Nerade prednji audio izlazi i ulazi?

poruka: 21
|
čitano: 24.765
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Nerade prednji audio izlazi i ulazi?

Evo ovako danas sam htjeo prištekat head set na prednje audio izlaze/ulaze i neradi a PRIŠTEKAN je kabl od tih prednjih izlaza/ulaza u ploču no ništa se nedogađa.Neda se bolje uslikat.

ako neznate zašto sam tako zaheban eto zašto BOSANAC SAM!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Nerade prednji audio izlazi i ulazi?

- kako znaš da su kabeli uštekani? S prednjih priključaka idu USB i Aadio konektori. Pogledaj i 'prati žice..'

(često ostanu neuključeni jer se servisu to 'neda' raditi, ili je možda pogrešan raspored vidi u manualu od MBO)

- Na audio konektoru je možda označeno dali je AC97 ili HD-Audio. Stariji konektori su samo AC97.

- U BIOSu provjeri opciju dali je omogućen i koji od ta dva standarda za front konektor.

- Neke MBO imaju uz te konektore i jumpere potrebne za omogućavanje front audia. Provjeri u manualau.

- Instaliraj driver, s proizvođačeve stranice (MBO) ako nema tek onda generički.

- Ako je sve uredno spojeno i driver, kod uključivanja bitrebao iskočiti prozor (provjeri u driveru dali je diseblirano).

 

Ovo su mogući uzroci-rješenja ali..

- Moguće da ne radi. (obično neispravan konektor).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
protjeran
offline
RE: Nerade prednji audio izlazi i ulazi?
ihush kaže...

- kako znaš da su kabeli uštekani? S prednjih priključaka idu USB i Aadio konektori. Pogledaj i 'prati žice..'

(često ostanu neuključeni jer se servisu to 'neda' raditi, ili je možda pogrešan raspored vidi u manualu od MBO)

- Na audio konektoru je možda označeno dali je AC97 ili HD-Audio. Stariji konektori su samo AC97.

- U BIOSu provjeri opciju dali je omogućen i koji od ta dva standarda za front konektor.

- Neke MBO imaju uz te konektore i jumpere potrebne za omogućavanje front audia. Provjeri u manualau.

- Instaliraj driver, s proizvođačeve stranice (MBO) ako nema tek onda generički.

- Ako je sve uredno spojeno i driver, kod uključivanja bitrebao iskočiti prozor (provjeri u driveru dali je diseblirano).

 

Ovo su mogući uzroci-rješenja ali..

- Moguće da ne radi. (obično neispravan konektor).

Vako,usb je prednji prištekan radi,samo audio izlazi nerade,a pratio sam IZRIČITO pratio kabele i prišteko gdje je mjesto.Ostatak provjerim.

ako neznate zašto sam tako zaheban eto zašto BOSANAC SAM!
14 godina
neaktivan
offline
Nerade prednji audio izlazi i ulazi?

Što se događa sa zvukom kada uštekaš headset?

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nerade prednji audio izlazi i ulazi?

Pogledaj dali ti je ustekan kabel,mislim da se ustekava iza zadnjih audio portova (zeleni dio sa pinovima pise nesto S_audio).

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nerade prednji audio izlazi i ulazi?

ako imas Gigabyte-ovu plocu, a vidim da imas mozda je problem u ovom(slika).. to oznaceno ukljuci i proradit ce.. tako i meni nije htjelo raditi to sam ukljucio i odmah je radilo.. mozda pomogne..

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis..™
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2010 22:50 (andreas11).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Nerade prednji audio izlazi i ulazi?

Audio na tvojoj ploči je Realtek ALC883. U Control Panelu-u nađi Realtek HD Audio Manager i otvori ga.

Sa desne strane imaš raspored konektora. Na vrhu je jedna ikona koja podsjeća na ikonu foldera. Otvori je i čekiraj "Disable Front Panel Detection".

Ako to ne pomogne onda je nešto hardverski (loši kablovi itd.)

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
RE: Nerade prednji audio izlazi i ulazi?
godo kaže...

Što se događa sa zvukom kada uštekaš headset?

Ništa miruje.

Fake_Alert kaže...

Pogledaj dali ti je ustekan kabel,mislim da se ustekava iza zadnjih audio portova (zeleni dio sa pinovima pise nesto S_audio).

Iza neuštekavam kabel,imam na ploči mjesto gdje uštekam jedan kabl sa pun K žica i onda treba raditi.

andreas11 kaže...

ako imas Gigabyte-ovu plocu, a vidim da imas mozda je problem u ovom(slika).. to oznaceno ukljuci i proradit ce.. tako i meni nije htjelo raditi to sam ukljucio i odmah je radilo.. mozda pomogne..

Gdje si to stisao da i ja stisnem,imam gigabyte ploču.

ako neznate zašto sam tako zaheban eto zašto BOSANAC SAM!
13 godina
protjeran
offline
RE: Nerade prednji audio izlazi i ulazi?
dragans kaže...

Audio na tvojoj ploči je Realtek ALC883. U Control Panelu-u nađi Realtek HD Audio Manager i otvori ga.

Sa desne strane imaš raspored konektora. Na vrhu je jedna ikona koja podsjeća na ikonu foldera. Otvori je i čekiraj "Disable Front Panel Detection".

Ako to ne pomogne onda je nešto hardverski (loši kablovi itd.)

Kod mene je ALC888.

ako neznate zašto sam tako zaheban eto zašto BOSANAC SAM!
13 godina
protjeran
offline
Nerade prednji audio izlazi i ulazi?

Evo sve radi,stisao folder i očitava sve.

ako neznate zašto sam tako zaheban eto zašto BOSANAC SAM!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Nerade prednji audio izlazi i ulazi?
andreas11 kaže...

ako imas Gigabyte-ovu plocu, a vidim da imas mozda je problem u ovom(slika).. to oznaceno ukljuci i proradit ce.. tako i meni nije htjelo raditi to sam ukljucio i odmah je radilo.. mozda pomogne..

Imaš pivu od mene.

dragans kaže...

Audio na tvojoj ploči je Realtek ALC883. U Control Panelu-u nađi Realtek HD Audio Manager i otvori ga.

Sa desne strane imaš raspored konektora. Na vrhu je jedna ikona koja podsjeća na ikonu foldera. Otvori je i čekiraj "Disable Front Panel Detection".

Ako to ne pomogne onda je nešto hardverski (loši kablovi itd.)

I ti imaš pivu od mene.

ako neznate zašto sam tako zaheban eto zašto BOSANAC SAM!
14 godina
offline
Nerade prednji audio izlazi i ulazi?

Tema je malo starija ali da ne otvaram novu pitaću ovdje imao sam instaliran XP sad sam prešao na WIN 7  e sad mi nema zvuka na prednjim izlazima a neda mi se stalno isključivati zvučnike i uključivati slušalice iza kako da riješim problem jer baš se na snalazim na WIN 7 može mala pomoć 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nerade prednji audio izlazi i ulazi?
CANABIS kaže...

Tema je malo starija ali da ne otvaram novu pitaću ovdje imao sam instaliran XP sad sam prešao na WIN 7  e sad mi nema zvuka na prednjim izlazima a neda mi se stalno isključivati zvučnike i uključivati slušalice iza kako da riješim problem jer baš se na snalazim na WIN 7 može mala pomoć 

Uredno instaliraj drivere za sound za WIN 7 i istekaj pa ponovo ustekaj te kabele na maticnu plocu tamo di je hd audio port ili ac 97,koji vec od njih imas.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
neaktivan
offline
Nerade prednji audio izlazi i ulazi?

Evo, da ne otvaram novu temu, kad prikljucim bilo koje slusalice u prednji audio izlaz krci i nema zvuka. Zasto? Hvala

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nerade prednji audio izlazi i ulazi?
chutac kaže...

Evo, da ne otvaram novu temu, kad prikljucim bilo koje slusalice u prednji audio izlaz krci i nema zvuka. Zasto? Hvala

Vjerojatno ti nije spojen kabel sa prednjeg ulaza na plocu ili jednostavno nemoze straznji i prednji radit u isto vrijeme.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nerade prednji audio izlazi i ulazi?
zoharbizo kaže...
chutac kaže...

Evo, da ne otvaram novu temu, kad prikljucim bilo koje slusalice u prednji audio izlaz krci i nema zvuka. Zasto? Hvala

Vjerojatno ti nije spojen kabel sa prednjeg ulaza na plocu ili jednostavno nemoze straznji i prednji radit u isto vrijeme.

  Kabel mi je spojen, no probat cu ga prestekat, ocistit prasinu ako ima. Hvala :)
P.S. prije su radili i prednji i straznji

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
13 godina
offline
Re: Nerade prednji audio izlazi i ulazi?
chutac kaže...
zoharbizo kaže...
chutac kaže...

Evo, da ne otvaram novu temu, kad prikljucim bilo koje slusalice u prednji audio izlaz krci i nema zvuka. Zasto? Hvala

Vjerojatno ti nije spojen kabel sa prednjeg ulaza na plocu ili jednostavno nemoze straznji i prednji radit u isto vrijeme.

  Kabel mi je spojen, no probat cu ga prestekat, ocistit prasinu ako ima. Hvala :)
P.S. prije su radili i prednji i straznji

Reinstaliraj drivere za zvuk ukoliko si presao na novi os u meduvremenu.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nerade prednji audio izlazi i ulazi?
zoharbizo kaže...

Reinstaliraj drivere za zvuk ukoliko si presao na novi os u meduvremenu.

  probat cu, malo kasnije pa javim

 

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
14 godina
offline
Nerade prednji audio izlazi i ulazi?
kod mene je situacija slijedeća win 7 sam stavi sinoć uredno instalirani svi driveri sad sam otvorio i provjerio dali je uključeno u matičnu (uključeno je ) odpoio sam i ponovno spojio i opet ništa u čemu je kvaka.
ne mogu nigdje naći Realtek HD Audio Manager gdje u win 7 nema ih u Control Panelu-u
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nerade prednji audio izlazi i ulazi?
CANABIS kaže...
kod mene je situacija slijedeća win 7 sam stavi sinoć uredno instalirani svi driveri sad sam otvorio i provjerio dali je uključeno u matičnu (uključeno je ) odpoio sam i ponovno spojio i opet ništa u čemu je kvaka.
ne mogu nigdje naći Realtek HD Audio Manager gdje u win 7 nema ih u Control Panelu-u

Nemozes naci jer nisi instalirao drivere za zvuk nego si ostavia od winsa.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
9 godina
neaktivan
offline
Nerade prednji audio izlazi i ulazi?

Ej pozz naletio sam slucajno na ovu temu i podavno je otvorena pa da nepravim novu pitat cu ovjde. Rusio sam sistem prije par dana  win7 i sve mi je radilo prije rusenja oke sa zvukom i kako sam napravio novi zvucna kartica mi se poremetila zvuk mi izlazi na crveni ulaz za mikrofon a mikrofon radi na plavom ali nemogu ga pojacati ni smnjiti i prednjii ulaz i izlaz mi nerade nikako a prije je sve oke funkcioniralo. Zvucna mi je AC 97 i pokusao sam reinstalirati ali nista :/

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.9.2014 14:45 (BBC).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice