Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.379.148
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
DGS kaže...

Pozdrav,

 

Trenutno imam Seasonic 620 M2 iz 2012. godine, ali ću ga dati sa trenutnim kompom, pa ću uzeti novo.

Konfa će biti Ryzen 1700, GTX970, SSD, HDD i to je manje više to. Kasnije (za koju god) možda upgradeam grafu ili ubodem drugi proc. Koje napajanje uzeti? Fortron Hyper M 700Wizgleda povoljnno, kakvo je? Ili uzeti drugi seasonic 620? 

Uzmi u obzir i ovo, 80+ Silver certifikat klik

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

DGS

 

Kako je Ryzen poprilično učinkovit i GTX 970 također nije veliki potrošač (sumnjam da će potrošnja konfiguracije biti veća od 350 W), dovoljno bi ti bilo kvalitetnih 500 W pa osobno kao prvi izbor polumodularnog napajanja vidim be quiet! Pure Power 10 CM 500W (od 590 kn - PCEkspert forumaši bi trebali imati dodatnih 3% popusta u UZI-ju - link; 2 god. jamstva / 3 god. kod proizvođača(?)). Ako u budućnosti nećeš ciljati na sam high-end CPU i GPU, tih 500 W će i dalje biti optimalno. Tehnički je kvalitetnih 500 W dovoljno i za današnji high-end, pr. i7-7700K i GTX1080Ti (max potrošnja oko 400-450 W), ali je za tu konfiguraciju ipak preporučljivo imati 600-650 W kako bi postojalo prostora za eventualni OC i da napajanje radi u najoptimalnijem režimu rada.

Zbog kvalitete bih svakako prvo gledao taj be quiet, ali druga modularna alternativa je Corsair CX550M (od 566-580 kn; 2 god. jamstva u UZI-ju / 5 god. kod drugih (ADM, HGSpot)). On ima dulje jamstvo, ali je potencijalno bučniji i osobno smatram FSP-ovu platformu u be quietu kvalitetnijom i boljom nego CWT-ovu u Corsairu. U svakom slučaju su obje bolje od Hyper-ove i Raider-ove, gdje specifično be quiet! ima unaprijeđenu Raider-ovu platformu.

 

Ako ti nije nužno potrebna modularnost, XFX TS Gold 550 (od 581 kn; 2 god. jamstva / 5 god. kod proizvođača(?)) bi bio najbolji izbor za taj cjenovni rang.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Uzet cu onda Seasonic. Bio zadovoljan sa istim takvim a ovo je i EVO model :

Vele u TOmshardware da je taj seasonic tier2, beQuiet Pure power tier 3, a corsair CX serija tier 4

http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-2547993/psu-tier-list.html?_ga=1.168847270.608238799.1487698994

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Navedena lista nije osvježena već neko vrijeme tako da be quiet Pure Power 10 (CM) ni nema na listi (ono su stariji Pure Power modeli s HEC platformom), a i pod Corsair su vrlo vjerojatno mislili na stariju CX/CXM seriju (CX430(M), CX500(M), CX600(M)...).

Tehnički, oba modela imaju napredniju platformu od Seasonica 520/620 EVO, ali to ne mora značiti da su bolji od njega jer EVO ipak ima sve japanske kondenzatore i potpuno je modularan. Ono gdje je lošiji od njih je buka pri višim opterećenjima, što može biti i prednost u smislu boljeg hlađenja, zatim ima manju učinkovitost od be quiet-a i regulacija napona pri crossload opterećenjima je lošija od oba modela jer ima grupnu regulaciju napona, dok be quiet i CX imaju napredniju DC-DC.

 

Nećeš pogriješiti s niti jednim od ovih napajanja, ali evo nekoliko dodatnih recenzija za lakšu odluku:

be quiet! Pure Power 10 CM 500 - 1 / 2 / 3 / 4 / 5 (600 W) / 6 (600 W) / 7 (600 W)

Corsair CX-M 550 - 1 / 2 / 3 (650 W) / 4 (650 W)

Seasonic EVO 620 - 1 / 2 / 3 / 4 (520 W) / 5 (520 W)

7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Pozdrav, na reklamaciju u Linksu na Coolermaster V550 gold certifikat dobio sam ponudu za zamjenu za neko koje imaju u ponudi jer ovo više nemaju. Koje da odaberem da dostojno zamjeni ovo (mora bit iz Linksa ofc), možda da uzmem v650? Morat ću nešto nadoplatiti, ali mislim da bi mi moglo dobro doći još malo snage za moju konfu: i7 2600k r9 390 16gb Ram?
I zna li netko zašto to v650 ima samo 2god jamstva, a moje v550 je imalo 5godina?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Jer imas racun? Pogledaj na njemu koliko si platio napajanje i trazi napajanje koje kosta koliko i to sta si imao bez ikakve nadoplate,pogledaj na stranici proizvodaca koliko oni daju garanciju.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ponuda im je poprilično siromašna u tom segmentu tako da bi to bio najkvalitetniji izbor do 1000 kn (ako je u pitanju ova najnovija verzija V serije koja je potpuno modularna). Koliki iznos ti odobravaju?

 

Antec HCG i XFX XXX imaju kvalitetnu Seasonic platformu, ali su vrlo bučni i tek s Bronze certifikatom. Antec TP Classic Gold je u rangu V serije (malo bučniji) i ima 5 god. jamstva (kod CM-a bi nakon 2 god. trebao biti u mogućnosti sljedeće 3 godine (2+3) ostvariti jamstvo direktno preko proizvođača) pa bi on bio moj drugi izbor, ali nije modularan. Platforma u Modecomu ima dobre rezultate na testiranju, ali kako unutra nisu japanski kondenzatori, ventilator je s običnim ležajem i platforma je od relativno nepoznatog proizvođača pa mi je 2 god. jamstva prekatko za neku sigurnost.

 

SAMA Armor 550 W ima istu platformu, ali s japanskim kondenzatorima i na njega daju 3 god. jamstva, no i7-2600K i R9 390 bi uz OC mogli lagano povući preko 450 W što je upitno kako bi se ta platforma ponašala pri tim višim opterećenjima. Da se radi o 650 W, onda bih ga vidio kao vrlo konkurentno rješenje.

 

Još je ostao LC Power Metatron i on mi se čini kao najbolja modularna alternativa V650. U pitanju je Great Wall platforma koja je jednaka onoj iz Corsair CS serije. Nije bolja od Enhance Electronics platforme iz CM-a i samo su primarni kondenzatori japanski, doduše deklarirani na nižih 85 °C, ali je ipak u pitanju 850 W tako da će napajanje u 'loadu' raditi pri optimalnom opterećenju (oko 50%) i ventilator bi trebao imati relativno tih profil rada.

 

Znači ako ti nije veliki problem nadoplatiti, idi na V650, a u suprotnom bih osobno ozbiljno razmislio o LC-u ili TP-u ako ti modularnost ne igra veliku ulogu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2017 15:38 (kiwi_91).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ponuda im je fakat za k.... Daju mi puni iznos kolko sam platio ono 740 i nekoliko kuna neznam vise točno, tako da idem na v650. Po modelu bi trebalo biti potpuno modularno, ovo moje je cak semi modular bilo. Mislim da se na kraju i isplati ta nadoplata.

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

molim prijedlog best buy napajanja do 500 kn za RX 470/570 i i5 7500.

Hvala

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Poredano po kvaliteti:

 

Seasonic SS-520GB (od 495 kn; 3 god. / 5 god. (kod proizvođača) jamstva)

XFX XT600 (od 500 kn; 2 god. jamstva)

FSP Raider 550 (od 490 kn; 5 god. jamstva)

FSP Hyper 600 (440 kn; 5 god. jamstva)

XFX XT500 (od 373 kn; 2 god. jamstva)

FSP Hyper 500 (od 404 kn; 5 god. jamstva)

 

Od modularnog bih primarno išao na Corsair jer ima napredniju platformu s DC-DC regulacijom, a on bi prema službenoj stranici trebao imati 5 god. jamstva pa ako uzmeš u trgovini gdje za njega daju 3 god. jamstva, ostale dvije možeš ostvariti direktno preko proizvođača.

 

Corsair CX450M (od 401 kn; 3 / 5 god.)

FSP Hyper M 500  (od 456 kn; 5 god. jamstva)

 

Kolega je nedavno uzeo Seasonic u eKupi i tamo je dobio najnoviju varijantu (znači ne ona sa slika na stranicama trgovina) koja ima atraktivniji izgled, flat kablove, bolji ventilator i kao kod Corsair-a bi trebao moći ostvariti dodatne dvije godine jamstva kod proizvođača. U drugim trgovinama bi isto trebala biti novija varijanta, ali za svaki slučaj pitaj jer su im možda ostale stare na lageru.

Ista stvar je i kod XFX XT modela. Oni odnedavno imaju novu varijantu s dva rail-a na 12 V (vidljivo u tablici na kutiji od napajanja ili na samom napajanju) pa i to provjeri jer je stara varijanta s lošijom platformom i nekvalitetnim kondenzatorima, a nova je jednaka ovoj u Seasonic-u. Jamstvo je samo 2 god., ali to napajanje vidim kvalitetnijim od FSP-ovih modela.

Koliko sam vidio, 'custom' RX570 ima opterećenje otprilike kao RX480, ali ni to nije puno pa, uz štedljivi i5, potrošnja cjelokupne konfiguracije bi rijetko trebala ići iznad 300 W, stoga je 450 W dovoljno. XT500 i Hyper 500 su isto dovoljni, ali kada već postoji prostora u budžetu, nije naodmet uzeti jače varijante koje ipak imaju malo robusnije komponente unutra i rad ventilatora će biti tiši.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 12:08 (kiwi_91).
7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Već više od 3 tjedna koristim tog Seasonica kojeg sam uzeo u eKupi i zadovoljan sam. Bez problema gura FX6300 + MSI RX 470. Čak i tijekom igranja nisam primjetio neku buku ventilatora. Prije njega sam imao FSP Hyper 600W (i dalje ga imam u ormaru za rezervu) i s njim sam isto bio zadovoljan što se tiče rada, ali ima ketchup & mustard vrhove kablove dok je seasonicu takav jedino glavni 24 pinski kabl, svi ostali su crni ribbon kablovi. I da, slažem se s kolegom što se tiče njegovih sugestija napajanja, ako hoćeš modularno do 500 kn uzmi Corsair CX450M, a ako ne želiš modularno onda uzmi seasonica SS520. Jedino oni su iz tih sugestija rated @40 C, dok su FSP Hyper i XFX XT rated @30 C, što je naravno lošije.

 
1 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Izgleda da nam dolazi novi best buy u nižoj klasi napajanja. Na prezentaciji u Mađarskoj je FSP pokazao model FSP Hexa 85+ s Bronze učinkovitosti te na listi specifikacija piše da ima japanske kondenzatore i DC-DC modul. Izgleda da će biti raspoloživ u 4 varijante, 350 W, 450 W, 550 W i 650 W.

 

Uz to su predstavili i Platinum modele Hydro PT/PTM(modularno) u varijantama od 550, 650, 750 W, te nekoliko CPU hladnjaka, ventilatora i kućište.

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Poredano po kvaliteti:

 

 Može mišljenje o ovom, modularno, bronze... kakvo je u odnosu na gore preporučena

https://www.uzishop.hr/napajanja/3752-seasonic-m12ii-520-bronze-evo-edition.html

i što znači na ovom Corsairu "2015 edition"?

https://www.uzishop.hr/napajanja/9717-corsair-cx450m-watt-2015-edition.html

Hvala

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nešto mi je jako sumnjiva cijena kod tog Seasonic-a (iako je i na CU 67 €, tj. oko 500 kn)...Ako će ti ga dati za tu cijenu, onda ga svakako uzmi. Unutra je ustvari jednaka platforma kao i kod onog Seasonic-a, samo je to napajanje potpuno modularno pa ima dodatnih kondenzatora na modularnoj ploči tako da su i oscilacije napona niže. U Uzi-ju je jamstvo 2 god., ali bi kod Seasonic-a trebao moći reklamirati napajanje kroz dodatne tri godine jer je službeno jamstvo na to napajanje 5 god.

Recenzije: 1 / 2

 

Kod CX-a ne bih točno znao zašto su stavljali oznake 2015 pa mogu samo pretp. da to samo označava tu novu osvježenu CX seriju pa da daju do znanja kako se ne radi o staroj "zelenoj" seriji.

7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Možda je bila greška ili akcija,,, uglavnom više nije ta cijena za seasonic koja je jučer bila. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

To ti je cijena kupuj dok nije nestalo. Pitas na forum nesto o tome, postoji sansa da procitaju i ode cijena gore :)

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zanimalo bi me mišljenje o LC Power LC7300 v2.3 kojeg imam, bilo je u ormaru i služilo kao backup,

radim downgrade za ovu godinu jer slabo se igram pa me zanima koju grafu bi moglo držat a da ne eksplodira,

planirao sam uzet neki i5 non-k Haswell i rx470 ili Vegu srednjeg ranga(kad izađe) ak će mi se zaigrat nešto prek zime.

Po reviewu ga hvale al ne kužim se baš u struju pa bi pomoć dobro došla.

 

A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne znam kakvo će stanje biti s potrošnjom Vega-e, ali osobno ne bih držao RX470 na tom napajanju. Max bih išao na RX460 ili GTX1050/Ti. Napajanje ima dobre rezultate s testiranja, ali je u pitanju relativno stara platforma s ne tako kvalitetnim kondenzatorima pa bi rad pri visokom opterećenju mogao dovesti do eventualne pojave kvara. Kvalitetnih 400 W bi bilo poželjno za takvu konfiguraciju.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Šteta, riješit ću neki jeftini Fortron na njuški kada ću grafu uzimat, jel Hexa plus još uvijek budget king?

A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da, mislim da je Hexa+ najbolje napajanje za oko 300 kn. S tim da nova revizija XFX XT-a (od 342 kn (400 W) - treba provjeriti je li u trgovini novi model s dva rail-a na 12 V; 2 god. jamstva) ima Seasonic platformu iz XFX TS/PRO (Bronze) odnosno Seasonic SS-xxxGB serije pa bi taj XFX bio kvalitetniji izbor, no ima kraće jamstvo tako da nije nužno najbolji izbor.

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Patrick_cro kaže...
Ma nije ni cudo da griju kad su stalno na 100% opterecenju, ajde samo se nadam da ces barem povratiti lovu za hardwer koju si ulozio.

 Lova je povraćena ;) sve ide po planu, imao sam jedino mali kvar na kabelu od napajanja (rastopio se jedan konektor)

ⓑⓤⓖ░░▒▓███✰✰►◕‿◕◄✰✰███▓▒░░ⓑⓤⓖ
7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav ekipa, treba mi napajanje za kombinaciju i5 7500 + RX570. Gledao sam Seasonic SS-520GB, to je pretpostavljam dovoljno? Ili bolje uzeti 620w verziju tog istog napajanja za budućnost ( 80kn skuplja)? Ako imate preporuke još kojih napajanja do nekih 600kn slobodno kažite.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.4.2017 15:37 (JonDoe).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dovoljan je taj Seasonic, a i pretpostavka je da će u budućnosti potrošnja komponenti biti sve manja. Naravno, možeš uzeti i 620 W, ali onda bih prije gledao neke kvalitetnije Gold modele koji se mogu naći do 650 kn. To su polumodularni Corsair TX-M 550 W (od 631 kn; 7 god. jamstva; recenzija 650 W - unaprijeđena CS serija...), XFX TS 550 Gold (od 571 kn; 2/5 god. jamstva) i SF Golden Green HX 550 (od 520 kn; 5 god. jamstva).

Ako ti se sviđa izgled, možeš ići i na be quiet! Pure Power 10 CM 500 W (od 581 kn; 2/3 god. jamstva) čija je platforma na razini ovih Gold modela, ali ima nešto lošije kondenzatore i Silver certifikat. Polumodularan je kao i TX-M, a potencijalno je i vrlo tih.

7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ovaj Corsair mi se sviđa, posebno 7 godina garancije. Znaš možda kakav je po pitanje buke (ne pronalazim ništa u onoj recenziji)?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne bi trebao biti previše bučan jer se navodno po ovoj drugoj recenziji (isto model od 650 W) na 50% opterećenja ventilator vrti brzinom od 900 RPM-a što je vrlo malo. Na nižim opterećenjima je 700 RPM, a max je do 1500 RPM-a. Kod njih je na sredini tablice.

15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Preporucite neko napajanje za R5 1400 / i5 7400   +   RX 570 / GTX 1060 combo....... ne znam jos sto cu tocno uzeti ali sve je to u par deka.

 

BTW uz napomenu da nikakav OC ne dolazi u obzir odnosno bitno mi je samo sto jeftinije i sto pouzdanije.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne treba ti nista jace od Hyper 500w

 

Edit: Sad vidim da je 600w model samo 10kn skuplji, tako da uzmi 600w model

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.5.2017 19:23 (Patrick_cro).
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
lovac82 kaže...

Preporucite neko napajanje za R5 1400 / i5 7400   +   RX 570 / GTX 1060 combo....... ne znam jos sto cu tocno uzeti ali sve je to u par deka.

 

BTW uz napomenu da nikakav OC ne dolazi u obzir odnosno bitno mi je samo sto jeftinije i sto pouzdanije.

Fortron Hyper 500w 80+ 415kn klik

Fortron Hyper 600w 80+ 445kn klik

Fortron Raider 550w 80+ Silver 489kn klik

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Molio bih preporuku napajanja za:ryzen 1600 grafika ce biti od amd 580 neznam jos koja- ostale komponente su pod moj pc-uvjet je da je full modularno i da ima dosta dugacke kablove pogotovo od dodatnog napajanja za maticnu-ovaj od lc powera je prekratak i kvari mi izgled u kucistu budet je 800kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
gusta21 kaže...

Molio bih preporuku napajanja za:ryzen 1600 grafika ce biti od amd 580 neznam jos koja- ostale komponente su pod moj pc-uvjet je da je full modularno i da ima dosta dugacke kablove pogotovo od dodatnog napajanja za maticnu-ovaj od lc powera je prekratak i kvari mi izgled u kucistu budet je 800kn

 EVGA SuperNOVA G3 80 Plus Gold 750 Watt

 

Recenzija

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.5.2017 14:30 (Mile 74).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice