Savjet za kupnju napajanja i hladnjaka

poruka: 9
|
čitano: 2.023
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Savjet za kupnju napajanja i hladnjaka

Pozdrav, slažem si računalo i trenutno imam CPU i5 4570 Haswell 3,2GHz, MBO Gigabyte H81M-DS2V i dvije pločice Corsair Vengeance 4GB. 

 

Trebao bi napajanje ako mi netko može preporučiti do 400 kn i hladnjak za procesor do 200 kn. Što se najbolje može naći za te novce? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjet za kupnju napajanja i hladnjaka

Izbor napajanja ovisi o tome koja će grafička kartica ići unutra, a stock Intel-ov hladnjak je dovoljan za taj procesor jer se i tako ne može OC-ati.

 

FSP Hexa+ 400 W (od 320 kn; 3 god. jamstva) je u pravilu best buy izbor za sve kartice do GTX 1060 ili kod AMD-a RX 470, ali imaš još neke opcije ako ti je važnija učinkovitost, modularnost, jamstvo ili nešto jeftinije ako ćeš sve pokretati na integriranoj.

13 godina
offline
Re: Savjet za kupnju napajanja i hladnjaka
kiwi_91 kaže...

stock Intel-ov hladnjak je dovoljan za taj procesor jer se i tako ne može OC-ati.

Ako mu je tišina bitna, onda je LC CC 120 taman uz kvalitetnu termalnu pastu.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
online
Re: Savjet za kupnju napajanja i hladnjaka
Za taj proc je vise nego dovoljan i lc cc 95 za potpunu tisinu i temperature ne vise od 65 stupnjeva, isprobano
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Savjet za kupnju napajanja i hladnjaka
picajzla0707 kaže...
Za taj proc je vise nego dovoljan i lc cc 95 za potpunu tisinu i temperature ne vise od 65 stupnjeva, isprobano

Ovisi to i u kojem točno kućištu se procesor nalazi.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
online
Re: Savjet za kupnju napajanja i hladnjaka
Valentin17 kaže...
picajzla0707 kaže...
Za taj proc je vise nego dovoljan i lc cc 95 za potpunu tisinu i temperature ne vise od 65 stupnjeva, isprobano

Ovisi to i u kojem točno kućištu se procesor nalazi.

 hehe, tu sam te ček'o

isprobano u prastarom antecu, kojem su svi ventovi pocrkali osim zadnjeg ispušnog, tak da je airflow u banani

vjeruj mi da sam i sam se čudio koliko to malo govance dobro i tiho hladi, a nisam vjerovao stjepku ranije da je bolji od mog starog trostruko skupljeg cm vortex plus

 

doduše, nemam pojma kako bi reagirao s nekim zahtjevnijim procesorima, ali te non k hasane drži bez problema

13 godina
offline
Re: Savjet za kupnju napajanja i hladnjaka
picajzla0707 kaže...

 hehe, tu sam te ček'o

isprobano u prastarom antecu, kojem su svi ventovi pocrkali osim zadnjeg ispušnog, tak da je airflow u banani

vjeruj mi da sam i sam se čudio koliko to malo govance dobro i tiho hladi, a nisam vjerovao stjepku ranije da je bolji od mog starog trostruko skupljeg cm vortex plus

doduše, nemam pojma kako bi reagirao s nekim zahtjevnijim procesorima, ali te non k hasane drži bez problema

 Svaka čast, sad sam naučio nešto novo. 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
12 godina
neaktivan
offline
Savjet za kupnju napajanja i hladnjaka

Hvala na savjetima. 

 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Savjet za kupnju napajanja i hladnjaka

Na kraju sam našao dobar deal. Kupio sam Seasonic x650 80+ gold modularno napajanje i scythe mugen 4. Oboje za manje od 600 kn. 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice