Napajanje problem

poruka: 36
|
čitano: 6.978
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Napajanje problem
Arendelle kaže...
fer-de-lance kaže...

I pojavila ti se bude nakon par sekundi ista  poruka na monitoru.

 Misliš, ona koju neću vidjeti jer će me stresti struja? Dobar pokušaj. Mogla bih te prijaviti policiji.

 Na grafi nema nigdje napona većeg od 12V.

Ali,kužim tvoj pokušaj, sexy....

Kruha i igala...
8 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanje problem
fer-de-lance kaže...

 Na grafi nema nigdje napona većeg od 12V.

 To su neki tvrdili za izlazni napon USB-priključnice eda bi potom poginuli zbog strujnoga udara proizazvanog nepažljivim spajanjem uređaja.

vocap, bičz?
7 godina
offline
Re: Napajanje problem
Arendelle kaže...

 To su neki tvrdili za izlazni napon USB-priključnice eda bi potom poginuli zbog strujnoga udara proizazvanog nepažljivim spajanjem uređaja.

 Naravno, zato kaj su kupili najjeftiniji 5V adapter s Ebaya bez galvanskog odvajanja primara i sekundara,ili su u slučaju neispravng napajanja se čudili kaj ih tepe struja kad diraju kučište računala, bez da imalo posumnjaju da nekaj nije u redu  (npr. moja bivša susjeda).

Inače, postoje neki sigurnosni standardi, i napon koji probija na kučište ti je uvijek blizu pola mrežnog napona, ali struja koja može poteći tim krugom nikad ne bi trebala biti dovoljne amplitude da ju uopće osjetiš.

Ali, u današnje vrijeme, kad ne postoje sigurnosni standardni, ništa me ne čudi.

I vjeruj mi, ni jedan standard nije zamišljen da dopušta uopće ikakav kontakt ljudskog tijela sa opasnim strujnm izvorom (praktički uvijek visokonaponskim).

Kaj misliš, zakaj su ti postavili šuko utičnice po cijelom stanu....

Valjda ti je već postalo sumnjivo to kaj ne možeš gurnuti čavao u utičnicu, unatoč silnom uloženom trudu....

Sreća da nisu utičnice bez zaštite, bilo bi svega.....  

Kruha i igala...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanje problem
stipee98 kaže...

gledam si uzet novu matičnu i procesor pa da nebi bilo da ni napajanje nevalja. hvala

Ako ne znas sam istestirati ili nemas opremu, zamoli nekoga da ti istestira napon. Nije to bas neki SF.

Obicno, ako nema napona graficka se niti ne boota (jer kod boota cijeli komp povuce max struje). Bar iz mog iskustva, mada kod racunala je svako iskustvo zasebno.

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje problem
Pozz drustvo treba mi savjet imam napojnu liteon http://www.ctsestore.com/ibm-lenovo-thinkcentre-m55-m55p-300w-power-supply-liteon-ps-5311-7mwa-rohs-41n3449-41n3451-8811 a uzeo sam graficku gt9800 s 6 pinskim napajanjem i nemogu nikako ove pinove izvesti, pa me zanima jel moze ova napojna podrzati ovu grficku. Pomagajte drugovi ova lenorova mt55 centralna me ukopa , stalno nesto kupujem a maria ne mogu igrati
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje problem
Pozz drustvo treba mi savjet imam napojnu liteon http://www.ctsestore.com/ibm-lenovo-thinkcentre-m55-m55p-300w-power-supply-liteon-ps-5311-7mwa-rohs-41n3449-41n3451-8811 a uzeo sam graficku gt9800 s 6 pinskim napajanjem i nemogu nikako ove pinove izvesti, pa me zanima jel moze ova napojna podrzati ovu grficku. Pomagajte drugovi ova lenorova mt55 centralna me ukopa , stalno nesto kupujem a maria ne mogu igrati
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice