Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.376.394
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala puno.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Na vašu preporuku sam uzeo Hexa 550W 85+ i nekako mi  se jako glasno čini. Usporedbe radi, na drugom računalu je neko MS 550W staro 5 godina i koje je nečujno prema ovom. Tokom rada, na nekoliko trenutaka prestane biti bučan tolko i onda za par minuta opet. Nije zujanje nego baš glasno radi.  Wraith Spire na maksimalnim okretajima je dosta tiši od ovoga...
To je tako normalno za to napajanje ili nešto nije uredu?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ovisi o tvojem shvaćaju glasnog.

Novo napajanje, imalo kvalitetno, ne bi smjelo biti (jako) glasno. Pogotovo ovo da radi glasno pa tiho.

Ako se događa stalno i možeš to pokazati, probaj reklamirati.

 

P.S. pričekaj, možda netko ima iskustvo s tim modelom i to mu nije bug nego feature :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne znam zasto se te Hexa-e preporucaju posto uopce nisu jeftini za low end napajanje

 Po 50€ idu EVGA 450 B3 ili Corsair CX 450M i bolja su napajanja od Hexa-e....

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
bruslii kaže...
Znači da se samo zahvalim ljudima ovde koji su mi pomogli i preporučili Napajanje Seasonic FOCUS Plus 850 Gold. Odlično sad nema restarta pri igranju sa gtx 1080 grafičkom. Znači imo sam problem na starom napajanju termaltake 600w pri full preopterećenju PC se resetovo, event viever govorio kernel 41, lost power. Sumnjao sam na napojnu, i vi ste mi pomogli da uzmem ovo seasonic, još jednom hvala sad mi je baš drago da je sve OK.

 Isti problem ja trenutno imam. Ali meni se taj problem zna pojaviti ne samo kod igranja, već kod browsanja ili čistog idle-anja. Recimo nakon 6 dana bez problema opet mi se danas pojavio taj problem. Više manje su sve komponente istestirane i ispravne jedino nisam za napajanje siguran. Jel bi moglo bit do njega s obzirom na opisan problem ?

14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
luckyluke kaže...
bruslii kaže...
Znači da se samo zahvalim ljudima ovde koji su mi pomogli i preporučili Napajanje Seasonic FOCUS Plus 850 Gold. Odlično sad nema restarta pri igranju sa gtx 1080 grafičkom. Znači imo sam problem na starom napajanju termaltake 600w pri full preopterećenju PC se resetovo, event viever govorio kernel 41, lost power. Sumnjao sam na napojnu, i vi ste mi pomogli da uzmem ovo seasonic, još jednom hvala sad mi je baš drago da je sve OK.

 Isti problem ja trenutno imam. Ali meni se taj problem zna pojaviti ne samo kod igranja, već kod browsanja ili čistog idle-anja. Recimo nakon 6 dana bez problema opet mi se danas pojavio taj problem. Više manje su sve komponente istestirane i ispravne jedino nisam za napajanje siguran. Jel bi moglo bit do njega s obzirom na opisan problem ?

Nece ti to bit do napajanja, moze bit neki konflikt drivera ili slicno. Meni ti se takva stvar dogadjala recimo jednom dnevno, isto dok browseam ili u idle-u. Na kraju je ispalo da je uzrok sta sam istodobno imao instaliran afterburner i onaj gainward precision software...

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

...

imam jedno pitanje

 

negdje sam slučajno naletio da ovaj moj seasonic prime 750w ima 18 awg kablove za pcie, dakle nešto tanji id 16 awg, koji je nekakav standard za visoku klasu napajanja

obzirom da ranije uopće nisam provjeravao, računajući da bi tim napajanjem bez problema mogao pogoniti dvije jače grafe, stavio sam svoju gtx 1070 na jedan pci-e kabel sa dva priključka

 

koliko je to opasno obzirom da moja grafa može poprilično povući

doduše, prva 2-3 mjeseca grafa je bila naklokana, i gpu i memorija s povećanim power limitom, i radila je non-stop u rudniku pod poprilično visokim opterećenjima i ništa se nije dogodilo

valjda sad na silent profilu i u gejmanju ne bi trebalo biti problema, ako je prošla onu torturu

 

pitam zato jer se moram penjat na tavan po drugi kabel, a i dva kabela je teže složiti da to uredno izgleda

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 

 

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=481

 

upravo tvoj model (ukoliko je titanium) http://prntscr.com/jekcpy ali to je greska imaju 18

 

 

ali imam pitanje ... znam da na tim jedinicama ne dolaze kabeli sa dva pci-e prikljucka na kraju (barem sta se tice titanium ... nisam siguran za gold i platinum)

 

ispravak nije greska ... brzo sam letio sa skrolom pa nisam ni procitao kako treba .. mislio je na kabel za struju

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.5.2018 0:21 (Giopriest).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Giopriest kaže...

 

upravo tvoj model (ukoliko je titanium) http://prntscr.com/jekcpy ali to je greska imaju 18

 titanium ima 4 kabela, svaki sa po jednim konektorom

moje je gold i ima dva kabela sa po dva konektora na kraju, također su 18 awg

 

znači na titanium su to napravili ok i možeš bez problema ganjati dvije grafe jer na svaku ide po dva kabela, ovdje na svaku grafu ide samo po jedan kabel koji se dijeli na dva konektora

upravo čitam na evga forumu da bi takvi 18 awg trebali moći podnositi do 288w (ne znam otkud taj izračun), a na drugim izvorima pak čitam da nije preporučljivo preko 150w

 

ali valjda je ok, dio toga povuče grafa i preko matične i sumnjam da na silent režimu vuče preko kabela više od 150w

ako je izdržala 2-3 mjeseca naklokana do jaja i u rudniku, onda će valjda izdržati i dalje

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...

negdje sam slučajno naletio da ovaj moj seasonic prime 750w ima 18 awg kablove za pcie, dakle nešto tanji id 16 awg, koji je nekakav standard za visoku klasu napajanja

obzirom da ranije uopće nisam provjeravao, računajući da bi tim napajanjem bez problema mogao pogoniti dvije jače grafe, stavio sam svoju gtx 1070 na jedan pci-e kabel sa dva priključka

 

koliko je to opasno obzirom da moja grafa može poprilično povući

doduše, prva 2-3 mjeseca grafa je bila naklokana, i gpu i memorija s povećanim power limitom, i radila je non-stop u rudniku pod poprilično visokim opterećenjima i ništa se nije dogodilo

valjda sad na silent profilu i u gejmanju ne bi trebalo biti problema, ako je prošla onu torturu

 

pitam zato jer se moram penjat na tavan po drugi kabel, a i dva kabela je teže složiti da to uredno izgleda

 Spoji na jedan, imati ćeš lijep cable management i ne brini se. Pogoniti će bez ikakvih problema. 

LOL: Crobrother
10 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Danas prodao staro napajanje pa eto moram kupit drugo,zanima me koje bi bilo dobro modularno napajanje rabljeno/novo

do nekih 500-600 kuna s obzirom da sam si već kupio potrebne kablove u boji tako da mi paše uz ostatak setupa

Radi se o konfi s 1080,i5 8400(nije oc-an),ssd,7200rpm hdd,jedan RGB light strip od nekih 50 cm...

Kaj se tice napajanje moze bit rabljeno s njuskala ali da ima garanciju pa ak znate koje se marke vrte na njuški

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
6 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2018 0:44 (Giopriest).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Najbrži kaže...

 Spoji na jedan, imati ćeš lijep cable management i ne brini se. Pogoniti će bez ikakvih problema. 

 baš sam gledao fotke evge g3 koju sam zamijenio s ovim seasonicom

evga ima jedan kabel sa samo jednom 6+2 priključkom, što je idealno za grafe koje imaju samo jedan 6 ili 8 pinski priključak za napajanje jer ti onaj dodatni ne visi bezveze

 

no sad sam tek vidio - taj kabel je 20 awg žice, na to ne bih spajao ništa jače od gtx 1060

ne znam koji je klinac tim proizvođačima u zadnje vrijeme, pa prije ispod 18 awg nisu bila iole kvalitetnija napajanja, a ona kvalitetnija 16 awg

staviš neku zahtjevniju grafu i moraš se mislit hoće li se kablovi rastaliti 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ne pretjeruj, nije sve u debljini kabela, prouci mali tipove izolacije i koliko zbilja struje tece kroz te kabele. Pa valjda inzinjeri iz Evga znaju bolje lol.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Jakovp kaže...
Ne pretjeruj, nije sve u debljini kabela, prouci mali tipove izolacije i koliko zbilja struje tece kroz te kabele. Pa valjda inzinjeri iz Evga znaju bolje lol.

 misliš da recenzenti napajanja bezveze grintaju radi 18 awg kablova? link - a isto je grintao i kod 750w primjerka

malo proguglaj tematiku, pa će ti biti jasnije - ovu 1070 još nekako držim na jednom kabelu sa 2x 6+2 priključka, da je 1080ti ili vega 64, sasvim sigurno bi stavio dva zasebna

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa taj kabao je sasvim dovoljan za 150w bez ikakvih problema sa zagrijavanjem, a ionako imas 5 konektora za vga na napajanju tako da ne vidim nikakav problem cak i da stavis dvije GTX 1080 na to napajanje. preko toga bi ti ionako trebalo neko jace napajanje od 750w

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2018 9:18 (Patrick_cro).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Patrick_cro kaže...

Pa taj kabao je sasvim dovoljan za 150w bez ikakvih problema sa zagrijavanjem, a ionako imas 5 konektora za vga na napajanju tako da ne vidim nikakav problem cak i da stavis dvije GTX 1080 na to napajanje. preko toga bi ti ionako trebalo neko jace napajanje od 750w

ovaj 18 awg na seasonicu sigurno jest dovoljan za moju grafu, jer da nije problemi bi se pokazali u dva-tri mjeseca nicehash rudarenja 0-24 s ocanom grafičkom

a vjerojatno su dovoljni i za nešto jače grafe... možda sam malo zabrijao, priznajem

ali svejedno bih volio da seasonic makar na prime napajanjima kao top ponudi koristi jače kablove

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Najveći problem je dok su grafe stalno na 100% opterećenju a to je najcesci problem kod rudara. Malo previse stede na kablovima, na 1kw bi trebali dati 16awg kablove, ali koliko vidim to su riješili da su stavili stavi priključak posebno, vjerojatno im je to jeftinije.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ne znam, na zalmanu od 1200 wata su 16 awg. Ali ova vga je ok ako je 20awg na jednostrukom kabelu, a 18 na duplom, ipak su to tri para zila i jos u zraku i kvalitetna izolacija, nikakav problem. Jedina graficka za koju se moralo stavljati dva kabela iz napajanja je 295x2. Inace bolji je ovaj evga 20awg kabel nego oni kineski 18awg sa losijom izolacijom.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

 

malo me krenulo upgradeanje pa bih htio zamjenit i napajanje. Naime, čim upalim neku igru, coil whine na napajanju podivlja. Počelo je odnedavno i zbilja je iritantno. Imam nekakvo no-name xsilence (?) napajanje od 600 watta. Od konfiguracije vjerojatno je bitna radeonka r9 390 koja voli struju. (vjerojatno ću ju zamjenit za 1060 čisto da imate to na umu). 

 

Budžet je do nekih 500kn, volio bih samo da nije preglasno i minimalan rizik od coil whinea. :D Trgovina nije baš bitna, ako može instar informatika ili uzi shop (blizu su mi). 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
nhooydz kaže...

Pozdrav,

 

malo me krenulo upgradeanje pa bih htio zamjenit i napajanje. Naime, čim upalim neku igru, coil whine na napajanju podivlja. Počelo je odnedavno i zbilja je iritantno. Imam nekakvo no-name xsilence (?) napajanje od 600 watta. Od konfiguracije vjerojatno je bitna radeonka r9 390 koja voli struju. (vjerojatno ću ju zamjenit za 1060 čisto da imate to na umu). 

 

Budžet je do nekih 500kn, volio bih samo da nije preglasno i minimalan rizik od coil whinea. :D Trgovina nije baš bitna, ako može instar informatika ili uzi shop (blizu su mi). 

Jesi 100% siguran da graficka ne whinea? A da je zamjenis za 1060-ku pa ce i opterecenje na napajanje postat puno manje?

9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Recimo da sam 70% siguran. Pojačao sam ventilatore na 100%, nisu ventilatori. Pažljivo sam slušao (uzeo rolu od wca papira prislonio na uho) i zaključio da je iz napajanje zvuk. 

 

Radi se skoro o identičnom zvuku kao što je opisao netko ovdje:

 

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2348511/weird-psu-noise-gpu-load-coil-whine.html

 

I prije je bio whine na gtx 960 iako je prestao sam od sebe. I evo sada, radi normalno recimo mjesec dana i opet whinea. Možda opet prestane samo od sebe, ne znam. Svakako ću zamjenit grafičku ali opet gledam pošto je ovo već drugi put da whinea i radi se o no name napajanju za koje nemam više niti garanciju možda je sigurnije kupit novo. 

 

 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

U tom cjenovnom rangu vidim četiri potencijalna kandidata. Poredano nekako od najpreferiranijih za tvoje potrebe:

 

CM MasterWatt 550 W (od 489 kn; 2/5 god. jamstva)

- plusevi: polumodularno, polupasivni način rada ventilatora, DC-DC platforma, kvalitetan ventilator

  minusi: Teapo kondenzatori, primarni 85 °C, kratko jamstvo u trgovini (5 god. je preko proizvođača)

 

be quiet! Pure Power 10 500 W (od 514 kn; 2/3 god. jamstva)

- plusevi: kvalitetna FSP-ova DC-DC platforma, dobar ventilator s opuštenim načinom rada (na nižim opterećenjima oko 500 rpm-a, max oko 1200 rpma; rađen na temelju Silent Wings-a)

  minusi: Teapo kondenzatori, primarni 85 °C, kratko jamstvo (3 god. kod proizvođača)

 

FSP Raider II 550 W (od 460 kn; 5 god. jamstva)

- plusevi: kvalitetna FSP-ova DC-DC platforma sa svim japanskim elektrolitskim kondenzatorima, dobro jamstvo

  minusi: bučniji rad ventilatora

 

Seasonic S12II-520 (463 kn; 3/5 god. jamstva)

- plusevi: kvaliteta (platforma, japanski kondenzatori, FDB ventilator)

  minusi: bučan rad pri višim opterećenjima, starija platforma s grupnom regulacijom napona

 

Što se tiče coil whine-a. Mislim da se može pojaviti na bilo kojem napajanju, ali od navedenih je Seasonic najstariji pa za njega sigurno znam da je bilo slučajeva gdje su se bunili na "cviljenje", no i dalje ga preporučujem jer je općenito vrlo kvalitetan i cijena je trenutno dobra (dostupan u Instaru).

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2018 19:56 (kiwi_91).
9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, sorry na kasnome odgovoru, ali izgleda da ću malo dići budžet do 600 +- 20 kn. 

 

https://www.protis.hr/products/details/napajanje-seasonic-focus-plus-550-gold-550w/132300?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Ima li išta bolje od ovog napajanja? Svakako bih cijenio još koju sugestiju, žao mi je što sam promjenio budzet a ti si tako fino sve napisao :(

11 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Imaš za te novce Sama Armor 650W Gold, ali ako ti ne treba toliko wata idi na tog Seasonic Focus koji je ipak kvalitetniji.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ovo ti ima više garancije od oba spomenuta klik

6 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

hm taj seasonic focus bi trebao imat 10 godina mozda 5godina trgovina a 5 proizvodac

9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Znate li ima li neke veće razlike između tog seasonica i corsaira? Koliko vidim po svemu su više manje isti, samo corsair ima dužu garanciju kod prodavača.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Seasonic je potpuno modularan (vs polumodularan Corsair), ima polupasivan način rada ventilatora (može se isključiti/uključiti na tipku), kvalitetniji ventilator (FDB vs napredniji sleeve kod Corsair-a), malo bolju regulaciju napona (prvenstveno niže oscilacije/šum), jedan SATA priključak više (6 vs 5), ali i jedan molex manje (3 vs 4).

 

S obzirom na navedeno, mislim da je Seasonic realno bolji izbor. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice