Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.388.809
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

S obzirom na jamstvo i sve ono što naprednija Gold platforma donosi (učinkovitost, dobra regulacija napona i male oscilacije, manje zagrijavanja...), slažem se da je Super Flower vrlo dobar izbor. Ono što se mogu smatrati nedostacima su manje kvalitetni kondenzatori i nepostojanje MOV zaštite. Iako je prvo "pokriveno" 5 godišnjim jamstvom, a drugo je, ukoliko se želi imati dodatnu sigurnost, moguće nadomjestiti prenaponskom zaštitom u produžnom kablu ili sl.

Još jedno solidno Gold napajanje slične cijene je TT TR2 500 W Gold (od 544 kn; 3 god. jamstva). Ono ima malo kvalitetnije Teapo kondenzatore i ima MOV, ali je jamstvo 3 god. Također bi trebalo biti vrlo tiho.

 

Ako baš želiš u potpunosti iskoristiti budžet, onda postoji i SAMA Armor 550 W (od 600 kn; 3 god. jamstva). Potpuno modularno, unutra bi trebali biti svi japanski kondenzatori i ima dobre rezultate na testiranjima. Relativno ograničenje je ne toliko provjereni proizvođač platforme, 3 god. jamstva i ventilator Aobos s običnim ležajem. Aobos brend je moguće pronaći u bužet napajanjima tako da bi upravo on mogao biti prva komponenta na napajanju koja će se eventualno pokvariti.

 

Još bih naveo i provjereni Seasonic SS-620GB (od 562 kn; 3+2 god. jamstva). Bila bi dovoljna i varijanta od 520 W, ali je trenutno njena dostupnost ograničena.

 

Također je i pitanje trebaš li uopće mijenjati napajanje jer je XFX relativno poznat po bezopasnom klikanju i zujanju/cvrćanju. Tome mogu biti uzrok frekvencije koje se pojavljuju uslijed rada napajanja tako da ga možda i nije nužno potrebno zamijeniti.

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

S obzirom na jamstvo i sve ono što naprednija Gold platforma donosi (učinkovitost, dobra regulacija napona i male oscilacije, manje zagrijavanja...), slažem se da je Super Flower vrlo dobar izbor. Ono što se mogu smatrati nedostacima su manje kvalitetni kondenzatori i nepostojanje MOV zaštite. Iako je prvo "pokriveno" 5 godišnjim jamstvom, a drugo je, ukoliko se želi imati dodatnu sigurnost, moguće nadomjestiti prenaponskom zaštitom u produžnom kablu ili sl.

Još jedno solidno Gold napajanje slične cijene je TT TR2 500 W Gold (od 544 kn; 3 god. jamstva). Ono ima malo kvalitetnije Teapo kondenzatore i ima MOV, ali je jamstvo 3 god. Također bi trebalo biti vrlo tiho.

 

Ako baš želiš u potpunosti iskoristiti budžet, onda postoji i SAMA Armor 550 W (od 600 kn; 3 god. jamstva). Potpuno modularno, unutra bi trebali biti svi japanski kondenzatori i ima dobre rezultate na testiranjima. Relativno ograničenje je ne toliko provjereni proizvođač platforme, 3 god. jamstva i ventilator Aobos s običnim ležajem. Aobos brend je moguće pronaći u bužet napajanjima tako da bi upravo on mogao biti prva komponenta na napajanju koja će se eventualno pokvariti.

 

Još bih naveo i provjereni Seasonic SS-620GB (od 562 kn; 3+2 god. jamstva). Bila bi dovoljna i varijanta od 520 W, ali je trenutno njena dostupnost ograničena.

 

Također je i pitanje trebaš li uopće mijenjati napajanje jer je XFX relativno poznat po bezopasnom klikanju i zujanju/cvrćanju. Tome mogu biti uzrok frekvencije koje se pojavljuju uslijed rada napajanja tako da ga možda i nije nužno potrebno zamijeniti.

 Mislim da će Sama Armor ali 650w biti moje iduce napajanje. Pitanje je samo vremena.

Cak mi pase s ovom msi armor gtx 1070 i boje i sve.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

S obzirom na jamstvo i sve ono što naprednija Gold platforma donosi (učinkovitost, dobra regulacija napona i male oscilacije, manje zagrijavanja...), slažem se da je Super Flower vrlo dobar izbor. Ono što se mogu smatrati nedostacima su manje kvalitetni kondenzatori i nepostojanje MOV zaštite. Iako je prvo "pokriveno" 5 godišnjim jamstvom, a drugo je, ukoliko se želi imati dodatnu sigurnost, moguće nadomjestiti prenaponskom zaštitom u produžnom kablu ili sl.

Još jedno solidno Gold napajanje slične cijene je TT TR2 500 W Gold (od 544 kn; 3 god. jamstva). Ono ima malo kvalitetnije Teapo kondenzatore i ima MOV, ali je jamstvo 3 god. Također bi trebalo biti vrlo tiho.

 

Ako baš želiš u potpunosti iskoristiti budžet, onda postoji i SAMA Armor 550 W (od 600 kn; 3 god. jamstva). Potpuno modularno, unutra bi trebali biti svi japanski kondenzatori i ima dobre rezultate na testiranjima. Relativno ograničenje je ne toliko provjereni proizvođač platforme, 3 god. jamstva i ventilator Aobos s običnim ležajem. Aobos brend je moguće pronaći u bužet napajanjima tako da bi upravo on mogao biti prva komponenta na napajanju koja će se eventualno pokvariti.

 

Još bih naveo i provjereni Seasonic SS-620GB (od 562 kn; 3+2 god. jamstva). Bila bi dovoljna i varijanta od 520 W, ali je trenutno njena dostupnost ograničena.

 

Također je i pitanje trebaš li uopće mijenjati napajanje jer je XFX relativno poznat po bezopasnom klikanju i zujanju/cvrćanju. Tome mogu biti uzrok frekvencije koje se pojavljuju uslijed rada napajanja tako da ga možda i nije nužno potrebno zamijeniti.

 
Točno ovakav zvuk radi napajanje: 


Konstatno se čuje s tim da postane glasnije ako pokrenem neku malo zahtjevniju igricu. Misliš da je to bezopasno?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Velik broj xfx-ova je imao taj problem. Odlicna je stvar sto prihvacaju reklamaciju za taj kvar, tako da sam u dva navrata dobio novo napajanje s novom garancijom.

Ugl. Koliko sam citao po netu to je bezopasno.. tj. Napajanje ce i dalje normalno raditi. Pitanje je jedino da li mozes izdrzati to konstantno cvrkutanje (mozda se i pojaca?!)

Vidio sam da su neki pokusavali to rijesiti s onim topljenim ljepilom/plastikom tako sto su zavojnice unutar napajanje natopili s tim. Koliko je to korisna i sigurna metoda, ne znam..
sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Cricket

 

Moguće je da su se s vremenom olabavili spojevi na ploči, hladnjacima, zavojnicama i dr. pa da dolazi do pojave tog zvuka. S druge strane, moguće je i da se nešto opasno događa unutra (kratki spojevi ili sl.), ali u tom slučaju vrlo vjerojatno napajanje ne bi radilo ispravno tako da nekako sumnjam u to. Ventilator si provjerio kao i na videu?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

@kiwi_91

Nije ventilator u pitanju 100%. Dobrih godinu dana radi taj zvuk pa mislim da napajanje radi kako treba samo će se brat morati naviknuti na to :D

6 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Planiram napraviti novo računalo sa sljedećim komponentama, a zanima me koje napajanje da stavim u njega, po  mogućnosti  što jefitinije :) 

Ako imate još neke prijedloge  oko ostalih dijelova računala, slobodno recite.

Budget: 600 kn

Hvala svima unaprijed.

 

CPU: AMD Ryzen 5 1500X

 

Matična: MSI B350M PRO-VDH

 

GPU: EVGA GTX 1060 6GB

 

RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB

 

HDD: Seagate 1 TB

 

Kućište: NZXT s340

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gloin kaže...

Planiram napraviti novo računalo sa sljedećim komponentama, a zanima me koje napajanje da stavim u njega, po  mogućnosti  što jefitinije :) 

Ako imate još neke prijedloge  oko ostalih dijelova računala, slobodno recite.

Budget: 600 kn

Hvala svima unaprijed.

 

CPU: AMD Ryzen 5 1500X

 

Matična: MSI B350M PRO-VDH

 

GPU: EVGA GTX 1060 6GB

 

RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB

 

HDD: Seagate 1 TB

 

Kućište: NZXT s340

Seasonic SS-620GB oko 570kn

Hyper 500W 415kn

6 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala na odgovoru, moje pitanje je sada koji je od ta dva bolji? (obadva su mi u budgetu)

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gloin kaže...

Hvala na odgovoru, moje pitanje je sada koji je od ta dva bolji? (obadva su mi u budgetu)

 Seasonic je naravno bolji, bolja naponska regulacija i sl.

Oba bi radila bez problema, ali ako ćeš overclockati uzmi Seasonic.

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako mozes protegni se do Ryzen 5 1600. Dobiješs snjime 6C/12T dok je 1500X 4C/8T
Koja je brzina rama? Za rayzen trebaš što brže (2800MHz+)

Što se napajanja tiče možeš uzeti CX550 Modular

6 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala na preporuci za napajanje, mislim da imam dovoljno novaca za seasonic.

A što se tiče procesora, da li je razlika velika?

Ram je 2400

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gloin kaže...

Hvala na preporuci za napajanje, mislim da imam dovoljno novaca za seasonic.

A što se tiče procesora, da li je razlika velika?

Ram je 2400

 1500x je 4c/8t, a 1600 je 6c/12t, uzmi 1600 ako planiraš ići na neku jaču grafičku

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2017 12:58 (pqweasdyxc).
6 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Znaci 1600 bi se isplatio za tih 300-400 kuna ak imam 1060 grafu?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gloin kaže...

Znaci 1600 bi se isplatio za tih 300-400 kuna ak imam 1060 grafu?

 Pa da, znači za 400kn dobiješ još 2 dodatne jezgre i ne moraš razmišljati o upgradeu procesora duže vrijeme.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Na recenzijama možeš usporediti performanse ta dva procesora: 1 / 2 / 3

S 1500X se može dobiti nešto bolje performanse u programima i igrama koje imaju veće koristi od viših frekvencija, a 1600 je osjetno bolji kod onih gdje veću ulogu ima više jezgara (veći potencijal u budućnosti).

 

Osobno sam više za kvalitetnija napajanja pa tako bi i moja preporuka bila za prethodno navedene Seasonic i Corsair (ili Corsair TX550M (od 611 kn; 7 god. jamstva), Sama Armor 550 (od 600 kn; 3 god. jamstva) ako se možeš dodatno protegnuti), ali za jači procesor možeš malo uštedjeti s FSP Hyper 600 (od 445 kn; 5 god. jamstva) ili XFX XT 600 (od 480 kn; 2 god. jamstva). Hyper ima prednost dužeg jamstva, ali XFX je kvalitetniji i ima platformu jednaku kao što je u Seasonicu SS-620GB. S tim da treba provjeriti je li u trgovini ova (link) najnovija varijanta sa specificirana dva rail-a na 12 V. Starija varijanta (link) nema tako kvalitetnu platformu i u tom slučaju je bolje ići na Hyper.

10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Moze preporuka nekog napajanja ovo moje pod moj pc je crknulo i koliko vidim vise se ne proizvodi, a posto je pod garancijom vjerovatno odbivam drugo pa kojeg da uzmem. Ovo sam platio 700kn al lako dodam jos 300kn da uzem nako napajanje od oko 1000kn da je modulirano. Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zavisno o trgovini u kojoj imaš reklamaciju, možeš izabrati nešto od ovoga:

 

Corsair RM650X (od 890 kn; 7/10 god. jamstva)

Corsair RM550X (od 850 kn; 7/10 god. jamstva)

FSP Hydro G 650 (od 900 kn; 5 god. jamstva)

Fractal Edison M 650 (od 890 kn; 5 god. jamstva)

Enermax Revolution X't II 650 (od 862 kn; 5 god. jamstva)

Gigaybte G750H (od 850 kn; 5 god. jamstva)

Corsair TX550M (od 611 kn; 7 god. jamstva)

Sama Armor 650 (od 765 kn; 3 god. jamstva)

Sama Armor 550 (od 600 kn; 3 god. jamstva)

 

Ovo je otprilike poslagano od najkvalitetnijeg prema manje kvalitetnima.

Ako je u pitanju Futura, onda su u igri FSP Hydro G, Edison M, Revolution, Gigabyte i TX550M. Hydro je jedini potpuno modularan, Edison M ima jednaku platformu kao i Seasonic G-550 (kao tvoj samo polumodularan), Enermax i Gigabyte imaju istu CWT-ovu platformu unutra s tim da Enermax ima dodatnih značajki (držač za naponski kabel na utičnici, bolji ventilator s HeatGuard funkcijom - naknadni rad ventilatora nakon gašenja PC-a). Corsair TX550M ima prednost 7 god. jamstva.

10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Zavisno o trgovini u kojoj imaš reklamaciju, možeš izabrati nešto od ovoga:

 

Corsair RM650X (od 890 kn; 7/10 god. jamstva)

Corsair RM550X (od 850 kn; 7/10 god. jamstva)

FSP Hydro G 650 (od 900 kn; 5 god. jamstva)

Fractal Edison M 650 (od 890 kn; 5 god. jamstva)

Enermax Revolution X't II 650 (od 862 kn; 5 god. jamstva)

Gigaybte G750H (od 850 kn; 5 god. jamstva)

Corsair TX550M (od 611 kn; 7 god. jamstva)

Sama Armor 650 (od 765 kn; 3 god. jamstva)

Sama Armor 550 (od 600 kn; 3 god. jamstva)

 

Ovo je otprilike poslagano od najkvalitetnijeg prema manje kvalitetnima.

Ako je u pitanju Futura, onda su u igri FSP Hydro G, Edison M, Revolution, Gigabyte i TX550M. Hydro je jedini potpuno modularan, Edison M ima jednaku platformu kao i Seasonic G-550 (kao tvoj samo polumodularan), Enermax i Gigabyte imaju istu CWT-ovu platformu unutra s tim da Enermax ima dodatnih značajki (držač za naponski kabel na utičnici, bolji ventilator s HeatGuard funkcijom - naknadni rad ventilatora nakon gašenja PC-a). Corsair TX550M ima prednost 7 god. jamstva.

 Hvala na odgovoru budem razmotrio ovi sa 7 god jamstva mi se najvise svidaju.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koje bi napajanje preporucili za i5 4460 i gtx 1050 ti?

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ovisi koliko imaš para za potrošiti. Minimalno ići na Fortron Hexa 400w ili Gigabyte PW400w 80+ koji dođu 315kn sa 3 godine garancije, ili za 100kn više Fortron Hyper 500w 80+ sa 5 godina garancije

7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da li se to meni čini ili su svi osim ADM-a ostali bez Fortron hydro X napajanja?  

Kakva su ova nova Corsairova CX-M napajanja?Poslije skoro 2 godine od izlaska još nema recenzija, a tu su još i neka CX napajanja (također siva naljepnica).

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.6.2017 12:24 (DaShip).
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
DaShip kaže...

Da li se to meni čini ili su svi osim ADM-a ostali bez Fortron hydro X napajanja? 

 mineri odnesoše sve, prvo grafe, sad uzrokuju i nestašicu napajanja

ja sam se premišljao oko novog napajanja i sad kad sam se odlučio nigdje naći evga 750 g3

 

na kraju vidim u adm-a piše dostupno, kad ono kujac - tek kad sam naručio kažu mi da će stići tek za mjesec dana

tako da trebaš provjeriti i za taj hydro x, jer njima što piše dostupno je k'o i muji kad je na zidu pisala pi*ka

7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
DaShip kaže...

Da li se to meni čini ili su svi osim ADM-a ostali bez Fortron hydro X napajanja? 

 mineri odnesoše sve, prvo grafe, sad uzrokuju i nestašicu napajanja

ja sam se premišljao oko novog napajanja i sad kad sam se odlučio nigdje naći evga 750 g3

 

na kraju vidim u adm-a piše dostupno, kad ono kujac - tek kad sam naručio kažu mi da će stići tek za mjesec dana

tako da trebaš provjeriti i za taj hydro x, jer njima što piše dostupno je k'o i muji kad je na zidu pisala pi*ka

 Šta će minerima napajanje poput hydro x-a?Zar oni ne bi trebali kupovati neka velika napajanja sa boljom efikasnošću?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
DaShip kaže...

 Šta će minerima napajanje poput hydro x-a?Zar oni ne bi trebali kupovati neka velika napajanja sa boljom efikasnošću?

 a to vjerovatno neki nasi siromasniji majneri :)   da inace nista ispod 1200 w + i titanium se nebi trebalo koristit za majning (ovisi o broju kartica)... mozda platinium ako se mora

 

opet barem vani sve rasprodano :)  http://prntscr.com/fopa2d  , http://prntscr.com/fopabk

 

tako da je moguce da sasda kupuju gold manja napajanja pa idu 2-3 napajanja po konfiguraciji

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.6.2017 13:14 (Giopriest).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

DaShip

 

Postoje recenzije novih CX-M modela:

 

CX450M

CX550M

CX650M

CX750M

 

Obična CX (bez M) imaju drugačiju platformu (mislim da je kao u TX-M samo bez modularne pločice i unutra nisu sve japanski kondenzatori), nisu modularna i imaju kraće jamstvo (3 vs 5 god. (kod proizvođača)).

7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

DaShip

 

Postoje recenzije novih CX-M modela:

 

CX450M

CX550M

CX650M

CX750M

 

Obična CX (bez M) imaju drugačiju platformu (mislim da je kao u TX-M samo bez modularne pločice i unutra nisu sve japanski kondenzatori), nisu modularna i imaju kraće jamstvo (3 vs 5 god. (kod proizvođača)).

 Prva recenzija zapravo nije prava recenzija, ako se dobro sjećam u drugoj cx550m nije dobro prošao (a dosta ga ljudi preporučuje), cx750m je vjerovatno druga platforma a cx650m osim što je veće (nisu sva napajanja u serijama ista) još je recenzent primio "dotjeran primjerak" koji je superiorniji od onih na tržištu (ili je to bio od 750w, ne sjećam se).Također imaju neke probleme sa zaštitama (neke ili ne rade ili nisu čak ni navedene na sajtu i na kutiji).

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kakvih, tzv. recenzija ima po netu, ova prva je sasvim pristojna. Ima temeljne testove na osnovi kojih se može zaključiti o sposobnostima platforme, a i korisno je što imaju veliku bazu testova drugih napajanja pa se može usporediti s njima. Naravno, Techpowerup, Tomshardware, Jonnyguru i ostali renomirani portali ipak rade naprednije recenzije. 

 

Na recenziji varijante od 550 W su napravili vrlo detaljan osvrt na funkcioniranje svih cjelina napajanja pa tako i sigurnosne zaštite, koje su, vrlo vjerojatno, glavni razlog zašto napajanje nije prošlo. Drugi nedostaci poput kratkog "Hold-Up" vremena i lošijih kondenzatora na sekundarnom dijelu jesu stvari koje mogu donijeti prevagu na odabir drugog napajanja u tom cjenovnom rangu, ali činjenica da se radi o polumodularnom napajanju s 5 god. jamstva i vrlo dobrom pa čak i odličnom regulacijom napona čini ovo napajanje dobrom kupnjom. I još vezano uz zaštite...Ne mora nužno biti da one nisu funkcionalne u stvarnim uvjetima. Ovdje su ipak u pitanju drugačiji uvjeti opterećenja od onih u realnom okruženju (opremu za testiranje su samostalno napravili, tj. improvizirana je). Primjerice, jedno od napajanja koje još nije prošlo kod njih je Seasonic S12G, a znamo kako Seasonic prolazi na testiranjima.

 

Evo vidim sada da su naveli kako su dobili primjerak CX650M s primarnim kondenzatorom većeg kapaciteta od primjeraka koji se mogu pronaći u prodaji. Mislim da bi niži kapacitet donio samo lošije "Hold-up" vrijeme, što nema utjecaj na regulaciju napona. To se može i vidjeti na testu Vengeance 650M modela koji ima istu platformu s istim tranzistorima, upravljačima i ostalim ključnim komponentama samo je razlika to što su unutra svi japanski kondenzatori. Primarni je na tom testu s manjim kapacitetom od 330 µF (vs 470 µF), ali nažalost nisu testirali "Hold-up" vrijeme. Ima test Vengeance 550M modela pa se može dodatno usporediti s CX550M.

Vezano uz testiranje "superiornijih" primjeraka koje izravno šalju proizvođači napajanja, Seasonic je odlučio to promijeniti i od sada bi njihovi primjerci na testiranjima trebali biti isključivo iz prodaje sa tržišta. Link

 

CX750M ima drugačiju platformu od slabijih varijanti, ali je jednaka (ili slična) onoj koja je bila u prethodnoj "zelenoj" seriji. Koliko vidim, sada ima nešto više japanskih kondenzatora na sekundarnom dijelu.

 

I na Cybenetics je moguće pronaći testove CX modela. Ljudi s Techpowerup-a rade to testiranje, tj. certificiranje.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Kakvih, tzv. recenzija ima po netu, ova prva je sasvim pristojna. Ima temeljne testove na osnovi kojih se može zaključiti o sposobnostima platforme, a i korisno je što imaju veliku bazu testova drugih napajanja pa se može usporediti s njima. Naravno, Techpowerup, Tomshardware, Jonnyguru i ostali renomirani portali ipak rade naprednije recenzije. 

 

Na recenziji varijante od 550 W su napravili vrlo detaljan osvrt na funkcioniranje svih cjelina napajanja pa tako i sigurnosne zaštite, koje su, vrlo vjerojatno, glavni razlog zašto napajanje nije prošlo. Drugi nedostaci poput kratkog "Hold-Up" vremena i lošijih kondenzatora na sekundarnom dijelu jesu stvari koje mogu donijeti prevagu na odabir drugog napajanja u tom cjenovnom rangu, ali činjenica da se radi o polumodularnom napajanju s 5 god. jamstva i vrlo dobrom pa čak i odličnom regulacijom napona čini ovo napajanje dobrom kupnjom. I još vezano uz zaštite...Ne mora nužno biti da one nisu funkcionalne u stvarnim uvjetima. Ovdje su ipak u pitanju drugačiji uvjeti opterećenja od onih u realnom okruženju (opremu za testiranje su samostalno napravili, tj. improvizirana je). Primjerice, jedno od napajanja koje još nije prošlo kod njih je Seasonic S12G, a znamo kako Seasonic prolazi na testiranjima.

 

Evo vidim sada da su naveli kako su dobili primjerak CX650M s primarnim kondenzatorom većeg kapaciteta od primjeraka koji se mogu pronaći u prodaji. Mislim da bi niži kapacitet donio samo lošije "Hold-up" vrijeme, što nema utjecaj na regulaciju napona. To se može i vidjeti na testu Vengeance 650M modela koji ima istu platformu s istim tranzistorima, upravljačima i ostalim ključnim komponentama samo je razlika to što su unutra svi japanski kondenzatori. Primarni je na tom testu s manjim kapacitetom od 330 µF (vs 470 µF), ali nažalost nisu testirali "Hold-up" vrijeme. Ima test Vengeance 550M modela pa se može dodatno usporediti s CX550M.

Vezano uz testiranje "superiornijih" primjeraka koje izravno šalju proizvođači napajanja, Seasonic je odlučio to promijeniti i od sada bi njihovi primjerci na testiranjima trebali biti isključivo iz prodaje sa tržišta. Link

 

CX750M ima drugačiju platformu od slabijih varijanti, ali je jednaka (ili slična) onoj koja je bila u prethodnoj "zelenoj" seriji. Koliko vidim, sada ima nešto više japanskih kondenzatora na sekundarnom dijelu.

 

I na Cybenetics je moguće pronaći testove CX modela. Ljudi s Techpowerup-a rade to testiranje, tj. certificiranje.

Moja greška, nisam vidio cijelu prvu recenziju (zbog nekog razloga im nedostaju stranice).CX550M se definitivno ne isplati pored FSP-ovog hydro x-a 450W.Nije mi jasno kako je moguće da TX550M ima čak nešto lošiji ripple od CX550M-a (sudeći prema Cybenetics-u).

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice