Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna?

poruka: 28
|
čitano: 5.910
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna?

Dakle, nakon malo vise od 1god vrisnuo Corsair TX650 psu. Komp se upali na mozda sekundu i ugasi se. Probao sam onaj jumpstart sa spajalicom i ista stvar, na sekudu radi i onda nista. Nakon stavljanja šrot MS napajanja od 550w u kantu komp radi ko curica (jedino sto je glasnije), znaci definitivno je do napajanja.

 

E sad, frajer ima 5 godina garancije ali ja nemam racun. Bio sam na corsairovoj stranici i rekli su RMA, oliti reklamacija. Mene zanima jel bi se dala ostvariti reklamacija bez racuna? Slanje tolikog paketa za Nizozemsku bi me kostalo oko 220kn sto nisu mali novci za nesto sto nije sigurno. Ili da se jednostavno pomirim s gubitkom i uzmem OCZ ModXStream PRO od 600W ili Corsaira GS600 (ili nesto trece po vasoj preporuci)?

 

pozz

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna

1. Gdje si kupio?

2. Imaš li ambalažu?

From all the things I lost, I miss my mind the most...
14 godina
neaktivan
offline
Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna?

1. Tocno tako, svaki ducan ti moze izdati ponovno racun

2. Ambalaza prema hrvatskom zakonu je nepotrebna za reklamaciju. (ali, da, ja ju ipak cuvam da me ne zafrkavaju)

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna?

ne postoji vise ta trgovina, zato sam mislio direktno slati corsairu. a bundle je kompletan, sve do one male crne vezice s kojom su kablovi bili povezani u kutiji xd

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna
Solidus kaže...

ne postoji vise ta trgovina, zato sam mislio direktno slati corsairu. a bundle je kompletan, sve do one male crne vezice s kojom su kablovi bili povezani u kutiji xd

Nema veze postoji li trgovina, netko to distribuira i hendla u HR. Kontaktiraj neki dućan koji drži Corsair, pa ih pitaj kome da se obratiš apropos napajanja.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
16 godina
offline
Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna?

Ezy Infotech (Hondlova 2) ili Asbis (Slavonska avenija - industrijska zona Žitnjak) su ti ovlašteni uvoznici i servis, probaj njih kontaktirati.

Imaš li bar ovjeren jamstveni list?

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna
Eyekool kaže...

Ezy Infotech (Hondlova 2) ili Asbis (Slavonska avenija - industrijska zona Žitnjak) su ti ovlašteni uvoznici i servis, probaj njih kontaktirati.

Imaš li bar ovjeren jamstveni list?

 

nope, nemam uopce garantni list, samo users manual od papira

14 godina
protjeran
offline
Re: Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna
Don Kihoty kaže...

1. Gdje si kupio?

2. Imaš li ambalažu?

 

Leryan kaže...

1. Tocno tako, svaki ducan ti moze izdati ponovno racun

2. Ambalaza prema hrvatskom zakonu je nepotrebna za reklamaciju. (ali, da, ja ju ipak cuvam da me ne zafrkavaju)

 

1. Da, ako je prodano na ime odnosno po SN mogu naći račun.

2. Nije bitno, na ambalaži je nalijepnica uvoznika, onda znaš kud moraš.

 

A pošto korisnik nema ambalažu, može napraviti slijedeće.

 

1. Poslati mail za ASBIScr i EZY Infotech sa podatcima o napajanju i SN sa napajanja,

te provjeriti kod kog je kupljeno.

 

Ako je kod bilo koje od te dvije firme, moći će ostvariti jamstvo. Ako ne, onda ćeš morati slati

direktno Corsairu.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
15 godina
offline
Re: Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna

Ako nista drugo uzmi XFX 550W.

Nikakav Corsair iz GS serije, to su nize razredna napanjanja.

OCZ je dobar, ali XFX od 550W daje vise snage (525W cca) od OCZ 600W (510W cca) zato sto XFX ima single rail.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2012 11:22 (Mitch).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna
Mitch kaže...
Ako nista drugo uzmi XFX 550W.

Nikakav Corsair iz GS serije, to su nize razredna napanjanja.

OCZ je dobar, ali XFX od 550W daje vise struje (525W cca) od OCZ 600W (510W cca) zato sto XFX ima single rail.

Struja se mjeri u Wattima?

btw. Iz sigurnosnih ograničenja u skladu s UL i EM60950 regulativama iznos struje po jednom railu nebi smio biti veći od 20A, tako da jedan jaki rail i nije baš za pohvalu.

 

@autoru teme: Ako možeš čekati mjesec dana pošalji to Corsairu, poprilično sam siguran da će ti poslati ispravnog nazad.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2012 11:15 (Penryn).
15 godina
offline
Re: Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna
Penryn kaže...
Mitch kaže...
Ako nista drugo uzmi XFX 550W.

Nikakav Corsair iz GS serije, to su nize razredna napanjanja.

OCZ je dobar, ali XFX od 550W daje vise struje (525W cca) od OCZ 600W (510W cca) zato sto XFX ima single rail.

Struja se mjeri u Wattima?

btw. Iz sigurnosnih ograničenja u skladu s UL i EM60950 regulativama iznos struje po jednom railu nebi smio biti veći od 20A, tako da jedan jaki rail i nije baš za pohvalu.

 

@autoru teme: Ako možeš čekati mjesec dana pošalji to Corsairu, poprilično sam siguran da će ti poslati ispravnog nazad.

Dobro snage lol my bad jutro je

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
offline
Re: Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna
Penryn kaže...

 

@autoru teme: Ako možeš čekati mjesec dana pošalji to Corsairu, poprilično sam siguran da će ti poslati ispravnog nazad.

jel im je dovoljno samo poslati napajanje, tj kompletan bundle bez racuna ili garancije? nije mi problem platit postarinu, opet je jeftinije od novog napajanja, samo da nebi bezveze bacio pare a ovi ga nece primiti. i nije mi problem cekati, imam sa strane neko staro MS napajanje od 550W sa 2 ventilatora koje (zasad) drži... šogor se inace kune u njega da je to napajanje zakon ali ja nisam siguran...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna
Solidus kaže...

jel im je dovoljno samo poslati napajanje, tj kompletan bundle bez racuna ili garancije? nije mi problem platit postarinu, opet je jeftinije od novog napajanja, samo da nebi bezveze bacio pare a ovi ga nece primiti. i nije mi problem cekati, imam sa strane neko staro MS napajanje od 550W sa 2 ventilatora koje (zasad) drži... šogor se inace kune u njega da je to napajanje zakon ali ja nisam siguran...

Ne mogu ti garantirati, ali inače je Corsair poprilično susretljiv i RMA im funkcionira odlično. Najbolje ti je da im pošalješ mail i točno objasniš situaciju i točno ćeš znati na čemu si.

Jesu ti na službenom forumu rekli da je za RMA ili?

16 godina
online
Re: Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna
Penryn kaže...

...

btw. Iz sigurnosnih ograničenja u skladu s UL i EM60950 regulativama iznos struje po jednom railu nebi smio biti veći od 20A, tako da jedan jaki rail i nije baš za pohvalu.

  ...

  Ta ograničenja su ukinuta, mislim da trenutno sva kvalitetna napajanja imaju single rail dizajne.

12 godina
offline
Re: Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna
Penryn kaže...

Ne mogu ti garantirati, ali inače je Corsair poprilično susretljiv i RMA im funkcionira odlično. Najbolje ti je da im pošalješ mail i točno objasniš situaciju i točno ćeš znati na čemu si.

Jesu ti na službenom forumu rekli da je za RMA ili?

preko tech supporta na njihovoj stranici, znaci ovdje - http://www.corsair.com/en/support/technicalsupport/

cim sam odabrao da je failao paperclip test odmah mi je ponudio obrazac za RMA

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna
Solidus kaže...

Dakle, nakon malo vise od 1god vrisnuo Corsair TX650 psu. Komp se upali na mozda sekundu i ugasi se. Probao sam onaj jumpstart sa spajalicom i ista stvar, na sekudu radi i onda nista. Nakon stavljanja šrot MS napajanja od 550w u kantu komp radi ko curica (jedino sto je glasnije), znaci definitivno je do napajanja.

 

E sad, frajer ima 5 godina garancije ali ja nemam racun. Bio sam na corsairovoj stranici i rekli su RMA, oliti reklamacija. Mene zanima jel bi se dala ostvariti reklamacija bez racuna? Slanje tolikog paketa za Nizozemsku bi me kostalo oko 220kn sto nisu mali novci za nesto sto nije sigurno. Ili da se jednostavno pomirim s gubitkom i uzmem OCZ ModXStream PRO od 600W ili Corsaira GS600 (ili nesto trece po vasoj preporuci)?

 

pozz

 ja sam imal slično iskustvo s gigabytom-grafa bila u pitanju...nakon izmjene meilova-slikanja grafe i bundla-cirka mjesec dana nakon toga na kučnu adresu mi bila poslana od strane gigabyta(direkt iz  taiwana) nova grafa 4850(zalman edition),plus platili su poštarinu 60 dolara {#}..,šalji im meil direkt u techical suport -nemaš kaj izgubiti....

Bahrija
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2012 13:26 (bahrija).
12 godina
offline
Re: Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna
bahrija kaže...

 ja sam imal slično iskustvo s gigabytom-grafa bila u pitanju...nakon izmjene meilova-slikanja grafe i bundla-cirka mjesec dana nakon toga na kučnu adresu mi bila poslana od strane gigabyta(direkt iz  taiwana) nova grafa 4850(zalman edition),plus platili su poštarinu 60 dolara {#}..,šalji im meil direkt u techical suport -nemaš kaj izgubiti....

nisam javio, priznali su reklamaciju i poslali su mi novo napajanje (moje je 2 tjedna putovalo poštom). ALI sada je zapelo na carini, hoce ga carinit i još štošta. trebam im poslati punomoć (šta god to bilo, znam za punomoć za vozila ali za HW?!), zatim potvrdu o placenom shippingu (imam kada sam ja corsairu slao, a ne kada su oni meni slali, makar cujem da mi mogu to mailom proslijediti) te dokaz o uplati pošiljatelju (nisam nista uplatio). ugl poslao sam mail carini i nazvao sam ih objasnjavajuci da je rijec o reklamaciji i sad cekam da mi se jave.

 

citao sam negdje da na informaticku robu nema carine, da ide samo porez. jel to istina? ugl ocekujem da cu nesto sigurno platiti, samo ne znam koliki šok da ocekujem...

16 godina
offline
Re: Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna
Solidus kaže...
... ugl ocekujem da cu nesto sigurno platiti, samo ne znam koliki šok da ocekujem...

S obzirom da je "zapelo" na carini očekuj veliki šok {#} 

Iako se nadam da te neće šokirati {#} 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna?

a joj ta nasa carina.imao sam i ja s njima problema,npr meni traze u Rijeci brdo papira za 100 dolara a frendu u Zagrebu ne otvaraju ni ne zezeju za 200-300 dolara pa ti znaj.moj savjet je da budes ljubazan i pokusas im na lijepo sve objasnit jer malo bezobrazluka ili nerviranja zaboravi.naravno to kazem ako ne nadjes potrebne papire.sretno.E a sto se tice tih potvrdi posalji mail corsairu i reci da ti na mail posalju potrebne papire radi carine

Želim paranormalnu ženu(da ima para i da je normalna):)
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2012 20:45 (Blade Runner31).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna?

Ja sve uplatnice,račune,garancije držim u kutiji od cipela,ispod kreveta...Par puta su me spasili od plaćanja već plaćene uplatnice...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna
Solidus kaže...
bahrija kaže...

 ja sam imal slično iskustvo s gigabytom-grafa bila u pitanju...nakon izmjene meilova-slikanja grafe i bundla-cirka mjesec dana nakon toga na kučnu adresu mi bila poslana od strane gigabyta(direkt iz  taiwana) nova grafa 4850(zalman edition),plus platili su poštarinu 60 dolara {#}..,šalji im meil direkt u techical suport -nemaš kaj izgubiti....

nisam javio, priznali su reklamaciju i poslali su mi novo napajanje (moje je 2 tjedna putovalo poštom). ALI sada je zapelo na carini, hoce ga carinit i još štošta. trebam im poslati punomoć (šta god to bilo, znam za punomoć za vozila ali za HW?!), zatim potvrdu o placenom shippingu (imam kada sam ja corsairu slao, a ne kada su oni meni slali, makar cujem da mi mogu to mailom proslijediti) te dokaz o uplati pošiljatelju (nisam nista uplatio). ugl poslao sam mail carini i nazvao sam ih objasnjavajuci da je rijec o reklamaciji i sad cekam da mi se jave.

 

citao sam negdje da na informaticku robu nema carine, da ide samo porez. jel to istina? ugl ocekujem da cu nesto sigurno platiti, samo ne znam koliki šok da ocekujem...

 Ajd napiši kako je to prošlo, baš me zanima sada.

12 godina
offline
Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna?

good news everyone! barem za mene {#} evo upravo zvali sa carine, necu nista morati platiti. problem je bio u carinskoj deklaraciji, tj manjak iste posto dobivam potpuno novo napajanje. nisam smio reci da ju ni staro napajanje nije imalo na sebi {#} također im je bilo sumnjivo sto je Corsair stavio da je vrijednost napajanja 1$.

 

uglavnom, poslao sam im (skoro) sve trazene informacije - punomoć (ovlaštenje da me overseas zastupa u postupku carinjenja, trebalo je unjeti svoje inf i inf o pošiljci), kopiju osobne, te racun iz poste kada sam ja slao. dodatno sam jos poslao sve mailove sto sam razmijenio sa corsairom te jedan screenshot sa corsairove stranice na kojem lijepo piše kada je izdan RMA, kada su oni primili napajanje te kada su ga poslali natrag, tocno sa modelom napajanja i brojem pošiljke kojom je sve vraceno. kao što sam gore napisao, tražili su još i potvrdu o placenom prijevozu i dokaz o uplati pošiljatelju, koje nemam jer su slali o svom trošku.

 

uglavnom nisam ocekivao da ce se sve to ovako odigrati, stvarno sam iznenaden. izgleda da sam jedan od onih rijetkih majmuna sto (na kraju ipak) nisu imali problema sa carinom. eto, to je to, ako imate jos kakvih pitanja pucajte. corsairu kapa dolje na usluzi, i da se ovo nije odigralo ovako kako je moje misljenje o njima kao vrhunskoj firmi se ne bi mijenjalo. eto mogu i carinu pohvaliti, pogotovo curu (gospođu?!) sa kojom sam bio u kontaktu. i ekipa hvala vama na savjetima {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2012 16:32 (Solidus).
Moj PC  
10 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna?

Super!!!E to je bitno,pogodit djelatnika koj se nije na lijevu nogu digao.pozzz

Želim paranormalnu ženu(da ima para i da je normalna):)
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2012 18:51 (Blade Runner31).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna

 Koliko je tebe to na kraju izašlo novaca ??

12 godina
offline
Re: Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna
itomic009 kaže...

 Koliko je tebe to na kraju izašlo novaca ??

sve skupa 240kn, slano poštom vulgaris. 220kn je slanje za Nizozemsku (imas tocne cijene na stranicama Hrvatske pošte), 12kn je bila ona njihova kutija (inace nije obavezna ali htio sam dodatno zaštititi napajanje) i još 8kn za papir na koji upisuješ adrese, šta šalješ, težinu, vrijednost... valjda nece biti dodatnih troskova kada poštar dođe...

 

inace, kada smo vec kod troskova slanja (i da se malo nasmijete), pitao sam overseas koliko bi me najmanje kostalo slanje paketa od 3,5kg za Nizozemsku. evo c/p dijela maila -

 

"Poštovani,

 

Cijena usluge prijevoza pošiljke poslane u UPS Boxu od 10 kg (dimenzija 41 x 32 x 26 cm), prema tarifi Express Saver, iz Hrvatske u Nizozemsku, iznosi 87,26 €.

Ukoliko paket pošaljete u svojoj ambalaži(bez dodatne UPS-ove ambalaže) cijena prema tarifi Express Saver iznosi 79,12 €.

U cijenu je uključena doplata za gorivo koja za tekući mjesec iznosi 15,5% te dodatan popust."

 

šta reć, koju posruku porat? znam da je za dan - dva na odredištu, ali 655 frikin kuna?! ne znam za ostale ali meni je to puno. i nije mi bio problem (niti corsairu) cekati 2 tjedna da dode paket

13 godina
offline
Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna?

Za te pare ( 655 kn ) kupis novo napajanje !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna
Za te pare uzmes XFX 650 :)
1kn = 1W
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
offline
Vrisnuo Corsair TX650 - reklamacija bez racuna?

još jedan mali update, danas je stiglo kod mene napajanje i dobio sam v2 verziju napajanja (ja sam imao v1). puno hvala corsair i sto se mene tice ako nema vise pitanja moze lock

 

pozz!

Moj PC  
6 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice