Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.377.111
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Probao sam na njihovom webu onaj test, i dobio load od 83%.

A stavio vise fanova nego bi imao, i jedan sata vise.

Uz stvarno stanje sam dobio 76%

 

Kuciste imam ono rgb, Zalman K1.

 

Po svemu bi moralo biti u redu.A u dogledno vrijeme sigurno nebi OC-ao.

Da neko ne gleda testove, preporuke itd.. Mislio bi da mu treba min. 500w napajanje koje pise kao preporuka za 2060 grafu.

:) 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2019 12:32 (madphoenix33).
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

  Ma ne sekiraj se. R5 3600 i RTX 2060 su ti u gamingu na oko 220 - 230 watta iz zida. RTX 2060S ti je na to u prosijeku oko 30W do 50W više. Dakle, s nekom baš rastrošnom RTX 2060S si na oko 280W iz zida, teško da bi ikad probio 300W barijeru osim ako ne siliš neke kombinacije stres testova. I to ti govorim brojke za čitav sustav, s nekoliko diskova i ventilatora. To znači da si dobar s bilo kojim 400W+ normalnim napajanjem. Što se overclocka tiče na R5 3600, toga više nema. Kupi si bilo koji prosiječan cooler od 200 - 300kn i miran si s odličnim procesorom.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kvalitetu na stranu ja nebi baš uzimao 400w napajanje kao neki futureproof, kada već kupuješ uzmi nešto jače jer nećeš vječno ostati na rtx2060, šta ako se jednom odlučiš za jaču i rastrošniju grafu pa te opet bude vuklo i da mjenjaš napajanje, imaš za te pare ovo, 550w, 80+ gold certifikat, 60mj garancije

4 godine
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ovaj LC CC 120 je vjerojatno tu negdje, tj solidno ide na ryzen 5.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2019 18:42 (madphoenix33).
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Molim pomoć oko napajanja. Komponente su sljedeće:

 

Ryzen 7 2700

DDR4 - 16 gb - 3200mhz

SSD X 2

HDD x 2

RX 580, 8 GB

Fan x 3

 

 

 

Planiram proca overclock na 3,9 mhz. Maksimalno do 650,00 kn (najgori slučaj 700,00 :D ) . Hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Uzmeš si bilo koje dobro koje ti paše od 550W pa na dalje od standardnih ovdje preporučenih. Ako možeš naći Seasonic Focus Gold, to ti je najbolje.

16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jel valja ovo napajanje? Koristilo bi se za mining rig.

https://www.futura-it.hr/sama-forza-1200w-80plus-platinum-napajanje/0151378/product/

 

Nalazim mixed reviews.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 16:43 (PraskaviRepan).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Izgleda da su prešli na FSP-ovu platformu.

Sada samo treba vidjeti kako će se pokazati na testovima.

 

 

Usput, Svijet medija ima rasprodaju jačih modela:

 

be quiet! Dark Power Pro 11 1000 W (1187 kn; 2/5 god. jamstva) - recenzija

be quiet! Dark Power Pro 11 1200 W (1187 kn; 2/5 god. jamstva) - recenzija

LC Power LC1200 (903 kn; 3 god. jamstva) - recenzija (test OEM Andyson platforme)

 

Jamstva su kratka, ali cijene su zaista dobre.

 

PraskaviRepan kaže...

Jel valja ovo napajanje? Koristilo bi se za mining rig.

https://www.futura-it.hr/sama-forza-1200w-80plus-platinum-napajanje/0151378/product/

 

Nalazim mixed reviews.

Obrazuj se zajedno s nama!

 

Nema puno muzike za malo kuna! ;)

coffe,coffe,coffe.....
6 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pisao sam u savjeti za nadogradnju ali niko mi ne odgovara.

Moze preporuka za novo napajanje? 

Trazim FSP Hyper 600W ali izgleda, da u cijeloj drzavi (BiH) je rasprodano.

Molim pomoc, planiram sto prije naruciti.

 

 

Asus P8B75-M

Intel Core i5 3350P

DDR3 8GB 1600MHz

R9 380 4GB

AMD Radeon R5 SSD 240GB

Thermaltake Smart 530W (Ne radi vise)

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Ne znam što ti je dostupno i po kojim cijenama, ali komp s tvojim komponentama pogoni bez problema bilo koje normalno napajanje. Tvoj komp u gamingu ne prelazi ni 250W, tako da možeš uzeti bilo što što valja i u budgetu ti je. Ne moraš se uopće zamarati s nazivnom snagom.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Nije problem platiti do jedno 120 km ili 500 kn
sa stranica kao imtec.ba ili plus.ba
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Uzmi onda ovo i dobro. Ok napajanje uz 5 godina garancije i dobro.

 

https://plus.ba/bs/product/4552/napojna-jedinica-fortron-hyper-500

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

PraskaviRepan

 

Forza na recenzijama (123 / 4) ispada kao ok napajanje, no po iskustvima (link) očito baš i nije dobar za mining. 

 

Platforma i izgleda malo poddimenzionirana za 1200 W, pogotovo u usporedbi s Dark Power Pro 11 i LC Power modelima, tako da osobno ne bih na tom napajanju držao jače konfiguracije (i mining rigove). Eventualno bi za 550 kn mogao riskirati, ali ako si mislio dati 900 ili nešto više kn, onda bolje uzeti be quiet! ili LC.

 

 

dikembe

 

Hyper je koliko vidim jedini s 5 god. jamstva unutar tog budžeta pa se pridružujem koleginoj preporuci.

6 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala, fsp hyper je narucen.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Lijep pozdrav!

 

Računalo mi se zna ugasiti tokom rada i imam problem s paljenjem, treba puno puta stisnuti tipku na kućištu da se upali, a nekada se upali s odgodom od 30ak sec - stoga mislim da je došlo vrijeme za novo napajanje. Zamolio bih vas koji se bolje razumijete da mi preporučite neko solidno napajanje za moju konfiguraciju (Moj PC) umjesto starog Seasonica. Unaprijed se zahvaljujem na vašim odgovorima. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

jesi ti siguran da je do napajanja da ne mjenjas krivu komponentu? Jesi probao posuditi neko dugo napajanje pa ubaciti unutra i isprobati da vidis dali je problem i dalje prisutan.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

jesi ti siguran da je do napajanja da ne mjenjas krivu komponentu? Jesi probao posuditi neko dugo napajanje pa ubaciti unutra i isprobati da vidis dali je problem i dalje prisutan.

 Nisam siguran, koja bi komponenta mogla biti uzrok tomu osim napajanja, procesor?

10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Definitivno prvo probaj s drugim napajanjem. Ako si trenutno u Zg ili okolici napisi pa ti mogu posudit, ali vidim da si dalje u profilu..

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Taj problem s paljenjem zna raditi i MBO, ali ovo gašenje računala definitivno vuce na napajanje, ali ipak bolje provjeriti prijen ego se zaletis i potrosis parsto kuna na napajanje

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ako sam dobro shvatio, corsair je radjen na seasonicovoj platformi pa prema tome nema smisla uzimati puno skuplji rm550x vs FOCUS Plus 550 Gold. 

Jedino neznam da li je focus isto tako tih kako govore za rm550x (manje od 20db)? 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Trenutno samo AX serija ima Seasonic platformu, a RMx ima CWT-ovu.

 

Po ovim testovima Focus 550RM550x bi Seasonic čak trebao biti i tiši, no kod jačih modela (650 i 750 W) je RMx u prednosti.

10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
The_Fichek kaže...

Definitivno prvo probaj s drugim napajanjem. Ako si trenutno u Zg ili okolici napisi pa ti mogu posudit, ali vidim da si dalje u profilu..

 Ne mora posudjivat. Uzme obicnu zicu i nadje zelenu i bilo koju crnu te ju spoji (ne moras bit strucnjak da to izvedes, ja sam tak testirao svoje napajanje te sam i tak skuzio da je bilo pri kraju), upali napajanje i vidi dal se normalno vrti, ako se ne vrti znaci da je krepalo, ako se vrti par sec pa stane opet znaci da je skoro pa krepalo...

10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
hahhaajaads kaže...
The_Fichek kaže...

Definitivno prvo probaj s drugim napajanjem. Ako si trenutno u Zg ili okolici napisi pa ti mogu posudit, ali vidim da si dalje u profilu..

 Ne mora posudjivat. Uzme obicnu zicu i nadje zelenu i bilo koju crnu te ju spoji (ne moras bit strucnjak da to izvedes, ja sam tak testirao svoje napajanje te sam i tak skuzio da je bilo pri kraju), upali napajanje i vidi dal se normalno vrti, ako se ne vrti znaci da je krepalo, ako se vrti par sec pa stane opet znaci da je skoro pa krepalo...

Slabo si to objasnio, pogotovo za nekog ko nema pojma o napajanjima. Da se vrti sta? Nadje zelenu zicu gdje, kako..? Pogle sliku njegovog napajanja, ako ima to iz MojPC: https://www.anandtech.com/show/4217/seasonic-xseries-560w/4 Pogle konektore kako izgledaju, svi iste boje. Treba znat koji pin je za kaj. Treba testirat napon na 3.3, 5 i 12V railu po meni da vidi ima li priblize vrijednosti napona. Treba mu voltmetar itd.

10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zato postoji youtube/google. Ne gleda se unutrasnjost napajanja, nego se spoji zelena i crna na 24pin konektoru, spoji se napajanje u uticnicu, ukljuci i vidi sta se desava. I da si glup ko stup, znao bi nac zicu i crnu i zelenu zicu na 24pin konektoru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Je, ali ti si tek sad napisao da se radi o 24pin konektoru :) Malo precizniji bit, naj se ljutit.

10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa dok netko ide provjeravat napajanje prvo ce napravit bas to. Isto kad i napises "how to check power supply" odma prva stranica izbaci step by step (sa slikama) sta ti sve treba i sta sve trebas napravit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Tako mozes provjeriti dali napajanje radi, Ali opet I ako radi to ne znaci nista jer treba vidjeti kako se napajanje ponasa pri opterecenju.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Trenutno samo AX serija ima Seasonic platformu, a RMx ima CWT-ovu.

 

Po ovim testovima Focus 550RM550x bi Seasonic čak trebao biti i tiši, no kod jačih modela (650 i 750 W) je RMx u prednosti.

 

hvala! bit ce onda i focus 550 sasvim dovoljan, jace nije potrebno a bitno mi je da je sto tise... 

I believe Wi can Fi...
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kakvi su modeli seasonic focus gx?? To je nešto novo?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Shockwave kaže...

Kakvi su modeli seasonic focus gx?? To je nešto novo?

 To je najnovija verzija poboljšane Focus Plus serije.

Poboljšanja nisu samo kozmetička, nego su si stvarno dali truda.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice