Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.389.189
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ja sam sad uzeo Fractalov Meshify C, i skroz sam zadovoljan. Divota je sklapat mašinu u tom kučištu, sve je na pravom mjestu, a sa stražnje strane ima dosta mjesta za napraviti odličan cable management. Rekao bih savršen mid-tower, volim kompaktna kućišta u kojima je gotovo sav prostor iskorišten, bez nepotrebnih praznina. Uzeo sam Light TG verziju i staklo je zatamnjeno baš koliko i treba, dark verzija je definitivno precrna. Izvana meni djeluje onako polu-elegantno, nije predosadno, a opet nije kič. Onaj mesh sa prednje strane ima zanimljivu teksturu, tako da nije običan komad mesha.

 

Nije baš jeftino, ali dobije se kvalitetan komad koji zadovoljava gotovo sve kriterije, a i mislim da će dugo vremena ostati "in" kaj se tiče izgleda. Svakako preporuka onima koji kupuju mid-tower u tom budžetu. 

Sljedeća stvar s kojom se častim je matična. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Di nestade Armis AR3 TG RGB, nema ga nigdje..

16 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav, tražim neko manje kućište za konfu iz siga, prednost, airflow, kvaliteta izrade a i da nije veliki gutač prašine:D?

Gledam do kojih soma kn, trenutno imam SS RV03, al ipak tražim, a da je značajnije manje od dotičnog kojeg imam..

 

Čak sam gledal da bi nabavil drugu matičnu, recimo matx formata, al pitanje je, kak bi se grafa nosila u skučenom kućištu, pošto se dost grije (cca 80c).

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 14:55 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

klik

 

ostatak uzmi jos 2 fana

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 0:48 (Giopriest).
15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Nestali ovi Ms Falconi iz svih trgovina. Čini se dobavljač više ne nudi taj model.

Čini se da će onda ipak past opcija na ovaj MS Winston (plus 3x Arctic F12) iako možda i potegnem za neko kućište preko 500 kn jer ono kupit ću ga sad i onda ga neću mijenjat skoro.

 

 

Al opet dal je tolka razlika u kvaliteti kad se uspoređuje MS Winston sa vašim famoznim Fractal Design Meshify C koji je skoro pa 3 puta skuplji ?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Design Meshify C ne spada u skupa kucista i u kvaliteti je dalekoooo ispred MS-a... ako nemislis mjenjat skoro Design Meshify C  ti je odlican izbor ... bez beda ces bit zadovoljan sa sljedeca 3 builda i vise

16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ne vidim da mi trebs išta kvlitetnije od winstona...4 usb utora sprijeda, 3 mjesta za ssd- ove, otraga ima mjesta za sve moguće i nemoguće kablove, filteri za prašinu, dobra ventilacija, pristojan i nenametljiv izgled. Jedina mana je tanki unutrašnji lim pa ako montiraš u trenucima živčanoče ili u pijanom stanju moglo bi biti problema sa savijanjem.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Ms winston je identican case ko modecom oberon kojeg sam imao, a u njega se bez greske slozi ninja PC.

u jednom trenutku sam imao nagurano u njega 360mm i 120mm radove, 45mm debele oba u pushpull, 2x gpu... ima mjesta ko u prici

Najveca falinga kucista  je slab usis zraka a to rjesava modding, ima tamo na modding temi slike, i jos je falinga sto su bez greske mogli pomaknuti gornje otvore za fanove da primi gore 120/240 radijator... za tih 220-230kn mislim da prostranijeg casea nema

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Flameseeker kaže...

Nestali ovi Ms Falconi iz svih trgovina. Čini se dobavljač više ne nudi taj model.

Čini se da će onda ipak past opcija na ovaj MS Winston (plus 3x Arctic F12) iako možda i potegnem za neko kućište preko 500 kn jer ono kupit ću ga sad i onda ga neću mijenjat skoro.

 

 

Al opet dal je tolka razlika u kvaliteti kad se uspoređuje MS Winston sa vašim famoznim Fractal Design Meshify C koji je skoro pa 3 puta skuplji ?

 https://www.svijet-medija.hr/art/kuciste-ms-industrial-titan-pro/76106?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click ovo ti je Falcon samo malo nabrijan. Ima dodatne filtere za prašinu i sva tri ventilatora su led. Ali i cijena je 470kn.

 Malo je glomazniji nešto sitno prostraniji i teži. Čak i vrijedi tih 100kn razlike.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 9:18 (mislioc).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ma da mislim da ću ic na Winstona. I ak mi bude potrebno mogu uvijek prorezeat taj dio s prednje strane (mod) da dobijem bolji protok zraka ak mi treba.

 

Gledo sam i MS Black Widow i taj Ms Thunder koji su kao kopije Fractala.

Widow je dosto dobro kućište, al nekako sva ta zvučna izolacija kak mi se čini može samo podić malo temperaturu u zamjenu da se ne čuju ventovi iz kućišta.

Ovaj MS Thunder je praktički Widow samo bez te zvučne izolacije nego sa boljim protokom zraka. I vjerujem da sa jednostavnim modom na Windostonu mogu dobit praktički identično kućište za skoro duplo manju cijenu. Dal mi ventovi imali ledice il ne mi je tak svejedno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 10:27 (Flameseeker).
7 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Ekipa , može preporuka best buy kučišta s dobrim cable mangmentom i moodingom. Može bit i RGB, a i ne treba. Nije bitna cijena, ovi novi nzxt mi jednostavno nisu nešto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Cijena? Ako je oko 400kn imas npr. https://www.nabava.net/search.php?q=ms+aquarius To i jos par MS kucista tek dolazi na HR trziste. To se moze popratit na YT kanalu Vladimira Pejića, inace bas ne vidim recenzije novih MS kucista. Mene se dojmio i Armis AR3 TG RGB, s obzirom sta sve nudi, ali je ispario s trzista, dok je ponovno dosao na Alzashop za 56 eura, tako da bi uskoro mogao doci u HR. U HR trenutno ima neRGB verzija: https://www.nabava.net/search.php?q=Armis+AR3 Ima vrlo dobro rjesen prednji dio, navodno 2x usb 3.1 gen1 sprijeda, fan controller, filteri za prednji dio sa strane a ne sprijeda kako bi ventovi bolje disali, modularni dio za napajanje, tezak 5kg. Neke od tih stvari se kod poznatih brand kucista pojavljuju tek od 600-700kn. Za svega 300kn je taj Armis po meni super best buy, a i 2 prilozena 120mm bi trebala biti tiha posto SilentiumPC ima solidne ventove. Opis na njihovoj stranici je super, za razliku od MSa koji stavljaju specifikacije na pola. Npr. nigdje nema tezine kucista, isto tako nigdje nema ni s od specifikacija njihovih ventova. Da to stave, bili bi jaca konkurencija.

 

Btw. po meni je Fractal preskup s obzirom na ove jeftinije alternative, osim ako se ne ide na Define seriju zbog zvucne izolacije. Ne kontam cemu tolka pomama za Meshify kojeg treba cistiti svakih pol tjedna, tko zeli imat prednju cistu stranicu. Ljudi ne kuze koliko prasine prednja strana zaustavlja, ako imas imalo bolje ventilatore. Iz tog razloga su po meni bolja kucista s otvorom za ventilaciju sa strane, a sprijeda matte stranica jer bu konfa za koji stupanj toplija, a mozda malo tisa, no manje problema s prasinom. Samo treba paziti kolko se lako ta prednja strana otvara, npr. kod NZXT S340 ili Corsaira 400C/Q ide vrlo tesko dolje, kod ovog Armisa ili npr. Phanteksa P3xx ili Fractala ide lako dolje.

 

Da se jos nadovezem na Meshify C, po meni je bolja alternativa Phanteks P350X, iako se dolazak u HR jos uvijek ceka, a do tada je P400 TG super ponuda za 500kn u ADMu: https://www.nabava.net/search.php?q=phanteks+p400, iako je P350X sa bolje rjesenim prednjim dijelom bolji za toplije konfe.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 14:24 (The_Fichek).
16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir kućišta

Rađe winstona, dva usb utora više i više nego duplo jeftiniji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Zasto Winston kada za 70kn vise ima gore spomenuti Armis. Prednji dio za ventilaciju je napravljen od metalne, a ne plastične rešekte te je širi, odoka izgleda 2x širi. Taj dio ima filtere, dok kod Winstona ne vidim filtere i nemam pojma kolko se lako otvara prednja stranica. Winston, ako je tocan opis na sluzbenoj stranici, ne dolazi niti s jednim ventom, a Armis dolazi s 2x 120mm. Jedino sto Winston ima bolje je 4mm veca podrska za CPU coolere, iako je 159mm obicno dovoljno mjesta te +2 usb utora. Osobno bi to trejdao samo za prednje filtere za prasinu, kamoli za ostalo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 14:40 (The_Fichek).
16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir kućišta

Nisam sve detaljno čitao nego sam se nadovezao na tvoju preporuku Phanteks Eclipse P400

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Trenutno mi najbiše odgovar corsair crystal 570x, kakva misljenja imate za njega?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Cijena? Ako je oko 400kn imas npr. https://www.nabava.net/search.php?q=ms+aquarius To i jos par MS kucista tek dolazi na HR trziste. To se moze popratit na YT kanalu Vladimira Pejića, inace bas ne vidim recenzije novih MS kucista. Mene se dojmio i Armis AR3 TG RGB, s obzirom sta sve nudi, ali je ispario s trzista, dok je ponovno dosao na Alzashop za 56 eura, tako da bi uskoro mogao doci u HR. U HR trenutno ima neRGB verzija: https://www.nabava.net/search.php?q=Armis+AR3 Ima vrlo dobro rjesen prednji dio, navodno 2x usb 3.1 gen1 sprijeda, fan controller, filteri za prednji dio sa strane a ne sprijeda kako bi ventovi bolje disali, modularni dio za napajanje, tezak 5kg. Neke od tih stvari se kod poznatih brand kucista pojavljuju tek od 600-700kn. Za svega 300kn je taj Armis po meni super best buy, a i 2 prilozena 120mm bi trebala biti tiha posto SilentiumPC ima solidne ventove. Opis na njihovoj stranici je super, za razliku od MSa koji stavljaju specifikacije na pola. Npr. nigdje nema tezine kucista, isto tako nigdje nema ni s od specifikacija njihovih ventova. Da to stave, bili bi jaca konkurencija.

 

Btw. po meni je Fractal preskup s obzirom na ove jeftinije alternative, osim ako se ne ide na Define seriju zbog zvucne izolacije. Ne kontam cemu tolka pomama za Meshify kojeg treba cistiti svakih pol tjedna, tko zeli imat prednju cistu stranicu. Ljudi ne kuze koliko prasine prednja strana zaustavlja, ako imas imalo bolje ventilatore. Iz tog razloga su po meni bolja kucista s otvorom za ventilaciju sa strane, a sprijeda matte stranica jer bu konfa za koji stupanj toplija, a mozda malo tisa, no manje problema s prasinom. Samo treba paziti kolko se lako ta prednja strana otvara, npr. kod NZXT S340 ili Corsaira 400C/Q ide vrlo tesko dolje, kod ovog Armisa ili npr. Phanteksa P3xx ili Fractala ide lako dolje.

 

Da se jos nadovezem na Meshify C, po meni je bolja alternativa Phanteks P350X, iako se dolazak u HR jos uvijek ceka, a do tada je P400 TG super ponuda za 500kn u ADMu: https://www.nabava.net/search.php?q=phanteks+p400, iako je P350X sa bolje rjesenim prednjim dijelom bolji za toplije konfe.

 Mislim da cu si naruciti jednog p400, vidim ima i p400s silent koja je razlika? 3 hdd-a od 3,5" neidu unutra?

Intel Core™ i7 Forever
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Koji Koji da upodem phanteks p400 whiteilinzxt h500 white?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Btw. po meni je Fractal preskup s obzirom na ove jeftinije alternative, osim ako se ne ide na Define seriju zbog zvucne izolacije. Ne kontam cemu tolka pomama za Meshify kojeg treba cistiti svakih pol tjedna, tko zeli imat prednju cistu stranicu. Ljudi ne kuze koliko prasine prednja strana zaustavlja, ako imas imalo bolje ventilatore. Iz tog razloga su po meni bolja kucista s otvorom za ventilaciju sa strane, a sprijeda matte stranica jer bu konfa za koji stupanj toplija, a mozda malo tisa, no manje problema s prasinom. Samo treba paziti kolko se lako ta prednja strana otvara, npr. kod NZXT S340 ili Corsaira 400C/Q ide vrlo tesko dolje, kod ovog Armisa ili npr. Phanteksa P3xx ili Fractala ide lako dolje.

 

Da se jos nadovezem na Meshify C, po meni je bolja alternativa Phanteks P350X, iako se dolazak u HR jos uvijek ceka, a do tada je P400 TG super ponuda za 500kn u ADMu: https://www.nabava.net/search.php?q=phanteks+p400, iako je P350X sa bolje rjesenim prednjim dijelom bolji za toplije konfe.

Ovisi gdje imaš komp, ako imaš na/pri podu bit će prašine neovisno o kućištu, i trebalo bi čistit komp doslovno svaka dva tjedna. Ali ako je komp na stolu, prašine ima 5 puta manje i samim time manje posla oko toga, a i uz to na većini kvalitretnijih kućišta se prednja strana veoma lako skida i vraća natrag tako da proces čišćenja traje 2 minute.

 

BTW: Danas baš naletio na ovo, fakat se može bacat TG bez problema, veoma sam iznenađen čvrstoćom i izdržljivošću.

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Interesantno je to kućište. Sviđa mi se kolko je modularno, a i cijena je dosta povoljna.

https://www.silentiumpc.com/pl/product/armis-ar3-tg/

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
mariolla79 kaže...

Koji Koji da upodem phanteks p400 whiteilinzxt h500 white?

 Pomogao sam frendu da prebaci komponente u h500, nije me odusevilo, da ne znam mislio bih da se radi o jeftinijem kucistu, bolje je s340 od h500. Phanteks mi je lijep, ja sam se mislio izmedju njega i Fractala i uzeo Fractal, nisam pogrijesio, vrh je.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Stjepanj

S kao silent, p400s ima (jeftinu) zvucnu izolaciju, nesto kao Fractal i dr. Doduse cini mi se da to moze dosta pomoci s obzirom na dosta zatvorenu prednju stranu, nesto sto je rjesio P350X. Vani je razlika izmedju p400 i p400s 10 eura, dolara, a bijela boja jos tolko. Problem kod svih tih Phanteksa je, ako zelis bolje hladiti komp, nije zgodno samo maknuti prednju stranicu (iako se vrlo lako mice radi magneta) jer onda vise nemas filtere za prasinu. Tako da za hardver entuzijasta kao ti, mislim da ti je bolje uzeti p350x u Alzi za 77 eura ili sacekaj da dodje u HR ili idi na p400, ako ne ides na vodeno. U sve te ipak budzet Phantekse vodeno nebus mogo strpat s gornje strane, a ako stavis sprijeda dosta gubis protok zraka.

 

Promster

Kod vecine kvalitetnih kucista bez vrata u recenzijama se niti ne prikazuje kako se lako ili tesko skida prednja strana. Npr. kod Nzxt S340 moras takvom silom vuci prednju stranu da je to zalosno, a kao best buy je. Kod Corsaira 400c/q nakon sto 5x izvuces i vratis prednju stranu imas veliku sansu strgat plastiku s nje.

Slazem se to s podom i na stolu, ali na stolu je komp obicno bucniji. TG ima svakakvih, nazalost vecina ne stavi koliko su mm debeli.

Kako got bilo, mislim da ima jeftinijih alternativa Meshifyu, iako kome stvarno pase na zamjeram sto daje 700kn za isto jer ipak tocno znas sto si kupio.

 

mariolla79 kaže...

Koji Koji da upodem phanteks p400 whiteilinzxt h500 white?

Pa trenutno 300kn ustedis sa phanteksom p400, a ne vidim sto izgubis.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 17:49 (The_Fichek).
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
mislioc kaže...

Protok zraka i to sto je zujalica.

MS Industrial Aquarius Pro mislim da je trenutno best buy kuciste od njih, iako ga za sada ima samo u PCshopu za 430kn. 2 stranice od 4mm kaljenog stakla + 4 rgb ventova, kakvi got bili, je dost dobra ponuda onome ko puca na estetiku, ali i kvalitetu izrade, a onome ko puca na tisinu i neupadljivost ne.

Ono kaj meni smeta je sto taj koji je radio recenziju veli da ventovi nisu na kvaliteti (dovoljno debeli niti PWM) onih na Black Widow i novog MS Industrial Triller.. Ta nova MS kucista izgleda imaju bolju podrsku za vodena, pogotovo s gornje strane.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 18:03 (The_Fichek).
16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir kućišta

Kužim da su različiti ukusi ali staklena kućišta gdje sve svijetli na sve strane su živa katastrofa. Sva ta silna svjetla samo odvlače pozornost, smetaju, staklo je koma ako se zaprlja a na njemu se sve vidi...nikada to nebi kupio. Još i djeluje djetinjasto.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Promster

Kod vecine kvalitetnih kucista bez vrata u recenzijama se niti ne prikazuje kako se lako ili tesko skida prednja strana. Npr. kod Nzxt S340 moras takvom silom vuci prednju stranu da je to zalosno, a kao best buy je. Kod Corsaira 400c/q nakon sto 5x izvuces i vratis prednju stranu imas veliku sansu strgat plastiku s nje.

Slazem se to s podom i na stolu, ali na stolu je komp obicno bucniji. TG ima svakakvih, nazalost vecina ne stavi koliko su mm debeli.

Kako got bilo, mislim da ima jeftinijih alternativa Meshifyu, iako kome stvarno pase na zamjeram sto daje 700kn za isto jer ipak tocno znas sto si kupio.

 

Da, većinom nažalost ne prikažu sam proces skidanja, eventualno vele da je "muka" ako je front IO spojen na prednju stranicu, a ne na samo kućište. S obzirom da se danas većinom kupuju (barem mi "entuzijasti") fensi kućišta (RGB, TG, itd...) nema mi previše smisla da se takva kućišta stavljaju na pod. Jedino ako je okruženje sobe takvo da se ipak nekako vidi i dolazi do izražaja, inače se ništa ne vidi, i nije bitno dal je Fractal, MS ili je "kutija" sklepana u garaži...Pričam naravno o estetici, a ne o airflowu itd.

Definitivno ima jeftinijih alternativa Meshifyu i nisu niti nužno puno lošije od samog Meshifya, ali za mene je Meshify savršen u svim aspektima, od izgleda, dimenzija, performansi. To je točno što želim od kućišta i neću ga mjenjati dosta dugo. Jest dosta popularno, a nije baš jeftino, očitno ljudima odgovara...

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Stjepanj

S kao silent, p400s ima (jeftinu) zvucnu izolaciju, nesto kao Fractal i dr. Doduse cini mi se da to moze dosta pomoci s obzirom na dosta zatvorenu prednju stranu, nesto sto je rjesio P350X. Vani je razlika izmedju p400 i p400s 10 eura, dolara, a bijela boja jos tolko. Problem kod svih tih Phanteksa je, ako zelis bolje hladiti komp, nije zgodno samo maknuti prednju stranicu (iako se vrlo lako mice radi magneta) jer onda vise nemas filtere za prasinu. Tako da za hardver entuzijasta kao ti, mislim da ti je bolje uzeti p350x u Alzi za 77 eura ili sacekaj da dodje u HR ili idi na p400, ako ne ides na vodeno. U sve te ipak budzet Phantekse vodeno nebus mogo strpat s gornje strane, a ako stavis sprijeda dosta gubis protok zraka.

 

 ovaj phanteks je brutalan, cijena smjesna, hvala odoh se pocastiti neznam kako mi je to kuciste promaklo, gledao sam i ovaj meshif c, mogu reci samo katastrofa u odnosu na cijenu.lp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Best buy 300-400kn? Ne treba prozor.

Hvala.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
CyberDemonVZ kaže...

Best buy 300-400kn? Ne treba prozor.

Hvala.

 Kaj će ti prozor pa imaš windowse instalirane.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
mislioc kaže...
Kaj će ti prozor pa imaš windowse instalirane.

Nemoj zaje... čovjeka. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice