Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.377.840
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Momci meni treba napajanje drugo jer kad sam kupio kuciste lik mi utrpo MS 400wati 20pinsko na utor 24pin e jbg sad mi treba doc VTX3D HD5670 512mb-128bit GDDR5 a s ovim napajanjem nezelim ipak riskirat pa bolje da nadem drugo i sto me zivcira na oglasnicima(Njuskalo)recimo chiftec 400wati dode 150kn staro 5god a u trgovini 315kn novo hahah daj bozei nece da snize!

 

Sta mislite o ovima i koje valja-MS,Chiftec,Codegen,K-mex,Navia tec,Raptoxx,Black spire pearl,Modecom,FSP EVEREST,Xilence red wing,Antec koje od ovih smijem uzet a da je dobra kvaliteta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ta kartica nije neki potrosac pa bi to vjerojatno i sljakalo tako, ali svejedno nebi bilo lose promjeniti taj kineski srot. Uzmi novi Fortron Hexa 400w sa 80+ certifikatom i 36mj garancije za 315kn.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

Ta kartica nije neki potrosac pa bi to vjerojatno i sljakalo tako, ali svejedno nebi bilo lose promjeniti taj kineski srot. Uzmi novi Fortron Hexa 400w sa 80+ certifikatom i 36mj garancije za 315kn.

 Htjeo sam al nema ga u Linksu koji mi  je najblizi samo nez gdje je HG spot u Osijeku il gdje ga ima kupit pretezno ima Zagreb i ostali gradovi!

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
https://www.google.de/maps/place/HGSPOT+informatika+(Osijek),+Ul.+Ivana+Gundulića+36,+31000,+Osijek,+Croatia/@45.5569188,18.6787187,13z/data=!4m2!3m1!1s0x475ce7af2bd1a48b:0x87e4916d63505b30

Naruci ga online i preuzimanje u poslovnici, da bez veze ne placas vecu cifru. Inace to je samo novi atx standard i nema nikakve direktne veze sa napajanje pvie slota, nego je to dodatni rail da se rastereti opterecenje. To b trebalo sljakati bez ikakvih problema.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Dal bi uopce bio dovoljan ovaj moj xfx 450w? Dosta je star vec, al dal bi drzao privremeno mozda?
6 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Pozdrav ekipa,slazem konfu i treba mi napajanje do 600~kn(po mogucnosti semi ili full modularno).
Specs:
R5 1600
Aourus RX 580 XTR
Hvala!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Corsair CX Series modular CX550M

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

smiglcro

 

Uz one što je kolega naveo ima još i TT Grand RGB 650 W (od 805 kn; 7/10 god. jamstva). Po testiranjima je malo lošiji od njih, ali je i dalje vrlo dobar, a ima RGB i nešto je jeftiniji. Postoji li opcija za uzimanje vani? Seasonic Prime Gold 650 se može pronaći za nekih 130 €.

 

 

dragec0

 

Je li to za konfiguraciju pod "Moj PC" + 5670? To je stara konfiguracija pa ako planiraš u skoroj budućnosti opet sve mijenjati, onda možeš pogledati i LC Power LC420-12 (od 200 kn (akcija u Linksu); 2 god. jamstva). To je najjeftinije od novoga što bih osobno gledao, samo treba uzeti u obzir da su na njemu relativno kratki kablovi (nije baš za kućišta gdje je napajanje na dnu). I tih 300 W je dovoljno jer konfiguracija s tim athlonom i 5670 ne bi trebala zahtijevati nešto puno više od 150 W.

Hexa+ je svakako preporučljiv ako ćeš kasnije nadograđivati procesor i ostalo na nešto malo jače.

 

 

mate213

 

Konfiguracija s i5 i RX 580 bi vjerojatno zahtijevali ispod 300 W tijekom gaminga tako da bi bilo dovoljno dok ga ne zamijeniš. Ako je to stariji XFX 450, onda bi on i trebao imati 8+6 PCI-E kabele koji su potrebni za Aorus 580 XTR.

 

 

Marp

 

U cijenu ulazi Corsair CX550M (od 550 kn; 3 ili 5 god. jamstva (zavisno o trgovini, a 5 je svakako moguće ostvariti kod proizvođača), a preporuka je za Corsair TX550M (od 620 kn; 7 god. jamstva). Potpuno modularni modeli tek od 650-700 kn.

13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

kiwi_91 mnogi mi govore i kad nabavim Hexa da s tim napajanjem necu moc terat x4 Phenom 9500 e jbg volio bih neko napajanje s kojim cu kasnije mozd dic proc i jacu grafu al to opet je skupo pa mozda da ostanem zauvijek na hexu i hd5670

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

Ta kartica nije neki potrosac pa bi to vjerojatno i sljakalo tako, ali svejedno nebi bilo lose promjeniti taj kineski srot. Uzmi novi Fortron Hexa 400w sa 80+ certifikatom i 36mj garancije za 315kn.

 A sta mislis o ovom napajanju na slici1?

 

I koji je jos dobar model bude li problema sa hexom-slika2?

- -
Koji je jos dobar model Koji je jos dobar model
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2017 21:25 (dragec0).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne određuje se koliko je napajanje dobro samo po proizvođaču. Svaki proizvođač ima dobrih, osrednjih i loših modela napajanja. 

Ako želiš nešto na čega kasnije možeš ići na neki i5/Ryzen 5 + neku grafu iz RX4xx ili 5xx seriju uzmi Fortron Hyper 500w za 415kn sa 60mj garancije.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala na odg, na kraju sam ipak uzeo taj corsair 550w, a grafa pak nedostupna pa se odgada opet ta kupovina 

14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala svima na pomoći, po preporuci forumaša uzeo: Corsair RM750x

Nadam se sada samo da je do sada napajanje bilo problem a ne nešto drugo :) vidjeti ćemo danas.

live and let live
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

dragec0

 

Hexa+ može držati navedeni Phenom, iako opet zavisi koja će se grafička kartica koristiti. Za nove komponente je Hexa+ dovoljno dobar za sve procesore (bez OC-a) i grafičke do GTX1060/RX 470. Može on i jače GPU-e pokrenuti, ali nije preporučljivo. Naravno i navedene kartice je malo nelogično držati na budžet napajanju, ali radit će bez problema.

Slažem se s kolegom da bi bio dobar potez uzeti nešto s 5 god. jamstva ako se napajanje planira zadržati duže vrijeme.

 

Navedeni Gigabyte modeli su neprovjereni tako da osobno ne bih riskirao s njima. Gotovo pa sam siguran da isporučuju ono što piše na njima, ali kvaliteta platforme i kondenzatora se ne čine na razini modela Hexa+. Isto tako, ovaj jači model Hercules Pro 530, iako je deklariran kao napajanje od 450 W (530 W Peak), čak na 12 V isporučuje nekoliko W manje od Hexa+ modela (378 W vs 384 W). Znači razlika u snazi između ta dva modela i nije tako velika koliko bi se na prvu pomislilo da jest.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Adike112 kaže...

 

 Napajanje je više nego dovoljno snažno za dotičnu konfu, izuzetne kvalitete i prilično dobro i za daljnje buduće nadogradnje. Ukoliko nećeš pretjerivati s oveklokiranjem i inim entuzijastičkim diđicama-miđicama, bit će OK za ovelik broj video kartica uparenih (nemojte me krivo shvatiti, uparenih u konfi) s praktično bilo kojim, dakle svakim procesorom.

  Pozdrav,

prije otprilike godinu dana raspitivao sam se za napajanje Fractal Design Integra M 450W, te dali je isto dovoljno jako za sljedecu konfiguraciju:

 

MSI 7850 1GB

AMD FX-6100

8gb RAM ddr3 1600MHz

SSD 120GB Kingston V300

Hard disk 1GB

 

Matična mi je prije par dana krepala, i sad ja sumnjam da je zbog napajanja, jer sam gledao na specifikacijama grafičke da piše da je potrebno napajanje od minimalno 500 W.

Matična koja je krepala je bila neka prosječna AsRockova, sad sam kupio military class MSI.

 

Molim vas ako itko može znati zbog čega je krepala matična? Te dali trebam mijenjati napajanje za jače.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Sumnjam da je do napajanja, a sigurno nije zbog toga jer je "samo" 450w
ta preporuka stoji radi tatung klase napajanja na kojima samo pise 500w ili vise, a cesto ustvari daju i duplo manje
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
Sumnjam da je do napajanja, a sigurno nije zbog toga jer je "samo" 450w
ta preporuka stoji radi tatung klase napajanja na kojima samo pise 500w ili vise, a cesto ustvari daju i duplo manje

 Jedno takvo od 500w mi je vec krepalo.. zbog toga sam i uzeo ovo integra m 450w po preporuci servisera.

znaci sigurno mi ne treba jace?

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2017 17:16 (Adike112).
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

  Normalno napajanje od 450W je i više nego dovoljno jako za tvoj komp tako da ako je ispravno onda ti matična sigurno nije radi toga krepala. I da, ne treba ti jače napajanje od 450W za takav komp.

8 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jel itko od vas koristi kakvu prenaponsku zaštitu za računalo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

Ne određuje se koliko je napajanje dobro samo po proizvođaču. Svaki proizvođač ima dobrih, osrednjih i loših modela napajanja. 

Ako želiš nešto na čega kasnije možeš ići na neki i5/Ryzen 5 + neku grafu iz RX4xx ili 5xx seriju uzmi Fortron Hyper 500w za 415kn sa 60mj garancije.

 Pokusat cu ak uspijem skupit ovaj od 500wati uff a sta mislis o ovima na slici?

- -
- -
Kako bih volio imat 1 od ovih Kako bih volio imat 1 od ovih
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2017 20:04 (dragec0).
14 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dragec0 kaže...
ibme74 kaže...

Ne određuje se koliko je napajanje dobro samo po proizvođaču. Svaki proizvođač ima dobrih, osrednjih i loših modela napajanja. 

Ako želiš nešto na čega kasnije možeš ići na neki i5/Ryzen 5 + neku grafu iz RX4xx ili 5xx seriju uzmi Fortron Hyper 500w za 415kn sa 60mj garancije.

 Pokusat cu ak uspijem skupit ovaj od 500wati uff a sta mislis o ovima na slici?

Ne riskiraj s napajanjima iz oglasnika.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Imaš u HG Spotu u Osijeku XFX, Seasonic, Fortron... 

 

Fortron Hexa 400w 80+ 317kn raspoloživo 1-3 dana nakon narudžbe klik 36mj garancije

XFX XT 500w 80+ Bronze 392kn na lageru u Osijeku klik 24mj garancije

Fortron Hyper 500w 80+ 437kn na lageru u Osijeku klik 60mj garancije

SEASONIC SS-520GB 520W 80+ Bronze 493kn raspoloživo 1-3 dana nakon narudžbe klik 36mj garancije

13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

Imaš u HG Spotu u Osijeku XFX, Seasonic, Fortron... 

 

Fortron Hexa 400w 80+ 317kn raspoloživo 1-3 dana nakon narudžbe klik 36mj garancije

XFX XT 500w 80+ Bronze 392kn na lageru u Osijeku klik 24mj garancije

Fortron Hyper 500w 80+ 437kn na lageru u Osijeku klik 60mj garancije

SEASONIC SS-520GB 520W 80+ Bronze 493kn raspoloživo 1-3 dana nakon narudžbe klik 36mj garancije

 Je dobra cijena za kes al izgleda da cu zamolit kolegu da mi uzme preko Americana na rate!

 

Nemos vjerovat da je crosair 550wati-399kn jeftiniji od fortrona hyper 500wat-437kn rade crosair uzet

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2017 23:33 (dragec0).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Opet ti isto, napisao sam ti vec da svaki proizvodjac ima losih, solidnih i dobrih modela. Vjerojatno pricas o Corsairovoj VS seriji koja nije neke kvalitete i vise je za neke uredske konfe

13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

Opet ti isto, napisao sam ti vec da svaki proizvodjac ima losih, solidnih i dobrih modela. Vjerojatno pricas o Corsairovoj VS seriji koja nije neke kvalitete i vise je za neke uredske konfe

 Ma vjerojatno cu ga ovo zamolit da mi uzme!

 

Zasto se gusit u 400wati kad mogu imat 500wati i dizat proc x4 te grafu 512mb/1gb-256bit kasnije nego s tim 400wat nemogu nist fuckas 50kn vise

 

https://www.hgshop.hr/proizvod/napajanje-xfx-xt-series-500-w-easyrail-plus-80-bronze/211002

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2017 23:47 (dragec0).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Majko sveta 

To napajanje je smece, VS serija je najgora serija Corsairova napajanja.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

Majko sveta 

To napajanje je smece, VS serija je najgora serija Corsairova napajanja.

 Kasno si vidio da sam uredio jer stavio sam greskom krivi link haha mislio sam na XFX 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Moj zadnji savjet ti je uzmi Fortron Hyper 500w jer ima 3 godine duzu garanciju sto nije malo a razlika u cijeni je nekih 40kn. Na tom Fortronu ljudi drze i5/i7/Ryzen uz RX470/480/570/580 i slicne grafe a da nece moci drzati tvoju grafu i proc.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2017 23:53 (ibme74).
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Po meni nekako xfx ima 24mj garancije jer koda ima veci vijek trajanja i manje crkava cim ima manje gare te gle fortron 60mj hmm cudno!

Mozda se varam neznam-nekad mi susjedi govore "Sve sto ima manje garancije je kvalitetnije od onog sto ima vise" naravno to oni govore

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Boze dragi koje ti imas savjetnike haha  jel ti kaže komšo da je bolje imati ruznu zenu jer lijepu svako gleda? 

Pa valjda je bas obratno, ako proizvođač vjeruje u proizvod daje mu duzu garanciju jer ako rikne pod garancijom dobijas novo i novu garanciju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2017 0:01 (ibme74).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice