Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.388.120
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zanimljivo. Računao sam da 1060 troši nekih 130 W jer su toliko dobivali na recenzijama (1 / 2), a za procesor sam uzeo njegov deklarirani TDP od 54 W. To ispadne oko 184 W i onda sam još na to dodao nekih 10-20 W potrošnje drugih komponenti i uračunao oko 90-91% učinkovitosti napajanja pa mi sveukupno ispadne negdje u onom navedenom rasponu. 

Ovdje su s AIDA Stress testom dobili prosječnu potrošnju G4560 oko 24 W. To mi se čini premalo, ali očito po tvojim testiranjima nije daleko od istine...

7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kad ugasim Fumark a ostavim Prime onda mi pokazuje 58W iz zida.

6 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, imam i3 6100, r7 240, 8GB RAMa, dva hard diska i MS Industrial 550W napajanje. Odlucila sam da promjenim napajanje jer u poslednje vrijeme imam problema sa trenutnim. Budzet mi je 100KM. Narucila sam Thermaltake TR2 S 450W, ali sam procitala mnogo losih reviewa o njemu i razmisljam da odustanem od kupovinje istog. Ima li neko kakvih iskustava sa njim? Da li je toliko lose kao sto pricaju? Takodje, treba mi preporuka koje napajanje da uzmem ako ne ovo. Hvala puno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A odakle je naruceno? Imas link stranice da vidimo šta se sve nudi do 100km?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

A odakle je naruceno? Imas link stranice da vidimo šta se sve nudi do 100km?

U lokalnoj radnji u gradu, nemaju svoj sajt. Prodavac mi je rekao da rade samo sa Thermaltake, Cooler Master i MS Industrial napajanjima i da mogu naruciti svako njihovo. Takodje, nisam bas imala izbora jer u koju god drugu radnju da sam otisla, imali su samo MS i no name napajanja.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.12.2017 17:20 (no404).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Vidi jel ti mogu nabaviti ovo klik

Kod nas dode 350kn (oko 90 maraka), ima 80+ certifikat i 60mj garancije.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Vidim da je kod njih dostupna (ili je bila dostupna) samo varijanta od 700 W i koštala je oko 150 maraka (oko 590 kn). Uzimajući u obzir da je kod nas cijena od nekih 450 kn, vjerojatno bi i varijanta od 500 W osjetno skuplja kod njih pa pretp. da bi izlazila iz budžeta. 

 

Ukoliko imaš mogućnost narudžbe iz nekih drugih trgovina, ovo bih vidio kao bolje opcije od TR2 S:

FSP Hexa+ 400 W (97 KM + 8 KM dostava)

CM MasterWatt Lite 500 W (100 KM + 8 KM)

LC Power Silver Shield Pro-Line 300 W (73 KM + 10 KM)

 

Iako tehnički ne moraš otkazivati narudžbu napajanja jer je za tvoje komponente i TR2 S solidan izbor. Razlog zašto bi se ipak mogla odlučiti na nešto drugo je što ima nepoznatiju platformu s nekvalitetnim kondenzatorima (ChengX). Ako bi to bilo nešto od gore navedenog, Hexa je najprovjereniji i on bi bio prva preporuka. CM ima Andyson platformu i kondenzatore malo bolje kvalitete od onih u TR2 S-u (Teapo, Taicon, Su'scon), ali pri višim opterećenjima napon padne nešto osjetnije na 12 V (tebi ne igra veliku ulogu...) pa FSP vidim boljim izborom. LC Power ima Great Wall platformu koja je kod nas isprobana s dobrim iskustvima (iz starije vrlo popularne LC Power GP3 serije), no osobno nisam ljubitelj kondenzatora koji su prisutni na sekundarnom dijelu (uglavnom Nicon). Osim tih kondenzatora, nedostatak su kratki kablovi i mala snaga, tj. ako se bude razmatrala nadogradnja u budućnosti, nije preporučljivo staviti nešto jače od GTX1050/RX550.

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Treba mi napajanje za sljedeću konfiguraciju:

 

CPI: Intel Core i5 6400 

MBO: Gigabyte H110M-S2

RAM: 8,00GB Single-Channel DDR4-2132 (1066 MHz) G.Skill

HDD: 465GB MB0500GC EHE SCSI Disk Device (SATA)

SSD: Samsung Evo 850 250GB

GPU: Uskoro nadogradnja, mozda nesto tipa GTX 1050Ti/1060

CASE: NZXT S340 Elite

 

Na ponudi imam sljedeća napajanja: 
EVGA 500B,

Corsair VS500,

Thermaltake Smart SE 530,

CM MasterWatt Lite 500W,

Thermaltake LitePower 450W/550W,

Thermaltake TR2 500W

 

Trebao bih odabrati neka od navedenih. U istoj firmi jos imaju LcPower napajanja i MS koje nisam navodio.

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
H3rc0 kaže...

Treba mi napajanje za sljedeću konfiguraciju:

 

CPI: Intel Core i5 6400 

MBO: Gigabyte H110M-S2

RAM: 8,00GB Single-Channel DDR4-2132 (1066 MHz) G.Skill

HDD: 465GB MB0500GC EHE SCSI Disk Device (SATA)

SSD: Samsung Evo 850 250GB

GPU: Uskoro nadogradnja, mozda nesto tipa GTX 1050Ti/1060

CASE: NZXT S340 Elite

 

Na ponudi imam sljedeća napajanja: 
EVGA 500B,

Corsair VS500,

Thermaltake Smart SE 530,

CM MasterWatt Lite 500W,

Thermaltake LitePower 450W/550W,

Thermaltake TR2 500W

 

Trebao bih odabrati neka od navedenih. U istoj firmi jos imaju LcPower napajanja i MS koje nisam navodio.

 

 Evga 500B

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
pqweasdyxc kaže...

 Evga 500B

 

Hvala :)

11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koje napajanje mi preporucujete i koje bi vi izabrali od navedenih i zasto:

 

CPU: AMD FX 8320 Black Edition 3.5 GHZ - 4.0

GPU: Asus Geforce GTX 780 3GB DX11 DDR5 (ona stara 780 grafa)

MB: Asus M5 A99X EVO

RAM: 16 GB HYPER X 1866

 

 

Sljedeca napajanja imam u izboru

 

1. THERMALTAKE Smart SE 630W

2. Fortron FSP Hydro 700W (ovo mi je jako interesantno napajanje zbog 5 godina garancije) al iskreno bojim se dat pare (koje nisu male kosta 90 eura ovdje) a da ne bude dovoljno gore za ovaj procesor i graficku koja jede struju. A za thermaltake citam da i nije nesto da koristi staru neku platformu ne razumjem se ali bi volio koje obrazlozenje zasto jedna ili druga tj koja je bolja... inace na thermal je 3 god garancija. Oba napajanja su u gradu gdje zivim nemam neki izbor veliki inace ... bio sam planirao rmx 650 w gold ali nisam u mogucnosti da ga nabavim mogu naruciti na netu ali sama ta pomisao garancija i da ne bude radilo nesto pa valja vracat pa cekat i sl.

 

Eto zahvaljujem unaprijed

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2018 23:35 (casanovaZL).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pretp. da bi neka max potrošnja konfiguracije mogla biti oko 400 W tako da su oba napajanja u redu što se tiče snage. Hydro je po meni bolje i kvalitetnije napajanje, a kao i što kažeš, 5 god. jamstva je dodatan plus. Na normalnim tržištima se za 90 € dobije Gold napajanje od renomiranih proizvođača kao što je Seasonic tako da je po tome stvarno upitno isplati li se dati za FSP Hydro tu svotu novca, ali ako ne postoji ništa drugo, onda ok. Napajanje ima FSP-ovu platformu iz Hyper modela, ali u odnosu na nju ima kvalitetnije kondenzatore pa se tako unutra mogu naći i japanski Chemi-Coni, a na primarnom dijelu je Capxon deklariran na 105 °C (Hyper i TT ima 85 °C). Osim toga, razlika u odnosu na Hyper modele je izgled kablova i kućišta, a i profil vrtnje ventilatora bi trebao biti opušteniji, tj. tiši.

TT Smart Se ima CWT-ovu platformu koja je istog ranga kao i ona u Hydro modelu, ali unutra su lošiji kondnezatori i pad napona na 12 V je značajniji pri višim opterećenjima.

 

Ovdje su recenzije obje serije, samo ne nađem specifično iste snage, ali to je otprilike to:

TT SMart SE 530 W

FSP Hydro 500

FSP Hydro 600

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zanima me koje bi bilo idealno napajanje za 3x gtx 1070

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Gledaj kvalitetna od 850W pa na dalje. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dreadmoore kaže...

Zanima me koje bi bilo idealno napajanje za 3x gtx 1070

 

tu bi ja jednu sisulju focus stavio

14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dreadmoore kaže...

Zanima me koje bi bilo idealno napajanje za 3x gtx 1070

Ako je za majnat ETH onda to drzi 550W napajanje bez problema, samo je pitanje dovoljnog broja konektora.

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ansha kaže...
dreadmoore kaže...

Zanima me koje bi bilo idealno napajanje za 3x gtx 1070

Ako je za majnat ETH onda to drzi 550W napajanje bez problema, samo je pitanje dovoljnog broja konektora.

 Nije za ETH nego nicehash posto ce u vecini slucaja biti pod full loadom 

AMD AntiBoy
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako ćemo gledati 'zdravorazumski', za grafičke kartice od 9k-10k kuna bi svakako bilo preporučljivo uzeti nešto iz +1000 kn ranga napajanja, ali kako mining to nije, osobno bih išao na barem nešto Gold od 650 W. Na Tomshardware-u i Techpowerup-u su dobivali potrošnje jedne GTX 1070 do nekih 180 W na Furmarku. Znači tri takve bi u teoriji trošile 540 W + 25 W računam za ostatak komponenti.

Išao sam procijeniti isplati li se uzeti jače Platinum napajanje (Corsair HX850) u odnosu na slabije Gold (Corsair TX650M). Po Cybenetics mjerenjima tako dobijem da TX za 565 W vuče 646 W, a HX 620 W. Ako bi konfiguracija radila 12 h dnevno, kroz 5 god. bi TX potrošio oko 285 kn više (cijenu struje sam računao kao 0,5 kn po 1 kW). Uzmemo li u obzir da TX650M košta oko nekih 700 kn, a HX850 oko 1300 kn, dolazimo do toga da se HX ne isplati u tih 5 god. s prethodno navedenim uvjetima korištenja. Uz to su Cybenetics-ova mjerenja napravljena na 120 V mreži pa bi ta razlika trebala biti još mrvicu niža na našoj mreži jer su napajanja učinkovitija na 230 V.

 

Znači, ako ti je bitan profit i imat ćeš slične uvjete rada kao što sam ih naveo prethodno, osobno bih kao minimum vidio FSP Raider II 650 W (od 570 kn; 5 god. jamstva) ili XFX TS650 Gold (od 660 kn (u Instaru piše da je raspoloživo); 5 god. jamstva). Raidera bih gledao jer ima Silver certifikat, nisku cijenu i vrlo vjerojatno agresivan profil vrtnje ventilatora (što je dobro za hlađenje...), a i zadovoljava potrebu za 3 PCI-E priključka (vidim da većina GTX 1070 ima samo jedan 6+2 pin PCI-e). XFX je kvalitetniji i sigurno će mu se ventilator vrtiti na visokim okretajima tako da je on nešto sigurniji izbor. Ono što bih vidio kao možda i najoptimalniju kupnju za tebe je Gigabyte G750H (od 730 kn (ima ga i u Futuri); 5 god. jamstva), a razlog je što ipak ima 100 W više pa bi radio na optimalnijim uvjetima opterećenja (veća učinkovitost, potencijalno manje zagrijavanja). Za 2 god. jamstva više možeš i izabrati Corsair TX650M (od 713 kn; 7 god. jamstva) s početka priče.

14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dreadmoore kaže...
ansha kaže...
dreadmoore kaže...

Zanima me koje bi bilo idealno napajanje za 3x gtx 1070

Ako je za majnat ETH onda to drzi 550W napajanje bez problema, samo je pitanje dovoljnog broja konektora.

 Nije za ETH nego nicehash posto ce u vecini slucaja biti pod full loadom 

Bit ce pod full loadom ali sa dobrano snizenim power limitom, 650W ti je u bilo koje slucaju dovoljno.

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa ono mislim ici odprilike 80 power limit i core 120 memory 500-600

AMD AntiBoy
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da li su navedena napajanja kompatibilna sa coffee lake/z370:

 

-Hyper M 600W, polu modularno

-Fortron RAIDER II 650

-Corsair PSU, 650W, RMx Series

 

I koje bi bilo idealna opcija za mid confu? Molim odgovor što prije 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
allshallperish kaže...

Da li su navedena napajanja kompatibilna sa coffee lake/z370:

 

-Hyper M 600W, polu modularno

-Fortron RAIDER II 650

-Corsair PSU, 650W, RMx Series

 

I koje bi bilo idealna opcija za mid confu? Molim odgovor što prije 

Sva su kompatibilna.

 

Ako ti cijena nije problem onda svakako RMx 650W, imat ćeš ga i za iduću konfiguraciju. Jamstvo 7g kod nas i 10g kod Corsaira direktno. Mada i ovi naši bi trebali počet priznavat 10g.

RMx 650 kod mene radi skroz pasivno, 95W CPU i 1060 6GB ne naprave dovoljno veliki load da bi se ventilator na napajanju vrtio.

BF3 [G] Pamark
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 14:25 (pamark).
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

I5 6600

Msi 150m mortar

16gb rama

Wd 1tb

Ssd kingston 240

Zalman z3 plus

Msi Gtx 1060 6gb gaming x

Imam Fortron 600 hyper i cini se ds je crkao. 

Da li savjerujete kupiti isti ili postoji neki bolji brand te snage do cca 500kn?

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Za te pare radje Fortron Raider 550w 80+ Silver.

Imas i za 50kn vise Cirsair CX550w 80+ Bronze.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala, 550w je dovoljno? 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

i previše

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Evo još dvije opcije:

 

CM MasterWatt 550 W (od 517 kn; 2 god. jamstva (5 god. kod proizvođača)) - vrlo zanimljiv model s obzirom da ima polupasivni način rada ventilatora, DC-DC regulaciju napona (3,3 V i 5 V) i polumodularan je.

Seasonic EVO 520 (475 kn; 2 god. jamstva (5 god. kod proizvođača)) - SS je dobra opcija ako ti je potpuna modularnost zanimljiv detalj, iako je unutra malo starija platforma (možda ćeš morati ugasiti C6/C7 Intel stanja) i pri višim opterećenjima može biti bučnije pri radu (slično kao i Raider i Hyper).

7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zanima me dali je ovo odgovarajuce napajanje za graficku i maticnu...
Fortron napajanje HydroX PSU 550W,80+ GOLD
Gigabyte gtx 10606 gb g1
Matična ploča ASRock AB350M PRO4, s.AM4, 90-MXB520-A0UAYZ...
Zanima me zbog pin connectora dal ce pasat.
Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 17:30 (Miroo12).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne kuzim zasto ides sa takvim pitanjim od teme do teme? Naravno da je dovoljno, ima đusa za 3 takve grafe.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 19:03 (ibme74).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice