Zalman Z3 Plus (white)

poruka: 123
|
čitano: 38.845
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)

Na trzaj i osjećaj ide. Ja sam ih promjenio odmah kad sam kupio kućište. 

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju.. PSN: ROZNER_GT
12 godina
protjeran
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)

Geldao sam youtube ponovno i vidim da prime s gornje desne strane i potegnu, budem tako probao trznut kak ti kazes.

12 godina
protjeran
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
war3_tft kaže...

Geldao sam youtube ponovno i vidim da prime s gornje desne strane i potegnu, budem tako probao trznut kak ti kazes.

 prvi put ide tesko jer je plastika dosta nabijena i nerazradena, ako si zelis olaksati skini bocne stranice i s unutarnje strane imas te klinove pa malo stisni rukom da lakse izadu na drugu stranu!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
protjeran
offline
Zalman Z3 Plus (white)

Bas sam nabavio dva nova venta naprijed za upuh pa sam odlucio ovaj puta cable managment srediti kako spada. Prije par mjeseci sam prvi puta sam slagao konfigiraciju pa mi je za pocetak bilo vazno da se komp uopce pokrene haha, ali sam lose slozio cm, sav visak kablova mi je bio naguran dolje gdje idu hardovi, a zadnju stranicu smo dvojica jedva zatvorili.  

 

Vidim da se u temama o sklapanju konfiguracija jos dosta preporucuje Zalman z1 koji ubiti ima isti unutarnji okvir i vanjske stranice kao i Zalman 3 (plus). Znam kako je meni bilo kad sam isao sklapati sve skupa pa u nadi da mozda olaksam nekom "newbiu" kao sto sam i ja da rijesi cable managment evo par slika i ideja. Kao sto vidite nista spektakularno, koristio sam obicne zip ties, a najveci problem su mi bili debeli okrugli kablovi viska fortron hypera (koji se takoder konstantno predlaze u temama o sklapanju konfiguracija). Molex sam privezao na sredini gdje dode izbocina na bocnoj stranici i na istom mjestu pospajao gornje fanove u fan controler, ono sto mi je najvise olaksalo posao je sto sam dodatni PCI-E kabel i kutni SATA kabel ubacio odozdola u kuciste za opticke drajvove/fan controlere, naznacio sam na zadnjoj slici. Vecina danas ne koristi opticke drajvove, a mislim da bi se taj "trik" mogao izvesti i kad bi unutra bio neki opticki drajv ili fan controler. Mislim da je na kraju sve skupa ispalo dosta cisto, jedino se vidi power SATA kabel, ali ionako ce mi trebati kad upiknem HDD, najvaznije mi je sto prednji fanovi sad imaju neometani air flow. Nadam se da sve skupa bude od neke pomoci. 

 

Evo slike, bug mi ih je izokrenuo pa sam morao preko imgura.

Moj PC  
7 0 hvala 5
8 godina
neaktivan
offline
Zalman Z3 Plus (white)

Ovo je moje kućište kojeg sam imao od 1 mjeseca do 9 mjeseca 2016-ste, jako simpatično kućište, koje nije za premium korisnike, nego ono, za osnovne stvari. masterliquid ne stane u njega, jedva sam nagurao H55i a da ne pričam o Rajintek Ereboss.. na knap.. pa evo, ako kome pomgone, meni drago.. :D

 

O da, i ugradio sam dodatno Ledice, jer sam svašta nešto kombinirao sa njime, pa ako vam se svidi da imate ideju.

Pare nisu problem, para nema.
Moj PC  
2 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Zalman Z3 Plus (white)

Ja sam ga narucio danas 380kn u instaru. Dopizdilo mi ovo moje gledati... bijela ce mi se bolje uklopiti u dnevni. 

Bacim slikicu za vikend da vidite kako u njemu izgleda mugen max...

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Zalman Z3 Plus (white)

evo ga stiglo jučer nabrzaka složeno, danas ću se malo poigrati sa ovim kablovima da rasčistim usis i to je to... 

Ukupan dojam, prolazan, najviše me razočaralo materijali, u usporedbi s antecom 300 kojeg sam imao, ovo je kao da je od stiropora...

jednostavno me strah bilo prejako i prenaglo skidati prednju stranicu, osjećaj kao da bi ga polomio cijelog.

Hladnjak po visini bez greške ide, u biti na ovom kučistu mugen max-a muči širina, pa je problem kod stavljanja bočne strane kučišta.

S druge strane, definitivno bolja zvučna izolacija, i naravno više "modernih" featurea, poput ladica za diskove i sl.

 

Da ocjenjujem dao bih 6/10... e da zaboravih najbitniji komentar, žena je rekla da je ružno i da izgleda kao radijator 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.3.2017 9:44 (lav1000).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Zalman Z3 Plus (white)
Ja svog prodao, u kuciste nestane nista, kvaliteta uzasna one stranice se krive lako. Plastika je jeftina. etc. Dojam mi se promjenio od prvog susreta s njim. Sad imam silencio big tower, cak bi i vece uzeo da mogu. Mogu baratati rukama montirati ssd bez da pola pca rastavljam etc.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Zalman Z3 Plus (white)

Ne znam sta ocekujete za tu cijenu... 

 

Ja sam isto pozalio sto sam uzeo ovo kuciste, iz istih razloga kao vi, ali za 300 kn kolko sam ga platio nema sanse da se moze dobiti ista priblizno dobro... Ali za iduci komp cu def vise izdvojiti za kvalitetnije kuciste :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)

definitivno nisam očekivao čuda, ali sam očekivao da je to malo robusnije, a ne kao malo deblji kolaž papir...

prethodno kučište nije antec 300 nije bilo high end, jednostavno ga je pregazilo vrijeme, ne sjećam se točno ali plaćeno u rasponu 450-500kn, 

tako da sam očekivao nešto slično u rangu toga, ali materijali na zalmanu su bar 2 reda kvalitete ispod ovoga na antecu... 

 

kakva su tek ova kučišta što dođu 150-200kn?raspadnu se na ako se malo jače zadereš kad te neko rokne u bf-u?

 

 

 

8 godina
offline
Zalman Z3 Plus (white)

ja sa ugurao konfu unutra i sve je stalno normalno iako da bi mogao najbolje pohvalit prostor iza zadnje stranice iza maticne ne bas...i istina bog...ovaj prednji panel za maknut je pain in the ass...kada sam prelazio sa kucista od 100kn na ovo bilo je WOW brutala...stane mi R9 unutra itd itd. za tu cijenu dobro kuciste i to je sve. zasad znam da bi isao na jos nesto prostranije bar po pitanju kablova. i iza mi lim ne stoji bas bas kako spada na sarafima ..kao da bi trebao sjest jos 3mm dublje da sarafi budu fino na rupu ali et kak je tak je

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Zalman Z3 Plus (white)

Ma sve je sklepano dosta nekvalitetno, prednju stranicu je jako tesko maknut, cooler mi je nemoguce vise maknut uopće mislim (jedva jedvice stao), a i za instalirat ga je bilo sat vremena jebade... Al opet, sve stane (jedva :P ), imas 4 venta, odlican airflow, filtere za prasinu, mijenjanje brzine ventića klikom, prednje USB i audio slotove itd. Sve u svemu jako lijepi feature set za tu cijenu, ni duplo skuplja kucista obicno nemaju sve to... u tom je poanta ovog kucista

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.3.2017 15:16 (Minneyar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
Vidim, gore je netko spomenuo 380 kuna... da se naci bolje kuciste, samo treba pratiti akcije, pitati nizu cijenu i slicno

Svog fractala sam platio novog u trgovini 500 kuna, dok je u drugim trgovinama kostao 700 - uhvati akciju i jos uzicao popust

Znaci 120 skuplje, a neusporedivo bolje od tog zalmana
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
picajzla0707 kaže...
Vidim, gore je netko spomenuo 380 kuna... da se naci bolje kuciste, samo treba pratiti akcije, pitati nizu cijenu i slicno

Svog fractala sam platio novog u trgovini 500 kuna, dok je u drugim trgovinama kostao 700 - uhvati akciju i jos uzicao popust

Znaci 120 skuplje, a neusporedivo bolje od tog zalmana

 To kaj si ti nasao fractala za 500kn ne znaci nis jer takve ponude je jako tesko naci, zalman 3+ je uvijek izmedu 300-350kn. Najnizi je trenutno 340kn, a ovog od 380 niti nema na prvoj stranici nabave tako da neznam di je bas najskupljeg isao uzeti... Ako cemo vec usporedivati akcijske cijene z3+ se cesto mogao naci za 300kn, sto je 200 kn jeftinije nego taj fractal po najboljoj mogucoj cijeni.

 

Sto se tice samog kucista daleko od toga da je neznam kako dobro, najgore po meni je cm, ali ako si covjek da truda moze se i to rijesiti. Najveci plus mu je broj fanova pa ima solidan airflow, a iskreno ne razumijem ekipu sto se zali na tanke bocne stranice, pa neces igrat nogomet s njime,  ja sam ga dosta puta rastavljao pa se nista nije spigalo, cak i ova nekvalitetna prednja stranica koju mrzim nije pukla.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.3.2017 20:20 (war3_tft).
9 godina
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
Ja imam z1 i svaki put se triput pomolim prije nego skinem prednji dio. Zadnji put kad sam mjenjao prednji vent palim komp nema slike, gledam da nije mozda grafa, da je nisam pomaknuo kad sam pin turao. Kad ono nakraju ona sklopka na kučištu nesto zablokala pa slala loš signal ili nesto. Ponovno skinuo prednji dio i komp radi. Rekoh si, taman da crkne komp ne skidam više prednji dio.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
war3_tft kaže...

Ako cemo vec usporedivati akcijske cijene z3+ se cesto mogao naci za 300kn, sto je 200 kn jeftinije nego taj fractal po najboljoj mogucoj cijeni.

Prije sada već dosta godina Zalman je izdao Z3+, tada tko je kužio neke stvari, vidio je da je to mrak kućište,

a tada je mrak bila i cijena jer tada nije bio popularan kao danas, ja sam osobno u Centro.hr kupio 5 komada

odjednom po cijeni od 240 kn, svako je bilo prodano u sklopu gotove konfguracije uz zaradu od 100 kn

po kućištu, nikad mi se nitko nije požalio na bilo kakav problem na kućištu, masku sam skidao brdo puta,

nikad problema, ugurao sam unutra komponente koje i danas mogu činiti igraći stroj kao npr.

Raijintek Nemesis 140 mm zračni hladnjak sa dva tornja kao i Noctuu NH D14, grafičke kartice kao

Sapphire R9 390X, GTX 1080, procesore sve do i7 7700k, 180 mm dugačka napajanja kao

Corsair RM750i s jako debelim kabelima, nikad nisam imao problema sa slaganjem kabela ili zatvaranjem

bočne stranice  to kućište bih i danas preporučio svakome.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
14 godina
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)

Meni je kućište čisto ok. Jednom kada se komponente poslože nema tu puno diranja, osim kada se čisti. Na prodaju je, ako je neko zainteresiran. Vrijeme je za veće kućište.

Nešto kao MS Black Widow.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.3.2017 23:40 (x18x05x).
8 godina
offline
Zalman Z3 Plus (white)

Z3 white,unutra komponente pod moj pc ...ako kog zanima uploadat cu slike iznutra kak to izgleda 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2017 12:25 (sseennoonn).
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
sseennoonn kaže...

Z3 white,unutra komponente pod moj pc ...ako kog zanima uploadat cu slike iznutra kak to izgleda 

Uvijek volim vidjeti nešto novo.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
12 godina
protjeran
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
sseennoonn kaže...

Z3 white,unutra komponente pod moj pc ...ako kog zanima uploadat cu slike iznutra kak to izgleda 

 naravno da nas zanimalp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
offline
Zalman Z3 Plus (white)

ev jedna :P

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
7 0 hvala 2
9 godina
offline
Zalman Z3 Plus (white)

prodajem svoje kućište (Z3 Plus black) pa ak je netko zainteresiran il ima nekog ko je zainteresiran..nek se slobodno javi u pm

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 /
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zalman Z3 Plus (white)

@war3

 

Ja bih isto htio promijeniti prednji fan. Bučan je i ne treba mi led.

 

Ploča mi je b250 mortar.3x4 pinski headeri.

 

 

Može preporuke fanova?

 

 

Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
Provincija kaže...

@war3

 

Ja bih isto htio promijeniti prednji fan. Bučan je i ne treba mi led.

 

Ploča mi je b250 mortar.3x4 pinski headeri.

 

 

Može preporuke fanova?

 

 

Hvala unaprijed

 Pozdrav, ja sam ti naprijed stavio dva Corsair ml 120 uzeo sam bas ovaj twin pack, doduse kad sam ja uzimao dosao je 200kn, sad je nedostupan u trgovini, ali mozes ih nazvati i pitati kad ce ih dobiti i po kojoj cijeni, jer cijena im stalno varira.

 

Citao sam okolo dosta recenzija o case fanovima i ovi su nekako imali najbolji omjer buke i performansi, uz to su dizajnirani da imaju daju dobar protok, ali i potisak zraka. Kod Z3 je slucaj da s prednje strane ima filter, ali i iza samih fanova ima dosta zapreka pa sam razmisljao da mi trebaju neki sa malo vecim potiskom. Cijena im je malo veca, ali ja sam racunao da cu ih danas sutra jednostavno prebaciti u novo kuciste (ova malo bolja kucista manje vise sva dolaze sa 2 fana pa ce trebat dodatnih fanova ionako). 

 

Ako ti je to ipak preskupo pitaj kolegu The_Fichek -a za neku preporuku, on je mene savjetovao i kako je rekao tak je i bilo. 

13 godina
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
Provincija kaže...

 Artic F12 PWM, Enermax TB. Silence PWM, BitFenix Spectre PRO.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
7 godina
neaktivan
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
Arctic F12 pwm je odličan a nije ni preskup.
 
1 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)

Ekipa,

 

Hvala puno.

Naručio dva komada Arctica 12 pwm.

 

Sve je bolje od ovog jedog naprijed.

 

 

Pozdrav

15 godina
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
Promijenio.
Stavio naprijed dva f12 pwm na pwm.
I zadnji stavio f12 pwm onaj što se može prištekati u lanac pwm.
Pimplam sada sa postavkama ploče i bolje je ali nije ludilo
Jedan od problema su dva hdda ravno ispred donjeg prednjeg.fana.

Ajd bar ne.svijetli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Zalman Z3 Plus (white)

i ja sam zamjenio to svjetleće govno, stavio sam scythe grand flex oba naprijed i umjesto onog straga, gornje nisam dirao, 

ovako je puno bolje što se hlađenja tiče

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
lav1000 kaže...

i ja sam zamjenio to svjetleće govno, stavio sam scythe grand flex oba naprijed i umjesto onog straga, gornje nisam dirao, 

ovako je puno bolje što se hlađenja tiče

 

 Slažem se, mene živcira kad tako svijetli, pa nisam u disko klubu. Super je bijelo kućište jer se manje vidi prašina na njemu, ali zato se ostala oštećenja više vide, pa trea paziti.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice