Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.388.691
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mislim da jedino Corsair-ova AXi serija ima pravu digitalnu regulaciju. Ovo sve ostalo se vodi kao digitalno u smislu da se mogu nadgledati i/ili podešavati određene karakteristike napajanja.

8 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da li Seasonic S12II 620w napajanje moze suportat novi intelov i5 Skayleak.Pise da napajanje nije certificirano za haswelll odnosno skyleak,da li da kupim novo ili da idem disable c6 i c7 sate u bios-u,bar tako pisu na slicnim forumima 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2016 21:48 (JanPula).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Napajjanje do 400, eventualno 500 kn? Za gaming ;D

--------------------------
Specifikacije:

i5 CPU 750 2.66 GHz 4-jezgreni

Gigabyte P55A-UD3, s1156, Intel® P55, 4x DDR3 2200/1333/1066


Nvidia GTX 950

8GB RAM

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
JanPula kaže...

Da li Seasonic S12II 620w napajanje moze suportat novi intelov i5 Skayleak.Pise da napajanje nije certificirano za haswelll odnosno skyleak,da li da kupim novo ili da idem disable c6 i c7 sate u bios-u,bar tako pisu na slicnim forumima 

 Naravno da ga podržava, na stranu te state-ove. Napajanje će ti pogoniti konfu najnormalnije kao i svako drugo s deklariranim state-ovima. To je vrhunsko napajanje i kupovanje novog bio bi odista glup i krajnje nepotreban pa i apsurdan potez.

Ivander7 kaže...

Napajjanje do 400, eventualno 500 kn? Za gaming ;D

--------------------------
Specifikacije:

i5 CPU 750 2.66 GHz 4-jezgreni

Gigabyte P55A-UD3, s1156, Intel® P55, 4x DDR3 2200/1333/1066


Nvidia GTX 950

8GB RAM

 Evo ti napajanja, reggaš ga na službenim stranicama proizvođača i produžiš jamstvo za tri godine, tj. na ukupno 5 godina. Također, napajanje za gaming je prilično nespretan i nesretan izraz, samo kažeš kvalitetno i fino napajanje i to je to.

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

JanPula

 

Možda ćeš morati isključiti State-ove u BIOS-u, ali prvo provjeri hoće li doći do resetiranja računala tijekom rada (diazanja sustava iz sleep mode-a i ostalih "niskoenergetskih" modova). U svakom slučaju ostavi to napajanje.

 

 

Ivander7

 

XFX TS450 se i meni čini kao solidan izbor, a u vezi XFX XT-a, na Orionpsudb su otkrili o kojoj platformi se radi. Znači navodno je Seasonic imao prste u dizajniranju tog napajanja, ali nije napravljeno od strane Seasonic-a. Ono što je mene iznenadilo je činjenica da ako je Seasonic imao veze s dizajnom te platforme, to znači da je nova office LC Power serija (test 1 / test 2) i bolja nego što sam mislio. Ako se usporede platforme može se vidjeti da su jednake. Tranzistori i cijeli "paket" možda i je kvalitetniji kod XT-a, ali osobno bih trenutno išao na neke druge solucije u tom cjenovnog rangu. Barem dok ne vidimo rezultate testiranja.

 

Evo ja bih na tvom mjestu razmislio (uzeo...) i o Super Flower-u Golden Green HX 350 W (od 470 kn; 5 god. jamstva). Pretp. da bi uskoro mogao gledati i neki noviji procesor pa ako će biti Intel onda još veća preporuka za SF-a. Ako pogledaš recenzije (1 / 2) GTX 950, one kažu da ta kartica ne troši više od 110 W (130 W Gigabyte Xtreme), odnosno cijela konfiguracija ne bi trebala imati veću potrošnju od 200-250 W (sve stock). Ima nekih recenzija (1 (i7-5960X @4,4 GHz) / 2 (i7-3960X @4,5 GHz)) u kojima su dobili oko 300 W za cijelu konfiguraciju, ali uzmi u obzir da su tamo koristili OC procesore High-end serije i mjerenje je direktno iz zida (oduzmi nekih 7-10%). Još treba uzeti u obzir da je Super Flower Gold serija platforme višeg ranga tako da joj konst. rad na 300 W ne bi bio problem, a pretp. da će ti konfiguracija raditi na oko 200 W tijekom gaminga tako da je to optimalno opterećenje za to napajanje.

 

Ako ti 5 god. jamstva nije toliko bitno onda možeš pogledati i slijedeće izbore, ali i dalje bih osobno birao SF Golden Green HX -> XFX TS 450.

 

Super Flower FX 550 (od 450 kn; 3 god. jamstva) - atraktivno napajanje i vrlo usporedivo s XFX-om.

Seasonic S12II-430 (od 440 kn; 3 god. jamstva) - uvijek dobar Seasonic i bio bi odmah iza Golden Green HX-a da ima 5 god. jamstva

XFX TS 550 (od 490 kn; 5 god. jamstva) - prvi izbor ako razmišljaš o SLI-u ili jačoj kartici u budućnosti.

 

Ako te zanima nešto više o pojedinim modelima, onda ti mogu dati recenzije i dodatno reći ono što su prednosti ili mane.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 9:23 (kiwi_91).
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Caesar et Brutus kaže...

 Evo ti napajanja, reggaš ga na službenim stranicama proizvođača i produžiš jamstvo za tri godine, tj. na ukupno 5 godina. o.

 Di si to vidio? Kako regam to napajanje ako niti nema na službenim?

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Čini se da su se pojavila na xfxforce.com. Javi ako uspiješ registrirati.

11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Brza pomoc mi treba . Moj xfx se nije dao popraviti i zvali me iz linksa da dodem po nesto e sad ja trebam izabrat napajanje, moze netko napajanje sa njihovog weba da je dobro i full modularno do 1100 1200kn . 

Nemoj se prkosit gravitaciji .
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Adict kaže...

Brza pomoc mi treba . Moj xfx se nije dao popraviti i zvali me iz linksa da dodem po nesto e sad ja trebam izabrat napajanje, moze netko napajanje sa njihovog weba da je dobro i full modularno do 1100 1200kn . 

 Definitivno xfx xxx 850w mada ne vidim zasto bi ti trebalo toliko jako napajanje do 1200kn za konfiguraciju koju imas pod mojpc.

I knew a man who once said : Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Slažem se u vezi xfx850w ali nek provjeri garanciju, da li može sa 2 god na 5 god?

 

 

 

edit: XFX850 nije full modular, ali to je ionako nebitno uz semi modular, jer to ionako uvik završi spojeno.

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 11:29 (metallic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

NEtreba bit skupo napajanje , xfx xtr 550w sam platio 800 i nes kuna i sad imam zamjenu pa sam rekao nadoplatit cu jos 200 300 kn i uzet full modularno odlicno napajanje sa min 750 w .

Nemoj se prkosit gravitaciji .
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Adict kaže...

NEtreba bit skupo napajanje , xfx xtr 550w sam platio 800 i nes kuna i sad imam zamjenu pa sam rekao nadoplatit cu jos 200 300 kn i uzet full modularno odlicno napajanje sa min 750 w .

Iz boldanog slijedi da mora bit skupo ;-)

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Adict kaže...

NEtreba bit skupo napajanje , xfx xtr 550w sam platio 800 i nes kuna i sad imam zamjenu pa sam rekao nadoplatit cu jos 200 300 kn i uzet full modularno odlicno napajanje sa min 750 w .

Ipak bolja opcija po meni, tražena snaga, ok cijena i garancija.

 

750w-antec-high-current

 

 

review ;)

 

 

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Trazim FULL Modularno napajanje, poslao sam upit linksu za corsaira RM750i pa cemo viditi 

Nemoj se prkosit gravitaciji .
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

FULL modularno...full modularno...

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala puno

8 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala znaci sve ce radit ali ako bude nekih problema samo to trebam disable i onda ce biti ok.A ce to ostavit neke posljedice na rad  PC-ja ili gubljenje nekih podataka.

Hvala

 

P.S kakvi ce biti to problemi kod dizanja sustava.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 15:38 (JanPula).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Pozdrav ekipa.
Trebao bih savjet oko napajanja.
Trenutno imam corsair 400w
Konfiguracija je sljedeća:
FX 8320
Asus M5A97
500gb hdd
6gb rama
I sad bi stavljao gtx 950 unutra i kroz neko vrijeme ssd
Trebam li mijenjati napajanje?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
hrle13 kaže...
Trenutno imam corsair 400w
Trebam li mijenjati napajanje?

Ako je to CX400, onda ne moraš.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

JanPula

 

Napajanja koja ne podržavaju C6/C7 stanja se resetiraju kada se aktiviraju navedena stanja, a to je prilikom odlaska računala u stanje mirovanja ili sleep mode. Ne mora se svaki put dogoditi da se napajanje resetira u trenutku odlaska u stanje mirovanja pa se nekad zna resetirati tek prilikom dizanja iz tog stanja. Znači ne reagiraju sva napajanja jednako, a i različite konfiguracije pridonose uvjetima u kojima se resetiraju. Znači službeno taj Seasonic ne podržava Haswell stanja, ali možda će kod tebe sve raditi normalno.

Nema gubljenja spremljenih podataka.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 17:24 (kiwi_91).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kiwi i svi ostali  puno hvala sad ste mi razjasnili sve.Oprostite ako sam dosadan ili tako nesss ali volio bih si pojacat PC sto bolje,a ne zelim imati nikakve probleme pa jedino zbog toga sve provjeravam.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 17:26 (JanPula).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
CORSAIR CMPSU-400CX

Evo ovo napajanje je u pitanju.
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
hrle13 kaže...
CORSAIR CMPSU-400CX

Evo ovo napajanje je u pitanju.

 Dan danas fenomenalno napajanje, nemaš brige ni najmanje.

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Frendu treba napajanje za fx 8350, asus strix gtx 960 4gb, koje modularno bi bilo onako best buy izbor? I jedno nemodularno predložite, ne želi neko preskupo uzet.
Chaos is just somehow saying the very familiar fact that everything's complicated
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gamer6669 kaže...
Frendu treba napajanje za fx 8350, asus strix gtx 960 4gb, koje modularno bi bilo onako best buy izbor? I jedno nemodularno predložite, ne želi neko preskupo uzet.

 Best buy izbor do nekih 600Kn je CM G650M, polumodularno i spremno podržati SLI u budućnosti kao i OC-anje proca i grafa do mile volje. Od jeftinijih best buy su Fortronovi Hyperi M500, 600 i 700 klik. Njihova eventualna prednost naspram CM-a je dulja garancija.

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
E to, puno ti hvala, hyper 600 sam mu i preporučio, al budemo vidli oće CM-a uzet. :)
Chaos is just somehow saying the very familiar fact that everything's complicated
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Došao Antec TP550C (od 607 kn; 5 god. jamstva) pa evo odmah preporuka za njega. Nije modularan, ali 5 god. jamstva, napredna i kvalitetna platforma te Gold efikasnost su stvari koje bi trebale vrlo lagano nadomjestiti taj nedostatak.

 

Budući da je 500 W i više nego dovoljno za te komponente, od modularnog bih osobno išao na Seasonic EVO 520 (od 590 kn; 3 god. jamstva). Kvalitetniji je od CM-a, a i potpuno je modularan. Nedostatak je buka pri opterećenju pa ako mu je bitno da napajanje bude što tiše onda možda bolje izbjeći EVO-a. Tijekom gledanja filmova bi napajanje trebalo biti tiho jer se po recenziji ventilator jače zavrti od nekih 200 W.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gamer6669 kaže...
E to, puno ti hvala, hyper 600 sam mu i preporučio, al budemo vidli oće CM-a uzet. :)

 

kiwi_91 kaže...

 Također odličan izbor. Gamere, možeš mu preporučiti i ovo napajanje klik. Kolega s foruma prodaje, super izbor.

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Cezare, hvala, preporučio sam mu, odlična ponuda, nadam se da će to uzet :D javim za šta se odlučio.
Chaos is just somehow saying the very familiar fact that everything's complicated
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice