Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.376.751
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koja bi to bila pristupačna cijena?

 

Pitam zato da ti se zna preporučiti, iako ako ti je trenutno napajanje ispravno moralo bi ti gurati konfu.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gearbox kaže...

Koja bi to bila pristupačna cijena?

 

Pitam zato da ti se zna preporučiti, iako ako ti je trenutno napajanje ispravno moralo bi ti gurati konfu.

 Gura konfu, no ram mi neće na 1600 da vrti, već sam mi ga optimalno stavi 1340, ako stavim na 1600 ugasi mi se konfa (plavi ekran) etc.  Iz druge se upali komp itd,.

 

500kn budget

youtube.com/summercroatia http://steamcommunity.com/profiles/76561197984431248
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 0:14 (Neznalica121212).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jesi li si testirao rame sam memtestom?

 

Da ti možda nisu 100% ispravni pa zato da ti neće raditi na 1600 Mhz.

 

Na kojoj ti tvorničkoj frekvenciji rade rami?

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa ako je sa tim napajanjem sve ok to bi moralo držat bez problema tu konfiguraciju.Ako nije tata mata corsair http://www.adm.hr/product.asp?product=napajanje-650w-corsair-vs-series-vs650-atx-23-cp-9020098&code=18740ADM.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mislioc kaže...

Pa ako je sa tim napajanjem sve ok to bi moralo držat bez problema tu konfiguraciju.Ako nije tata mata corsair http://www.adm.hr/product.asp?product=napajanje-650w-corsair-vs-series-vs650-atx-23-cp-9020098&code=18740ADM.

 

 VS serija nije neka sreća. Ako se nema za bolje, uzeti nekog Fortrona npr. Raider S 550 ili Gigabyteov B700H

11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Windows memory diagnostic tool nije pronašao nikakav error, sad sam ga na 1600 brzini diagnosticirao.

Neznam dali bi mi pomoglo reinstalirat windowse pošto ih nisam kad sam prešao sa gtx 660 na gtx 1060

 

ali mi sa memtest izbacuje error. što znači da mi je biće memorija otišla.

 

Uzea san novu memoriju. Sve je u redu, memorija nije valjala.

youtube.com/summercroatia http://steamcommunity.com/profiles/76561197984431248
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 9:53 (Neznalica121212).
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ivanoman kaže...
FakeDeath kaže...

Ček imaš jedan u grafi i jedan otpojen? Ili je to jedan te isti kabel na obe slike?

 Jedan otpojen,  oba bez tih +2 

 Može komentar s obzirom da ima GTX 1060 Giga. Jel cvrči ili ne čuješ ništa ? Mislim na zavojnice. 

9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
F1-IVO kaže...
3. Od povoljnih brandova možete izabrati:

- 1. LC Power

- 2. Spire

- 3. Xillence

A sve drugo dobavljivo kod nas je viša klasa, dakle tu nema beda.

Da se razumjemo, gornja tri proizvođača proizvode vrhunska i skupa napajanja, ali najbolji su u nižem i srednjem segmentu.

 Jučer sam pročitao uvodni post.

Što se LC-a tiče nije sporan, za Xillence neznam ali za Spire sam siguran da napajanja iz nižeg cijenovnog razreda (SP-ATX-420-C1-PFC) se iz moje perspektive redom neispravna napajanja odnosno napajanja koja ne zadovoljavaju deklarirane specifikacije u testu.

 

Prošli tjedan sam radio test napajanja poznatih brendova ali iz nižeg cijenovnog razreda više snage. Jedno je 600w, drugo 700w. Test je završio s poprilično lošim rezultatima posebno u CL testu, dok se drugo napajanje razletilo na testu. Stradao je primar napajaja.

Nije mi jasna ta politika, odnosno ne razumijem zašto napajanje od 700w s tako lošim rezultatima, posebno s obzirom da danas za 700w moraš imati poprilično skupe komponente, u stvari moraš se je*eno potruditi da skupiš 700w potrošnje i istresti ozbiljnu količinu novaca u komponente da bi na kraju kupio napajanje u omjeru cijene 0.6kn po watu. Nejasna mi je ta politika, ali još manje jasno koja je ciljana skupina za te proizvode? Šta vi mislite?

 

www.itelektronika.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 11:24 (ITelektronika).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nije mi jasna ta politika, odnosno ne razumijem zašto napajanje od 700w s tako lošim rezultatima, posebno s obzirom da danas za 700w moraš imati poprilično skupe komponente, u stvari moraš se je*eno potruditi da skupiš 700w potrošnje i istresti ozbiljnu količinu novaca u komponente da bi na kraju kupio napajanje u omjeru cijene 0.6kn po watu. Nejasna mi je ta politika, ali još manje jasno koja je ciljana skupina za te proizvode? Šta vi mislite?

 

  Moram priznat da sam o tome razmislio malo jednom prilikom kad sam se bavio napajanjima ali ni meni nije jasno isto. Baš to što kažeš. Ako ti zaista treba 700W jako napajanje onda moraš imat i više nego pošten komp da toliko zahtjeva što znači da si dao para dosta i da onda valjda možeš dati 1000kn za napajanje. S druge strane, ako nemaš onda si kupi pošteno napajanje od 400 ili 500W a ne neko sa što većom brojkom. Ja mislim da je ciljana grupa kupaca ona koja nema pojma o napajanjima (a da se razumijemo takvih je hrpa) i koji kupuju po principu što više watta na kutiji piše to bolje te koji naravno pojma nemaju realno koliko jako napajanje im treba. Drugo ništa mi ne pada na pamet.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 21:07 (itomic009).
7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

koje je bolje napajanje od ova dva za ovu konfiguraciju ili ako imate neku preporuku za oko 300kn napajanje
CPU: fx6350 @4.5ghz
MB: msi 760gma-p43(fx)
GPU: msi hd5850 twin frozr ll
RAM: 1x8gb crucial @1866mhz
SSD: 256gb micron
HDD:250gb seagate

napajanje 1:
http://www.inter-tech.de/index.php?option=com_content&view=article&id=615%3Aenergon-eps-650w&catid=125%3Aausland-atx-Power%20supplye&Itemid=542&lang=en

napajanje 2:
http://www.lc-power.com/en/product/netzteile/standard/lc600h-12-v231/

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Lc je ovdje po meni bolji izbor ali zo je stara i losa serija, ako mora biti lc onda gp3serija ali ona je blizu 400. Forton 400w je po meni tu najbolji izbor
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

mislin da je 400w ipak premalo za ovo, ispod 450w nebi jer mi 450w cvrci vec iako je staro aopen napajanje

15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nije 400w premalo ako je brand napajanje, to aopen ako daje 200w super, a lc serija koju si ti gledao ne daje ni priblizno toliko wata koliko pise.  Forton 400w je bolji izbor od tog lc definitivno, i jos ima 80 plus certifikat sta taj lc 600 nema, da ne kazem da daje sigurno vise wata na 12v i stabiulniji ripple. na testu je odlicno prosao. Imam ja 5850 i sa i5 3570k u gamingu je trosila max 180w. tako da tvoja konfa ne moze trositi vise od 250w u gamingu  i to dok je clockan taj proc. Ako zelis nesto na duze vremena i nadogradivati ces mozda s jacim komponentama onda fsp 500w i miran si

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ok, malo san pronjuska po googleu i nasa san jos 3 napajanja za usporediti sa fortron 400w 

prvo: http://www.lc-power.com/product/netzteile/silent-serie/lc5550-v22/

drugo:http://www.corsair.com/en/vs-seriestm-vs450-450-watt-power-supply

i trece: http://www.enermax.com/home.php?fn=eng/product_a1_1_2&lv0=1&lv1=42&no=150 (ovo je od 450w) 

e da i ne planiran za sad nadogradivati nista, mozda samo kuciste sa par ventilatora ali to ne trosi skoro nista struje

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Najvazniji ti je 12v ripple, a koliko sam na brzinu proletio svi odreda imaju losiji ripple od forton 400w, bez obzira sta je nax 80 bronze certifikacija opet bih uzeo fsp 400w Pricekaj jos par forumasa mozda netko ima bolje misljenje.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
lulavac kaže...

ok, malo san pronjuska po googleu i nasa san jos 3 napajanja za usporediti sa fortron 400w 

prvo: http://www.lc-power.com/product/netzteile/silent-serie/lc5550-v22/

drugo:http://www.corsair.com/en/vs-seriestm-vs450-450-watt-power-supply

i trece: http://www.enermax.com/home.php?fn=eng/product_a1_1_2&lv0=1&lv1=42&no=150 (ovo je od 450w) 

e da i ne planiran za sad nadogradivati nista, mozda samo kuciste sa par ventilatora ali to ne trosi skoro nista struje

LC Power je više za office konfu. VS je čisto smeće, enermax je osrednji, ali kao što kolega kaže, Fortron je puno bolji izbor.

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
softwaremaniac kaže...

LC Power je više za office konfu...

 Imao sam taj Lc power silent 5550 godinama na Athlonu II x4 640 + HD 5770 a kasnije HD 6870. Danas je to napajanje kod nećaka već 2 godine gdje tjera Athlon II x4 640 + HD 4870. Znači, radi već oko 7-8 godina bez greške. Izvodio sam na njemu razne stress testove a o igrama da i ne govorim. Tako da može poslužiti i za srednje zahtjevne konfiguracije ako se nema novaca za nešto bolje. Ne može se usporediti sa npr. LC Power GP 550W (6550) ili daleko boljim budget napajanjima ali nije toliko loše da ga se treba stavljati samo na neku integriranu grafu ili office konfiguraciju.

Naravno, na napajanju se ne treba štediti pa ako se može uzeti nešto bolje, zašto da ne.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Za tu lovu koliko traze za njega definitivno izbjegavati, lose komponente unutra i ja nebih nikom preporucio takvo napajanje za doma, za office dolazinu obzir lc 420w sa mnogo manjom cijenom, od lc po meni vrijedi samo gp2, gp3 serija ako se nadje po dobroj cijeni
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

znaci ovako corsair nevalja, lc nije dobar jedino gp3 serija koja je malo skuplja za buđet koji iman,e sad enermax ili fortron, i da koji je fortron hexa+ ili sfx serija

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da skratimo... odakle si i u kojoj trgovini kupuješ? Pa da napokon riješimo to...

Moj PC  
4 0 hvala 2
7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

iz zadra san, ali u linksu je sve skupo tako da san mislia preko weba naruciti jeftinije

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa nije skupo jer dalje plačaš 30-40kn dostavu i doslovce te na isto izađe ako ne i skuplje.

 

Uzmi ovo i amen: 500W, ANTEC VP500PC ES, ATX v2.3, 120mm vent.

 

Malo lošije komponente od Hexe 400 ali su tu sa snagom i nema brige.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 20:18 (FakeDeath).
Moj PC  
4 0 hvala 3
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ima netko preporuku za napajanje? Komp je pod moj PC. Ovaj LC POWER kojeg imam 7 godina je od nedavno počeo crkavati, barem mislim. Ne može pokrenuti komp. Sa spajalicom normalno upali i pokrene par ventilatora, kad ga spojim normalno na matičnu ništa. Pretpostavljam da je izgubio snagu. Koje uzeti, obično ili modularno i ako ima neka preporuka

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 21:52 (šaki01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Prvo posudi neko napajanje i probaj s drugim... A tek onda se baci u kupovinu.

 

Za taj komp bilo koje ok napajanje od 400W je dovoljno, sada sve ovisi koliko si spreman izdvojiti. Npr. Fortron Hydro 500W 80+ Bronze je odličan a nije skup.

Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
FakeDeath kaže...

Prvo posudi neko napajanje i probaj s drugim... A tek onda se baci u kupovinu.

 

Za taj komp bilo koje ok napajanje od 400W je dovoljno, sada sve ovisi koliko si spreman izdvojiti. Npr. Fortron Hydro 500W 80+ Bronze je odličan a nije skup.

 Hoću, probat ću sutra ujutro.Pitam za poslije ak budem morao u kupovinu.znaci ovaj što si napisao bi bio dobra kupnja

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Probao drugo napajanje. upali se normalno.znaci moram u kupovinu

Moj PC  
6 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

XFX 450W pro trenutno mi napaja bez ikakvog problema na full ultri u zahtjevnim igrama:

 

AMD fx 8350
Gigabyte-970a-ds3p
8gb ram
HDD 1TB
SSD 250mb Samsung 750 EVO
GTX 1060 G1
Logitech G400
Steelseries Apex 350 tipkovnica
Steelseries Syberia slušalice
Zelman z11

youtube.com/summercroatia http://steamcommunity.com/profiles/76561197984431248
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Uzeo novo napajanje, sve dobro

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
šaki01 kaže...

Uzeo novo napajanje, sve dobro

Što si uzeo?

9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
itomic009 kaže...

Nije mi jasna ta politika, odnosno ne razumijem zašto napajanje od 700w s tako lošim rezultatima, posebno s obzirom da danas za 700w moraš imati poprilično skupe komponente, u stvari moraš se je*eno potruditi da skupiš 700w potrošnje i istresti ozbiljnu količinu novaca u komponente da bi na kraju kupio napajanje u omjeru cijene 0.6kn po watu. Nejasna mi je ta politika, ali još manje jasno koja je ciljana skupina za te proizvode? Šta vi mislite?

 

  Moram priznat da sam o tome razmislio malo jednom prilikom kad sam se bavio napajanjima ali ni meni nije jasno isto. Baš to što kažeš. Ako ti zaista treba 700W jako napajanje onda moraš imat i više nego pošten komp da toliko zahtjeva što znači da si dao para dosta i da onda valjda možeš dati 1000kn za napajanje. S druge strane, ako nemaš onda si kupi pošteno napajanje od 400 ili 500W a ne neko sa što većom brojkom. Ja mislim da je ciljana grupa kupaca ona koja nema pojma o napajanjima (a da se razumijemo takvih je hrpa) i koji kupuju po principu što više watta na kutiji piše to bolje te koji naravno pojma nemaju realno koliko jako napajanje im treba. Drugo ništa mi ne pada na pamet.

 Samo čudno mi je da to rade poznatiji brendovi.

 

Inače, napravio sam recenziju napajanja SilverStone ST60F-ES230. Pisanu recenziju možete pročitati na pcekspert portalu dok video recenziju na mom YT kanalu. Ajmo stručnjaci malo sugestija i mišljenja. Kako vam se to čini.....

www.itelektronika.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice