Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.673
|
čitano: 1.395.357
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

Čim uzmes slabije ventove (sa manje okretaja) odma ces imat i slabije hlađenje na tom Corsairu, dobit ces na tisini a izgubit nekih 5 stupnjeva u hlađenju... Neznam zasto uopce ulagat 50 eura u dva venta za to djecje hlađenje, kada ga mozes prodat za 300kn, nadodat to sta si mislio potrosit na ventove i kupit daleko bolje i tise hlađenje out of the box tipa Arctic liquid freezer 240 

 

 

 Vec su mi to rekli na forumu prvi puta pito koje da vodeno kupim prije god dana kad sam uzimo vodeno i nisam htio artic jel ODVRATNO izgleda 

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Nvidia GTX 680 kaže... 

 Vec su mi to rekli na forumu prvi puta pito koje da vodeno kupim prije god dana kad sam uzimo vodeno i nisam htio artic jel ODVRATNO izgleda 

Men'to izgleda isto - a uostalom, u kućištu je, pa što te briga? :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Father_Dougal kaže...

u kućištu je, pa što te briga? :)

Čovjek ima kućište sa stranicama od stakla.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Valentin17 kaže...
Father_Dougal kaže...

u kućištu je, pa što te briga? :)

Čovjek ima kućište sa stranicama od stakla.

Mog'o je Maca kupit ak mu je do dizajna :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Father_Dougal kaže...
Valentin17 kaže...
Father_Dougal kaže...

u kućištu je, pa što te briga? :)

Čovjek ima kućište sa stranicama od stakla.

Mog'o je Maca kupit ak mu je do dizajna :)

 Haha 

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

MS CYCLOPS V ili MS PANTHERA ili neko drugo do 300kn? Samo da nije premasnovno je uvjet.

Burek s mesom
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Za MS još moraš dodatno uzimati barem 2x120mm ventove jer nemaju predisntalirane. Za 300kn je i dalje best buy Zalman Z3, ako ti se više sviđa ovaj dizajn kao u MS onda uzmi Pantheru i 2x120mm ventilatore i ugradi jedan narpijed za upuh hladnog zraka i jedan nazad za ispuh vrućeg zraka.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
KKristijan kaže...

MS CYCLOPS V ili MS PANTHERA ili neko drugo do 300kn? Samo da nije premasnovno je uvjet.

 Uzmes si

 pa kupis kvalitetne ventove koji pobrisu pod sa vremesnim Z3, makar moja preporuka ti je da se rastegnes do Titan Pro ako trazis prozracnost i lak pristup ventovima cca 417kn

 

https://www.nabava.net/search.php?q=ms+winston

 

 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Cuj ovo vremesni Z3, kao da pricamo o 5 godina staroj grafi a ne kucistu 

14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

može pomoć-evo namjeravam uzeti 2 140mm ventilatora pa me zanima koji između ova dva- Noctua IndustrialPPC NF-A14 Rotation Speed800-3000 rpm

                                                                     - Noctua IndustrialPPC NF-A14 Rotation Speed 500-2000 rpm

nisam jos uzeo kuciste,ali sigurno uzimam neko sa podrskom za 2 140mm sa gornje i prednje strane

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2017 11:09 (alexspalato).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
ibme74 kaže...

Cuj ovo vremesni Z3, kao da pricamo o 5 godina staroj grafi a ne kucistu 

 pa vremesan po interijeru svakako, lim na prednjem usisu gdje su ventovi, sarenim kablovima od front panela, srezan prozor odnosno niti da nema u Z3 varijanti, bez podrske za vodeno i 140mm fanove..

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
roby27 kaže...

 pa vremesan po interijeru svakako, lim na prednjem usisu gdje su ventovi, sarenim kablovima od front panela, srezan prozor odnosno niti da nema u Z3 varijanti, bez podrske za vodeno i 140mm fanove..

 

Dobro za lim se slažem da malo utječe na ventilaciju ali nije strašno, kablovi od front panela totalno nebitni, ako ti baš smeta "šareno" ima načina da se "sakriju", za praozor i sam dizajn kućišta je po ukusu, neko voli kućišta tipa Z3 neko voli jednostavniji dizajn kao MS Panthera, Cyclops i sl. Netko tko kupuje računalo u koje planira ubaciti vodeno hlađenje sumnjam da će kupovati 250-300kn za kućište, ako ima novce za vodeno ima i za skuplja i kvalitetnija kućišta. I dalje stoji da je za 300kn best buy case s obzirom da dolazi sa 3 predisntalirana ventilatora od 120mm (odnosno 30kn skuplji Z3 plus sa 4 predisntalirana) od ukupno 5 mogućih mjesta az ventilatore, dobrim prostorom za cable managment, stanz 360mm dugacke grafe bez micanaj HDD kaveza, dobije se uz njega i VGA holder na koji ako želiš možeš namonitrati također dodatni ventilator da puše u grafu ako imaš neku grijalicu utaknutu u PCIE slot. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2017 16:20 (ibme74).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

ms winston je 208kn a fanove mozes nac dobre kvalitete recimo klik sigurno bolje od LED zalmanovih

15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Nisam nikada mislio/ocekivao da ce ljudi pocet preporucivat bilo sta od MS-a ali eto ispada da rade stvarno solidna kucista za novac, cak i dobra.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 10:34 (toxic).
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

I sam imam Z3 plus, ne mogu reci da nisam zadovoljan, jer koliko god nedostataka imao air flow je jos uvijek jako dobar cak i u ovim vrucim danima, ali da sad uzimam neko budzet kuciste uzeo bi tog Winstona. Stavis par ovakvih fanova koje je kolega preporucio (znam da su ok za te novce) i dodes do cijene Z3 plus, a imas kuciste sa puno modernijom unutrasnjosti i koliko vidim postoji i mogucnost da se naprijed stavi AIO.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
war3_tft kaže...

I sam imam Z3 plus, ne mogu reci da nisam zadovoljan, jer koliko god nedostataka imao air flow je jos uvijek jako dobar cak i u ovim vrucim danima, ali da sad uzimam neko budzet kuciste uzeo bi tog Winstona. Stavis par ovakvih fanova koje je kolega preporucio (znam da su ok za te novce) i dodes do cijene Z3 plus, a imas kuciste sa puno modernijom unutrasnjosti i koliko vidim postoji i mogucnost da se naprijed stavi AIO.

 Ma dobar je Z3..

10 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozz ljudi, planiram uzeti COOLERMASTER MasterBox lite 5. Za te novce mi se kućište stvarno sviđa.

 

Jedino me brine što ne postoji opcija za ugraditi gornje ventove, pa me zanima kakav utjecaj na temperature će to imati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
SnakeST kaže...

Pozz ljudi, planiram uzeti COOLERMASTER MasterBox lite 5. Za te novce mi se kućište stvarno sviđa.

 

Jedino me brine što ne postoji opcija za ugraditi gornje ventove, pa me zanima kakav utjecaj na temperature će to imati?

 Lijepo je kuciste nema sta, al problem s temperaturama bi mogao nastati ponajvise zbog ove prednje stranice koja ima samo dva mala otvora gore i dolje za uvlaciti zrak. Znaci u startu si ogranicen s kolicinom hladnog zraka kojeg mozes ubaciti, to se sve zakuha unutra i onda imas samo jedan 120mm vent za sve to izbaciti van.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
war3_tft kaže...

 Lijepo je kuciste nema sta, al problem s temperaturama bi mogao nastati ponajvise zbog ove prednje stranice koja ima samo dva mala otvora gore i dolje za uvlaciti zrak. Znaci u startu si ogranicen s kolicinom hladnog zraka kojeg mozes ubaciti, to se sve zakuha unutra i onda imas samo jedan 120mm vent za sve to izbaciti van.

 

Ako je samo to onda je super, jer sam nasao review i pise: The front panel comes off by simply pulling the bottom firmly, than popping it off.

 

Znaci kad krenem sa zahtjevnijim radnjama lako skinem front panel...

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Da, ali onda nemas filtera vise vec veliki otvor kroz koji ce ti ulaziti dosta prasine. Da je naprijed mreza nebi bilo nikakvih problema, stavio bi 2-3 fana naprijed koji bi uvlacili dovoljne kolicine zraka, stvorili bi pozitivan pritisak koji bi pripomogao izbacivanju zraka kroz otvore iza na kucistu uz ovaj 120 fan iza.
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Nema mi u sobi puno prašine a svejedno nosim ispuhati jednom mjesečno... U svakom slučaju hvala na informacijama, vidjeti ću još..

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
SnakeST kaže...

Pozz ljudi, planiram uzeti COOLERMASTER MasterBox lite 5. Za te novce mi se kućište stvarno sviđa.

 

Jedino me brine što ne postoji opcija za ugraditi gornje ventove, pa me zanima kakav utjecaj na temperature će to imati?

 za kvalitetan airflow bolje gledaj ovaj case

 

https://www.mikronis.hr/ms-kuciste-titan-pro-gaming-crno-bez-napajanja-p-n-0151285.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

 

Nije mi sad najbitnije imati airflow, bitnije mi je kako kućište izgleda i da je kvalitetno. Računalo opteretim jednom u 15 dana kad igram nešto i tad jednostavno mogu skinuti front panel...

 

15ak chrome tabova + photoshop je neko najveće svakodnevno opterećenje, mislim da neće biti problema u klimatiziranoj prostoriji...

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
SnakeST kaže...

 

Nije mi sad najbitnije imati airflow, bitnije mi je kako kućište izgleda i da je kvalitetno. Računalo opteretim jednom u 15 dana kad igram nešto i tad jednostavno mogu skinuti front panel...

 

15ak chrome tabova + photoshop je neko najveće svakodnevno opterećenje, mislim da neće biti problema u klimatiziranoj prostoriji...

 

Uzmi i ovo u razmatranje klik

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Već kupljen CoolerMaster...

6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Ljetno čišćenje ! 

Moj PC  
2 1 hvala 2
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
CookieThrills kaže...

Ljetno čišćenje ! 

Imaš temu za to klik

11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Mogu ja ovo stavit u svoje Phanteks kučiste i mjenjat boje RGB preko softwera makar nemam novu maticnu koja pordržava rgb aura itd?

 

https://www.amazon.com/Phanteks-PH-LEDKT_COMBO-Strip-Combo-Retail/dp/B01HUFMIZ2/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Nvidia GTX 680 kaže...

Mogu ja ovo stavit u svoje Phanteks kučiste i mjenjat boje RGB preko softwera makar nemam novu maticnu koja pordržava rgb aura itd?

https://www.amazon.com/Phanteks-PH-LEDKT_COMBO-Strip-Combo-Retail/dp/B01HUFMIZ2/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8

 Namjenjeno je samo spajanju na matičnu ploču.

 

Osim ako je netko napravio harvder i softver za spajanje na interni USB, al na to još nisam neletio.

 

EDIT: Izgleda da postoji nešto takvo, al ti je vjerojatno neisplativo. Vidim da je zadnji port LED:

http://www.corsair.com/it-it/corsair-commander-mini

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.7.2017 17:48 (CyberDemonVZ).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Nvidia GTX 680 kaže...

Mogu ja ovo stavit u svoje Phanteks kučiste i mjenjat boje RGB preko softwera 

https://www.nzxt.com/products/hue-plus

 

Prava stvar.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.7.2017 18:40 (Valentin17).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice