Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.389.180
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozz ekipa,

 

postoji li još neko kućište tipa Meshify C, da ima dobar airflow i da ima stranicu od kaljenog stakla, doo 1000 KN?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
SnakeST kaže...

Pozz ekipa,

 

postoji li još neko kućište tipa Meshify C, da ima dobar airflow i da ima stranicu od kaljenog stakla, doo 1000 KN?

 Sa kaljenim staklom da ima ok air flow ces malo teze naci do te cifre, na pamet mi pada ovaj acm klik i NZXT klik. Ovo drugo kuciste ima solid front panel, ali svejedno ima pristojan air flow.

 

Neki razlog zasto ne Meshify C il jednostavno trazis druge opcije?

9 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav,  trebam savijet za upgread, kućište do 500kn jer mi postojeći Zalman Z1 postaje prekrcan i ubio sam mu airflow.

 

Ima li neko iskustvo sa FRACTAL DESIGN Focus G ili CORSAIR Carbide Series SPEC-01 Blue LED?

 

Treba mi više mjesta za 2hdd i 1ssd te mogućnost ugradnje 14cm ventilatora, obavezno ventilatori za ispuh zraka na vrhu.

SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Bur33k kaže...

Pozdrav,  trebam savijet za upgread, kućište do 500kn jer mi postojeći Zalman Z1 postaje prekrcan i ubio sam mu airflow.

 

Ima li neko iskustvo sa FRACTAL DESIGN Focus G ili CORSAIR Carbide Series SPEC-01 Blue LED?

 

Treba mi više mjesta za 2hdd i 1ssd te mogućnost ugradnje 14cm ventilatora, obavezno ventilatori za ispuh zraka na vrhu.

 možda ovo - ms black widow

kopija fractala, čini se vrlo dobra, tri ventilatora, zvučna izolacija, prekidač za kontrolu ventova, filteri na svim bitnim mjestima

recenzija

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Bur33k kaže...

Pozdrav,  trebam savijet za upgread, kućište do 500kn jer mi postojeći Zalman Z1 postaje prekrcan i ubio sam mu airflow.

 

Ima li neko iskustvo sa FRACTAL DESIGN Focus G ili CORSAIR Carbide Series SPEC-01 Blue LED?

 

Treba mi više mjesta za 2hdd i 1ssd te mogućnost ugradnje 14cm ventilatora, obavezno ventilatori za ispuh zraka na vrhu.

 https://www.nabava.net/search.php?q=ms+falcon avion za 300kn.

 evo ti i reviewhttps://www.kitguru.net/components/cases/dominic-moass/game-max-falcon-rgb-case-review/

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 21:27 (mislioc).
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...
Bur33k kaže...

Pozdrav,  trebam savijet za upgread, kućište do 500kn jer mi postojeći Zalman Z1 postaje prekrcan i ubio sam mu airflow.

 

Ima li neko iskustvo sa FRACTAL DESIGN Focus G ili CORSAIR Carbide Series SPEC-01 Blue LED?

 

Treba mi više mjesta za 2hdd i 1ssd te mogućnost ugradnje 14cm ventilatora, obavezno ventilatori za ispuh zraka na vrhu.

 možda ovo - ms black widow

kopija fractala, čini se vrlo dobra, tri ventilatora, zvučna izolacija, prekidač za kontrolu ventova, filteri na svim bitnim mjestima

recenzija

 

Ovo je možda i pun pogodak, nekako mi se čini da mi poznaješ ženu kad nudiš kućište sa zvučnom izolacijom 😂😂

SSD koliko si mi života uštedio...
16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir kućišta

Imaš i super kućište za bagatelu, 3 SSD-a, hardovi, kablove smještiš i najdeblje koje postoje otraga i još ostane prostora, ispuh gore uz filter prašine...jedino pretanak lim unutra. Zamjenio Z3 koje je ferceralo ali u biti teže govno od kućišta i ovaj winston je premium klasa za to govance.

 

Ocjena; puno muzike za malo para.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 21:40 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Bur33k kaže...

Ovo je možda i pun pogodak, nekako mi se čini da mi poznaješ ženu kad nudiš kućište sa zvučnom izolacijom 😂😂

 a to je moja vlastita opsesija bukom, pa to uvijek gledam kao prednost

 

13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Također i od mene preporuka za Black Widow, imam ga pola godine otprilike i prezadovoljan sam.

Mogućnost ugradnje 2x140 mm ventova naprijed (defaultni noname od 120mm su iznenađujuće dobri ali planiram ih zamjeniti s 140 mm u budućnosti) a i na vrh kučišta, vrlo tiho ali može biti i bolje jer se ventovi mogu potpuno isključiti, ponekad to napravim kad samo radim u Windowsu, jedino se čuje vent od cpu hladnjaka. Filteri naprijed i dolje kod napajanja koji se mogu izvaditi i očistiti, na vrhu je potpuno zatvoreno a kad se stave ventilatori ima posebnu mrežicu na magnet koja dolazi s kučištem, odlična stvar. Temperature su malo veće zbog izolacije i jer je prednja strana kučišta zatvorena ali ništa strašno. Dobar cable management. Nema reset tipke, nisam ju nijednom trebao pa ni ne vidim to ko nedostatak makar bi neki mogli.

Kučištu dajem peticu za funkcionalnost i omjer uloženo/dobiveno.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 21:52 (vrinho).
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
vrinho kaže...

...ali može biti i bolje jer se ventovi mogu potpuno isključiti, ponekad to napravim kad samo radim u Windowsu, jedino se čuje vent od cpu hladnjaka. 

 zašto ne spojiš ventove na matičnu, ako se ne varam te asrokice imaju mogućnost kontrole 3-pinskih ventova

namjestiš krivulje i automatika sve odrađuje umjesto tebe

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Misliš sve ventove? Samo je onaj od cpu coolera spojen na matičnu i prek biosa sam složio da se povećava brzina kako se i opterećenje. U običnom radu jedva se čuje.  Ostale kontroliram prek fan controlera na kučištu, praktičku ih koristim samo na low brzini 5V.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Da, staviš case ventove na matičnu i namjestiš im krivulje prema temperaturi, kad ne radiš ništa zahtjevno sami se smanje, kod mene se mogu i isključiti kao na novim grafama i kad se temp digne upale se i ubrzaju po potrebi
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Odlicna stvarcica ako ti maticna podrzava takve stvari, mozes se igrati sa time koliko te volja. :)
Ja sam sve tri pinske dc ventove od kucista sinkronizirao sa cetiri pinskim pwm ventovima (izlaz i vent od coolera) u ovisnosti o temp procesora. Stavio sam krivulju da mi rade svi na 100% tek kada temp proca dosegne 60 stupnjeva, max temp pod full loadom mi ide do 61-62 stupnja.
Dok ne gejmam kanta je full silent a temp oko 30 stupnjeva (surfanje, filmovi i takve stvari). Imam na kucistu kao i ti prekidac sa dva modela vrtnje ventilatora, ali sam ih prestekao u maticnu. Lp
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 23:54 (deepshitcro).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...
Da, staviš case ventove na matičnu i namjestiš im krivulje prema temperaturi, kad ne radiš ništa zahtjevno sami se smanje, kod mene se mogu i isključiti kao na novim grafama i kad se temp digne upale se i ubrzaju po potrebi

 Iskreno, nikad nisam razmišljao da to napravim a imam tu matičnu oko 6 godina, uvijek neki vent controller koristim. Vidim da još 4-5 ventova se može spojiti na nju pa ću se poigrati malo s tim kad uhvatim vremena, hvala na savjetu.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 7:16 (vrinho).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
vrinho kaže...
picajzla0707 kaže...
Da, staviš case ventove na matičnu i namjestiš im krivulje prema temperaturi, kad ne radiš ništa zahtjevno sami se smanje, kod mene se mogu i isključiti kao na novim grafama i kad se temp digne upale se i ubrzaju po potrebi

 Iskreno, nikad nisam razmišljao da to napravim a imam tu matičnu oko 6 godina, uvijek neki vent controller koristim. Vidim da još 4-5 ventova se može spojiti na nju pa ću se poigrati malo s tim kad uhvatim vremena, hvala na savjetu.

 ja sam se preporodio, nema više razmišljanja usred igre jesam li popalio ventove, jel se pregrijava, nema više nakon izlaženja iz igre da tek nakon pola sata skužiš da te nešto iritira, a ono iritiraju ventovi koji su ostali na visokim okretajima, a najbitnije - ne moram se mislit hoće li ih žena upaliti kad krene igrat svoje mmo pizdarije dok me nema doma

 

doduše, u međuvremenu sam kompletirao silent konfu pa je sad nebitna buka jer je nema niti u idle niti u gejmanju, no opet ne moram razmišljati o eventualnim problemima s temperaturom jer automatika brine za sve

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Sto kazete na ovo kuciste?
CM 3.1 lite

 

Uzeo sam si ga za PC1 u opisu. Bilo mi je bitno da je manje od klasicnih midi towera, i da pristojno izgleda.
Tako da mislim da je sve ispunjeno :)

 

EDIT: Takoder sam otisao i po SSD A400 od 120 GB za 200 kn, tako da se ne mucim vise tamo s HDD.

Ionako oba PCa sluze za surfanje, filmove i povremeno office. Sad jos sve treba samo premjestiti i posloziti.

Planiram stavit W7, jer me W10 ne privlaci bas... Znam da je mali SSD, ali za osnovne programe i Winse ce biti dobar. Koliko particija da ostavim za original W7 i njegove update/datoteke?
50+70 GB particija je ok?

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 12:52 (x360gamer).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
x360gamer kaže...

Sto kazete na ovo kuciste?
CM 3.1 lite

 

Uzeo sam si ga za PC1 u opisu. Bilo mi je bitno da je manje od klasicnih midi towera, i da pristojno izgleda.
Tako da mislim da je sve ispunjeno :)

 

EDIT: Takoder sam otisao i po SSD A400 od 120 GB za 200 kn, tako da se ne mucim vise tamo s HDD.

Ionako oba PCa sluze za surfanje, filmove i povremeno office. Sad jos sve treba samo premjestiti i posloziti.

Planiram stavit W7, jer me W10 ne privlaci bas... Znam da je mali SSD, ali za osnovne programe i Winse ce biti dobar. Koliko particija da ostavim za original W7 i njegove update/datoteke?
50+70 GB particija je ok?

 nema ti nikakvog smisla raditi zasebne particije na tako malom ssd-u

ja sam primjerice stavio intelog stariji 120gb ssd za windoze i osnovne programe, neko vrijeme ga koristio i za poneku igru, a za sve ostalo hard diskove

kasnije sam dodao crucial 275gb ssd za instalacije igri i to je to

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
A mislio sam ostaviti posebno 50gb C: disk za W7,
a D: bi onda bio za osnovne programe koje hocu brze dizati (mozilla, office, antivirusni, eventualno neke slike i pjesme).
A E: bi mi bio trenutni 250GB HDD (filmovi, torrent datoteke).

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
x360gamer kaže...
A mislio sam ostaviti posebno 50gb C: disk za W7,
a D: bi onda bio za osnovne programe koje hocu brze dizati (mozilla, office, antivirusni, eventualno neke slike i pjesme).
A E: bi mi bio trenutni 250GB HDD (filmovi, torrent datoteke).

 ma ne zajebevaj se s tim, cijeli ssd neka ti bude c

ti osnovni programi ionako idu u foldere program files/program files x86 koje ionako nećeš dirati do nove instalacije windowsa ili formatiranja

ako ćeš ih i micati prije toga ili što već, ionako to radiš preko control panela pa uninstall odradi sve potrebno

 

pravljenjem particija ćeš se samo zajebat na jednoj ili drugoj particiji, negdje će ti zafalit mjesta ili ćeš doći do blizu prepunjenosti na jednom od njih, a ssd ima tendenciju ubrzanog trošenja kad je blizu maksimalne popunjenosti

ovako će ti sve biti na jednom i sav slobodan prostor će se koristiti za redovito automatsko održavanje na cijelom ssd-u, a i lakše je tebi očistit i održavat jednu particiju nego dvije

 

EDIT;

eventualno možeš folderu "downloads" promijeniti lokaciju da ti stvari koje skidaš idu direktno na hdd, time manje zatrpavaš ssd i manje ga trošiš 

ako ne znaš kako se to mijenja - evo ti postupak

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 15:03 (picajzla0707).
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Sutra kupujem graficku koja je 6mm dulja od maksimalno podrzanog prostora u trenutnom kucistu pa trebam novo.

Procitao sam zadnjih 8 stranica i uglavnom mi se dopao MS FALCON PRO i Regnum RG4T. Toliko bi i dao, oko 350kn.

Bitno mi je da vec ima ventove u sebi, a za ostalo vise manje mi je svejedno. Napajanje mi nije modularno, al pretpostavljam da to nebi trebalo bit problem?

E i jos jedna stvar, oba kucista imaju gore ventove/filter za prasinu, a ja drzim sub od zvucnika na kucistu jer je sa straznje strane kotacic za zvuk i tako mi je najprakticnije za stisat zvucnike brzo kad se prebacujem na slusalice itd. To kod ovih kucista pretpostavljam i nije najsretnije rješenje za protok zraka?

 

Jel imate sta drugo za preporucit ili da kupim jedan od ta dva? Hvala!

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Danas mi je stiglo novo kuciste pa sam nabrzinu prebacio komponente u njega. Ako trazite dobro kucste ne morate traziti dalje. Fractal Design Define C. Kompaktno, tiho, zavrsna izrada 10/10. Proces prebacivanja komponenti u njega bezbolan. Savrseno.

 

https://www.fractal-design.com/home/product/cases/define-series/define-c

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
3 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozz, zanima me koje je bolje kuciste izmedju NZXT H500i i NZXT S340 elite?

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
H500
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Neces pogrijesiti ni sa jednim od ta dva. :)
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
7 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Radije bih h500i ali ga nema nigdje kod nas...

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Radije bih h500i ali ga nema nigdje kod nas...

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

 Zanemari nisam vidio da nemaju na skladistu

 

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Rononi2 kaže...

Pozz, zanima me koje je bolje kuciste izmedju NZXT H500i i NZXT S340 elite?

 Ja sam imao istu dvojbu i na kraju sam se odlučio za h500i i mislim da nisam pogriješio. Naručio sam ovdje (vidim da više nema bijeli h500i)

FC Bayern Munchen
7 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Šteta, baš sam htio bijeli h500i, blizu mi je Madarska i Srbija pa cu vidjeti tamo

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice