Ventilator na napajanju kako okrenuti?

poruka: 18
|
čitano: 9.492
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Ventilator na napajanju kako okrenuti?

Jesam li dobro postavio ventilator na na0janju, cistio sam sve i nisam ni gledo kako je bio okrenut takod a sam ga postavio tako da izbacuje iz napjanja vazduh u kuciste dole da duva? Je li tako ispravno jer mi je ono sto je ventilator unutar kucisti i okrenut prema dole prema maticnoj, nije da direktno iza kucista pozadi da se okrece.. pa sad ako toplotu izbacuje direkt na ram memoriju dole zagrijava je, a ako bi bilo obrnuto onda bi topao vazduh uvlacio iz unutrasnjosti kucista u napojnu pa opet ne valja.. Zato pitam

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ventilator na napajanju kako okrenuti?

ventilator mora puhat unutar napajanja a zrak pozadi ide sam van

10 godina
offline
Ventilator na napajanju kako okrenuti?

.

MISCREATED
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ventilator na napajanju kako okrenuti?
Giopriest kaže...

ventilator mora puhat unutar napajanja a zrak pozadi ide sam van

 Pa slicica na sredini nalepnica ona, ona treba da bude okrenuta prema napolju a ne unutra?? Gledo sam bas malopre na youtube raskplapanje napojne i na svakom nalepnica je prema polju okrenuta, a ako je prema polju onda topao vazduh ispuhuje iz napojne napolje..

A sad meni je takvo napajanje kao na ovoj slici, i sad znaci treba ledja ventilatora da okrenem uz poklopac da pricvrstim kako sma skonto, a ne onu prednju stranu ventilatora? Onda meni nalepnica na sredini kulera dodje kontra od ostalih napajanja sto sma gledo po youtube..

Evo na 1:38 i on okrece kuler da izduvava vazduh iz napojne a isto mu je napajanje ko u mene, tj kuler dodje unutar kucista a ne napolju kao na onim starijim

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 6:02 (keks99).
10 godina
offline
Re: Ventilator na napajanju kako okrenuti?

Oduvijek napajanja imaju isti sistem. 

Poslikaj kako si to spoijo i koje kučište imaš

MISCREATED
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ventilator na napajanju kako okrenuti?
nicky.sl kaže...

Oduvijek napajanja imaju isti sistem. 

Poslikaj kako si to spoijo i koje kučište imaš

 Mislio sam na ventilator u kucistu na plozaj. Oni neki imaju ventilator koji dodje na poleđini kucista pored utikaca od 220v i prekidaca, tu bude dok ovaj sa slike i u mene imaju ventilstor na drugom mjestu, preko gornje(na slici, a u syvari to dodje okrenuto na dole kad se postavi).. i sad imao sam dva komp koji imaju napojnu onu drugu, ne kao sa slike i iza kucista izbacivali su topao zrak kada postavim ruku, znzci vrti ss ventilator zadnja strana ventilatora je prema komponentama u napajanju i ona uzima, a prednja izbacuje napolje zrak.. Tako je bilo na 2 napojne. Slikscu posle

10 godina
offline
Re: Ventilator na napajanju kako okrenuti?
keks99 kaže...
nicky.sl kaže...

Oduvijek napajanja imaju isti sistem. 

Poslikaj kako si to spoijo i koje kučište imaš

 Mislio sam na ventilator u kucistu na plozaj. Oni neki imaju ventilator koji dodje na poleđini kucista pored utikaca od 220v i prekidaca, tu bude dok ovaj sa slike i u mene imaju ventilstor na drugom mjestu, preko gornje(na slici, a u syvari to dodje okrenuto na dole kad se postavi).. i sad imao sam dva komp koji imaju napojnu onu drugu, ne kao sa slike i iza kucista izbacivali su topao zrak kada postavim ruku, znzci vrti ss ventilator zadnja strana ventilatora je prema komponentama u napajanju i ona uzima, a prednja izbacuje napolje zrak.. Tako je bilo na 2 napojne. Slikscu posle

 Niti što kužiš niti znaš objasnit. 

 

Ako misliš na ovaj vent (zaokruženi) on služi za izbacivanje vručeg zraka iz kučišta 

 

 

Imaš dvi vrste kučišta:

Jednima (onim starijim) napajanje montiralo gore poviše matične ploče i evo ti slika kako treba ići struja zraka

 Drugima je napajenje na podu (današnja kučišta) i zrak vuku izvana i izbacuju također vani 
 Kako ja mogu znat koje ti napajanje i koje kučište imaš ??? 

 

Poslikaj to pa da vidimo o čemu se radi

MISCREATED
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 14:05 (nicky.sl).
15 godina
offline
Ventilator na napajanju kako okrenuti?

osovina motora prema magnetskom sjeveru. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 14:11 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ventilator na napajanju kako okrenuti?
nicky.sl kaže...
keks99 kaže...
nicky.sl kaže...

Oduvijek napajanja imaju isti sistem. 

Poslikaj kako si to spoijo i koje kučište imaš

 Mislio sam na ventilator u kucistu na plozaj. Oni neki imaju ventilator koji dodje na poleđini kucista pored utikaca od 220v i prekidaca, tu bude dok ovaj sa slike i u mene imaju ventilstor na drugom mjestu, preko gornje(na slici, a u syvari to dodje okrenuto na dole kad se postavi).. i sad imao sam dva komp koji imaju napojnu onu drugu, ne kao sa slike i iza kucista izbacivali su topao zrak kada postavim ruku, znzci vrti ss ventilator zadnja strana ventilatora je prema komponentama u napajanju i ona uzima, a prednja izbacuje napolje zrak.. Tako je bilo na 2 napojne. Slikscu posle

 Niti što kužiš niti znaš objasnit. 

 

Ako misliš na ovaj vent (zaokruženi) on služi za izbacivanje vručeg zraka iz kučišta  

 

Imaš dvi vrste kučišta:

Jednima (onim starijim) napajanje montiralo gore poviše matične ploče i evo ti slika kako treba ići struja zraka Drugima je napajenje na podu (današnja kučišta) i zrak vuku izvana i izbacuju također vani  Kako ja mogu znat koje ti napajanje i koje kučište imaš ??? 

 

Poslikaj to pa da vidimo o čemu se radi

 https://ibb.co/norRZd

https://ibb.co/kntZLJ

https://ibb.co/dvVmZd

 https://ibb.co/bOvjny

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 14:20 (keks99).
10 godina
offline
Re: Ventilator na napajanju kako okrenuti?

A je ti slika baš se lipo vidi kučište i baš lipo vidim jel to napajanje gori ili doli 

 

Tu di je prekidač e tud zrak treba izlaziti vani iz napajanja

MISCREATED
10 godina
offline
Re: Ventilator na napajanju kako okrenuti?

Naopako si okrenuo ventilator u napajanju

MISCREATED
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ventilator na napajanju kako okrenuti?
nicky.sl kaže...

Naopako si okrenuo ventilator u napajanju

 Eto 4slike doks am sve upload... Znaci naopako prednj strana od kulera je ova sto se vidi.. eto, a na onim napajanjima gdje je kuler tamo pozadi(prva slika) tu im stoji kuler, na njima se ovako postavi kuler pa sam zato reko da je na njima drugacije. ZnCi ovako treba 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 14:26 (keks99).
10 godina
offline
Re: Ventilator na napajanju kako okrenuti?
keks99 kaže...
nicky.sl kaže...

Naopako si okrenuo ventilator u napajanju

 Eto 4slike doks am sve upload... Znaci naopako prednj strana od kulera je ova sto se vidi.. eto, a na onim napajanjima gdje je kuler tamo pozadi(prva slika) tu im stoji kuler, na njima se ovako postavi kuler pa sam zato reko da je na njima drugacije

 Svaki ventilator ima jednak smjer struje zraka 

  

 

Ta prastara napajanja su imala ventilator i tu di ga ima i tvoj i iza kod sklopke. Taj kod sklopke je izvlačio zrak iz napajanja i bacao ga van a taj što si ti naopako okrenu je i prije i danas služi(o) za uvlačenje zraka u napajanje

MISCREATED
10 godina
offline
Re: Ventilator na napajanju kako okrenuti?
keks99 kaže...
nicky.sl kaže...

Naopako si okrenuo ventilator u napajanju

 Eto 4slike doks am sve upload... Znaci naopako prednj strana od kulera je ova sto se vidi.. eto, a na onim napajanjima gdje je kuler tamo pozadi(prva slika) tu im stoji kuler, na njima se ovako postavi kuler pa sam zato reko da je na njima drugacije. ZnCi ovako treba 

 Eto tako kako je na toj slici treba stajati vent

MISCREATED
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ventilator na napajanju kako okrenuti?
nicky.sl kaže...
keks99 kaže...
nicky.sl kaže...

Naopako si okrenuo ventilator u napajanju

 Eto 4slike doks am sve upload... Znaci naopako prednj strana od kulera je ova sto se vidi.. eto, a na onim napajanjima gdje je kuler tamo pozadi(prva slika) tu im stoji kuler, na njima se ovako postavi kuler pa sam zato reko da je na njima drugacije. ZnCi ovako treba 

 Eto tako kako je na toj slici treba stajati vent

 Sadnece ventilator da se okrece nzm sta mu je.. upalim komp sv se vrti ali nece ovaj na napajanju wtf

Hoce okreno konektor naopako usteko dvo pinski okreno drugacije i nije htjelo, sad hoce.. hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 14:42 (keks99).
10 godina
offline
Re: Ventilator na napajanju kako okrenuti?
keks99 kaže...
nicky.sl kaže...
keks99 kaže...
nicky.sl kaže...

Naopako si okrenuo ventilator u napajanju

 Eto 4slike doks am sve upload... Znaci naopako prednj strana od kulera je ova sto se vidi.. eto, a na onim napajanjima gdje je kuler tamo pozadi(prva slika) tu im stoji kuler, na njima se ovako postavi kuler pa sam zato reko da je na njima drugacije. ZnCi ovako treba 

 Eto tako kako je na toj slici treba stajati vent

 Sadnece ventilator da se okrece nzm sta mu je.. upalim komp sv se vrti ali nece ovaj na napajanju wtf

 Provjeri jesi li ga spojio na pcb kako treba

MISCREATED
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ventilator na napajanju kako okrenuti?
nicky.sl kaže...
keks99 kaže...
nicky.sl kaže...
keks99 kaže...
nicky.sl kaže...

Naopako si okrenuo ventilator u napajanju

 Eto 4slike doks am sve upload... Znaci naopako prednj strana od kulera je ova sto se vidi.. eto, a na onim napajanjima gdje je kuler tamo pozadi(prva slika) tu im stoji kuler, na njima se ovako postavi kuler pa sam zato reko da je na njima drugacije. ZnCi ovako treba 

 Eto tako kako je na toj slici treba stajati vent

 Sadnece ventilator da se okrece nzm sta mu je.. upalim komp sv se vrti ali nece ovaj na napajanju wtf

 Provjeri jesi li ga spojio na pcb kako treba

 Spojio al nisam znao da ima veze kako se okrene, pa sad sam okreno ispravno dvo pinski i radi sad hvala

10 godina
offline
Re: Ventilator na napajanju kako okrenuti?

Nema na čemu

MISCREATED
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice