Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.389.459
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

Pa nije bas 800kn, ako bi prodao taj i3 za 350kn ostaje ti jos 450-500kn za nadoplatu. Uglavnom uzmi barem kuciste kako spada, ovaj MS Monster je smece od kucista.

 Guglao sam gledao sam ima sve što mi treba taj kejs,dolje ću jedino od aluminija poklopac za sakriti psu napraviti i to je to.

Gledam netko je ovdje na forumu uzeo tog MS-a,baš sad gledam znači:
Zalman Z3(mislim da mi u njega neće stat 2x240mm) stane

MS Monster

Antec Nine Hundred

 

 

EDIT
Nema šanse 350kn za i3 2130,ja sam dao 80kn za njega.

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2016 2:34 (kruskar).
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Samo mi nije jnasno gdje ti mislis i kako ugraditi radijatore u MS Monstera... kaj se tice i3, nema veze kolko si ga ti platio, ono je neka relana rijednost 300-350kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

Samo mi nije jnasno gdje ti mislis i kako ugraditi radijatore u MS Monstera... kaj se tice i3, nema veze kolko si ga ti platio, ono je neka relana rijednost 300-350kn.

 Na krov i naprjed,taman pase onak kak meni trebat,moguce da cu morati malo drill koristiti ali nista strasno.

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Morat ces sigurno i to ne malo, za naprijed uopce nisam siguran kak ces ga staviti zbog prednjeg dijela a mislim da ces i na krovu imati problema zato jer kuciste ni nema podrskunza vodena i radijatore.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

Morat ces sigurno i to ne malo, za naprijed uopce nisam siguran kak ces ga staviti zbog prednjeg dijela a mislim da ces i na krovu imati problema zato jer kuciste ni nema podrskunza vodena i radijatore.

 Nigdje nisam morao rezati kejs,stala oba radijatora :) 

 

Samo na krovu radijator nisam spojio dok mi ne stigne nova pumpa i blok za gpu.

 

Prašnjav hw mi je zato što ne radi kompresor(čekam da ga stari sredi pa da isprašim sve).

 

 

EDIT

Evo još 2 slike kako su radijatori sjeli :)

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2017 18:04 (kruskar).
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

A dobro kad je stalo, ne vidim kako si nagurao prednji radijator zbog kaveza..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

A dobro kad je stalo, ne vidim kako si nagurao prednji radijator zbog kaveza..

 Gle malo iskosiš radijator i prolazi s pol snage :D :D s 4 šrafa je zategnut za sami kejs.

Kako je neobično baratat s toliko malo prostora naspram TT-a.
Ali zato sad imam daleko više prostora na stolu haha

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Nemam kompresor ali u zivotu mi takva unutrašnjost kućišta nije izgledala!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
volegradele kaže...

Nemam kompresor ali u zivotu mi takva unutrašnjost kućišta nije izgledala!!

 O čemu govoriš?

Ovome?

Pa to se na lošijim kućištima (lošije složenim hlađenjima) u prašnjavim prostorijama dogodi za koji tjedan.

 

Ili govoriš o nečemu drugome?

Po tvojoj reakciji mi zvuči da govoriš o nekom kućištu gdje je unutra paučina i mrtve životinje.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Stavi filtere za prasinu i neces imati nikad problema. Doduse njih svakih 7 dana treba ocistiti.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
CyberDemonVZ kaže...
volegradele kaže...

Nemam kompresor ali u zivotu mi takva unutrašnjost kućišta nije izgledala!!

 O čemu govoriš?

Ovome?

Pa to se na lošijim kućištima (lošije složenim hlađenjima) u prašnjavim prostorijama dogodi za koji tjedan.

 

Ili govoriš o nečemu drugome?

Po tvojoj reakciji mi zvuči da govoriš o nekom kućištu gdje je unutra paučina i mrtve životinje.

 Stari ne znam za tebe ali meni su ovo paučina i mrtve zivotinje!!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
volegradele kaže...

Nemam kompresor ali u zivotu mi takva unutrašnjost kućišta nije izgledala!!

 O čemu govoriš?

Ovome?

 Stari ne znam za tebe ali meni su ovo paučina i mrtve zivotinje!!

 Ma, samo si razmažen

 

Kod mene ju unutra sve savršeno čisto, ali na više od pola PCa koji su bilo kod mene, je puno lošije izgledalo. I kad su vlasnici vidjeli niti su se iznenadili, niti čudili.

Tak da je ovo vjerojatno bolje od prosjeka. Ne moraš se čuditi :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

A slušaj drugi me ne zanimaju,samo gledam prema sebi,uredno ga odrzavam i čistim!Nikad si ne bih dopustio toliko prašine!Pogotovo kad vidim na MBO,imao sam istu takvu (Sabertooth) ni nakon misec dana ne bih ovako izgledala!!

 

Dobro ja ne trpim prašinu svakako,ali nje se nikako riješit!!

AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Uzimam ovu konfu:

 

1 x Procesor INTEL Core i5 6400 BOX, s. 1151, 2.7GHz, 6MB cache, GPU, Quad Core
1 x ASUS H110M-R/C/SI
1 x PC-17000, 8 GB, KINGSTON ValueRAM, KVR21N15D8/8, DDR4 2133 MHz
1 x SSD 120.0 GB KINGSTON UV400 SUV400S37/120G
1 x 1000.0 GB WESTERN DIGITAL Blue, WD10EZEX, SATA3, 64MB cache, 7200okr./min
1 x CHIEFTEC Smart Series GPE-600S, 600W

 

Zamolio bi za preporuku kućišta s ovog linka, do 400 kn: KLIK

 

Bitno mi je da ima USB utore naprijed, da ploča pase unutra i cooler od procesora da ima mjesta.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Imas ovu veliku mrcinu od kucista

https://www.links.hr/hr/kuciste-ms-industrial-titan-pro-gaming-window-usb-3-0-midi-atx-usb-3-0-bez-napajanja-052600088

u njega sve zivo stane, ima mjesta na pretek za sve 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
marijanooo kaže...

Uzimam ovu konfu:

 

1 x Procesor INTEL Core i5 6400 BOX, s. 1151, 2.7GHz, 6MB cache, GPU, Quad Core
1 x ASUS H110M-R/C/SI
1 x PC-17000, 8 GB, KINGSTON ValueRAM, KVR21N15D8/8, DDR4 2133 MHz
1 x SSD 120.0 GB KINGSTON UV400 SUV400S37/120G
1 x 1000.0 GB WESTERN DIGITAL Blue, WD10EZEX, SATA3, 64MB cache, 7200okr./min
1 x CHIEFTEC Smart Series GPE-600S, 600W

 

Zamolio bi za preporuku kućišta s ovog linka, do 400 kn: KLIK

 

Bitno mi je da ima USB utore naprijed, da ploča pase unutra i cooler od procesora da ima mjesta.

 

Kad sam trazio savjet za kuciste, nisam ni sam skuzio da cu ZBOG OVOG STOLA (zelim da kuciste ide na jednu od donjih bocnih polica) biti ogranicen prostorom. Nakon šta sam izmjerio dimenzije police, uvidio sam da je maksimalna veličina kućišta koje stane na donju policu - visina 46 cm, dubina 46 cm, širina 23 cm.

 

Prošao sam sva kucista u Linksu (tamo uzimam konfu) do cca. 400 kn te bi vas zamolio da mi samo pomognete oko konačnog odabira.

 

Ovo mi je prvi pick: FRACTAL DESIGN Core 1100 i ako mi potvrdite da je to ok za moju konfiguraciju, uzeo bi to.

 

Osim toga, za oko mi je zapelo kućište MODECOM Alfa M2, MINI, ali čini mi se da nema niti jednog ventilatora, pa bi onda trebao dodatno kupovati ventilatore? Da li će općenito jedan ventilator biti dovoljan?

 

OK mi je i COOLERMASTER MasterBox lite 3.

 

Od jeftinijih, zanima me kakav je MODECOM Step 3, MIDI, ATX, da li bi on zadovoljio moje potrebe? Vidio sam da su drugi dosta preporučali Zalman Z1, tu mi je problem šta ga nema u ducanu u kojem kupujem konfu, pa me zanima, u slucaju da se odlucim za njega, ako bi mi oni svejedno slozili sve ako bi donio svoje kuciste, a ostatak konfe uzeo kod njih?

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ako ćeš uzimat u Linksu ja bih išao na Fractal ili Coolemastera što si naveo, ovaj Modecom je zanimljiv ali ovisi koju ćeš grafičku uzimat, ako uopće budeš, moglo bi biti vruće.

Ja bi osobno išao na Fractala tu al mislim da manje više isto dobivaš i sa Coolermasterom pa ak ti je svejedno uštedi par kuna na njemu, tu je još i Raijintek Arcadia zanimljivo al ne znam kakvo je što se kvalitete tiče.

 

Najbolja opcija ak ti se da bi ti bila da kupiš kućište drugdje, tipa Fractal Design Core 2300 , puno više dobiješ za cijenu, mislim da bi ti izašli u susret sa slaganjem, sad ne znam jel se to naplaćuje ak nije komponenta od njih, nisam upućen, pitaš ih.

A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Meni taj coolermaster izgleda mocno,ono izaberi koje se tebi najvise svidja sve je to manje vise isto.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

posto cu 2mj biti bez kucista da li  mogu preko ovoga paliti i gasiti komp? tu di sam trenutno nemam kuciste nego cu dobiti sve ostalo pa da ga mogu upaliti jer nemam power button na maticnoj

 https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B004FIDP64?ie=UTF8&condition=new&creative=22574&creativeASIN=B004FIDP64&linkCode=df2&childASIN=B004FIDP64&tag=geizhals10-21

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
dennocro kaže...

posto cu 2mj biti bez kucista da li  mogu preko ovoga paliti i gasiti komp?

Bez problema.

ps. računalo se ne gasi preko tipke već preko start menija u OSu.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Valentin17 kaže...
dennocro kaže...

posto cu 2mj biti bez kucista da li  mogu preko ovoga paliti i gasiti komp?

Bez problema.

ps. računalo se ne gasi preko tipke već preko start menija u OSu.

 Ja gasim tako da odvrnem osigurač...

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Valentin17 kaže...
dennocro kaže...

posto cu 2mj biti bez kucista da li  mogu preko ovoga paliti i gasiti komp?

Bez problema.

ps. računalo se ne gasi preko tipke već preko start menija u OSu.

 hehe ma znam mislio sam reset, al kad jedno mislis drugo pises.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
dennocro kaže...

posto cu 2mj biti bez kucista da li  mogu preko ovoga paliti i gasiti komp? tu di sam trenutno nemam kuciste nego cu dobiti sve ostalo pa da ga mogu upaliti jer nemam power button na maticnoj

 https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B004FIDP64?ie=UTF8&condition=new&creative=22574&creativeASIN=B004FIDP64&linkCode=df2&childASIN=B004FIDP64&tag=geizhals10-21

 

Dosta ti je ovaj kablić sa slike, pinove spojiš ga na ploču a vrhove samo kratko spojiš i to je to. Ako imaš kakvo prastaro kućište samo odsjeci kablić :)

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ako nemaš ovaj kablić iz posta iznad uzmeš neki šarafciger, spoji sa njim plus i minus pin gdje ti je power switch na matičnoj i komp je upaljen, tak sam ja dok sam bio bez kućišta.

Slobodno kupiš i ovo sa linka ak ti više paše fancy rješenje, ja bih radije na pivu i čevape otišao :)   

A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Trebam preporuku za kucista (dajte ih vise ponudite ak mozete). Uvjet je da stane arctic liquid freezer 240 i da ima prozor sa strane. e i da je ispod 1000kn...

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Thermaltake F51 Suppressor, dalje nemas kaj gledat ;)

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozz, evo razmisljam kupiti neko novo kuciste oko 300 kuna vise manje...

Zalmanova mi nekako bezveze izgledaju xD i nasao sam u Linksu LC POWER LC-984B-ON Dragonslager - https://www.links.hr/hr/kuciste-lc-power-lc-984b-on-dragonslager-midi-atx-crno-bez-napajanja-052600094

                                                                                                                                                                    - http://www.lc-power.com/en/product/gehaeuse/atx-gaming/gaming-984b-dragonslayer/

Ali nema nikakvih recenzija na to kuciste a ne cini mi se tako lose..

Ako netko zna nesto o tom kucistu molim vas da mi kazete ili ako imate neko bolje slobodno kazete :)

Hvala.

P.S. Imam MSI Gaming 4G GTX 970 koja je poprilicno dugacka pa manja kucista ne dolaze u obzir

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2017 17:23 (Mzug).
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

MS Falcon Pro, vrh za tu lovu.

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
SnakeST kaže...
dennocro kaže...

posto cu 2mj biti bez kucista da li  mogu preko ovoga paliti i gasiti komp? tu di sam trenutno nemam kuciste nego cu dobiti sve ostalo pa da ga mogu upaliti jer nemam power button na maticnoj

 https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B004FIDP64?ie=UTF8&condition=new&creative=22574&creativeASIN=B004FIDP64&linkCode=df2&childASIN=B004FIDP64&tag=geizhals10-21

 

Dosta ti je ovaj kablić sa slike, pinove spojiš ga na ploču a vrhove samo kratko spojiš i to je to. Ako imaš kakvo prastaro kućište samo odsjeci kablić :)

 

Absu kaže...

Ako nemaš ovaj kablić iz posta iznad uzmeš neki šarafciger, spoji sa njim plus i minus pin gdje ti je power switch na matičnoj i komp je upaljen, tak sam ja dok sam bio bez kućišta.

Slobodno kupiš i ovo sa linka ak ti više paše fancy rješenje, ja bih radije na pivu i čevape otišao :)   

 hvala na idejama, radje cu dati tih 5€ nego se zezati pa da nesto ode u krivom smjeru.
ma tu di radim ne mogu imati kuciste veliko nemam mjesta u sobi, pa sam uzeo komp u djelovima.

15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav!

 

Što mislite o ovim novim MS kučištima , izgledaju super za tako male novce?

 

Konkretno zanima me MS CYCLOPS IV - http://hr.ms-start.com/proizvodi/ku%C4%87ista_gaming-ku%C4%87ista/ms-cyclops-iv-gaming-kuciste

 

Za 200kn , stvarno izgleda super i uživo djeluje stvarno masivno, jedina zamjerka je što nema ventove ali to me ne mući jer imam od prije par ventova.

 

Jel ima tko iskustva s njima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice