Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.377.119
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Slažem se da je Hydro X 450 kvalitetniji izbor za one kojima nije bitna modularnost i nije im potrebno 550 W (odnosno oko 400 ili više W). S tim da tu sada imaju i Sama Armor 550 W za oko 600 kn, XFX TS Gold 550 za oko 620 kn, TX550M za oko 610 kn pa je pitanje da li je Hydro X isplativa kupnja pored njih.

 

Jednostavno platforma iz TX serija ima takvu karakteristiku da su oscilacije nešto više. Općenito, CWT-ove platforme, novija je u CX-M seriji, imaju vrlo niske oscilacije napona pa čak i u najslabijim serijama koje se mogu pronaći u Corsair VS, Thermaltake TR2 Bronze, određenim Chieftec serijama, Enermax MaxPro i ostalima.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Slažem se da je Hydro X 450 kvalitetniji izbor za one kojima nije bitna modularnost i nije im potrebno 550 W (odnosno oko 400 ili više W). S tim da tu sada imaju i Sama Armor 550 W za oko 600 kn, XFX TS Gold 550 za oko 620 kn, TX550M za oko 610 kn pa je pitanje da li je Hydro X isplativa kupnja pored njih.

 

Jednostavno platforma iz TX serija ima takvu karakteristiku da su oscilacije nešto više. Općenito, CWT-ove platforme, novija je u CX-M seriji, imaju vrlo niske oscilacije napona pa čak i u najslabijim serijama koje se mogu pronaći u Corsair VS, Thermaltake TR2 Bronze, određenim Chieftec serijama, Enermax MaxPro i ostalima.

 Sama ima samo 3 godine garancije, XFX TS gold-a skoro nigdje nema (a hydro X će izgleda pokupovati mineri ).Na osnovu onoga što sam vidio, CXM i TXM od 550W su vrlo slična napajanja, zbog čega bi neko trebao odabrati TXM umjesto CXM-a (osim zbog efikasnosti)?

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2017 11:42 (DaShip).
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ja imam CS750M na njemu sam drzao dvije gtx 970 u SLI + sve komponente koje vidite pod moj pc.

Sad je na njemu gtx 1080. Samo puno je starije od ovih stranica sa recenzijom, iz 2014-5 je godine. 5x godina garancije.


edit:
lol, sad sam vidio cijenu na njusci 900++ kn, ja ga dobio uz neku konfu za bagatelu, swapao svoje staro od 600W za ovo , i pograbio ostatak sto valja iz konfe i prodao je.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2017 11:44 (Luka123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

DaShip

 

Da, nedostatak Sama-e je u jamstvu i to što platforma nije provjerena od strane korisnika. Na testovima je dobra. Ono što je velika prednost napajanja je to što je najjeftinije potpuno modularno napajanje s Gold učinkovitosti.

 

Bolja učinkovitost uglavnom znači i bolje komponente unutra. TX na primarnom dijelu ima topologiju koja se često koristi u višim serijama napajanja, znači "half bridge + LLC" dok je kod CX-a u pitanju starija "double-forward". Half bridge + LLC naravno imaju manje gubitaka pri 'switchanju' i to je, između ostalog, razlog bolje učinkovitosti, sada nisam siguran ima li takva topologija prednosti u regulaciji napona, pouzdanosti i ostalome u odnosu na double-forward, ali ako ju koriste ona najskuplja napajanja, onda vjerojatno i tu ima određenih prednosti. Uz to su i tranzistori vjerojatno kvalitetniji jer imaju specificiran manji otpor (uspoređivao sam CX650M i TX750M). Osim toga je razlog 7 god. jamstva, kvalitetniji ventilator (napredniji "sleeve" ležaj (rifle) u odnosu na obični "sleeve" kod CX-a) i kondenzatori su isključivo japanski.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2017 12:52 (kiwi_91).
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Riknula je 9800 GT u jednom prebuilt stroju koji je složen negdje 7. mj. 2009. Grafa je bila 9800 GT 1 GB, ima c2q 8200 i šrotex CM ThermalMaster 420W. Koja polovnjača bi tu bila okej do 300 kn? Postam ovdje, jer me upravo napajanje brine. Koliko ono može izdurati? Ne bavim se polovnim stvarima inače, pa ne znam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Potraži GTX750 ili HD7750, s njima bi bilo ok

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Vidio sam jednu Safirku RX 250, ne traži dodatno napajanje, pa mislim da će biti ok.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

RX 250? Mislis R7 250? Ni ove dvije sto sam ti ja stavio ne zahtjevaju dodatno napajanje a bolji su izbor od R7 250.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 0:38 (ibme74).
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

RX 250? Mislis R5 250? Ni ove dvije sto sam ti ja stavio ne zahtjevaju dodatno napajanje a bolji su izbor od R7 250.

Da, na R7 sam mislio, ma vidjet ću koja mi bude najjeftinija. Znam da su one bolje.

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

Moze li prijedlog napajanja za sljedecu konfiguraciju:

 

Intel Core i5 6400 @ 2.70GHz

DDR4-2132 (1066 MHz) G.Skill F4-2400C15-8GVR 8.00GB

4095MB NVIDIA GeForce GTX 970 (Gigabyte)

465GB MB0500GC EHE SCSI Disk Device (SATA)

SSD 240GB SanDisk SSD Plus

 

(Obavezno kupovina u UZI-shopu)

Hvala

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
H3rc0 kaže...

Pozdrav,

Moze li prijedlog napajanja za sljedecu konfiguraciju:

 

Intel Core i5 6400 @ 2.70GHz

DDR4-2132 (1066 MHz) G.Skill F4-2400C15-8GVR 8.00GB

4095MB NVIDIA GeForce GTX 970 (Gigabyte)

465GB MB0500GC EHE SCSI Disk Device (SATA)

SSD 240GB SanDisk SSD Plus

 

(Obavezno kupovina u UZI-shopu)

Hvala

 Zašto uzishop gdje gubiš garanciju (samo dvije godine garancije daju)?Koliki ti je budžet?

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zbog jos nekih narudzbi koje imam u Uzi shopu. Budzet do 500kn, naravno, ako moze neko pristojno napajanje do te cijene za ovakvu konfiguraciju

7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
H3rc0 kaže...

Zbog jos nekih narudzbi koje imam u Uzi shopu. Budzet do 500kn, naravno, ako moze neko pristojno napajanje do te cijene za ovakvu konfiguraciju

 Ali ipak gubiš 3 godine garancije.Mozes kupiti Corsair cx450m.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Alternativa je ADM. Ako moze kod njih neko napajanje kad je takva situacija sa UZI. Da li je dovoljno 450W za gtx970?

Hvala ti puno na prijedlogu :)

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
DaShip kaže...
H3rc0 kaže...

Zbog jos nekih narudzbi koje imam u Uzi shopu. Budzet do 500kn, naravno, ako moze neko pristojno napajanje do te cijene za ovakvu konfiguraciju

 Ali ipak gubiš 3 godine garancije.Mozes kupiti Corsair cx450m.

 nemoj dezinformirati ljude, ne gubi garanciju i sve što treba je nakon kupovine registrirati se kod proizvođača i kod njega ostvariti direktnu garanciju u mjesecima kao i u svim ostalim trgovinama

jedino što neće slati trgovini proizvod ako crkne nakon dvije godine, već će to slati proizvođaču i u puno slučajeva to je i bolje rješenje od natezanja s kretenima iz većine domaćih trgovina

7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
DaShip kaže...
H3rc0 kaže...

Zbog jos nekih narudzbi koje imam u Uzi shopu. Budzet do 500kn, naravno, ako moze neko pristojno napajanje do te cijene za ovakvu konfiguraciju

 Ali ipak gubiš 3 godine garancije.Mozes kupiti Corsair cx450m.

 nemoj dezinformirati ljude, ne gubi garanciju i sve što treba je nakon kupovine registrirati se kod proizvođača i kod njega ostvariti direktnu garanciju u mjesecima kao i u svim ostalim trgovinama

jedino što neće slati trgovini proizvod ako crkne nakon dvije godine, već će to slati proizvođaču i u puno slučajeva to je i bolje rješenje od natezanja s kretenima iz većine domaćih trgovina

 Naravno da može slati proizvođaču, ali zašto da se zaebava sa nekom kompanijom u UK ili gdje već umjesto sa kompanijom u vlastitoj državi (a i internacionalni transport je sigurno skuplji).

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
DaShip kaže...
picajzla0707 kaže...
DaShip kaže...
H3rc0 kaže...

Zbog jos nekih narudzbi koje imam u Uzi shopu. Budzet do 500kn, naravno, ako moze neko pristojno napajanje do te cijene za ovakvu konfiguraciju

 Ali ipak gubiš 3 godine garancije.Mozes kupiti Corsair cx450m.

 nemoj dezinformirati ljude, ne gubi garanciju i sve što treba je nakon kupovine registrirati se kod proizvođača i kod njega ostvariti direktnu garanciju u mjesecima kao i u svim ostalim trgovinama

jedino što neće slati trgovini proizvod ako crkne nakon dvije godine, već će to slati proizvođaču i u puno slučajeva to je i bolje rješenje od natezanja s kretenima iz većine domaćih trgovina

 Naravno da može slati proizvođaču, ali zašto da se zaebava sa nekom kompanijom u UK ili gdje već umjesto sa kompanijom u vlastitoj državi (a i internacionalni transport je sigurno skuplji).

 naglasak je na zeleno podcrtanom - dakle, ne gubi garanciju 

o tome s kim će se više zajebavat dalo bi se raspravljati, obzirom na ciganluk naših trgovaca i što je sve ekipa prošla s njima

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Uglavnom, hvala Vam na svemu. Nećemo duljit, napojna je narucena. Da narucim sve s jednog mjesta, odjednom.... Lijep pozdrav :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.7.2017 13:03 (H3rc0).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Poz napajanje mi riknulo pa mi nude novo tako da jel se isplati Corsair RM650X ili Corsair RM850X.

Napajanja imaju 7 godina garancije zato ih uzimam razlika u cijeni i nije drasticna pa bi mozda isao na 850w jer mislim uzeti r7 1700 i gtx 1080.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Obična 1080 zahtijeva oko 200 W, a r7 1700 ima TDP od 65 W tako da bi 650 W tehnički bilo dovoljno i za 2x SLI. Varijanta od 850 W ima malo drugačiju platformu (potencijalno bolju/kvalitetnu), vjerojatno će držati isključen ventilator na nešto većem rasponu opterećenja (dobro za tišinu, ali ne toliko za dugotrajnost) i ima više perifernih kablova, ali je duže za 2 cm.

Osobno bih prije uložio u GPU s boljim hlađenjem, bolju matičnu ili nešto treće, ali na tebi je izbor.

 

I preko Corsair-a imaš 10 god. jamstva za ta napajanja.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

...vjerojatno će držati isključen ventilator na nešto većem rasponu opterećenja (dobro za tišinu, ali ne toliko za dugotrajnost)...

 koliko bi to mogao biti problem, mislim na dugotrajnost zbog nepaljenja ventilatora?

pitam jer sam i sam naručio jače napajanje (evga g3 750w) baš primarno zbog tišine, a donekle i upgrejda za godinu-dvije na jače komonente, pa da zadržim to nepokretanje ventova i kasnije

iako pretpostavljam da s garancijom od 10 godina ne bih trebao brinuti za tu stavku, ali baš me zanima obzirom da taj eco mod, koliko sam čuo, radi i na opterećenje i na temperaturu, pa nekih 50-ak ili nešto više stupnjeva valjda ne bi smjelo utjecati previše na komponente i to još dosta kvalitetne 

10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Eto uzeo Corsair RM650x jer 850 nisu nigdije imali i samo da javiam da napajanje pod full loadom na sadasnjom pc (pod moj pc) se ne pali ventilator znaci radi pasvino.
Hvala svima na preporuci.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Iwan7SeVeN kaže...

Eto uzeo Corsair RM650x jer 850 nisu nigdije imali i samo da javiam da napajanje pod full loadom na sadasnjom pc (pod moj pc) se ne pali ventilator znaci radi pasvino.
Hvala svima na preporuci.

 znaci da ne trosi ni 260 watti  http://prntscr.com/ftcugl ( prva ti je za eficasnost a druga za fan) ali to je zato sto nekoristis sve na 100% 

nije istina da ryzen 1700 65 TDP trosi 65watii ... TDP stoji kod procesora za thermal designe power i 65 wata TDP je za stock ... ukratko kada bi procesor vukao 65 wati energije i bacao 65 wati topline nebi onda radio ama bas nista oc ryzen na 4ghz kod renderinga na 100% vice i preko 150 wati .. tdp vise sluzi za kupovinu hladnjaka za procesor ... vidit ces da svaki hladnjak ima maksimalni TDP izrazen koji moze hladit

 

naprimjer :

 bequiet dark rock 3 je 190 w TDP http://prntscr.com/ftcxop

noctua ima ovako  http://prntscr.com/ftczat i slicno

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Slažem se da TDP ne treba uzimati kao egzaktnu vrijednost potrošnje, no po recenzijama (1 / 2) gdje mjere potrošnju samo procesora, TDP ispada kao dobra okvirna vrijednost onoga što definira, a to je po AMD-u: "The thermal design power is the maximum power a processor can
draw for a thermally significant period while running commercially useful software." *1

 

Na Anandtech recenziji, prilikom opterećenja svih jezgara, ukupnu potrošnju cijelog procesora su dobili uglavnom manju od TDP-a (iznimka je 5 1600X). Na Tomshardware-u su tijekom gaminga također dobili manju vrijednost od TDP-a, a s PRIME-om su dobili nekih 20 W više. Ovo sve govorim za stock.

Znači pri normalnom radu, na stock vrijednostima frekvencije i napona, potrošnja procesora će uglavnom biti manja od propisane TDP vrijednosti. Vjerujem da bi u tim uvjetima postojale peak vrijednosti koje bi bile iznad TDP-a, ali uskladimo li ih s vršnim minimalnim vrijednostima, one ne ispadaju toliko značajne.

 

S obzirom na to sve, TDP vidim relevantnim za procjenu potrošnje cjelokupnog sustava pri tvorničkim postavkama.

 

Usput rečeno, moguće da RM650X pri određenim uvjetima drži ugašen ventilator malo duže od onoga što je navedeno na službenim materijalima. Pr., na recenziji se ventilator upalio oko 325 W.

9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, molim pomoć,

 

Za dva tjedna kupujem novo napajanje, pa molim preporuku kvalitetnog napajanja do 500kn.

 

Pod "Moj PC" je trenutna konfiguracija, s tim da u budućnosti planiram imati procesor ryzen ili i5, neku grafu do 1500kn, pa bih volio da napajanje koje sad uzmem da može ostati i kad kupim te nove komponente.

 

Unaprijed hvala

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.7.2017 12:40 (Elijah01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Fortron Raider 550w 80+ Silver

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Vjerojatnoncu ispasti glup, no zanima me nesto.

Koje marke su danas najbolje i sto gledati? 80+ bronze/silver/gold, svi su dobri, a razlike u cijeni nekad nenormalne.

 

U cemu je kvaka? Znam da se najvise nude xfx, corsair, fortron, antec, zalmanovi takodjer...

Sto valja, a sto ne?

 

Hvala!

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nema tu pravila, svaki proizvodac ima boljih i losijih serija... Npr Corsairova VS serija je banana i nebi je stavio i nista osim eventualno uredskog racunala... Normalno da su cijene razlicite, nije svako napajanje napravljeno jednako kvalitetno i od jednakoh dijelova bez obzira jesu 80+/Bronze/Silver/Gold itd... Takoder imas i razlicite duze garancije kod razlicitih modela, neki imaju (2 god/3 god/5 god a neki cak i 10).

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dobro, ali bolje je imati neko modularno s nekim 80+ certifikatom, sad kojim god, jel tako? 

 

https://www.centro.hr/gigabyte-b700h-power-supply-700w-modular-80-bronze.aspx

 

Ovaj gogabyte bi bio dobar, po tom zakljucku.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Po cemu si zakljucio da mora biti modularno? Jel znas sta to znaci?

I ne mora znaciti, npr Corsair VS serija ima 80+ certifikat ...

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.7.2017 12:15 (ibme74).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice