Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.369.711
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nek' uzme Sama Armor 650W 80+ Gold za 479kn ili isto od 550W.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 18:48 (Mile 74).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Ima, naravno. Ako misli stavljati top end grafe onda svakako ne treba štedjeti na napajanju. Za takvu potencijalnu konfiguraciju ne treba gledati kvalitetna napajanja ispod 550W nazivne snage. Ako ne ide u neke extremne overclock avanture (a da to planira onda ne bi tražio preporuku za napajanje - dakle ne ide), sasvim je dosta dobro napajanje od 550W+. Ja bih preporučio jedno od ova dva Seasonic (ovaj Antec jeste Seasonic napajanje), pa kako mu paše koja trgovina radi plaćanja.

 

https://www.uzishop.hr/napajanja/14926-seasonic-focus-plus-550-gold.html

 

https://www.links.hr/hr/napajanje-650w-antec-hcg650-gold-atx-v2-4-120mm-vent-modularno-80-gold-052700200

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
itomic009 kaže...

 Ima, naravno. Ako misli stavljati top end grafe onda svakako ne treba štedjeti na napajanju. Za takvu potencijalnu konfiguraciju ne treba gledati kvalitetna napajanja ispod 550W nazivne snage. Ako ne ide u neke extremne overclock avanture (a da to planira onda ne bi tražio preporuku za napajanje - dakle ne ide), sasvim je dosta dobro napajanje od 550W+. Ja bih preporučio jedno od ova dva Seasonic (ovaj Antec jeste Seasonic napajanje), pa kako mu paše koja trgovina radi plaćanja.

 

https://www.uzishop.hr/napajanja/14926-seasonic-focus-plus-550-gold.html

 

https://www.links.hr/hr/napajanje-650w-antec-hcg650-gold-atx-v2-4-120mm-vent-modularno-80-gold-052700200

 Sve si točno pohvatao, hvala na preporukama, pogodio si točno ono što se tražilo. Još samo da te pitam, s obzirom da planiram sebi uzet 1080 Ti, a nisam imao u planu mjenjat napajanje, da li bi trebao i sebi gledat potencijalan upgrade kad financije dozvole ili bi ovo moje moglo držat 1080 Ti bez straha? Ako se ne varam u njemu također kuca Seasonic.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Je da, i to je nešto starija generacija Seasonic dokazane i kvalitetne platforme. Gle, može to napajanje držati sigurno ako je s njim sve ok, a vjerujem da je. Ono što bi mogao osjetiti je sugurno povećanje buke. Ta serija nije u startu bila baš tiha, plus kad zamjeniš postojeću grafu s GTX 1080 Ti, load na napajanje će se osjetno povećati a time linearno i buka. Seasonic je agresivniji s fan profilom na toj seriji da se se dodatno pokriju time da napajanje bude na što nižoj temperaturi pod opterećenjem. Tako da, ako ti smeta buka, planiraj odmah upgrade, a također topla preporuka ako je napajanje starije od jedno 3 - 4 godine, čisto radi mira kad već uzimaš tako skupu grafičku. Što se tiče snage, isti ti je komentar i preporuka kao za frenda što si pitao. Ima tu još dobrih napajanja od oko 600W za oko 700 - 800kn pa na dalje, ali ja ne vidim razloga uzeti neko drugo pored Seasonica za taj novac i te zahtjeve. 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

U prijevodu zamjeni napajanje, ako imas love za gtx1080ti imas i za neko jace napajanje koje ce lakse disati sa gtx1080ti nego to trenutno

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 19:57 (ibme74).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
roby27 kaže...

 Moze link da vidimo koje su to drugorazredne komponente? Novijeg datuma review...

 evo link

nije doduše rx serija, nego novi hx, no obzirom da je hx njihova razinu viša serija, jasno je da istu stvar rade i kod rx-a

 

The build quality is high and only Chemi-Con electrolytic caps are used …unfortunately not the companies high-end lines but they will do a fine job and sustain good performance through time

jbga, corsair naruči napajanje kod cwta i odredi cijenu, moraju zaradit jedni i drugi, zato se i ide na kompromise poput kondenzatora niže kvalitete, jeftinijih ventilatora itd.

nije to ništa krucijalno i svejedno se radi o vrhunskim napajanjima, no zašto ne bi uzeo focus koji je kvalitetniji i obično jeftiniji

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koliko vidim kod nas samo links prodaje anteca?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

U prijevodu zamjeni napajanje, ako imas love za gtx1080ti imas i za neko jace napajanje koje ce lakse disati sa gtx1080ti nego to trenutno

 Inače bi se složio s time u 100% slučajeva, ali evo u mom slučaju je i ovo jako nategnuto, no definitivno ću imat u planu napajanje čim bude prilika. Svakako je pametan potez. Hvala na pomoći kolege! 

15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jel ovo Seasonic SS-520GB ok napajanje?

Mislim na kvaltetu i da bude što tiše. Koliko vidim po specifikacijama im neki "uljni" ventilator pa pretpostavljam da je to ok.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 To ti je napajanje starije generacije, ono što sam bio komentirao par postova prije, tako da je bučnije pod opterećenjem nego što je standard danas. Definitivno nije napajanje ako tražiš tišinu.

15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Može naka preporuka onda nekog koje je tiho i ok.

- 500W

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 10:24 (tintin).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Posto su me zeznuli za gold focusa u hg..kaj da kupim? Focus platinuma 750 u hg? Ili rm650 x ili evga supernova g3 750 u adm?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Uzmi bilo kojeg od navedenih, mada ovo što imaš pod Moj PC ANTEC HCG650 Gold (prepakirani Focus) je dovoljan.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

Posto su me zeznuli za gold focusa u hg..kaj da kupim? Focus platinuma 750 u hg? Ili rm650 x ili evga supernova g3 750 u adm?

  Ja bi od ta tri opet uzeo Focusa.

12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zanima me da li bi Corsair VS550 PSU bilo dovoljno za FX6300+R9 270x

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

bi al to napajanje je drek, VS serija je katastrofa... Pogledaj si Fortron Hyper 500/600 60mj garancije ili Fortron 85+ Hexa 550w 60mj garancije

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
tintin kaže...

Jel ovo Seasonic SS-520GB ok napajanje?

Mislim na kvaltetu i da bude što tiše. Koliko vidim po specifikacijama im neki "uljni" ventilator pa pretpostavljam da je to ok.

 Za tu lovu super, dakle kaj se tiče kvalitete izdržat če puno godina korištenja.

itomic009 kaže...

 To ti je napajanje starije generacije, ono što sam bio komentirao par postova prije, tako da je bučnije pod opterećenjem nego što je standard danas. Definitivno nije napajanje ako tražiš tišinu.

Realno ili zeleno to je manje bitno, a najbitnija je kvaliteta a pošto je to Seasonic nema nikakvih problema.Sigurno nije bučno kao kamion, i realno za tu ili sličnu lovu ionako ne postoji/ne moš kupit kvalitetnije ili renomiranije napajanje.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/kucista-napajanja/napajanja-vasu-konfiguraciju-po/51397.aspx?page=623&jumpto=5476831&sort=asc&view=flat

 

Na kraju i cijena je ugodna, s obzirom da sam ja navedenu Seasonic 430W verziju prije deset godina platit 450kn.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

mozda je i bilo govora ranije, ali ne mogu sad naci, kakva su SAMA napajanja, serije armor ili forza? 

konkretnije 750w 80plus gold

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bok ljudi!

Slažem jedno računalo s dobrim ali relativno starim koponentama:

i7 2600K

MSI GTX 780 (1x6, 1x8 pinovi)

2 ili 3 HDDa

 

Da napajanje bude spremno za overclock obje komponente u budućnosti.

 

Može se pronaći nešto pametno do 400 kn?

 

Hvala unapijed!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Imas za 429kn Fortron Hyper 600

5 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ljudi treba mi savijet HItno.

Sutra je "crni petak" u linksu i ponudili su ovo napajanje https://www.links.hr/hr/napajanje-550w-lc-power-lc8550-v2-31-metatron-prophet-atx-v2-31-135mm-vent-apfc-modularno-80-bronze-052700205 za 330 kn. Koliko max w isporucuje napajanje?

Iplati li ga se uzeti ili je bolje uzeti neko napajanje od 600-650w do 300 kn? 

Ince slazem ovakvu konfu:

mo:  B250M-K Socket 1151

gpu: Radeon RX 580 Nitro+ 8gb

cpu: intel i5 7500

ram: ddr4 16 gb

...

Pa me zanima hoce li biti dovoljno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 15:12 (Marko2p2j4).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Uzmi i bjezi, dugo nisam vidio bolje napajanje za 300kn. :)

 

edit: nicky.sl  je imao/ima takvu seriju ako se ne varam, pa nek se javi. Ta LC su se pokazala kao stvarno dobra napajanja!

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 20:00 (metallic).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 To su vrlo dobra i solidna napajanja. Ako to ide za 330kn onda se tu nema što misliti ! Kupuj to i nemaš brige .

5 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala ljudi na pomoci, izgledalo mi je "predobro da bi bilo istinito", pa sam mislio da postoji neka kvaka. Nadam se da cu uloviti usput i rx580 8 gb za 1000 kn, i da nije neki teski scam.

https://onedrive.live.com/?authkey=%21AGQNO0kdwgJcpAs&cid=D5A82CBFF0B53C01&id=D5A82CBFF0B53C01%21102314&parId=root&o=OneUp Ovo je link s ponudama za crni petak sutra u linksu, ako nekog zanima, ima par kucista i ovo napajanje koje sam vec linkao (sva ostala su 1000w +). 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
metallic kaže...

Uzmi i bjezi, dugo nisam vidio bolje napajanje za 300kn. :)

 

edit: nicky.sl  je imao/ima takvu seriju ako se ne varam, pa nek se javi. Ta LC su se pokazala kao stvarno dobra napajanja!

 Istina imam ja još uvijek LC Metatron od 850w a imao sam prije njega od 650w i mogu reć da sam zadovoljan njima. Najvažnije da se ne čuju i godinama odlično služe 650w još uvijek kucka u kompu mog prijatelja. 

Konkretno taj model s ružnim okruglim konektorima nisam imao u rukama al ako je na tragu Metatron serije preporučam ga

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koje napajanje da uzmem za ovu konfiguraciju. Kupujem sve novo u ADM-u pa ako može iz te trgovine. Ne planiram overclockat. 

Ryzen 2600

RX 570 8GB

 

Razmišljao sam o Corsair Rm550x za 765kn ali ako mogu uštedit a dalje dobit kvalitetno i prikladno napajanje za navedene komponente,volio bih vidjeti vaše preporuke. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Pa to ti je odlično napajanje i miran si godinama te ga definitivno uzmi ako ti nije preskupo. Ako pak je, i ovo je dobro obično napajanje i više nego dovoljno za tvoj nezahtjevan setup, a bitno je jeftinije.

 

https://www.adm.hr/product.asp?product=napajanje-fortron-550w-hexa-85-atx-24-ppa5504301&code=84762

 

 

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako netko pikira odlicno napajanje za ok cijenu, u hg spotu u sklopu black fridaya se jos uvijek prodaje seasonic focus plus 750w platinum.
Cijena na web shopu
1.019,00kn
Puna cijena

1.068,38 kn*

 

U poslovnici 843,46. Planirao sam golda uzeti al ga nigdje nema ili je skuplji od ovog pa sam uzeo platinum.

Kolko vidim ima ga jos uvijek u svim poslovnicama.

 

10 god jamstvo

Trazim ljude za BF4 squad + TS i timsko igranje. PP ako ste zaintersirani
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Kakvi su ovi HEXA+ Fortroni što se tiče buke ventilatora?
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
tintin kaže...
Kakvi su ovi HEXA+ Fortroni što se tiče buke ventilatora?

Jako tihi, ali uvjet je da ga ne pališ. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 20:54 (Valentin17).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice