Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.673
|
čitano: 1.394.482
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
bik kaže...

Razmišljam mjenjat kuciste, koja su trenutno top 3 za okvirno 100eur? Filteri obavezni, prednost njemačke trgovine, konfa iz potpisa.

 

 NZXT H500 nije loše, phanteks P350X, meshify c...

 

https://www.caseking.de/en/nzxt-h500-midi-tower-black-window-genz-175.html

 

https://www.caseking.de/en/phanteks-eclipse-p350x-midi-tower-tempered-glass-digital-rgb-black-geph-086.html

 

https://www.caseking.de/en/fractal-design-meshify-c-tempered-glass-midi-tower-schwarz-gefd-073.html

 

 

Ovo ima malo više mjesta za radijatore, ali slabiji prednji airflow:

 

https://www.caseking.de/en/lian-li-alpha-330x-midi-tower-tempered-glass-schwarz-geli-795.html

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Jakov ti je linkao odlicne modele, ako te zanima ista o Meshify C slobodno pitaj.
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Kolika grafa stane u taj mistefy c bez prednjeg venta? Jel se moze ubaciti vent da od ispod vuce bez ovog poklopca napajanja?

 

Našao, 330mm , taman mi stane grafa.

 

Kakvi su ventovi koji dolaze sa kucistem?

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.7.2018 12:55 (bik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
bik kaže...

Kolika grafa stane u taj mistefy c bez prednjeg venta? Jel se moze ubaciti vent da od ispod vuce bez ovog poklopca napajanja?

 

Našao, 330mm , taman mi stane grafa.

 

Kakvi su ventovi koji dolaze sa kucistem?

 Stane ti 315 sa prednjim fanovima, a sto se tice ventilatora kaj dolaze sa kucistmem ok su, dosta tihi i pogodni za kuciste, ali i za radijatore.

Sto se tice vuce odozdola to jedino da razmontiras pokrov za napajanje, al to nema smisla... AKo ti imas ovu ZOTAC od 325mm ja bih na tvome mjestu preskucio Meshify C jer bit ce ti potrebni ovi ventilatori sa prednje strane za upuh koji ti nece stati.

12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozz,

 

imam staro lc power kućište koje koristim od 2008 i htio bih update. Limit bi bio 600kn, a što se tiče ventilacije i tišine volio bih nešto balansirano i prostrano. Trenutno unutra ne bih stavljao ledice, te mi komponente izgledaju sasvim obično pa prozirna stranica ne igra ulogu.

CPU: AMD FX 8350 + hladnjak LC-CC-120

MATIČNA: GIGABYTE 970A-DS3P (atx form factor; 30.5cm x 21.5cm)

GPU: GIGABYTE Radeon R9 280x  (l=285mm, w=126mm, h=38mm)

Trenutno sam zainteresiran za ms black widow, ali naravno zanima me što vi mislite.

 

Hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ja imam ms black widow pro gaming kuciste, i za cca 450 kn mislim da je kuciste dobar izbor (odlican prostor za cable menagament, zvucna izolacija, filteri za prasinu, pregrst mjesta za cpu hladnjake...). Napred na usisu sam zamijenio stock ventove, (njih sam bubnuo gore za ispuh iako ih nemam potrebu paliti), sa silent fractal 140mm. Kuciste je prostrano, tiho i po meni odlicno.

Postoje dva moda rada ventilatora kucista (slow i fast), ali ja to ne koristim posto su mi ventovi spojeni u maticnu preko pwm i dc moda. Lp 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.7.2018 17:11 (deepshitcro).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
war3_tft kaže...

Da to cu preskociti, grafa mi je 31cm pa bi bilo knap i da, jedini razlog zamjene kucista je prenatrpanost, slab protok te priprema za buduce nadogradnje..  morat cu razmotriti neka veca kucista s dobrim protokom, nije mi hica.

 

Što mislite o be quiet! Silent Base 800 ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.7.2018 20:11 (bik).
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
bik kaže....

Da to cu preskociti, grafa mi je 31cm pa bi bilo knap i da, jedini razlog zamjene kucista je prenatrpanost, slab protok te priprema za buduce nadogradnje..  morat cu razmotriti neka veca kucista s dobrim protokom, nije mi hica.

 

Što mislite o be quiet! Silent Base 800 ?

 Aha znaci imas onu Zotac sa 2 venta? U tom slucaju ce ti stati bez problema sa prednjim fanovima na kucistu, imam ja 1070ti strix koja je 31.5 cm i stane. Sto se temperatura tice tu se ne trebas brinuti zato sto je "skuceno" posto je air flow u kucistu odlican, odvrtim ti neki test ak hoces.

 

Ako ipak pucas na neko prostranije kuciste onda ga zaobidi, ovo je vise kompaktnoa klasa i spada medu manje mid towere.

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Jel postoji PRO i obicna verzija ili se to zagubi pri copy-paste kod nekih web shopova? Također na nabavi https://www.nabava.net/search.php?q=ms+black+widow nalazim najnizu cijenu 480 kn, a neka najniza za meni poznati shop je 539kn u Protis-u.

Kućište je malčice poskupljelo ili ima neki shop za koji ne znam?

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
bik kaže...

Da to cu preskociti, grafa mi je 31cm pa bi bilo knap i da, jedini razlog zamjene kucista je prenatrpanost, slab protok te priprema za buduce nadogradnje..  morat cu razmotriti neka veca kucista s dobrim protokom, nije mi hica.

 

Što mislite o be quiet! Silent Base 800 ?

 imas i define S sa puno prostora

http://www.fractal-design.com/home/definesmoddingseries

8 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

ja sam uzeo u trgovini koju prvu izbaci na tvom linku(acquisitum magnum), nezz je li bio kakav popustic ali mislim da sam platio 450-460kn. Znam da postoji stariji model tog kucista sa losijom izvedbom filtera i ovo koje sam ja uzeo kod njih je noviji model sa filterima koji su puno bolje izvedeni i pristupacni (vrlo lako i brzo skidanje). Nezz postoji li obicna verzija tog kucista, ali ja sam da budem siguran trazio da pise pro... ;)

7 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 17:01 (SaLe44).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ima li tko iskustva sa NZXT S340? Konkretno me zanima ovaj model. Moja Noctua NH-U14S je visoka 16,5 cm, a u specifikacijama tog kućišta piše da ide do max. 16,1 cm. Da li se može uglaviti navedeni hladnjak ili se treba držati točno svakog mm u specifikaciji?

FC Bayern Munchen
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Scorp21 kaže...

Ima li tko iskustva sa NZXT S340?

A zasto konkretno taj "stariji" model kucista?

 

Mislim imas novijih rjesenja koja su bolja, usput su i sira, pa ce ti stati noctua bez problema...Provjeri malo bolje sigurno ces naci nesto sto ti pase...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2018 1:43 (Tomo53nja).
15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Kad mi se sviđa ovaj dizajn. Ovaj puta bi htio neko bijelo kućište na ovu foru. Sviđa mi se i H400 ali on nije za ATX ploče. 

 

Edit: malo sam njuškao na stranici od NZXT i model H500 zadovoljava sve moje potrebe. Na prvu ga nisam ni gledao zbog polovične bočne staklene stranice ali sada mi je to pravo lijepo što duže gledam :)  Ali gdje to ima za kupiti u hr?

FC Bayern Munchen
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2018 1:28 (Scorp21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Scorp21 kaže...

Kad mi se sviđa ovaj dizajn. Ovaj puta bi htio neko bijelo kućište na ovu foru. Sviđa mi se i H400 ali on nije za ATX ploče. 

 

Edit: malo sam njuškao na stranici od NZXT i model H500 zadovoljava sve moje potrebe. Na prvu ga nisam ni gledao zbog polovične bočne staklene stranice ali sada mi je to pravo lijepo što duže gledam :)  Ali gdje to ima za kupiti u hr?

 Zajebi HR lihvare, uzmi u caseking.de Imaju najbolji izbor kućišta.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Koliko je dostava u HR sa casekinga? 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
roby27 kaže...

Koliko je dostava u HR sa casekinga? 

 Između 8-14.6 eura. Mene je dostava kućišta od 12 kg, monitora, i napajanja došla 14.6 eura, ako se dobro sjećam za manje pakete je oko 8 eura.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Mislim da je 15 eura, ali nisam 100% siguran

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Jakovp kaže...

 Između 8-14.6 eura. Mene je dostava kućišta od 12 kg, monitora, i napajanja došla 14.6 eura, ako se dobro sjećam za manje pakete je oko 8 eura.

 Ne moze bit ispod 14.6€ jer DHL koliko vidim je najpovoljniji kurir kod njih i ista je cijena po kilaži ali vidim da na pojedinim artiklima ne nudi dostavu putem DHL-a nego GLS ili UPS a kod njih su cijene bolesno visoke

 

Evo i cjenik

https://www.caseking.de/en/ckShippingcosts

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
roby27 kaže...
Jakovp kaže...

 Između 8-14.6 eura. Mene je dostava kućišta od 12 kg, monitora, i napajanja došla 14.6 eura, ako se dobro sjećam za manje pakete je oko 8 eura.

 Ne moze bit ispod 14.6€ jer DHL koliko vidim je najpovoljniji kurir kod njih i ista je cijena po kilaži ali vidim da na pojedinim artiklima ne nudi dostavu putem DHL-a nego GLS ili UPS a kod njih su cijene bolesno visoke

 

Evo i cjenik

https://www.caseking.de/en/ckShippingcosts

 Imaš pravo, izgleda da su ipak to promijenili, tj vratili na staro.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Ekipa trebalo bi malo osvjezit build pa me zanima neko kućište do 300-400kn po mogućnosti da je manjih dimenzija i da ima bocnu stranicu jer cu ubacit neku led traku, sleevane kablove i neki aftermarket cooler. Trenutno imam CM Elite 334 tako da bi volio da airflow nije gori nego na njemu posto mi je grafa malo toplija. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

moze preporuka do 1000kn sa tempered glass,dobrom zvucnom izolacijom i airflowom?

Bog,hrvati,real madrid i evil access!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Logigamer kaže...

moze preporuka do 1000kn sa tempered glass,dobrom zvucnom izolacijom i airflowom?

Fractal R6.

12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Evo došlo je vrijeme i da zamijenim kučište.Konfa je pod moj PC.Trebao bih kučište do nekih 900kn al mozda ako se isplati i za 1000kn.

Bitan mi je airflow,imam na ovom zalmanu 5 ventova koje bi stavio u ovo novo kučište.Izgled mi nije tolko bitan.

Gledao sam thermaltake f51 supressor,Fractal meshify c WH-TG,NZXT S340 elite.

A neke od jeftinijih varijanti su ms black widow pro.

Battlelog: LtMoNkK
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Planiram uskoro novu konfu pa bi odmah i kućište za dulje staze. Kućište mora bit ok izgleda,ATX formfaktor podržat barem 1x280 radijator i 1x 240/280 radijator,mogućnos ugradnje custom vodenog (dio za rezervar) te po mogućnosti vertical GPU mount.

 

Zašto to sve,pa kad uzimam kućište ocu da bude sa svime nakrcana. Trenutno kućište mi ima sve navedeno al je max matična mATX formfaktora,što mi zadava limite kod nadogradnji,zato želim ATX. Vertical GPU jer bi možda htio neki puta takav setup ako je fan GPU,a pošto planiram za neko vrijeme uzet 1080ti seahawk onda bi išla standardna orjentacija zato jer mi blower fan nije tako lijep za prikazivanje a i tu je potreba za navedenim 120mm radijatorom. Možda se i ubuduće dobi volja za slaganjem custom ekwb vodenog,pa želim imat mjesta za rezervar i radijator od 280mm.

 

Sve zahtjeve mi pokriva NZXT h500i i k tome je jako jeftino,no kućište mi se cini nešto skućeno za moje potrebe. H700i nema vertical GPU bracket,sviđa mi se i meshify c,al ni on nema gpu bracket,kao ni mjesto za rezervar.

 

Ako netko ima neku preporuku za kućište navedenih karakteristika neka javi :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Doca15 kaže...

Evo došlo je vrijeme i da zamijenim kučište.Konfa je pod moj PC.Trebao bih kučište do nekih 900kn al mozda ako se isplati i za 1000kn.

Bitan mi je airflow,imam na ovom zalmanu 5 ventova koje bi stavio u ovo novo kučište.Izgled mi nije tolko bitan.

Gledao sam thermaltake f51 supressor,Fractal meshify c WH-TG,NZXT S340 elite.

A neke od jeftinijih varijanti su ms black widow pro.

 meshify c mi se zbog airflowa čini najbolji jer mu cijela prednja strana "otvorena".

15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ja sam isto u potrazi za NZXT H500i (bijela boja) i čekam priliku da ga uzmem. U početku sam bio uvjeren da ću uzeti NZXT S340 ali mi nakon malo čitanja po netu i gledanja slika ipak više odgovara H500i.

FC Bayern Munchen
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Imas ga na iponu, narucio ja s340 elite za 650+65 kn dostava

Na cijeni je h500 al mi se svidio elite jer ima vece staklo xP

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

sad sam vidio lian-li PC O11DW. Cini mi se sada kao prvi pick za 130eur na casekingu,ima sve sto trazim...

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice