Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.389.728
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Vidim da sva novija kućišta imaju usb3 priključke, a na mojoj matičnoj je samo usb2 pa me zanima može li to raditi ako spojim usb2 na usb3? Ima možda kakva pci kartica za usb3 i ima li to smisla?

Ili da gledam samo kućišta koja imaju usb2.0 na sebi?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
tintin kaže...

Vidim da sva novija kućišta imaju usb3 priključke, a na mojoj matičnoj je samo usb2 pa me zanima može li to raditi ako spojim usb2 na usb3? Ima možda kakva pci kartica za usb3 i ima li to smisla?

Ili da gledam samo kućišta koja imaju usb2.0 na sebi?

 možeš spojiti ako ti na kućištu kabel za spajanje usb 3.0 na matičnu ima dodatni usb 2.0 priključak, poput ovog na slici

15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Može li se nešto takvo posebno kupiti tj. što da tražim?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
tintin kaže...

Može li se nešto takvo posebno kupiti tj. što da tražim?

 mislim da ne baš, taj kabel od kućišta ide direktno od 3.0 utora i spaja se na matičnu

sad, jel se da uzeti takav kabel i pripasati ga na usb 3.0 utore na kućištu, nemam pojma

no, možeš uzeti panel sa usb utorima i staviti ga na poziciju gdje inače ide dvd, poput ovog na slici dolje (kućište sprijeda mora imati pozicije za dvd, naravno)

ima ih sa kombinacijama usb 3.0 i 2.0, imaš samo sa 2.0, ima u kombinaciji sa čitačima kartica itd., no ako ti nije toliko potrebno svako malo uključivati neki usb uređan na prednju stranu, ionako sa stražnje strane kućišta imaš usb 2.0 utore u matičnoj

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Postoji adapter interni usb 3.0 na interni usb 2.0. Ima ga u hg spotu i linksu.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Jakovp kaže...
Postoji adapter interni usb 3.0 na interni usb 2.0. Ima ga u hg spotu i linksu.

 to vidiš nisam znao, super informacija 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...
Jakovp kaže...
Postoji adapter interni usb 3.0 na interni usb 2.0. Ima ga u hg spotu i linksu.

 to vidiš nisam znao, super informacija 

 Da, nažalost trebao mi je lol

 

 

https://www.links.hr/hr/kabel-delock-usb-3-0-m-na-usb-2-0-z-maticna-ploca-interni-200300226

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 16:18 (Jakovp).
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Kad će više akcije na kučišta. Nešto mi se čini da ni za crni petak neće bit akcija što se tiče kučišta...

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Lp

Trebao bih pomoc s odabirom kucista

Trazim kuciste do 600 kn

Bitna mi je funkcionalnost i protok zraka(airflow) a izgled i takve stvari manje su mi bitne

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ovo , ukradi , nemoj jest par dana , ali bolje ti je uzeti nešto ovako provjereno i kvalitetno za 100kn više nego neki precijenjeni škart za npr. 544,40kn a ima ga...

8 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Slazem se, sa fractalom neces pogrijesiti...
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
moukie kaže...

Lp

Trebao bih pomoc s odabirom kucista

Trazim kuciste do 600 kn

Bitna mi je funkcionalnost i protok zraka(airflow) a izgled i takve stvari manje su mi bitne

 

 Uzmi u obzir i ovo, to je top po protoku zraka:

 

https://www.mall.hr/kucista-za-racunalo/silverstone-kuciste-rl06ws-pro-atx-led?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Evo review njega i fractala:

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Sto mislite o Corsairu 270r?
Takoder brine me i velicina kucista 

Hoce li ova kucista biti dovoljno velika da u njih stane jedan rx580 sa tri ventilatora?

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Uzmi si Fractal, neces pogrijesiti, to ti je kao Mercedes kod automobila, jednostavno, sve je mrvicu bolje nego kod konkurencije. Imam isto kuciste kao mesh samo sto je zatvoreno i u njemu Asus strix 1080 ti, sve stane, dodao sam 2 venta naprijed i to jeftina Arctic F12 i temperature su extra. Perfekcija od kucista.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 22:53 (Evil Access).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Sve u spomenutom Fractal Meshify C-u gore?
moze link od ventileratora koje si uzeo?

samo kuciste dolazi sa jednim ulaznim i jednim izlaznim ventilatorom ako se ne varam?

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
moukie kaže...

Sve u spomenutom Fractal Meshify C-u gore?
moze link od ventileratora koje si uzeo?

samo kuciste dolazi sa jednim ulaznim i jednim izlaznim ventilatorom ako se ne varam?

 Da, kuciste dodje sa 2 venta, mozes dodati jos 2, ili cak samo 1 i miran si, pogotovo na Meshify. Ja sam uzeo Define C to ti je potpuno isto kuciste samo sto Meshify ima bolji airflow, jer je suplje s prijeda, ali airflow je odlican i na ovom, meni cpu ne prelazi 60c, a gpu 65, nikad, znaci kada cijeli dan igram.

 

https://www.links.hr/hr/ventilator-arctic-cooling-f12-120mm-1350-okr-min-050908169

 

Ove ventove sam stavio, koristio sam ih prije vec i za ovako male novce dobijes odlicne ventse, nikada nisam cuo nista osim zvuka zraka od njih, ako rade na 60% ne cujes ih, a kada se dignu onda se cuje samo zrak, ali hlade, za ove novce nema sanse da ce kupiti bolje vente, osim ako neces raditi neki ludi oc nista bolje ti ne treba.

 

Da vidis kako izgleda kada se stavi gpu u njega. Velicina kucista je savrsena, ma toliko je dobro, mene je odusevilo.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Evil Access kaže...

Uzmi si Fractal, neces pogrijesiti, to ti je kao Mercedes kod automobila

Zašto ti imaš GTX 1080 Ti na FULL HD ekranu???

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Valentin17 kaže...
Evil Access kaže...

Uzmi si Fractal, neces pogrijesiti, to ti je kao Mercedes kod automobila

Zašto ti imaš GTX 1080 Ti na FULL HD ekranu???

 Zasto ne ? Novi monitor samo sto nije, bilo mi je vrijeme da upgrade, pa sam si uzeo solidan gpu, sada sam neko vrijeme miran.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Evil Access kaže...
Valentin17 kaže...
Evil Access kaže...

Uzmi si Fractal, neces pogrijesiti, to ti je kao Mercedes kod automobila

Zašto ti imaš GTX 1080 Ti na FULL HD ekranu???

 Zasto ne ? Novi monitor samo sto nije, bilo mi je vrijeme da upgrade, pa sam si uzeo solidan gpu, sada sam neko vrijeme miran.

Ti si možda miran, ali su uznemirio kolege.

Ne možeš tako raditi, stavi da dolazi monitor u potpis!

 

Sve je bitno, nemoš imat "loš monitor", prije dobrog kučišta.!! ;)

 

p.s. još ako se otkrije da je monitor TN, gotovo je.

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
metallic kaže...
Ti si možda miran, ali su uznemirio kolege. 

Pa mene je uznemirio jako, smeta me to užasno.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Čuj, baš sam i ja škicnuo konfu kad sam vidio kako je super složeno u seksi kučištu.

Kako nisam komentirao koliko mi se kučište i sistem unutra svidio, rekao sam neću spominjati trn u oku periferije.

 

Kad ti doletiš u inspekciju.

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav, planiram slagati uskoro jedan komp, no imam jednu nedoumicu, kupio sam hladnjak mugen max i nisam računao na to da je hladnjak dosta visok, planirao sam kupiti tt v3 kućište no ono prima hladnjak do max 160mm, a mugen je 161mm, da li će to stati unutra ili da potražim drugo kućište? Koje kućište bi preporučili novo, a koje rabljeno (po mogućnosti najjeftinije, čisto da služi svrsi)? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Gledam da si uz konfu uzmem i novu koćište.

Za oko su mi zapeli ovi MS modeli Cyclops i  Winston koje dosta hvale, a cjenovno su dosta pristupačni. Uz takva kićišta uzeo bi još par dodatnih ventilatora.

Imate vi nešto bolje za preporučit, a da se nalazi u tom cjenovnom rangu. 

 

Vidim da dosta hvalite ovaj  Fractal Design Meshify C, al 700kn dat za kuciste u donosu na ove MS sa par dodatnih ventova...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Flameseeker kaže...

Gledam da si uz konfu uzmem i novu koćište.

Za oko su mi zapeli ovi MS modeli Cyclops i  Winston koje dosta hvale, a cjenovno su dosta pristupačni. Uz takva kićišta uzeo bi još par dodatnih ventilatora.

Imate vi nešto bolje za preporučit, a da se nalazi u tom cjenovnom rangu. 

 

Vidim da dosta hvalite ovaj  Fractal Design Meshify C, al 700kn dat za kuciste u donosu na ove MS sa par dodatnih ventova...

 Imaš i MS Falcon sa ugrađena tri ventilatora za 350kn.https://www.kitguru.net/components/cases/dominic-moass/game-max-falcon-rgb-case-review/all/1/ već sam linkao ranije u temi ali da ne tražiš.

 Ja sam ga uzeo isto i zbilja je airflow odličan, isto tako ventilatori nisu bučni i možeš birat red led ili blue led ventilatore.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 10:40 (mislioc).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Proletio sam nekoliko zadnjih stranica i vidio sam da si ga linkao.

Jeidno pitanje je kakve su kvalitete ti ventovi u odnosu na ove Arctic koje bi uzeo dodatno za ove prethodno navedene ms modele.

 

Čak mi je kod tog Falcon plus što ima taj protok zraka kroz naprijed u odnosu na ove gore od ms-a.

 

EDIT:

 

Još jedno pitanje pošto ga imaš, dal postoji mogućnost da isključim da mi ledice svijetle, a da ventovi nastave radit (tipa neki prekidač il da iskopčam jedan od pinova od venta)?

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 10:53 (Flameseeker).
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ventovi su dobri nisu glasni u prvom modu(skoro nečujni), a u drugom su nešto glasniji iako nije iritantno. Što se tiče gašenja leda moguće je ali onda ventovi ne vrte.

Ako ti je airflow bitan preporučam ti ovo kučište. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 11:10 (mislioc).
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav, slažem si novu konfiguraciju i u moru svakakvih kućišta zanima me koje su top 3 u cijenovnom rangu do 500kn, jeftinije mi više odgovara ali npr ovo mi je zapalo za oko i razmišljam da ga izaberem.

 https://www.adm.hr/product.asp?product=kuciste-corsair-carbide-series-spec-03-mid-tower-case-red-led-cc-9011052-ww&code=84015

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Flameseeker kaže...

Proletio sam nekoliko zadnjih stranica i vidio sam da si ga linkao.

Jeidno pitanje je kakve su kvalitete ti ventovi u odnosu na ove Arctic koje bi uzeo dodatno za ove prethodno navedene ms modele.

 

Čak mi je kod tog Falcon plus što ima taj protok zraka kroz naprijed u odnosu na ove gore od ms-a.

 

EDIT:

 

Još jedno pitanje pošto ga imaš, dal postoji mogućnost da isključim da mi ledice svijetle, a da ventovi nastave radit (tipa neki prekidač il da iskopčam jedan od pinova od venta)?

 Uzmeš MS bez ventova po fenomenalnoj cijeni pa si sam ugradiš ventove po volji...tak sam ja napravio.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=MS+winston

 

početak videa nije to kućište, pogledaj do kraja

 

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Tak sam i ja nešt razmišljo na početku.

Al ovi MS koje sam naveo nemaju tak prozračnu ovu prednju stranu, pa sad naginjem na ovaj Fractal koji ima tu prednju stranu otvorenu i samim time čini se bolje strujanje zraka.

16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir kućišta

Ja sam to riješio skroz jednostavno. Vent na stražnjoj strani kućišta sam stavio da upuhuje zrak direkt na proc, a hladnjak od proca sam okrenuo tak da ima vent okrenut prema otraga, tako da uvlači zrak sa tog stražnjeg venta sa kućišta.

Jedan vent sam stavio na vrh kućišta da baca topli zrak van, a napred na kućištu su dva venta pa koliko upujuhuju, upuhuju. Prašine nema iako je kućište na podu, a komponente su hladne ko led...OK ni nemam neke potrošače u kućištu, ali svejedno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice