Ultimativni test ventilatora za kućište

poruka: 38
|
čitano: 10.412
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativni test ventilatora za kućište

Pronašao sam upravo ovaj moćni test ventilatora promjera 80, 92 i 120mm pa ga želim podijeliti s vama. Radi se o ukupno 393 komada ;)

393 393
www.rigburning.comule.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2012 8:14 (Asta).
Moj PC  
15 0 hvala 17
14 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativni test ventilatora za kućište

Hvala ti ko bratu, baš si biram nove ventove za kućište. :)

 

From all the things I lost, I miss my mind the most...
14 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativni test ventilatora za kućište

Evo dvoumio sam se između ovih ventova:

 

 

Noiseblocker BlockSilentPro PK-2 140mm - 22€ komad (cca 165kn)

Noiseblocker BlockSilentFan XK2 140mm - 17€ komad (cca 127.50kn)

 

 

 
 

 

Za tu razliku u cijeni se ne isplati.

(ps - ima i kod nas u vemulju - thx na info-u)

 

Također mi je u igri bio i ovaj:

be quiet! Silent Wings USC 140mm - 21€ komad (cca 157.50kn)

 

Ali nije dostupan već neko vrijeme (šteta), makar je nešto bolji, tiši i fino izgleda.

 

http://www.noiseblocker.de/en/BlackSilent140.php

 

 

 

 

From all the things I lost, I miss my mind the most...
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2012 23:09 (Don Kihoty).
15 godina
offline
Ultimativni test ventilatora za kućište
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2012 23:06 (rooswelt1991).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativni test ventilatora za kućište
rooswelt1991 kaže...

Don, znaš da tih ventova imaš i kod nas nabaviti?

Ne, gdje?

From all the things I lost, I miss my mind the most...
15 godina
offline
Re: Ultimativni test ventilatora za kućište
Don Kihoty kaže...
rooswelt1991 kaže...

Don, znaš da tih ventova imaš i kod nas nabaviti?

Ne, gdje?

pa na linku

 

http://www.vemil.hr/proizvod/noiseblocker-hladnjak-za-kuciste-blacksilent-fan-xk2-140mm/35179/

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativni test ventilatora za kućište

Jeftinije nego vani lol! 

 

I onda je kod nas "skupo"... 

From all the things I lost, I miss my mind the most...
15 godina
offline
Re: Ultimativni test ventilatora za kućište
Don Kihoty kaže...

Jeftinije nego vani lol! 

 

I onda je kod nas "skupo"... 

Kaže se hvala {#} {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativni test ventilatora za kućište
rooswelt1991 kaže...
Don Kihoty kaže...

Jeftinije nego vani lol! 

 

I onda je kod nas "skupo"... 

Kaže se hvala {#} {#}

Evo dobio si hvala, i još sam ti for free metnuo "prstić". {#}

 

Makar vemulj nisam pratio već dugo dugo - a i nema ih na nabavi.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
15 godina
offline
Re: Ultimativni test ventilatora za kućište
Don Kihoty kaže...
rooswelt1991 kaže...
Don Kihoty kaže...

Jeftinije nego vani lol! 

 

I onda je kod nas "skupo"... 

Kaže se hvala {#} {#}

Evo dobio si hvala, i još sam ti for free metnuo "prstić". {#}

 

Makar vemulj nisam pratio već dugo dugo - a i nema ih na nabavi.

Pa ja baš takve dučane pratim, jer imaju stvari koje drugim prođu "ispod radara" {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativni test ventilatora za kućište

Kod nas pratim samo VP partnere.

 

Vemulj i HGSpot dakle to više nisu. HG nema svoje robe, Vemulj ima koliko vidim.

 

Budem malo češće bacio pogled na njihov web, možda nešto i naručim.

 

Mada ono, "VELIKA AKCIJA -40%", a vent spušten sa 100kn na 95kn (to je 5%).

From all the things I lost, I miss my mind the most...
12 godina
offline
Re: Ultimativni test ventilatora za kućište
rooswelt1991 kaže...

koliko vidim u ponudi imaju jos dosta ekskluziva za nase trziste.

Super!

 

Ja sam u fazi nabavke novog kucista. Vjerovatno ce biti 650D ali ako mi naleti nesto jednako dobro (jednako lijepo tesko da ce naletit) a jeftinije, kupujem.

15 godina
offline
Re: Ultimativni test ventilatora za kućište
BlueMax kaže...
rooswelt1991 kaže...

koliko vidim u ponudi imaju jos dosta ekskluziva za nase trziste.

Super!

 

Ja sam u fazi nabavke novog kucista. Vjerovatno ce biti 650D ali ako mi naleti nesto jednako dobro (jednako lijepo tesko da ce naletit) a jeftinije, kupujem.

Da, to je malo čudno, i čak mi je drago da ih nema na nabavi, znam par dučana koji imaju svoje ekskluzive i drago mi je da su "ispod radara" {#}

 

PS pogledaj ove Bitfenix case-eve kod njih, ima lijepih primjeraka {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativni test ventilatora za kućište

Super link u prvome postu, no nažalost neke of ventova koji me zanimaju nisu testirali :/ kao Spire ovaj: http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=052600007648

 

Jel ima itko kakva iskustva za podjeliti možda ? Navodno ima 26CFM, 19dBA za 17kn komad.

Što mi djeluje bolje od Arctic Cooling F8 PRO recimo, s njegovih 28CFM, 23dBA za 26kn. A njega sam vidio dosta po netu ljudi predlažu, kao i Sharkoon-ove.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativni test ventilatora za kućište
Cattoc_C kaže...

Super link u prvome postu, no nažalost neke of ventova koji me zanimaju nisu testirali :/ kao Spire ovaj: http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=052600007648

 

Jel ima itko kakva iskustva za podjeliti možda ? Navodno ima 26CFM, 19dBA za 17kn komad.

Što mi djeluje bolje od Arctic Cooling F8 PRO recimo, s njegovih 28CFM, 23dBA za 26kn. A njega sam vidio dosta po netu ljudi predlažu, kao i Sharkoon-ove.

 

 

 

nemam al za 17kn nećeš bankrotirat pa nabavi, probaj, javi...

hvala

www.rigburning.comule.com
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativni test ventilatora za kućište

Istina, mislim da ču kupiti 2 spire i 2 AC-ova za svaki slučaj. Mislio sam kupiti 4 ista, no ovako možda nešto i naučim. Samo još da skontam da li ta 2 venta imaju 3-pinski molex (kontam da da), što me iznenađuje, ovi stari ventovi koje ja imam su svi imali priključke za napajanje (4-pinske), tako da nemam pojma jel trebam kupiti 4 konvertora ili koji vrag. Googlati sliku konektora je havla bogu nemoguće... ko da je namjerno odrežu s svih slika... Izgleda da ću morati pretpostaviti da su sva četiri venta 3-pinski, te naručiti snjima konvertore... stotinu kablova ću imati.

15 godina
offline
Re: Ultimativni test ventilatora za kućište
Asta kaže...
Cattoc_C kaže...

Super link u prvome postu, no nažalost neke of ventova koji me zanimaju nisu testirali :/ kao Spire ovaj: http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=052600007648

 

Jel ima itko kakva iskustva za podjeliti možda ? Navodno ima 26CFM, 19dBA za 17kn komad.

Što mi djeluje bolje od Arctic Cooling F8 PRO recimo, s njegovih 28CFM, 23dBA za 26kn. A njega sam vidio dosta po netu ljudi predlažu, kao i Sharkoon-ove.

 

 

 

nemam al za 17kn nećeš bankrotirat pa nabavi, probaj, javi...

hvala

gadno je to što vent nema u Linksu, pa ubroji i 35kn poštarine.....

Kupio bi ja da nije poštarine 2 komada, ovako se ne isplati, ima puno bolje ako odem do dučana i kupim neš drugo...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativni test ventilatora za kućište

Kupujem Hyper 412s hladnjak za procesor, pa ću s njime uzeti i ventove za kučište, zadni put kada sam ih kupovao, vent je bio 80kn (coolermaster s plavom ledicom), sada vidim ove po 20-etak kuna, pa da odmah ugrabim kad sam skontao da nisu skupi. Naručujem iz Portia.

15 godina
offline
Re: Ultimativni test ventilatora za kućište
Cattoc_C kaže...

Kupujem Hyper 412s hladnjak za procesor, pa ću s njime uzeti i ventove za kučište, zadni put kada sam ih kupovao, vent je bio 80kn (coolermaster s plavom ledicom), sada vidim ove po 20-etak kuna, pa da odmah ugrabim kad sam skontao da nisu skupi. Naručujem iz Portia.

Od kud si inače da uzmeš i meni 2 komada? {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativni test ventilatora za kućište
rooswelt1991 kaže...
Cattoc_C kaže...

Kupujem Hyper 412s hladnjak za procesor, pa ću s njime uzeti i ventove za kučište, zadni put kada sam ih kupovao, vent je bio 80kn (coolermaster s plavom ledicom), sada vidim ove po 20-etak kuna, pa da odmah ugrabim kad sam skontao da nisu skupi. Naručujem iz Portia.

Od kud si inače da uzmeš i meni 2 komada?  {#}

Da sam u blizini Zagreba, ošo bi busom / pješke do trgovine :P

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2012 13:02 (Cattoc_C).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativni test ventilatora za kućište
Asta kaže...

nemam al za 17kn nećeš bankrotirat pa nabavi, probaj, javi...

hvala

  Evo da se pozovem nazad na ovo, naručio sam par ventova i stigli su danas, evo mišljenja:

 

Spire spomenuti: Na ambalaži se navode brojevi za 3 brzine, oni navedeni na stranici su izgleda za najsporije, tako da na najviše biva 10dBA više. No ne djeluje mi bučniji od ostalih koje imam, no ni ne puše išta bolje...

Garancija mu je samo 12mj, ima samo 1 konektor (nemože se spojiti više ventova bez dodatnih kabela), sve o svemu, djeluje obično. Dolaze s šarafima.

Arctic F8 pak je vizualno privlačnija, puše koliko i ovaj, no djeluje mi tiša. Ima 3 konektora (za spajanje s više ventova), te dolazi s uputstvima, te šarafima koji mi nisu stvarali neki problem.

Arctic F9 isto ko i manji mu brat, no ima samo 1 konektor, te je nešto bučniji navodno, no osobno nisam baš uspoređivao.

 

Stari Thermaltake ventovi koje imam od prije s plavim ledicama su   me razočarali, rasklimali su se, te im svjetlo nije baš nešto. Uz to sam imao problema odrediti na koju stranu pušu zrak koliko su oslabili s vremenom.

Coolermaster isto plave ledice - svjetli bolje jer su ledice bolje smještene, nije se rasklimao od starosti još, te još uvijek puše skoro koliko i novi F8 i Spire-ov.

 

Tako da eto, taj spire me se nije dojmio, djeluje nisko kvalitetno i obično za razliku od Arctica koji košta par kuna više.

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativni test ventilatora za kućište

Jel ima itko iskustava sa Xilence Redwing serijom, 120 mm

Neki gad(ovi) mi (su) je prozujao, a jedina normalna trgovina u Sisku ima redwing kao najjeftiniji. Sad, da li je tih, jer ako nije propadose mi svi njezni tajfuni, i koliko je dobar za kuciste za sprijeda i straga?

 

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativni test ventilatora za kućište

Ako je to OVAJ vent , prilicno je tih ! Vrti se na 1300rpm-a uz razinu buke od 20.5 dba , bit ce odlican za kuciste !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativni test ventilatora za kućište
Haf932 kaže...

Ako je to OVAJ vent , prilicno je tih ! Vrti se na 1300rpm-a uz razinu buke od 20.5 dba , bit ce odlican za kuciste !

  Super, hvala na brzom odgovoru, sutra je moj  {#}

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativni test ventilatora za kućište

Jel moze tko preporucit HR ducane gdje ima za kupit ventica vise klase ?

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativni test ventilatora za kućište

Mene zanima dali ima gdje kod nas nabaviti ovih novih Corsair ventova?

 

Odgovor kolegi iznad, imaš noisebloocker u vemilu, imaš gore negdje i link {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativni test ventilatora za kućište

Links - Scythe Gentle Typhoon , Sharkoon Silent Eagle

 

Protis - Zalman Sharks Fin Blade

 

Opric - Informatika - Noctua

Music As A Weapon !!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativni test ventilatora za kućište

http://www.vemil.hr/proizvod/noiseblocker-hladnjak-za-kuciste-multiframe-s-series-m12-s1-120mm/35184/

 

Ima li netko iskustva sa tim noiseblockerima? Kako vam izgleda ovaj gore? 8dB {#} ?

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativni test ventilatora za kućište
mb_fak_team kaže...

http://www.vemil.hr/proizvod/noiseblocker-hladnjak-za-kuciste-multiframe-s-series-m12-s1-120mm/35184/

 

Ima li netko iskustva sa tim noiseblockerima? Kako vam izgleda ovaj gore? 8dB {#} ?

Pa za 180kn po ventu, nebi ni htjeo da ga čujem {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Ultimativni test ventilatora za kućište

Koliko vidim po specifikacijama vent je brutalan !

 

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice