i besmislen program za normalne korisnike.

Ne bih rekao neupućeni nego oprezni. To što sam naveo potrošnju od 200-250 W za grafičku i 90 W za procesor možda jesu peak vrijednosti i vjerojatno će potrošnja biti nešto niža, ali postoji mogućnost da će u nekom trenutku oni to potrošiti i pitanje je hoće li napajanje to izdržati. Većina napajanja u peak loadu mogu dati više od onoga što piše, ali opet se radi o granicama mogućnosti i treba upozoriti na moguće ishode.

Evo potrošnja XFX R9 280X koju su dobili u recenziji na Kitguru:

 

Link 

 

 

Masinac

 

Seasonic će to držati i mislim da je bolji izbor od ostalih. Raidmax i Chieftec od 650 W zapravo daju manje nego Seasonic na 12 V tako da ih nemoj ni uzimati u obzir, a Chieftec od 750 je nepotreban i nije kvalitetan kao Seasonic. Jedino ako ti je bitna tišina onda možeš razmisliti o njemu.

Još od napajanja u tom rangu imaju FSP Raider-i od 650 i 750 W i XFX PRO 650 W, ali mislim da je Seasonic bolji izbor.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.9.2014 9:07 (kiwi_91).
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Masinac kaže...

Da, integrisana mi je za desktop a ove dve koristim za mining.

onda Seasonic...

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act + www.bug.hr/cijene/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

 

 Masinac

 

Seasonic će to držati i mislim da je bolji izbor od ostalih. Raidmax i Chieftec od 650 W zapravo daju manje nego Seasonic na 12 V tako da ih nemoj ni uzimati u obzir, a Chieftec od 750 je nepotreban i nije kvalitetan kao Seasonic. Jedino ako ti je bitna tišina onda možeš razmisliti o njemu.

Još od napajanja u tom rangu imaju FSP Raider-i od 650 i 750 W i XFX PRO 650 W, ali mislim da je Seasonic bolji izbor.

 

FakeDeath kaže...
onda Seasonic...

Malopre sam zvao, nigde nemaju SS620GM2 model, a na SS-620GB model je garancija 3 god umesto 5 god kao na GM2 model.

 

Na lageru sa 5 god garancije jos imaju SS-650RT i SS-750AM2...da li da idem na 750W varijantu zbog nekog budućeg upgradea kad je vec samo 10 eur skuplja od RT modela?

[URL="www.techliza.com"]Techliza[/URL] - Android vesti, glasine, recenzije aplikacija i razne druge zanimljivosti
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.9.2014 14:50 (Masinac).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice