Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.377.745
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ansha kaže...

Prime je bolji al Focus je tu negdje sa RMx-om...

Ma daj, pa ti si normalan bio do sada.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Interpretiraj.

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
metallic kaže...

Interpretiraj.

Seasonic isti kao CWT, nikako.

ps. upravo dobio novi RM650X sa reklamacije, kupio polovan sa garancijom, nije dugo radio.

 

http://forum.corsair.com/v3/showthread.php?t=174127

https://linustechtips.com/main/topic/890449-rm650x-makes-a-popping-noise/

 

Uzmi si Seasonic izvana ako ga nema kod nas, preporučio bih i EVGU G2 ili P2 sa EVGA EU stranice,

a možda je ima npr. u UziShopu, najbolja podrška čak i ako van treba slati na reklamaciju.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 19:48 (Valentin17).
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...
metallic kaže...

Interpretiraj.

Seasonic isti kao CWT, nikako.

ps. upravo dobio novi RM650X sa reklamacije, kupio polovan sa garancijom, nije dugo radio.

 

http://forum.corsair.com/v3/showthread.php?t=174127

https://linustechtips.com/main/topic/890449-rm650x-makes-a-popping-noise/

 

Uzmi si Seasonic izvana ako ga nema kod nas, preporučio bih i EVGU G2 ili P2 sa EVGA EU stranice,

a možda je ima npr. u UziShopu, najbolja podrška čak i ako van treba slati na reklamaciju.

I sad ti na uzorku od jednog komada koji je tebi crknuo ides nesto zakljucivat. Citao sam bas na nekom forumu lako su liku crkla 3 SS Focusa u roku par mjeseci i isto je komentirao da je Seasonic najvece govno od firme...

 

EVGA-u G2 uzimat samo ako ce radit u ECO modu jer je vent sranje...

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ansha kaže...

Ne, ne donosim zbog toga takav zaključak, znam jako dobro ovo što ti kažeš.

ps. kolegi se je počeo ventilator čuti na Focusu, ali svejedno bih ga preporučio svakome.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Svi mi koji imamo ili zelimo imati posteno napajanje, skloni smo drzat omiljenog proizvodjaca istih kao sluzbeno.

 

Tj. uvik mi se cinilo kako su proizvodjaci napajanja kod nas forumasa bas romantizirani, iako se objektivno radi o jednostavnoj komponenti koja radi ili ne.

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
metallic kaže...

Svi mi koji imamo ili zelimo imati posteno napajanje, skloni smo drzat omiljenog proizvodjaca istih kao sluzbeno.

 

Tj. uvik mi se cinilo kako su proizvodjaci napajanja kod nas forumasa bas romantizirani, iako se objektivno radi o jednostavnoj komponenti koja radi ili ne.

Ma ja samo gledam trenutni best buy u klasi napajanja koju pikiram. Da sad uzimam uzeo bi HX1000 za 1100kn, bolje nema za do 1500kn... A Corsair kao brand mi je cak i antipatican...

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 21:03 (ansha).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A virujem ti, dokazao si da mozes saltati razne komponente i proizvodjace bez ideoloske opterecenosti.

 

Tako bi i ja kupio jer kod napajanja u staro doba, je bilo koliko kn toliko watti. Nema do overkila kod napajanja.

 

Malo sam nas forumase generalizirao, ali skuzio si sto sam mislio. 

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Onda cu uzet sisu 650 prime..koju? Gold platinum ili titanium ili je svejedno..bitno da je prime? Ili je i hx 750 isto ok opcija..vidim da je izasao refresh..makar mi se cini da je.stara garda sise i corsa bila bolja..ovaj moj ocz je sisa platforma i nezuji vent ni nista nakon 5 i pol godina..cak se komp stari s tim psuom nije koristio.oko 1.5 godina...i jos je kao bronze certifikat

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 21:24 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

Onda cu uzet sisu 650 prime..koju?

Realno gledano ti je GOLD i više nego dovoljan.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

On je 1092 kn u telebitu

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zanima me kakvo je napajanje Thermaltake ToughPower Grand RGB Gold 750W? Jedino je koje ima izrazito dugu garanciju za tu cijenu od 700 kuna. Išao bi uz Ryzen 5 2600/3600 i Asus Rog strix RTX2060.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Sta ce ti 750w za konfu kojoj da dusu izvadis OC-anjem nece vuc vise od cca 350w?

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

Sta ce ti 750w za konfu kojoj da dusu izvadis OC-anjem nece vuc vise od cca 350w?

Duža garancija - ulaganje u budućnost - veće mogućnosti nadogradnje za jedno 5 ili više godina.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Onda uzme seasonic focus 650 za 700kn

Ak gleda samo napajanje kojence gonit onu konfu bez beda ima ih izmedju 400 i 500 kuna gamarica

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Valentin17

 

I RGB bih dodao kao jedan od mogućih razloga za to napajanje...

 

 

N3XU5

 

Nisam siguran je li kod nas došla novija RGB Sync varijanta kod koje je malo drugačija platforma unutra, no u obje varijante su platforme koje radi High Power. Na testovima ima malo većih odstupanja napona pri višim opterećenjima, no sve osim 'transient' 3,3 V je unutar ATX specifikacija. Ako ćemo uzimati ove dvije recenzije relevantnim (provjereni portali...), osobno bih vidio boljom verzijom ovu stariju jer mi se čini da ima kvalitetnije komponente (tranzistore...) na primarnom dijelu, a i općenito su malo bolji rezultati regulacije napona. Ono što je dobro vidjeti je što su u obje verzije elektrolitski kondenzatori japanski Chemi-Con (primarni Rubycon).

 

Recenzije:

Stara

Nova

 

Znači, ok napajanjo, no također bih kao i ibme74 preporučio Focus-a od 650 W za te komponente. Jamstvo je kraće, no napajanje je bolje i kvalitetnije.

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala vam na informaciji 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 23:00 (N3XU5).
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, složio konfu i još ostalo napajanje pa ako može neka preporuka za r5 2600 i rx 580.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Budzet?

14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

100 do max 130KM, uzeo bi s nešto s olx.ba

Gledao sam Fortron kod nad preskupo. 

 

Vrijedi li za Corsair CX650 dati 130KM?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

klik imaš i ovo 

 

koji točno CX? Imaš link ili sliku? 

7 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...
ibme74 kaže...

Sta ce ti 750w za konfu kojoj da dusu izvadis OC-anjem nece vuc vise od cca 350w?

Duža garancija - ulaganje u budućnost - veće mogućnosti nadogradnje za jedno 5 ili više godina.

Dodao bih ja još i da pasivni dio odradi dio posla.

Nedavno sam kupio novu grafu, i iako sam očekivao u igrama pod loadom da mi se čuju ventovi grafe,to ipak nije slučaj.

Nego najviše čujem vent starog napajanja.

U ponedjeljak mi stiže Corsair RM 650X koje je overkill ali zato i najviše uzimam.

Koliko sam gledao na youtube review-ove, likovi su radili stress test i svašta, i pod full load se vent uopće nije palio te je sve odrađeno pasivno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.3.2019 23:10 (Crypt).
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Radi posao hybrid mode itekako. Nemam tu ali imam focus+, vent se nikad nije upalio ma što radio na kompu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

klik imaš i ovo 

 

koji točno CX? Imaš link ili sliku? 

Jeste da je Seasonic ali nema niti 550w preporučenih za rx 580.

 

Ovaj Corsair https://www.corsair.com/ca/en/Categories/Products/Power-Supply-Units/cx-series-config/p/CP-9020122-NA

U ponudi još ima Fructal Design Integra M 145KM https://www.fractal-design.com/home/product/power-supplies/integra-m/integra-m-750w

 

Nešto od ovoga ili neka bolja ponuda na olx.ba?

13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Prvo, taj Seasonic drži to bez problema. Drugo, Ryzen 5 2600 i RX 580 sustav troše u igrama oko 270W - 300W. Dakle, napajanje od 500W i više nego dovoljno. Od tih bi ja uzeo Corsair radi tišeg rada, Fructal ne bih jer oni prave sokove. Što se tiče pokretanja tvog kompa, sva tri navedena su dobra.

10 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kakve sokove pravi Fractal, wtf? Ja imam Edison M 550W, nezz kolko je bolje od Integre, ali nije bilo problema + jako tiho napajanje, u normalnom radu necujno, ako je komp na podu (isti vent i temperaturna kontrola kao kod Integre).

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2019 17:49 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
zrimo kaže...

U ponudi još imaFructal Design Integra M

 

itomic009 kaže...

 Prvo, taj Seasonic drži to bez problema. Drugo, Ryzen 5 2600 i RX 580 sustav troše u igrama oko 270W - 300W. Dakle, napajanje od 500W i više nego dovoljno. Od tih bi ja uzeo Corsair radi tišeg rada, Fructal ne bih jer oni prave sokove. Što se tiče pokretanja tvog kompa, sva tri navedena su dobra.

 

The_Fichek kaže...

Kakve sokove pravi Fractal, wtf? Ja imam Edison M 550W, nezz kolko je bolje od Integre, ali nije bilo problema + jako tiho napajanje, u normalnom radu necujno, ako je komp na podu (isti vent i temperaturna kontrola kao kod Integre).

Bio je sarkazam zbog greške u natpisu....

coffe,coffe,coffe.....
10 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hahaha, nisam skuzio 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

  

14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Taj Fructal ispada šta od ovih preporučujete?

 

Šta bi bilo najbolje za r5 2600 + rx 580

 

Ovo imam u ponudi.

Coolermaster V650S
Coolermaster V850S
Coolermaster M2 850
Corsair CS650
Corsair RM650
Corsair RM750
Corsair RM850
Corsair AX860
Corsair AX860i
Enermax Revolution XT730
Fractal Design Tesla R2 650a
Fractal Design Tesla 800
Fractal Design Newton 800
Seasonic G-Series
Seasonic X-Series
Thermaltake Toughpower Grand 850

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2019 12:25 (zrimo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice