Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.377.577
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Texpi kaže...

Da, ali je jeftinije poslati (ili donijeti osobno) u neku poslovnicu u ZG, nego slati to napajanje u Nizozemsku, Njemačku, Austriju ili gdje se već nalazi proizvođač. Plus jedostavnije je razgovarati s ljudima po naški, ako dođe do potrebe za tim, nego s Njemcima i sličnima, zar ne?

mislim da većinu toga možeš slati i kod nas u ovlašteni servis ili kod uvoznika, bez obzira gdje si kupio, ali nije baš tragedija niti slati van

no da, za 10 kuna uštede se stvarno ne isplati zahebavati

 

ja inače naručuje uglavnom izvana, jer u zadru osim preskupog linksa i nemam nekog izbora, a dosad sam imao iskustva da mi iz alze stigne paket prije nego iz zg, a gara je kod njih vrlo jednostavno ostvariva

nedavno sam pak uzimao napajanje i u centru.hr je bila dobra akcija superflowera golden green 550w za 500-tinjak kuna, pa su mi cijene bile vrlo mala razlika od stranih trgovina i radije sam uzeo kod njih, nego vani

ali kad je dobra ušteda, npr kod monitora kojeg sam uzeo u alzashopu na akciji i s popustom od 10 eura, pa me izašao 30 posto jeftinije nego kod nas, isplati se

11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Uzimam Raidera, garancija prodavača mi je nebitna. Tko god je od frendova slao RMA proizvođaču uglavnom su brže i bolje prošli nego s odlaskom u servis.

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

 

uzeo sam nedavno novo napajanje Super Flower Golden Green HX 350w. Danas sam primijetio čudan zvuk iz kućišta iz dijela gdje se nalazi napajanje. Zvuči kao nešto između zujanja i cvrčanja. Mislim da sam tokom dana 2 ili 3 puta uspio to primijetiti. Većinom za vrijeme nekog low loada, ili idlea. Proc radi uredno na base clocku. Jel to normalno ili?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Arsen_Lupiga kaže...

 Jel to normalno ili?

Ništa se ne bi smjelo čuti, pogotovo jer se ovdje radi o no. 1 proizvođaču napajanja na svijetu.

Nosi na garanciju.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
8 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav

Imam ovo napajanje GIGATECH PSB 550W, pa mene zanima dal ga mogu iskoristiti na naprimjer:

i5 4460 integrirana grafička

8gb Ram

H81 matična

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
cicomen kaže...

Imam ovo napajanje GIGATECH PSB 550W, pa mene zanima dal ga mogu iskoristiti na naprimjer:

To tvoje ne troši puno, ali napajanje je kinez teški.

Spoji to, ali gledaj da čim prije to zamjeniš za npr. FSP Hexa + 400W za 300 kn.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Haj, imam 800W napajanje, konfa pod moj pc. Zanima me koliko wati trosim kod surfanja a koliko kod igranja? 

 

Nesto sam procitao u drugoj temi pa me kopka. 

Racun za struju mi je nekih 330 kn kaj je puno. 

 

E sad, nasao sam hepov kalkulator i ubacio sam 500W, 14 sati skupe i 2 sata jeftine struje i dobio cifru od 240 kn. 

 

Igre halam sve manje, mozda sve skupa 1,5-2 sata na dan a ostatak vremena internet i utorrent cijelo vrijeme pa mi se i to cini puno. Koliko vuce konfa prilikom surfanja a koliko kod igranja da probam to malo preciznije izracunat 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
gocc01 kaže...

Haj, imam 800W napajanje, konfa pod moj pc. Zanima me koliko wati trosim kod surfanja a koliko kod igranja? 

 

Nesto sam procitao u drugoj temi pa me kopka. 

Racun za struju mi je nekih 330 kn kaj je puno. 

 

E sad, nasao sam hepov kalkulator i ubacio sam 500W, 14 sati skupe i 2 sata jeftine struje i dobio cifru od 240 kn. 

 

Igre halam sve manje, mozda sve skupa 1,5-2 sata na dan a ostatak vremena internet i utorrent cijelo vrijeme pa mi se i to cini puno. Koliko vuce konfa prilikom surfanja a koliko kod igranja da probam to malo preciznije izracunat 

 Izračunaj si ovdje http://outervision.com/power-supply-calculator 

13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
gocc01 kaže...

Haj, imam 800W napajanje, konfa pod moj pc. Zanima me koliko wati trosim kod surfanja a koliko kod igranja? 

 

Nesto sam procitao u drugoj temi pa me kopka. 

Racun za struju mi je nekih 330 kn kaj je puno. 

 

E sad, nasao sam hepov kalkulator i ubacio sam 500W, 14 sati skupe i 2 sata jeftine struje i dobio cifru od 240 kn. 

 

Igre halam sve manje, mozda sve skupa 1,5-2 sata na dan a ostatak vremena internet i utorrent cijelo vrijeme pa mi se i to cini puno. Koliko vuce konfa prilikom surfanja a koliko kod igranja da probam to malo preciznije izracunat 

 Teško je to izračunat precizno osim ako nemaš baš uređaj koji mjeri konkretnu potrošnju. Tvoj komp ne spada u rastrošne i kad ne radiš ništa osim qtorrenta i kad ti komp "lapi" onda troši oko 50 - 60W što je ko slaba žarulja, znači nije puno. Kad surfaš i tako to onda u prosjeku troši i dalje ispod 100W. A kad igraš ne vučeš više od 250W iz mreže u prosjeku, do plafon 300W tako da ni to nijem strašno, pogotovo ako ne igraš puno. Ti razni kalkulatori u pravilu nisu uopće precizni. Probaj izračunat okvirno po ovome što sam ti napisao pa vidi. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2015 10:35 (itomic009).
10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Izbacilo mi je 437W. To je pretpostavljam u loadu. Kaj onda nekih 150-200 normalno?

 

Edit: Sad sam vidio post iznad, znaci 80% vremena je ispod 100W a ostatak do 300W. 

 

Imam doma onaj steker za mjerenje, kupio sam ga u lidlu al pojma nemam di je. Ako nadem probat cu s njim.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2015 10:18 (gocc01).
 
0 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
gocc01 kaže...

Možda ne bi bilo loše uložiti u kvalitetnije napajanje, napajanje sa 80+ Gold certifikatom, ako računalo provodi većinu vremena

u radu, moglo bi možda i biti koristi kakve od toga ulaganja.

Za tvoj komp. bi bio dovoljan i Seasonic SSR-450RM (kod nas 450G), iako bih radije uzeo 100W jači SuperFlower HX Golen Green,

na akciji je trenutno i Corsair CS450M.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Evo našao sam uređaj, zgodna stvarčica :-) 

 

Prilikom paljenja, povukao je 130W i spustio se na 80W znači idle plus utorrent.

 

Utorrent radi, upalio sam youtube, pustio neki video i potrošnja je stala na 100W. 

 

Nakon toga sam u CPUid upalio stress i potrošnja je bila 156W. 

 

Sljedeće sam u GPUz upalio onaj render i prikazalo mi je 205W a uz to sam nakon toga pokrenuo i stress na CPUid i 

potrošnja je varirala između 230-270W. 

 

Valjda je ok taj način na koji sam to napravio, možda ima neki precizniji al to je to 

 

Znači 12 sati skupe i dva sata jeftine struje, prosjek 2 sata igranja dnevno, mislim da bi to bila prosječna 

potrošnja od 130W dnevno kroz mjesec ajmo zaokružit na 150W. 

 

Kalkulator kaže 68kn mjesečno  

 

Da radi pod punim loadom od 270W (ako sam dobro to napravio) PC mi troši 124kn mjesečno 

 

Mislim da ću gurat s ovim napajanjem dokle ide jer nemrem dobit baš neku lovu za njega a radi 

 

Ako se odlučim za novo, pod obavezno mora bit full modularno jer makar ne vidim stražnju stranu ubija me 

sama činjenica da je to tak 

 

Uff ajd, valjda nisam bio prenaporan 

 

 

Tjeskoba Tjeskoba
If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
3 0 hvala 3
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
gocc01 kaže...

 

 

Ako se odlučim za novo, pod obavezno mora bit full modularno jer makar ne vidim stražnju stranu ubija me 

sama činjenica da je to tak 

 

Uff ajd, valjda nisam bio prenaporan 

 

 

 Džungla u kućištu 

13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ja sam prije mjesec dana se igrao s tom potrošnjom, te mi je komp (bez GPU-a) vukao 55W u idle i 150W u loadu (Intel Burn Test) iz utičnice. Također kada sam CPU clockao na 4.8GHz 1.3V, potrošnja u loadu je škočila na 255W. :D

Moram od frenda posuditi opet taj instrument za mjerenje, pa da vidim kako sada troši s grafama u Furmarku :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dakle nema neki app ili program da cita potrosnju grafe i proca? Jer mislim kod sebe ugratit full sistem vodeno pa me zanima oce li moje napajanje vrtit pumpu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
izvone kaže...

Dakle nema neki app ili program da cita potrosnju grafe i proca? Jer mislim kod sebe ugratit full sistem vodeno pa me zanima oce li moje napajanje vrtit pumpu...

 Trebalo bi, ne vjerujem da postoje pumpe koje troše više od 50W

13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
izvone kaže...

pa me zanima oce li moje napajanje vrtit pumpu...

Neće se niti oznojiti.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Rasho kaže...

decki, sta mislite da li G2 750W moze tjerati dvije GTX 980 Ti (G1).. narucujem si sada drugu, pa da znam dal da uzimam i drugo napajanje..

 Na stock brzinama, u furmarku iz utčnice vuče 700W, što znači da nemam prostora za bilo kakav overclock.. morat cu mjenjati napajanje

 

edit: eo sad sam overclockao proc i grafe, te mi je na mjernom uređaju pokazalo 860W iz utičnice, napajanje je počelo cvrkutati, te sam ugasio furmark.. treba imati bar 900W za 4790k + 980 Ti SLI s prostorom za overclock

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 23:01 (Rasho).
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Za takav overclockan setup onda gledaj napajanje od kilowatt da bude fino a ne preopterećeno. S čim si to opteretio sustav ? Igra neka ili sintetika ?? 

13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Isprobavao sam samo s furmarkom.. za sada nemam na kompu igrice (novi windows)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Furmark po meni nije za ništa, pogotovo ne za mjerit potrošnju. Kad instaliraš koji ovaj AAA naslov probaj malo vrtit onda jedno 10 - 15 min i prati malo kako se kreće potrošnja i koja je špica da vidimo. Mislim da će biti manje nego prženje sintetikom.

9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nebi smijelo cvrkutati ili se čudno ponašati jer je riječ o preopterećenju od svega nekoliko posto.

Za stock to je napajanje sasvim dovoljno. Gotovo optimalno jer je cca 20% ispod deklariranog max opterećenja.

Za OC ako se mene pita, vrijedi pravilo što više to bolje ja bi rekao da bi i 50% rezerve bilo optimalno.

 

 

www.itelektronika.com
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

XFX CoreEdition 80+, 550 W jel dovoljno dobro za konfiguraciju (i5 6600 , 8GB DDR4 , ssd i obican disk , grafičku još nisam odlučio ali nešto tipa gtx960)

McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
loky4i4 kaže...

XFX CoreEdition 80+, 550 W jel dovoljno dobro za konfiguraciju (i5 6600 , 8GB DDR4 , ssd i obican disk , grafičku još nisam odlučio ali nešto tipa gtx960)

 je.. čak imaš i prostora za drugu karticu, ako se odlucis na SLI

15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pokusavam overclockati R7 265 cisto da vidim potencijal,dobijem vise-manje dobar stabilni overclock,igram 10 min Dying Light eto black screen i restart.
Imam i5 2400s,8 GB DDR3 ram ( 2x4 GB DDR3 ramaxel ),1X WD 500 GB,1xCD/DVD burner i napajanje Linkworld tj.Brilliant Power 500W.


Malo overclockam i idem vidjeti +12V rail dok radi Furmark,jel ovo znak za uzeti jace napajanje i mozda uzrok nemogucnosti boljeg overclocka ?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa čim piše da imaš "Linkworld" to je već znak za uzet bolje napajanje.

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Probao GPU i CPU stress test,na +12V railu pada na 10.5-10.6 V lol definitivno zrelo za jače
15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako netko oce anteca iz moj pc neka se javi

star je tek oko pol godine ima sve origigi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
toxic kaže...

Ako netko oce anteca iz moj pc neka se javi

star je tek oko pol godine ima sve origigi.

 Šta je Toxic sve rasprodajemo ?

Zmaj od Bosne | Unlock the Power Within
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Puls3 kaže...
toxic kaže...

Ako netko oce anteca iz moj pc neka se javi

star je tek oko pol godine ima sve origigi.

 Šta je Toxic sve rasprodajemo ?

 ne, ništa ne raspordajem :)

kupujem bolje. a r9 390x sam ipak povukao privremeno.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice