Niži napon na +3.3V railu

poruka: 8
|
čitano: 1.244
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Niži napon na +3.3V railu

Od svih railova, jedino mi +3.3V javlja nižu vrijednost od 2.92V (fluktuira između 2.92 i 2.94), što je prema ATX specifikaciji ispod tolerance.

 

Komp radi najnormalnije, temperature su uredne.

 

Postoji li šansa da radi tog nižeg napona nešta vrisne, jer sam negdje pročitao da +3.3V rail napaja RAM?

 

Trenutno:

+3.3V = 2.929

+5V = 5.040

+12V = 12.312

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Niži napon na +3.3V railu

Jel to iz neke aplikacije očitano? Ako je, to ti nikada nije 100% točno, jedino točno sto možeš napraviti je multimetar i na nekom konektori nađeš taj rail i izmjeriš.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
7 godina
protjeran
offline
Re: Niži napon na +3.3V railu
JozoBozo121 kaže...

Jel to iz neke aplikacije očitano? Ako je, to ti nikada nije 100% točno, jedino točno sto možeš napraviti je multimetar i na nekom konektori nađeš taj rail i izmjeriš.

Jest, iz AIDA64, ali BIOS javlja iste vrijednosti, možda čak malčice i niže. Pošto nemam multimetar, probat ću ištekat i uštekat glavni kabel na ploči, ali pitanje ostaje - može li šta krepat od nižeg 3.3 napona?

7 godina
offline
Re: Niži napon na +3.3V railu
TKosir kaže...

Jest, iz AIDA64, ali BIOS javlja iste vrijednosti, možda čak malčice i niže. Pošto nemam multimetar, probat ću ištekat i uštekat glavni kabel na ploči, ali pitanje ostaje - može li šta krepat od nižeg 3.3 napona?

 Teško da može krepat baš zbog toga (ipak je napajanje RAM-a preko dodatnog buck konvertera), ali mogu se javiti nestabilnosti i problemi u radu, a to nije sexy...

Moguće da su samo elektroliti na tom railu u banani, a to ti netko popravi za 5 minuta.

 

Kruha i igala...
16 godina
moderator
offline
Re: Niži napon na +3.3V railu
TKosir kaže...

Od svih railova, jedino mi +3.3V javlja nižu vrijednost od 2.92V (fluktuira između 2.92 i 2.94), što je prema ATX specifikaciji ispod tolerance.

 

Komp radi najnormalnije, temperature su uredne.

 

Postoji li šansa da radi tog nižeg napona nešta vrisne, jer sam negdje pročitao da +3.3V rail napaja RAM?

 

Trenutno:

+3.3V = 2.929

+5V = 5.040

+12V = 12.312

Trebao bi multimetrom izmjeriti napon, da ne ispadne da je problem zapravo u senzoru napona, a ne u samom naponu.

 

Ne bi se trebalo ništa oštetiti od nešto nižeg napona, jedino možda postoji potencijal za probleme sa stabilnošću. Čak i ako nemaš probleme sa stabilnošću, trebao bi reklamirati napajanje ako je pod garancijom ili razmisliti o nabavci novog jer ili je napajanje loše kvalitete, loše kontrole kvalitete ili se nešto dogodilo s njim pa više ne može držati traženi napon.

7 godina
protjeran
offline
Niži napon na +3.3V railu

Evo klimam 24-pinski kabel, napon divlja, znači tu je problem :) Preštekat, pa ćemo vidit

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Niži napon na +3.3V railu
TKosir kaže...

Evo klimam 24-pinski kabel

LOL, jače ga klimati moraš.

 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
12 godina
offline
Niži napon na +3.3V railu

Ako nije pokvareno, živ bio, ne diraj. 
 Klimanjem možeš samo izklimati pin sa štampe.

Nemaš potrebe zamarati se sa naponima, dok radi, radi.

First In Last Out
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice