Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.390.165
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Jeeeeee!!! 

 

Već godinama sanjam o Fractal Design R4.

 

I neki dan vidim na Njuškalu Fractal XL R2 za 800 kn.

Spustim na 700kn.

I još je prodavač prihvatio bon 100kn iz Linksa (koji sam dobio za rođendan).

I tako sam za 600kn dobio XL R2

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
8 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
TheDarkSide, pogledaj si Phanteks Enthoo Pro!!
Ima sve što si naveo
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Arabarran kaže...
TheDarkSide, pogledaj si Phanteks Enthoo Pro!!
Ima sve što si naveo

 Hvala, pogledat cu :) na centro hr sam nasao za 900, budem pogledao dal ima za manje...naso sam i neke druge koji mi se svidjaju pa cu ih proucit sve malo i vidit koji bi najbolje odgovarao :)

Origin ID: ReaLazio
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Heeeej

Fractal Design Define XL R2 me jako razočarao.

 

Temperature mnogo više nego na starom kućištu.

 
 

Je tiše, ali ne toliko koliko sam ja mislio da bude.

 

 
 

 

Vjerojatno je na staroj konfiguraciji napajanje vuklo topli zrak van, jer je cooler postavljen prema gore.

Sad ću morati postaviti ventilator prema gore, a ne prema nazad, pa cu na kraju dobiti glasnije kućište nego ono staro :(

 

Svi ventilatori uredno rade.

Ovo je mjereno na najnižim okretajima ventilatora kućišta (može se podešavati). Na najvećoj brzini je dosta glasnije, i temperature su niže za kojih 5 stupnjeva.

 

Ima ko kakvu pametnu ideju? Help

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
CyberDemonVZ kaže...

Heeeej

Fractal Design Define XL R2 me jako razočarao.

 

Temperature mnogo više nego na starom kućištu.

  

Je tiše, ali ne toliko koliko sam ja mislio da bude.

 

  

 

Vjerojatno je na staroj konfiguraciji napajanje vuklo topli zrak van, jer je cooler postavljen prema gore.

Sad ću morati postaviti ventilator prema gore, a ne prema nazad, pa cu na kraju dobiti glasnije kućište nego ono staro :(

 

Svi ventilatori uredno rade.

Ovo je mjereno na najnižim okretajima ventilatora kućišta (može se podešavati). Na najvećoj brzini je dosta glasnije, i temperature su niže za kojih 5 stupnjeva.

 

Ima ko kakvu pametnu ideju? Help

 

 Za početak zarotiraj taj vent na hladnjaku prema stražnjem ispuhu. ovako kako ti je sada ima smisla da imaš vent na vrhu, a nemaš ga.

Nisam skužio kako ti sada stoji vent na napajanju? Treba vući odozdola, to je vlastiti rashladni sistem, neće imati veze sa ostatkom konfe.

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Arabarran kaže...

 

 Za početak zarotiraj taj vent na hladnjaku prema stražnjem ispuhu. ovako kako ti je sada ima smisla da imaš vent na vrhu, a nemaš ga.

Nisam skužio kako ti sada stoji vent na napajanju? Treba vući odozdola, to je vlastiti rashladni sistem, neće imati veze sa ostatkom konfe.

 Već sam triput napisao, al vidim da očito u drugim temama, sorry.

Cooler se ne može okretati. Samo dolje-gore.

 

 

Napajanje je dobro složeno.

 

Ostaje mi il novi cooler, il gore otvoriti kućište i staviti vent (što bi želio izbjeći).

 

P.S. samo se nadam da se svi (noviji) cooleri mogu okretati kako ja želim. Ovak izgleda matična i cooler na njoj:

 
 

Kopče i na matičnoj i cooleru samo gore-dolje.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav, trebam preporuku za kućište. Trenutno imam  Asus Vento i užasno izvgleda a nemam bočnu stranicu jer mi coolermasterov hyper evo 212 ne stane a bogme i 1070 je na usko.

Trebao bi nešto da ne moram brinuti o prostoru unutra jer mislim kroz koje vrijeme uzeti novu konfiguraciju. Napajanje je Corsair CX600 i cijena je do 700 kn.  Može iz nekog dućana u Zgb ako nije frka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Point-X kaže...

Pozdrav, trebam preporuku za kućište. Trenutno imam  Asus Vento i užasno izvgleda a nemam bočnu stranicu jer mi coolermasterov hyper evo 212 ne stane a bogme i 1070 je na usko.

Trebao bi nešto da ne moram brinuti o prostoru unutra jer mislim kroz koje vrijeme uzeti novu konfiguraciju. Napajanje je Corsair CX600 i cijena je do 700 kn.  Može iz nekog dućana u Zgb ako nije frka.

Evo ti par modela pa odluči za 700kn nema boljih: Thermaltake Suppressor F31,Phanteks Enthoo Pro M,Phanteks Eclipse P400,Fractal Design Define R4...

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
3n3m1 kaže...
Point-X kaže...

Pozdrav, trebam preporuku za kućište. Trenutno imam  Asus Vento i užasno izvgleda a nemam bočnu stranicu jer mi coolermasterov hyper evo 212 ne stane a bogme i 1070 je na usko.

Trebao bi nešto da ne moram brinuti o prostoru unutra jer mislim kroz koje vrijeme uzeti novu konfiguraciju. Napajanje je Corsair CX600 i cijena je do 700 kn.  Može iz nekog dućana u Zgb ako nije frka.

Evo ti par modela pa odluči za 700kn nema boljih: Thermaltake Suppressor F31,Phanteks Enthoo Pro M,Phanteks Eclipse P400,Fractal Design Define R4...

 Samo što ako imaš više od 2 hdd-a morat ces kupovat brackete za njih jer se oni posebno kupuju u enthoo pro m-u i dobiješ samo 1 ventilator.. lp

If you have nothing to lose, try.
15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Jedan relikt od HDD i jedan SSD.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Dali ima tko iskustva sa In Win 703 kućištem?

Ovo crveno mi je zapelo za oko jer ću radit novi setup plus novi stol itd, a cijena je jako dobra...

Ide bijeli stol, periferija svijetli crveno tako da mi se ovo crveno kućčište jako dopada...

 

Dvoumim se između njega i NZXT H230 no ovo mi je nekako blesavije... I nešto jeftinije...

Još da se može maknut In Win naljepnica na bočnoj stranici...

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2016 19:41 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
doktor1 kaže...

Dali ima tko iskustva sa In Win 703 kućištem?

Ovo crveno mi je zapelo za oko jer ću radit novi setup plus novi stol itd, a cijena je jako dobra...

Ide bijeli stol, periferija svijetli crveno tako da mi se ovo crveno kućčište jako dopada...

 

Dvoumim se između njega i NZXT H230 no ovo mi je nekako blesavije... I nešto jeftinije...

Još da se može maknut In Win naljepnica na bočnoj stranici...

 Taj In Win 703 po meni nije ništa poseban pogotovo jer ima unutrašnjost opremljeno kao lowend kučište stoga ako tražiš slično kučište možda da razmisliš o NZXT Source 340 crno - crvenom modelu, Link: (https://iponcomp.hr/webshop/product/nzxt_source_340_crno_crveno/1126367) koji je sigurno bolji izbor iako nešto skuplji. Koliko misliš izdvojiti novca za novo kućište?

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2016 20:08 (3n3m1).
16 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

E vidiš ovaj 340 mi se jako sviđa...

Od 500 - 700 kn...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

NZXT H230 premalo nudi za pare, prezagusen airflow naspram drugih u tom rangu. InWin 703 je ok za 475kn.. Po meni je u tom rangu blizu 600kn najbolji Phanteks P400 od ATX kucista, tj. P400S za 670kn, sto je vrlo blizu i cijeni Fractal Define S..

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2016 20:13 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
doktor1 kaže...

E vidiš ovaj 340 mi se jako sviđa...

Od 500 - 700 kn...

 Iskreno i meni se više dopada S340 od spomenutog In Win-a,također razmisli i o phanteksu eclipse P400 kao što kolega kaže.

12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav, je li zalman z3 plus i dalje best buy u kategoriji i ima li smisla preci na njega s thermaltake v4 (postavljena su 2 venta na topu, jedan straga i jedan sprijeda, isto kao u z3), recimo da je budzet nekih 400-500kn uvrh glave ako je zaista worth

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
ashcro kaže...

Pozdrav, je li zalman z3 plus i dalje best buy u kategoriji i ima li smisla preci na njega s thermaltake v4 (postavljena su 2 venta na topu, jedan straga i jedan sprijeda, isto kao u z3), recimo da je budzet nekih 400-500kn uvrh glave ako je zaista worth

Neisplativo, ako želiš uloži si u kvalitetnije i tiše ventilatore za Zalmana.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Može preporuka best buy kućišta do 500 kn s dovoljnom dužinom za nereferetnu gtx 1080 i dva hdd-a?? 

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Shockwave kaže...

Može preporuka best buy kućišta do 500 kn s dovoljnom dužinom za nereferetnu gtx 1080 i dva hdd-a?? 

Zalman Z1, negdje i za manje od 300 kn.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2016 15:30 (Valentin17).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Valentin17 kaže...
Shockwave kaže...

Može preporuka best buy kućišta do 500 kn s dovoljnom dužinom za nereferetnu gtx 1080 i dva hdd-a?? 

Zalman Z1, negdje i za manje od 300 kn.

 Zar mu nije bolje kupiti spomenutog Zalmana Z9 Neo,koji je u mnogim segmentima bolje kućište od Z1.I šteta je ne baciti pogled na dvije GTX1080 u kućištu....

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2016 18:13 (3n3m1).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
3n3m1 kaže...

 Zar mu nije bolje kupiti spomenutog Zalmana Z9 Neo,koji je u mnogim segmentima bolje kućište od Z1.I šteta je ne baciti pogled na dvije GTX1080 u kućištu....

Pa je, slažem se s tobom prijatelju, moje je bila jedna jeftinija alternativa.

ps. kako dvije, naveo je nereferentnu GTX 1080 i 2 HHDa ako sam pratio dobro?

ps. 2 u Z1 model dva duža modela teško mogu stati jer bi drugi vjerojatno došao do kaveza za diskove.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2016 18:54 (Valentin17).
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Define S ili Thermaltake Suppressor F31 ili iz oglasnika UrbanS71 iako mi je preveliko, ima i rabljeni 300R ?

Želim tvornički tiho kućište, filtere, izgled manje bitan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

TT F31 po meni ima puno previse plastike ispred ventilatora te ima lose stock ventilatore. Taj potencijalni problem je rjesen kod iducih koje cu navest.

 

Define S je super, jedino sto ce ti kuciste izgledati malo prazno sprijeda, ako ne ides na custom loop. Sprijeda nema spuzvu za upijanje zvuka kao npr. R5.

 

Tu bih jos dodao Corsair 400Q kao kompaktnije i takodjer tiho kuciste i naravno Define R5, pogotovo ako ti treba optika, prednja vrata, vise HDD kaveza.

 

Za kraj bih spomenuo Phanteks P400S, ali, ako te interesira takvo kompaktno atx kuciste, mi se boljim odabirom cini malo skuplji Corsair 400Q.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2016 13:58 (The_Fichek).
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Taj Phanteks P400 je jedino eye candy kuciste, i nista vise, obicna pecnica od kucista sa ultra jadnim protokom zraka a pritom je i dosta malo kuciste, frend je u tom kucistu imao preko 10 stupnjeva vece zagrijavanje sa istom grafom (MSI R9 390) nego ja u svom kucistu.

 

R5 također nema smisla kada je Thermaltake F51 unaprijeđena i veca verzija, jedino sta ima slabije ventove ali su jako tihi, i rade ok posao.

 

F31 je nesto manje kuciste od F51, nema fan kontorler, ali je sve ostalo jako slicno, a u F31 mozes ugraditi i pokrov za napjanje kojeg posebno narucis pa ispod njega sakrijes kablove ako nisi previse strucan u tome. Ja dajem glas za F31.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Tako je, 10 stupnjeva ide gore P400S sa zatvorenim front panelom i takodjer nisu dobri stock ventilatori kao kod Thermaltakea. Zato sam rekao da bolje gleda Corsair 400Q, ako ce kompaktno kuciste, makar uopce nema vrata, ali ima kvalitetnije stock ventilatore, iako i ti po meni nisu dovoljno dobri.

 

Hebes tihe ventilatore, ako ne vuku dovoljno zrak, a koliko je dovoljno zavisi o setupu i onome koji kupuje..

 

Ne velim ja da su TT kucista losa, nego eto, po meni imaju previse plastike koja vjerojatno ne blokira puno airflow, ali me to smeta i jasno se vidi da ostala kucista nemaju ni blizu tolko plastike sprijeda i s gornje strane.

 

 

9 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Decki sta vi velite na ovo Antec P9 kuciste? izgleda zanimljivo i cijena mu je u linksu 692kn midi tower sa ogromnim prozorom.

If you have nothing to lose, try.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2016 14:34 (Filip720).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Tako je, 10 stupnjeva ide gore P400S sa zatvorenim front panelom i takodjer nisu dobri stock ventilatori kao kod Thermaltakea. Zato sam rekao da bolje gleda Corsair 400Q, ako ce kompaktno kuciste, makar uopce nema vrata, ali ima kvalitetnije stock ventilatore, iako i ti po meni nisu dovoljno dobri.

 

Hebes tihe ventilatore, ako ne vuku dovoljno zrak, a koliko je dovoljno zavisi o setupu i onome koji kupuje..

 

Ne velim ja da su TT kucista losa, nego eto, po meni imaju previse plastike koja vjerojatno ne blokira puno airflow, ali me to smeta i jasno se vidi da ostala kucista nemaju ni blizu tolko plastike sprijeda i s gornje strane.

 

 

 O kojoj plastici ti pricas? Jedina plastika koje ima je ta na dust filteru, al kolko sam ja istestirao to ako stupanj dva spusti temperature naspram nekih boljih i skupljih filtera zato jer sam si ja kupovao nove filtere za 3 x 140mm ventove naprijed.

 

Fractal-ovi filteri nisu prosarani plastikom, ali su jako gusti i dosta smanje airflow tako da na kraju dođes na isto kao sa ovima od Thermaltake-a, sa time da Fractali uopce nemaju gornji dust filter.

 

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Filip720 kaže...

Decki sta vi velite na ovo Antec P9 kuciste? izgleda zanimljivo i cijena mu je u linksu 692kn midi tower sa ogromnim prozorom.

 Zanimljivo kuciste, ali za 100kn se dobije ipak osjetno bolji Thermaltake F51 u svakom pogledu.

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...
Filip720 kaže...

Decki sta vi velite na ovo Antec P9 kuciste? izgleda zanimljivo i cijena mu je u linksu 692kn midi tower sa ogromnim prozorom.

 Zanimljivo kuciste, ali za 100kn se dobije ipak osjetno bolji Thermaltake F51 u svakom pogledu.

 Svjestan sam toga, necu kupiti nego me onako informativno zanima. A tako mozes u nedogled za 300 kuna se dobije r5 haha iako si u pravu. 

If you have nothing to lose, try.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice