Zalman Z3 Plus (white)

poruka: 123
|
čitano: 38.811
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Zalman Z3 Plus (white)

Evo cisto informativno a i da imamo temu za ovo kuciste :)

gledajuci ovdje na bagu preporuke vidio sam zalmana z3 plus na akciji u futuri i za oko mi zapela bijela izveda!

igrom slucaja sam uzeo gotovo vodeno hladenje koje nije stalo u zadnje mini tower Zalman t4 kuciste pa sam uzeo ovo Z3!

z3 Plus z3 Plus
Naravno nije trebalo dugo uzeo sam ga i slozio to sve kak spada i moram priznati poprilicno dosta bolje i cvrsce kuciste od termaltake comandera ms 3 kojeg sam imao prije mini t4!

Pogotovo jer dolazi s cak 4 venta unutra (3x crno-bijele boje + 1 s plavim ledicama) koji se mogu regulirati na gornjoj stranci case-a (brze i sporije)

Evo dolje jos par slikica doticnog kucista ak koga sta zanima nek slobodno pita ovdje ili na pm

:) :)
Dali ima boljih za te novce?(crno je cca 299kn dok je bijelo poprilicno skuplje) pa definitivno da ima! no meni se svidjelo iskljucivo zbog bijele boje kojih kod nas u ponudi nema uopce!{#}

Mana ima pa evo nekih;

- gornja rupa za cpu/sata/fan/itd kablove iznad ploce je nekako na knap barem za moju mini plocu kojoj su svi konektori s gornje strane pa je doticna rupa jedva bila dovoljna

- takoder i kao medu prostor izmedu ploce i gornjih ventova je takoder pre mala(barem za moj ukus)

- mjesto predvideno za ssd je nekako nekompaktibilno( morat ce te poprilicno saviti kablove da bi ih pospajali)

- svi kablovi koji bi trebali ici izmedu zadnje bocne stranice i maticne tesko staju svi unutra jer su ispupcenja na stranici malo na krivom poziciranom mjestu

- inace sve ovo gore nabrojano da se sloziti ali malo otezano pa evo to su neke mane koje su mene vise smetale nego prave mane:)...

 

{#}  pa evo i preporuka od mene za ovo kuciste za koje sam dobio poprilican broj upita na pm...

LP svima i kao sto rekoh slobodno diskutirajte i pitajte kaj vas god zanima{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.4.2014 3:00 (Stjepanj).
Moj PC  
17 0 hvala 6
12 godina
protjeran
offline
Zalman Z3 Plus (white)

Neznam kako je tebi ali ja na ovom šta slažem ssd ako ide u ovo postolje stoji na krivo ?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Zalman Z3 Plus (white)

Meni je isto postolje na krivo, nije mi jasno što s tim... Zato je na bracketu

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
Bulldozer kaže...

Neznam kako je tebi ali ja na ovom šta slažem ssd ako ide u ovo postolje stoji na krivo ?!

ma ne treba stojati krivo{#}, znaci prvo gurnes ssd pod 45° u desnu stranu di su ti ove dvije male izbocine( crveni krugovi), pa onda spustis ssd i zasarafis samo ljevu stranu(plavi krugovi:)

 

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.4.2014 11:10 (Stjepanj).
12 godina
protjeran
offline
Zalman Z3 Plus (white)

i dalje stoji na krivo probao sam opet tako.. eventualno da skrivim malo

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
Bulldozer kaže...

i dalje stoji na krivo probao sam opet tako.. eventualno da skrivim malo

evo sad cu ti uplodat video, da! moras iskriviti te desne nosace!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
protjeran
offline
Zalman Z3 Plus (white)

evo na brzinu s mobitela:)

istina malo je cudan taj sistem ni ja nisam odma skuzio!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.4.2014 11:35 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Zalman Z3 Plus (white)

Glupost :) bar sam ti i komentirao video :)

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
Bulldozer kaže...

Glupost :) bar sam ti i komentirao video :)

pa ak razmislis kak ces zasarafiti sarafe s druge strane?? tak da je to ipak prakticki rijeseno!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
neaktivan
offline
Zalman Z3 Plus (white)

Mislim si uzet ovo kuciste pa bih samo pitao jer sam gledao neki review na youtubu pa kazu da onaj gumb za kontrolu ventova jednostavno kao da ne radi, tj ne vidi se razlika u radu ventova kad je pritisnut a kad ne. Oni nisu isli u detalje pa me zanima kako je kod vas?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)

Ne vidi se toliko razlika u temperaturama, ali se povecavaju okretaji ventilatora i buka.

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.4.2014 13:31 (zober).
12 godina
protjeran
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
mintras kaže...

Mislim si uzet ovo kuciste pa bih samo pitao jer sam gledao neki review na youtubu pa kazu da onaj gumb za kontrolu ventova jednostavno kao da ne radi, tj ne vidi se razlika u radu ventova kad je pritisnut a kad ne. Oni nisu isli u detalje pa me zanima kako je kod vas?

osim vizualne razlike, zvucna se promjena jedva kuzi!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
offline
Zalman Z3 Plus (white)

Možda je do mojih ventilatora, ali na LOW su ok, a na HIGH klepetaju. Razlika u temp je možda stupanj.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
SebaOS kaže...

Možda je do mojih ventilatora, ali na LOW su ok, a na HIGH klepetaju. Razlika u temp je možda stupanj.

neznam kaj reci, kod mene ventovi rade najnormalnije nis ne klepeta{#}! na low se vrte na nekih cca 500-600rpm a na high neznatno vise oko 800-900rpm! i po reviewima stock polozaji i okretaji coolera daju razliku u 2°c! no to se da bolje sloziti!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
8 godina
neaktivan
offline
Zalman Z3 Plus (white)

E dobar dan znam da puno kasnim i mozda sam noob sto se svega ovoga tice ali me zanima...znaci kada se stavlja matična i spajaju se ventovi i to sve oke...jesam spoji i sve radi...ali me zanima kada se spaja od front panela onaj gumbić za ventove..ima onaj siroki koji se spaja na napajanje i ona dva mala dodatna kao dva pinska...dali treba sve skopčat ili je dovoljno samo ovo na napajanje upalit...ako treba slika da skuzite na kaj mislim nije problem..i da zasto mi se sve ventovi uvijek vrte na max speed...bio sam gledao u biosu i maknuo sam da su na full i stavio na automatski dva ali druga dva nemaju to nego da ih manualno sam poslozis kak zelis...ali ako ja njih smanjim pa necu svaki put ponovo u bios kad cu nesto igrat...el neko zna kako to slozit da si oni sami povečaju i smanje brzinu po potrebi i dali ima koji koristan program kaj se toga tiće...jer sad kad ostavim pc upaljen na desktopu on radi stalno na full speed...a to mi se ne svida...pa ako moze pomoć bio bih zahvalan..lp

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
Stjepanj kaže...
Bulldozer kaže...

Neznam kako je tebi ali ja na ovom šta slažem ssd ako ide u ovo postolje stoji na krivo ?!

ma ne treba stojati krivo{#}, znaci prvo gurnes ssd pod 45° u desnu stranu di su ti ove dvije male izbocine( crveni krugovi), pa onda spustis ssd i zasarafis samo ljevu stranu(plavi krugovi:)

 

 

 

 Ja imam tako ssd, ali kamo sad staviti drugi??

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2015 22:00 (walentkane).
13 godina
online
Re: Zalman Z3 Plus (white)
walentkane kaže...
 Ja imam tako ssd, ali kamo sad staviti drugi??

Kupiš adapter 2.5" na 3.5" i staviš ga gdje dolazi i klasični HDD.

Ili kao ovaj kolega na slici, ali moraš ga pozicionirati da dođe na mjesto gdje dolazi i izbočenje na bočnoj stranici.

SLIKA SLIKA
http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2015 12:28 (Valentin17).
12 godina
offline
Zalman Z3 Plus (white)

Da nepitam gluposti:

Uzeo bih ovaj white, vidim ima ga u futuri znam da su oni brzi i ucinkoviti sto se tice prodaje, sad dva mala pitanja:
1.)Pise gotovina 365 kn, jeli to vrijedi za karticno placanje. Znaci preko web kartice da im uplatim odma 365 kn i to se smatra gotovinom, jer kartice pise 405 :S ?
2.)Da li moze placanje po preuzimanju, i koliko kosta dostava u druge gradove?

Htio bih sto jeftinije proci, a kuciste mi se jako sviđa zbog boje, a i ucinkovitosti!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Zalman Z3 Plus (white)
Luka123 kaže...

1. Cijena 365 kn je samo za gotovinu, za plaćanje karticom je veća i iznosi 405 kn, sve kako si napisao.

2. Platit pri preuzimanju možeš jedino ako plaćaš gotovinom, cijena dostave za cijelu Hrvatsku iznosi 40 kn.

 

Svakako si provjeri načine plaćanja (kartice koje idu preko online plaćanja) na njihovoj stranici,

sva pitanja koja imaš možeš prije kupovine pitati njih na mail, preko Skypa, preko Facebook stranice, telefonom.

 

P.S. Kada kupiš, ostavi svoje iskustvo o trgovini di si kupio OVDJE.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2015 18:51 (Valentin17).
12 godina
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
Valentin17 kaže...
Luka123 kaže...

1. Cijena 365 kn je samo za gotovinu, za plaćanje karticom je veća i iznosi 405 kn, sve kako si napisao.

2. Platit pri preuzimanju možeš jedino ako plaćaš gotovinom, cijena dostave za cijelu Hrvatsku iznosi 40 kn.

 

Svakako si provjeri načine plaćanja (kartice koje idu preko online plaćanja) na njihovoj stranici,

sva pitanja koja imaš možeš prije kupovine pitati njih na mail, preko Skypa, preko Facebook stranice, telefonom.

 

P.S. Kada kupiš, ostavi svoje iskustvo o trgovini di si kupio OVDJE.

 Ma je lijepo sve, ali 100 kn vise davati jer nisam iz zg, glupo po meni. Pogledat cu neko slicno u linksa sta ima tu u zd.

12 godina
protjeran
offline
Zalman Z3 Plus (white)

Vrag mi nije dao mira jos od kad sam uzeo ovo kuciste i vidio ove sugave kapice na bocnoj stranici(stvarno lose izgledaju), htio sam ih vec tada promjeniti, danas mi bilo dosadno reko sad cu to napraviti( 5kn i 5min posla me kostalo:)

original plastika original plastika
 
plastika-metal plastika-metal
 
odrezan vijak+matica odrezan vijak+matica
 
malo ženinog laka radi sigurnosti:) malo ženinog laka radi sigurnosti:)
 
i to je to:) i to je to:)
 

Meni osobno sad izgleda puno bolje!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Zalman Z3 Plus (white)

Kod bijelog se vidi,na mom crnom se jedva primjeti.Bas mi se sviđa bijelo,steta sto ga nisu imali

Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Zalman Z3 Plus (white)

Koja bi bila max visina cpu hladnjaka da stane u ovo kuciste?

Razmisljam da si uzmem Scythe Mugen MAX koji je 161mm visok, a kuciste je 192mm siroko. Eh sad, ta 3 centimetra... :D Ili koji bi bio ok hladnjak da stane unutra, do cca 330kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
Dino1985 kaže...

Koja bi bila max visina cpu hladnjaka da stane u ovo kuciste?

Razmisljam da si uzmem Scythe Mugen MAX koji je 161mm visok, a kuciste je 192mm siroko. Eh sad, ta 3 centimetra... :D Ili koji bi bio ok hladnjak da stane unutra, do cca 330kn?

 U Z9 U3 ide jakoooooo na knap. (moral sam brusiti jedu zakovicu plastičnu od prozora na stranici)

9 godina
neaktivan
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
Karlek_19 kaže...
Dino1985 kaže...

Koja bi bila max visina cpu hladnjaka da stane u ovo kuciste?

Razmisljam da si uzmem Scythe Mugen MAX koji je 161mm visok, a kuciste je 192mm siroko. Eh sad, ta 3 centimetra... :D Ili koji bi bio ok hladnjak da stane unutra, do cca 330kn?

 U Z9 U3 ide jakoooooo na knap. (moral sam brusiti jedu zakovicu plastičnu od prozora na stranici)

 

Onda nista, hvala na odgovoru :D

12 godina
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
Dino1985 kaže...

Koja bi bila max visina cpu hladnjaka da stane u ovo kuciste?

Razmisljam da si uzmem Scythe Mugen MAX koji je 161mm visok, a kuciste je 192mm siroko. Eh sad, ta 3 centimetra... :D Ili koji bi bio ok hladnjak da stane unutra, do cca 330kn?

 Stat će, nebrini, jer ako je Raijintek Nemesis stao u Z3+, a on je 166,5mm visok. Netko je bio nakeljio sliku na forumu Nemesisa u Zalmanu

http://valid.canardpc.com/cache/banner/fmwm3z-4.png
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2015 12:39 (Tony1999).
12 godina
protjeran
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
Tony1999 kaže...
Dino1985 kaže...

Koja bi bila max visina cpu hladnjaka da stane u ovo kuciste?

Razmisljam da si uzmem Scythe Mugen MAX koji je 161mm visok, a kuciste je 192mm siroko. Eh sad, ta 3 centimetra... :D Ili koji bi bio ok hladnjak da stane unutra, do cca 330kn?

 Stat će, nebrini, jer ako je Raijintek Nemesis stao u Z3+, a on je 166,5mm visok. Netko je bio nakeljio sliku na forumu Nemesisa u Zalmanu

 neznam kak je stao ako je zaista visok 166,5mm, jer evo uzeo sam ravnalo i do bocne stranice ima tocno 160mm od vrha cpu(ihs-a), druga stvar je sto je ta bocna stranica malo ispupcena pa se dobije jos tih 10mm, no i to ovisi o polozaju heat-pipova dali ce stati odredeni cooler!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2015 12:50 (Stjepanj).
12 godina
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
Stjepanj kaže...
Tony1999 kaže...
Dino1985 kaže...

Koja bi bila max visina cpu hladnjaka da stane u ovo kuciste?

Razmisljam da si uzmem Scythe Mugen MAX koji je 161mm visok, a kuciste je 192mm siroko. Eh sad, ta 3 centimetra... :D Ili koji bi bio ok hladnjak da stane unutra, do cca 330kn?

 Stat će, nebrini, jer ako je Raijintek Nemesis stao u Z3+, a on je 166,5mm visok. Netko je bio nakeljio sliku na forumu Nemesisa u Zalmanu

 neznam kak je stao ako je zaista visok 166,5mm, jer evo uzeo sam ravnalo i do bocne stranice ima tocno 160mm od vrha cpu(ihs-a), druga stvar je sto je ta bocna stranica malo ispupcena pa se dobije jos tih 10mm, no i to ovisi o polozaju heat-pipova dali ce stati odredeni cooler!lp

 Ja mislim da je Valentin17 sliku stavio, da, zbog te stranice i stane, tj. Zbog ispupčenja

http://valid.canardpc.com/cache/banner/fmwm3z-4.png
13 godina
online
Re: Zalman Z3 Plus (white)
Stjepanj kaže...
 neznam kak je stao ako je zaista visok 166,5mm

Evo ga u bijelom modelu, ako treba daj mi 10 min i dobiješ i sliku sa crnim modelom.

SLIKA SLIKA
http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
12 godina
protjeran
offline
Zalman Z3 Plus (white)

danas sam vidio prvi put crnu verziju z3+ i ostao jako iznenaden kako je plastika losija naspram bijele izvedbe (dakle sam ljev plastike nije bojom i tonom uopce 100% ujednacen kao na bijeloj)  sto je jos gore, bocne stranice, prednja maska i gornja plastika uopce nisu u istom tonu dali je i kod ostalih tako??tx?lp

 

3 da
1 ne
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2015 23:47 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice