Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.377.096
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

CM G550M (570 kn; 5 god. jamstva) se čini kao najbolja kupnja s obzirom na 5 god. jamstva i modularnost. Taj CM ima nešto lošije kondenzatore, ali tvoja trenutna i buduća konfiguracija vjerojatno neće opteretiti napajanje ni do 50% njegovih mogućnosti/specifikacija tako da se ne bi trebao brinuti za to. Kao kvalitetne alternative vidim Antec VPF550 (513 kn; 2 god. jamstva) ili još kvalitetniji VPF650 (600 kn; 2 god. jamstva).

 

Ako si isključivo za kvalitetu i ne zanima te vizualni dojam, a jamstvo ti ne igra preveliku ulogu onda bih osobno gledao Antec modele, ali inače CM ima određene vrijednosti koje mu daju prednost nad njima. Ono što je kvalitetnije na G550M je ventilator koji je s kugličnim ležajem, a kod Antec-a je obični (sleeve). Kabeli također izgledaju kvalitetnije, ali mislim da je debljina žica jednaka.

 

Ukoliko možeš, možda ne bi bilo loše pričekati dolazak nove LC Power GP4 serije. Mislim da bi cijena modelima od 460 W i 560 W trebala biti ispod 600 kn jer se u njemačkoj mogu pronaći od nekih 63/69 €. Samo bi im trebalo poslati upit imaju li saznanja kada bi mogli doći na naše tržište. Jamstvo bi im bilo 3 god.

 

 

I sad tek vidim kako sam u prethodnom postu zaboravio postaviti recenziju Silver izvedbe LC Power GP3 460.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.5.2016 8:50 (kiwi_91).
8 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Što mislite za ovo napajanje.

bi li u budućnosti moglo strujom opskrbljivati Neki Fx 83** i GTX 970.

Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Da, bez problema. Dobro napajanje i tiho.

16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, da ne pitam iz teme u temu, uglavnom računalo je pod MojPC, unutra ide još jedan HDD te grafička kartica koju aktivno tražim. Napajanje je XFX (made by Seasonic), 550W 80+GOLD

Koje grafičke mogu unutra, a da baš ne tiskam limit? Za 10x0 seriju znam da će ići, no što ako nađem 980Ti na za dobru paru? Tnx.

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Mogu sve normalne single GPU pa tako i GTX 980 Ti. Ako sam ja bez problema pogonio i7 3770K OC + R9 280X (koja je slične potrošnje kao GTX 980 Ti) sa 450W kvalitetnim napajanjem onda ni ti nemaš problema s tim od 550W. Tek s nekim jačim grafama tipa R9 390X OC modeli i tako to bi već gurao dosta napajanje. Ovako je sve ok.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.5.2016 9:04 (itomic009).
7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

pozz savjet za kupnju napajanja za novu konf.. i7 6700k,asrock z170 extreme 4,Arctic Liquid Freezer 240,graf 1070/1080.. namjena gaming.. hvala :) do 100e instar informatika ducan...

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.5.2016 2:51 (malac 365).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
A gdje si ti nasao nvidiu 1070/80? jos nije ni izasla. Moj savjet ti je da kupis komponente u drugom ducanu jer je instar preskup. Samo proc i maticna ispadne preko 400kn jeftinije u drugom ducanu
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kupujem novu konf, u kojoj ce biti sve navedeno.. i fali mi napajanje za to.. u instara imam popust, zato kupujem tamo.. Sam pises da ti je savjet da kupim komponente u drugom ducanu, znaci da si sam zakljucio da kupujem sve te komponente, a pitas gdje sam nasao nvidiu 1070/80.. zar je bilo tesko zakljucit da cu cekat sa kupnjom graf da izade 1070/80?? :))) zanima me koje bi napajanje bilo najkvalitetnije do 100e :))

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.5.2016 11:24 (malac 365).
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kao

1. ne znam kakav popust tamo imaš, ali vec 2tjedna skoro slazes konfe po svim ducanima i sada odjednom tamo imas popust...mos misliti

2. Ti nemas love za gtx 1080, jer samo ona bude 50% tvojeg budžeta

3. trolas od kada si tu, slozeno ti je dosta prijedloga, i sada okolo dodatno sve isto ispitujes, a sve je odgovoreno

4. dok dodju grafe napisati ces jos 100 postova i nema nikakvog smisla, kada dodju grafe, onda idi dalje a ne sada kemijati dok se ništa ne zna

Moj PC  
7 0 hvala 3
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Evo napokon sam naišao na recenziju Corsair-ove nove CX serije u kojoj su pokazali platformu. I ranije se pretpostavljalo da za razliku od Vanguard serije koja se mogla pronaći na nekim tržištima, CX serija nema sve japanske kondenzatore, a sada je i potvrđeno da su prisutni i Samxon i Su'scon. Budući da je jamstvo 5 godina, napredna platforma s polimernim kondenzatori na određenim dijelovima i Chemi-Con na 5VSB (pretpostavljam), mislim da to i nije nešto što bi trebalo previše utjecati na na kupnju tih modela. Pogotovo ne s obzirom na činjenicu kako se sada na tržištu pojavila i varijanta od 450 W (od 440 kn; 5 god. jamstva) i sa svojom cijenom se predstavlja kao jedno od najjeftinijih modularnih napajanja na tržištu. Samo se Smart SE 530 može pronaći za nekih 400 kn, a Integra M 450 ima cijenu gotovo pa jednaku kao i CX, no treba uzeti u obzir da ova dva napajanja nemaju naprednu platformu s DC-DC regulacijom.

 

 

Došla je i prva recenzija nove LC Power GP4 serije (650 W) i ona potvrđuje da se radi o platformi iz Corsair CS serije, a čak postoji i Corsair logo na samoj platformi. Vjerojatno nećemo nikad saznati jesu li te platforme ostale kao višak u Great Wall-ovoj radionici ili ih je Corsair odbio jer nisu ispunjavale specifikacije propisane od Corsair-a pa su ponuđene LC Power-u...

Recenzija kaže da je regulacija napona u normalnim uvjetima odlična, jedino je bilo odstupanja od ATX specifikacija na opterećenju od 110%, gdje je na 3,3 V dobiveno 3,08 V (3,14 V je ATX minimum) te u CL-u isto na 3,3 V gdje je rezultat bio 3,119 V. Što može ukazivati na prethodne sumnje, ali u stvarnim uvjetima je iznimno mala vjerojatnost da bi se takvi uvjeti ostvarili tako da ne vidim potrebu za brigom oko toga. Šteta što recenzija nije ispitala oscilacije napona i šum (Ripple & Noise) jer je CS serija imala nešto više vrijednosti pa da vidimo kako GP4 stoji u tom dijelu.

Ono što mi se sviđa je što su išli na ventilator s hidrodinamičkim ležajem s neagresivnim profilom vrtnje pa je i buka napajanja vrlo niska.

 

 

Nisam siguran hoće li Bitfenix-ova serija Formula Bronze (recenzija) doći na naše ili uopće europsko tržište, ali ako dođe radi se o platformi koja je vrlo slična onoj u CM G550M samo nije modularna i zanimljivo je to što ima sve japanske kondenzatore.

 

 

I za kraj vijest (za one koji nisu pročitali) da će FSP na COMPUTEX-u predstaviti Gold SFX napajanja Dagger i desktop redundantno napajanje Twin 500, za one koji imaju kućni server te im je bitna sigurnost podataka i svevremena dostupnost.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.5.2016 9:51 (kiwi_91).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav svima, evo sad trenutno imam i3 2100 65w tdp i gtx750ti oc i 4gb ddr3 i imam frontier l8400btx napajanje 380 ili 400w nisam siguran.. Dal ću imati problema ako kupim jeftiniju 1150socket matičnu i i5 4690 sa turbo boost do 3.9ghz i 8gb rama? Hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.5.2016 13:15 (gamer1234).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 To će onda biti odlično budget napajanje ako cijene ne podivljaju, mislim na GP4. Tiho i dobro napajanje i super za sve one koji ne mogu ili ne žele dati preko 100 eura za ova top napajanja. Mogao bi si ja uzet to napajanje kad dođe, ovisno o cijeni.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

gamer1234

 

Ako napajanje dobro radi s trenutnom konfiguracijom, onda ne bi trebalo biti problema ni s i5-icom, ali ipak je puno sigurnije uzeti nešto novo i kvalitetnije. Frontier je ipak napajanje iz najnižeg ranga pa bi čak i LC420-12 (od 190 kn; 2 god. jamstva

) bio dobar napredak, a reci koliko bi potencijalno mogao dati za kvalitetnije napajanje pa ćemo preporučiti nešto optimalno.

 

 

itomic009

 

Slažem se i baš me zanima kakve će cijene biti kod nas. Moja procjena je 530 kn za 460 W, 585 kn 550 W i 650 kn za 650 W.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ah probat ću ostaviti ovo napajanje, pa ako mi se bude gasio komp ili štogod onda ću si kupit novo. Je li lose napajanje može uništiti komponente? Dosad je bilo ok sa ovim cpu i mbo. Hvala
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Pa može ali s današnjim napajanjima je za to izrazito mala šansa. Prvi simptomi da ne valja je da će se gasit komp ili će krepat i gotovo. Jako je rijetko danas da sjebe još nešto usput.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne mogu pronaći neku sliku platforme tog napajanja pa ne mogu procijeniti koliko je opasno za komponente. Osobno ne bih riskirao, ali ako se odlučiš na to onda svakako imaj u planu zamijeniti ga što prije.

 

Gdje kupuješ komponente, koliko misliš dati za CPU i matičnu i koja ti je primarna namjena računala? Možda postoji kombinacija s napajanjem koja bi bila optimalna za tvoje potrebe...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Evo uploadao sam sliku napajanja.. Cpu ću kupit i54690 h81m p3; maticna, trenutno imam i3 2100. Grafička je gtx750ti. Cpu bih vjerojatno stavio na turboboost i igram igrice lol i csgo znaci ne prezahtjevne. ispričavam se zbog pravopisa pišem na mobitelu. Hvala!
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
gamer1234 kaže...
Evo uploadao sam sliku napajanja.. Cpu ću kupit i54690 h81m p3; maticna, trenutno imam i3 2100. Grafička je gtx750ti. Cpu bih vjerojatno stavio na turboboost i igram igrice lol i csgo znaci ne prezahtjevne. ispričavam se zbog pravopisa pišem na mobitelu. Hvala!

 S obzirom na to da ta konfa ne troši više od 150W; u igrama troši i značajno manje, čak i navedeno staro frontier napajanje bit će sasvim dovoljno ukoliko je potpunoma ispravno.

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mislio sam na sliku unutrašnjosti napajanja, ali uglavnom ta konfiguracija troši malo i mislim da bi u full bench opterećenju potrošnja ipak išla nešto iznad 150 W (oko 180 W), no slažem se da bi u igrama vjerojatno bilo ispod ili oko 150 W zavisno o tome koliko imaš HDD-a, ventilatora i sl.

Znači kao alternativu vidim i5-4460 ili i5-4590 jer po recenzijama (1/2) ćeš realno vrlo teško primijetiti razliku od tih nekoliko FPS-a manje što dobiješ ovim procesorima u odnosu na i5-4690, a cijenom su jeftiniji 400-500 kn što znači da možeš uzeti solidni FSP Hexa+ 400 (od 315 kn; 3 god. jamstva) i bolju matičnu ili samo skuplje i kvalitetnije napajanje s 5 god. jamstva.

9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav.. Moze neka preporuka modularnog napajanja, budžet nekih 700-800 kuna za moju konfiguraciju.. Ovo xfx cu prodat iako je odlicno, uzeo bi modularno radi estetike.. Gledam Seasonic 620w M12II, da li bi to bilo dovoljno kvalitetno? Hvala unaprid

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dobar je i taj Seasonic, ali kada već možeš dati za nešto skuplje onda evo preporuke za bolja napajanja (kvalitetnija, učinkovitija, tiša...).

 

550 W je dovoljno za tvoje komponente, ali postoje i dva/tri* od 650/750 W koja su isto tako odlična napajanja.

 

Corsair RM550x (od 784 kn; 7/10 god. jamstva) - potpuno modularno, fanless mod

XFX XTR 550 (od 734 kn; 5 god. jamstva) - potpuno modularno, fanless mod

Antec EDGE 550 (od 767 kn; 3 god. jamstva) - potpuno modularno

FD Edison M 550 (od 766 kn; 5 god. jamstva) - djelomično modularno

Seasonic G550 (od 780 kn; 5 god. jamstva) - djelomično modularno

 

EVGA GQ 650 (od 750 kn; 2/5 god. jamstva) - djelomično modularno,  fanless mod

Gigabyte G750H (od 750 kn; 5 god. jamstva) - djelomično modularno

 

*Corsair RM650x (od 834 kn; 7/10 god. jamstva) - potpuno modularno,  fanless mod

8 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koje napajanje bi moglo držati R7 370 u CrosfireX...možda ovo ili 700w i još 700w enermaxvjerojatno najbolje i neko zalmanovo.

EDIT:r7 370 jer je trenutno jako jeftina i kupio bih si jednu(koju moje napajanje može izdržati), ali ipak mislim da bih onda za godinu-6mj. uzeo jos jednu istu ali sam za to 100% siguran da bi moje napajanje odjednom samo otislo u( Raj za napajanja)

13 Valja sačekati polaris
0 seasonic
1 zalman
0 enermax 1.
0 enermax 2.
1 sharkooon
0 r9 380
Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
CROGamerJosip kaže...

Koje napajanje bi moglo držati R7 370 u CrosfireX...možda ovo ili 700w i još 700w enermaxvjerojatno najbolje i neko zalmanovo.

EDIT:r7 370 jer je trenutno jako jeftina i kupio bih si jednu(koju moje napajanje može izdržati), ali ipak mislim da bih onda za godinu-6mj. uzeo jos jednu istu ali sam za to 100% siguran da bi moje napajanje odjednom samo otislo u( Raj za napajanja)

 Moje mišljenje...

 Ili sačekaj Polaris ili se odmah protegni na R9 380/X. CFX nemoj raditi na taj način jer je načelno uvijek bolje imati jednu jaču grafu, nego dvije slabije. Što se napajanja za R7 370 CFX tiče, navedeni bi SeaSonic bio super izbor, najbolji od navedenih. Napajanje koje trenutno imaš bi bilo više nego dovoljno snažno za novi Polaris u tom cjenovnom rangu (ca. 1.500Kn) kao i za R9 380/X u kombinaciji s ostalim komponentama. Nemaš beda.

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
CROGamerJosip kaže...

 koju ploču imaš?

 

370 u bilo kojem smislu su po meni bacanje novaca :) pogotovo CF... prodaj svoju i kupi nešto jače

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.6.2016 19:53 (FakeDeath).
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

CPU: i5 2500k (planiran OC), Matička: asRock extreme3 gen3, Planirani GPU: RX 480/470, Buđet: 400 kuna

Preporuka za napajanje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
PoloMarko kaže...

FSP Hyper 500W.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
odjavljen
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Napajanje za moju konfu?

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
skorvy kaže...

Napajanje za moju konfu?

FSP Hyper 600W.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...
skorvy kaže...

Napajanje za moju konfu?

FSP Hyper 600W.

 Može li OVO proći?

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
A ti ga isto stvarno pretjerujes s upitima, neznam koji ce ti klinac jaca i skuplje napajanje nego forton 600w, jos i tome das link napajanja koje ima samo 2 god garancije.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice